Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  órajelváltás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _Geri_


_Geri_
tag

hogy lehetne megcsinálni, hogy a kártyám default órajele 250/400 helyett mondjuk a kártya kapásból teszemazt 333/512-n induljon?
A kari egy FX5200-as, 128 megás. Mindenképpen bioszt kell frissíteni benne?

(#2) I_Am válasza _Geri_ (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Igen.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#3) Torry válasza _Geri_ (#1) üzenetére


Torry
addikt

Powerstrip-ben kell lennie egy olyan kapcsolónak, hogy az órajelet betöltse a windows indulásakor.Persz ehhez az is kell, hogy a Powerstrip is elinduljon.

Vagy nem jól tudom?

[Szerkesztve]

(#4) _Geri_


_Geri_
tag

hát konkrétan drájverbe overklokking fül :)

nah jó, honnan lehet lebűvészni ilyen bioszokat meg flesselőt?

(#5) Viktor77


Viktor77
titán

Nem kell külső progi.

Coolbits.reg, és a driverben a húzásnál az is ott van, hogy milyen órajelen induljon a kártya. Vagy tévedek?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) _Geri_ válasza Viktor77 (#5) üzenetére


_Geri_
tag

de épp ez az hogy én NEM akarok bűvészkedni teszemazt ha átteszem másik gépbe! Pl átteszem egy másik konstrukcióba és kapásból emelt órajelű kártyával induljon az egész!

(#7) Tul válasza _Geri_ (#6) üzenetére


Tul
aktív tag

Ezesetben mindenképpen biost kellene frissítened. Viszont van egy kis baki: az X-BIOS editor (ezzel lehet biost mahinálni) nem tudja, sőt nem is látja a nagyobb nv kártyák induló frekvenciáit -> a táblázatban mindenhol 0-ákat látsz, amiket nem írhatsz át:( (volt ez az 5900/5950ultrámnál). Otthon van fx5200-m, azon gyakoroltam az egész vga biosflasht. Na azon ugyan már megjelennek a frekik, meg is változtathatod őket, de ennek ellenére is a gyári órajeleken fog indulni a kártya:( Ha ragaszkodsz a dologhoz, akkor nézz utána valami másik bios editornak. Milyen 5200-esed van?

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#8) _Geri_


_Geri_
tag

MSI. És a legfurább az egészben, hogy a haveromnak UGYANILYEN kártyája van, neki bootoláskor kiírkálja, hogy MSI FX5200 blah blah blah. Nekem semmit sem ír ki. Még a kocsos pontot sem tesz, kapásból áttdobja a biosznak. Mitől lehet ez?

(#9) Tul válasza _Geri_ (#8) üzenetére


Tul
aktív tag

Leszeded az x-bios editort, dumpbiossal lemented az aktuális biost és megnézed az először említett progival. Valószínűleg nem lesz kipipálva semmi a boot screen display information szekcióban és a signon messages rész is üres lesz. Itt azt jelölsz be, ill. azt írsz be, amit a két szemed kíván:)) Flasheled az így elmentett biost és már meg is van. Aztán próbálkozhatsz az órajelek állításával, de ahhoz én nem fűznék túl sok reményt:(

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  órajelváltás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.