Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tildy


tildy
nagyúr

Halihó.Van egy régi kis alaplapom egy acorp, amibe sd ram és edo ram is belepakolható, sd esetén azonban, olyan, mintha nem bootolna a gép.Átjumperelés már volt.Mit tegyek?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2) micro


micro
addikt

Edo ilyenkor ugye nincs benne?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#3) salazol válasza tildy (#1) üzenetére


salazol
őstag

Sajna azt tapasztaltam ezekkel, hogy csak a kezdeti kiadású, lassú SD memóriákkal hajlandók menni.

(#4) j.bravo válasza tildy (#1) üzenetére


j.bravo
addikt

- Mekkora SD-vel próbálkozol?
Lehet hogy max. 32-es modult lát (az én VX-es, szintén acorp lapom olyan).
Általában ilyenkor az sdram felét vagy negyedét látja a memóriateszt bootoláskor, de olyan is volt már, hogy nem látta egyáltalán (ergo nincs memória, ergo nem bootol). Én egy ideig próbálkoztam, aztán feladtam hogy sdramot találjak bele :(

- egyedül sd-vel, vagy edo mellé teszed? Nekem olyan, hogy a 4 edo slot közül az egyik pár ugyannanak a memóriabanknak felel meg, mint az sd slot, azaz ha keverem az edo-t sd-vel, nem minegy, az edo-t melyik slotba rakom.

- Pittyegni pittyeg? Én nem értek a sípkódokhoz, de vannak itt okos emberek akik tudják, melyik pittyegés-mintázat (hosszú-rövid ill. szünet szekvenciája) milyen hibát jelent.

Whatever.

(#5) j.bravo válasza salazol (#3) üzenetére


j.bravo
addikt

Ez igaz.
Nekem anno pc100-as modulból csak elvétve látott bármit is, pc66-osokból legalább eljutott a feléig/negyedéig...

Whatever.

(#6) faster válasza j.bravo (#5) üzenetére


faster
nagyúr

Velem is előfordult, az is valami ACORP alaplap volt, asszem VIA chipesetes. A PC133 128MB-ból 16 MB-ot látott. Ki kellene próbálni régi 66 MHz-es ramokkal.

(#7) j.bravo válasza tildy (#1) üzenetére


j.bravo
addikt

Tildy, van rajta valami konkrét típusszám vagy ilyesmi?

Whatever.

(#8) launcser


launcser
senior tag

nem a memória órejelével van a gond, hanem a gyártástechnológiájával
hány megabites csippek vanak rajta
16MBites csipek esetén látja teljesen, 64MBites csipeknek 4edét látja, tapasztalat szerint is, vagy semmit
lehet pc66, pc100
32 megásakat lehet találni még sokat, aminek mind2 oldalán 8-8 csipp van, azokat szeretik a régebbi lapok
amúgy: kereső :)
volt már néhány ilyen topic asszem, ott okítottak engem is meg

tütüü

(#9) Zed válasza tildy (#1) üzenetére


Zed
tag

Szia Tildy!

Nekem is volt egy hasonló jellegű problémám nemrég.
Egy PII-es alaplapba próbáltam beletenni 2 db új 128MB-s sd modult, amit már p3 és p4-hez készítettek.
Azóta csak úgy hajlandó elindulni a gép, ha bekapcs. után [b]reset[/b]elek egyet.

Próbáld ki!

Nálam működik.

Írj, hogy sikerrel jártál-e?

"A munka nem farok, effektíve állhat napokig..."

(#10) simbazz


simbazz
aktív tag

Ezeken a régebbi EDO/SD kombó lapokon szinte kivétel nélkül van egy jumper a RAM slotok környékén hogyaszonnya 3.3V/5V. Meg kellene próbálni 5V helyett 3.3V-re jumperelni, mert még meg talál sülni az SDRAM modul :P

Elektromos abakusz

(#11) tildy válasza micro (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Nincs.
Egyébként acorp lap, talán 350 MHZig lehet bele procit rakni, és 100-as 64 megás sdrammmal próbáltam.
Van 3 db 64 megás sdrammom, ebből 2 egyforma, a 3. kétoldalas.Ha a kétoldalasat simával raktam bele, akkor sípolt a lap.
Ha a másik kettőt, vagy abból csak az egyiket, akkor nem sipákolt, de úgy tűnt , mintha nem bootolna, mert a képernyőn semmi nem volt, de még csak a szokásos egy csippantás sem volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) tildy válasza j.bravo (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Van, de a párom hugáé a lap, tegnap meg is néztem de amire emlékszem, hogy valami viás...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) tildy válasza simbazz (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Nyugi , át lett jumperelve.:D
De azt hiszem, lehet le lesz cserélve az sd ram, edo-ra, azzal legalább megy:(
(úgy van , hogy van 4 edo slot, két sd slot, együtt nem megy a kettő,csak külön külön ).

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) tildy válasza tildy (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezzel azt akartam írni, csak hülye voltam, hogy alap debrecenben , én meg pesten.Remélem ma már lesz azona gépen net, és akkor kiderül mi a lap tipusa.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) launcser válasza tildy (#12) üzenetére


launcser
senior tag

nem valami 5via3p?
az már pedig olyan csipszet ami nyomja a 64 megabites ramokat, tettem már olyan rendszert össze azt 64 ramot belöktem és gyí
típust csekkold meg, azt rebegd el

tütüü

(#16) Borosz


Borosz
senior tag

Nekem intel TX-es P1 lapban simán megy a 64Mbites.2 db is van benne. Noname mindkettő.
Bár ez intel...

(#17) tildy


tildy
nagyúr

Úgy tűnik megoldodik a dolog.
Egy nagyon kedves és aranyos ph-s sráccal cserélek lapot+procit+ramot....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) j.bravo válasza Borosz (#16) üzenetére


j.bravo
addikt

Láma kérdés:
honnan tudom meg hány Mbitesek a ramjaim?

(kiszámolom abból, hogy hány Mbyte-os a modul és hogy hány darab chip van rajta? Pl. 64 Mbyte-os modul 8 db chip-pel az 64 Mbites?) Vagy nézzem meg a táblát a ketrecem előtt, hogy rá van írva, hogy láma? ;]

Whatever.

(#19) j.bravo válasza tildy (#17) üzenetére


j.bravo
addikt

És mi nem vagyunk azok? :DD :DD :DD :DD :DD

Szabad megkérdezni, milyenre cseréled?
Amúgy én is gondolkodtam, hogy felajánlom (van vagy 3 db p1 lapom) :U:F

Whatever.

(#20) tildy válasza j.bravo (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Dede:))
Itt mindenki az:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) tildy válasza j.bravo (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

gigabytera:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) tildy


tildy
nagyúr

Acorp 5tx29 a lap egyébként.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.