Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 2,4 ghz vagy 2,66 ghz (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tsello


tsello
aktív tag

Melyiket vegyem meg:
- P4 2,4 GHz 800MHz FSB
- P4 2,6 GHz 800MHz FSB

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#2) biga válasza tsello (#1) üzenetére


biga
senior tag

a 2,4-est, mert az olcsóbb. Vagy a 2,6-ost, mert az gyorsabb!:DD :DD :DD

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#3) tsello


tsello
aktív tag

Na ezt én is tudtam. De megéri az a pár MHz +?

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#4) Ronin válasza tsello (#3) üzenetére


Ronin
aktív tag

Attól függ, hogy mekkora az árkülönbség.
Ha nagyon sok, akkor a 2.4C és tuning!
Tényleg, milyen alaplapba lesz?

(#5) erdoke válasza tsello (#3) üzenetére


erdoke
titán

Ha szinkron RAM-mal szeretnéd tuningolni, akkor minél nagyobbat. Ha ez nem fontos, akkor a 2,4-et. Én azért vettem a 2,8-at, mert az szinkron RAM-mal elmegy akár 3,4 GHz-ig is (meg azért, mert 3,0C-re már nem futotta:().
2,4C (ha nincs peched), 5:4-es CPU:RAM osztónál 3,0 GHz-en fut a 400-as DDR mellett.

A legjobb aláírás a héten

(#6) tsello


tsello
aktív tag

Asus P4C800 Deluxe-ban lesz 2 Samsung 512MB DDR (40MHz), szinkronban.
Miklandnál (igaz nem ott veszem:)
''
INTEL PENTIUM-4 2.40GHZ CPU SOCKET-478 800MHZ 512K 40,040.- Ft 50,050.- Ft
INTEL PENTIUM-4 2.66GHZ CPU SOCKET-478 800MHZ 512K 51,832.- Ft 64,790.- Ft
''
Szal kb 10e Ft különbség van a 2 proc között, csak KÉRDÉS megéri-e a kb. 0.2 GHz különbség ezt az összeget.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#7) erdoke válasza tsello (#6) üzenetére


erdoke
titán

Te is felejtsd már el ezt a 2,66-ot, C-s prociknál egész szorzóval ez nem gyári érték!
A kérdésedre válaszolva: Samsung 400-as nem túl jól húzható, ezért inkább a nagyobb procira szavazok. 2,8C nettó 58 körül van, az már sok?

A legjobb aláírás a héten

(#8) tsello


tsello
aktív tag

Hát igen. Samsung mem mert nem akarom húzni.
Ha marad egy kis cash akkor akarok áldozni egy Kingsontra.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#9) erdoke válasza tsello (#8) üzenetére


erdoke
titán

Szinkron tuninghoz tudom ajánlani a TwinMOS 466-os modulját, 16 nettó körül van a 256 MB-os darabja. 480-ig elketyeg jó passzív hűtéssel.

A legjobb aláírás a héten

(#10) tsello


tsello
aktív tag

Esetleg Hynix?
A twinmostból 512es 466MHzes 29000 körül van. Te mit néztél és hol?

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#11) Ronin válasza erdoke (#9) üzenetére


Ronin
aktív tag

Már többször olvastam, hogy lehet 5:4 -es FSB-memória leosztást használni.
Ez milyen alaplapokon van? Az enyémen nincsen, itt csak 3 érték közül lehet választani.

(#13) Rolesz válasza tsello (#1) üzenetére


Rolesz
tag

Jó a 2.6 is de a 2.4-et jobban lehet tuningolni!

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#14) kőszikla


kőszikla
csendes tag

Én AMD rajongó voltam, de átálltam a P4-re mert sokkal olcsóbb lett tuningolva, és lehet is hajtani mint állat. 2.4-eset vettem 18*176 Mhz-en megy stabilan azaz 3168 Mhz-en , de ennél gyorsabban is menne, de csak 266-os DDR ramok vannak rajt, ami így is 352 Mhz-en megy, gondolkoztam vegyek-e gyorsabb RAM-ot, mert 2.4-et mások állítólag 3.2-3.5 Ghz-ig hajtanak. Egyébként bivaly rézhűtő azért van a procin, de hőségben is mükszik. Sebbességteszteken egyébként valamivel több mint dupla olyan gyors mint a régebbi 1500XP-s SzGép.

(#15) kőszikla


kőszikla
csendes tag

Ja és ez még a régi 500 FSB-s proci volt, de tunningolva már ott van mint a 800-as. Kiváncsi vagyok a 800-ast lehet-e így húzni, mert biztos nem, hehe.

(#16) rogers


rogers
aktív tag

Pár héttel ezelőtt egy másik P4-es ''melyiket'' fórumban íram hasonlót, bár akkor egy 2.8-as P4-ről érdeklődtek, hogy érdemes-e?

Szóval, ha van pénzed akkor akkor 2.6. Ha megnézed az árlistákat és megfigyeled az árakat a freki függvényében akkor tipikusan van mindig egy töréspont, ami felett fajlagosan sokkal drágább a processzor 1GHz-re vetített ára mit alatta. Magyarul aránytalanul többet fizetsz a + sebességnövekedésért. Azonos sorozatról lévén szó a freki jól közelíti a teljesítményt. (persze azért érdemes a többi paramétert azonosan tartani, pl. 800FSB...)

A P4-nél a töréspont most a 2.6 és a 2.8 között van, tehát 2.6 még jó :)

Jobb későn, mint még később...

(#17) kőszikla


kőszikla
csendes tag

Az előbbiekhez hozzászólva az ABIT BE7-es alaplapon nagyon rugalmasan lehet variálni az FSB-t. i845PE chipset. P4 alá ajánlanám, Hyperth-ready is. Egyedüli hibácska , hogy nix 8*AGP, de emiatt nem leszek rosszul, mert a tesztek egyenlőre semmi előnyét nem mutatták a 8*AGP-nek.

(#18) Sav


Sav
tag

Nagyobb procit vedd! Tekints a jövő felé!

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#19) Pc Monster


Pc Monster
tag

majdnem 7000ft külömbség 2,4 jobban megéri

(#20) tibz03 válasza Sav (#18) üzenetére


tibz03
őstag

Nem éri meg a nagyobbat venni, túl eccerűen gondolkodsz. Annyiért inkább vegyen jobb RAM-ot, sokkal jobban jár. Ha most megveszi a nagyobb procit, olyan lesz két év múlva, mint amikor én vettem a gépemet két éve: 750-es procival vettem 833 helyett... nem bántam meg, ugyanis a mai alkalmazásoknál semmi különbségat nem láthatsz. :t

(#21) kőszikla


kőszikla
csendes tag

A kissebb procit vedd, használd a józan eszed, persze ha a szüleid fizetik akko' mind1.

(#22) Gabró


Gabró
tag

Szerintem a 2,4-est.

(#23) erdoke válasza tsello (#10) üzenetére


erdoke
titán

Én 256-ost mondtam. Kell neked az 1 giga? Nekem az 512-ből XP pro alatt 400 MB szabad, ha csak az Ati control p és a hardverfigyelő progik futnak. Mihez kell több?
Előtte nekem is 1 giga 400-as Samsung volt, de mindig 6-900 MB volt a szabad.

A legjobb aláírás a héten

(#24) erdoke válasza erdoke (#23) üzenetére


erdoke
titán

Vegyél 512 466-ost, és ami marad, tedd át 2,8-as procira, és RAM rézbordára. A 2,8 szinkron rammal 3,4 GHz-ig is elmegy!

A legjobb aláírás a héten

(#25) _Volkovy_ válasza kőszikla (#14) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Én AMD rajongó voltam, de átálltam a P4-re mert sokkal olcsóbb és Sebbességteszteken egyébként valamivel több mint dupla olyan gyors mint a régebbi 1500XP-s SzGép

Hogy is van ez?A 2.4-es P4 olcsóbb mint az 1500-as Xp?Wow :DD


''Egyébként bivaly rézhűtő azért van a procin, de hőségben is mükszik''Képzeld az én AMD-m is :t

(#26) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

hát szeritntem azért a tizezer forintért felugrok hozzád belépek a biosba és felemelem az fsb-d 200-210 re minezt 50 másodperc alatt és gazdag leszek ok?

szerintem kb 2 fokkal melegebb lesz a procid viszont 10000 rel gazdagabb leszel ha a 2.4est választod

de egyetértek azzal (bocs már nem emléxem kivel is:) aki azt mondta hogy kevesebb ram-> jobb cpu és sokkkal jobban jársz

(#27) access_denied válasza _Volkovy_ (#25) üzenetére


access_denied
senior tag

Ezek szerint egy 1500-as XP elérheti egy 3.6-on szaladgáló 2.4B-t. Mert ugye azonos teljesitményről beszélünk. LOL

(#28) access_denied válasza erdoke (#24) üzenetére


access_denied
senior tag

A 2.4B meg 3.6-on, sőt, volt olyan is nálam, ami 3780-on bootolt.

(#29) erdoke válasza access_denied (#28) üzenetére


erdoke
titán

Én azt mondtam, hogy az említett RAM-mal szinkronban megy ennyit, ráadásul alapfeszen. 5:4 osztóval jóval fentebb is megy, csak akkor ''lassú'' a RAM (nem a tiédhez képest). Megkukucskálnám 3,6-on a te mem sávszélességedet ehhez képest (>6000 MB/s).
Nem is beszélve a proci sávszélességéről, ami 8*243*4 nálam, nálad pedig 8*200*4. Plusz 5,88% nálad a MHz-ben, + 21,5% a sávszélben nálam. Szerinted melyik a gyorsabb?;]

A legjobb aláírás a héten

(#30) janati


janati
őstag

Egyértelmű hogy 2.4-est vegyél. Most én is azt vennék ha lenne zsótim...

10k-val olcsóbb, és valóban 50mp alatt megvan a 2.6, vagy akár több is. Szóval pénzkidobás a 200Mhz-el hosszabb P4.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#31) erdoke válasza janati (#30) üzenetére


erdoke
titán

Azóta már valsz megvette.
Ezeknek a prociknak a vége általában 3,6-3,8 GHz körül van léghűtéssel. Nem mindegy szerintem, hogy ezt szinkron rammal, 5:4 v. 3:2 osztóval éred el. És a RAM 500 Mhz körüli határa miatt ehhez min. 2,8C kell. Szerinted mennyin megy a RAM, amikor 3,4 GHz-en van a 2,4-es proci? 378-on, ha 3:2 az osztó, 453-on, ha 5:4 és viszi az adott modul ezt aszinkron. Nálam 3,4 GHz-nél 486-on megy a RAM szinkron. Magyarul a NB->RAM sávszélesség sokkal inkább szűk keresztmetszet lesz 2,4-es proci tuningja esetén, mint pl. 2,8-nál. Pl. amikor 3,4 GHz-en fut a 2,4-es, akkor 9000 MB/s fölött van a CPU->NB, míg 3:2 osztóval a RAM csak kb. 4200 MB/s-ot hoz. Kevesebb mint a fele!
Ne felejtsd el, hogy ezek már nem 533-as, hanem 800-as procik, itt a RAM frekvenciája a jó tuning korlátja.:(

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  P4 2,4 ghz vagy 2,66 ghz (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.