Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) konradl válasza Male (#400) üzenetére


konradl
tag

És a hibás ram(ok) miatt rontotta el az írást?

(a kábelt még ma kipróbálom)

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#402) Male válasza konradl (#401) üzenetére


Male
nagyúr

Pontosan. Sima minőségteszten jó volt az írás, tehát maga a lemez jó lett, csak a fileok nem voltak azonosak az eredetivel. (azóta folyton be is van kapcsolva, hogy írás után ellenőrizze vissza a fileokat).

(#403) konradl válasza Male (#402) üzenetére


konradl
tag

Ezek szerint próbáljam meg a ramok cseréit is?:P

Ha csak ez a gond akkor mostantól hibátlanul fogja írni a dvd-ket?:P

ne b.sz :D

Ja és a kábel működik.

Amúgy mitől csinálhatja ezt a ram??

Megunta a szolgálatot és szívat, vagy hogy van ez?!

[ Szerkesztve ]

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#404) Male válasza konradl (#403) üzenetére


Male
nagyúr

Egy hosszabb teszttel kiderül, hogy kell-e cserélni. A memória sem örök életű, de az is lehet, hogy csak a beállítás nem oké (túl szoros időzítés, alacsonyabb a fesz mint kéne, stb.).

Az egy dolog, hogy működik... érdemes átcserélni. Pl vinyónál le tudod mérni, HDTach vagy más tesztprogrammal, ha szép görbét rajzol ki, az eleje sem vízszintes, akkor jó a kábel... ha az eleje vízszintes, akkor vagy valami visszafogja (sz@r driver például), vagy átviteli hibák vannak. Pl ebben a cikkben az eSATA mérésnél látszik is egy ilyen problémás eset. Nála valószínűleg a csatlakozó rossz.

(#405) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Töredezettségmenesíteni sem ár.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#406) konradl válasza Male (#404) üzenetére


konradl
tag

Megcsináltam a hd tach test-et is:
http://prohardver.hu/dl/upc/2010-12/28/299461_spynp4mqqli6v8gr_hm.jpg

Mondtad hogy görbe legyen, de ilyet lett csak.
3 féle kábellel mindkét slot-ban fejenként 3-szor csináltam de mind hasonló lett.
Viszont volt olyan ahol egy baromi nagy ingadozás volt, az mit jelent?
és mitől lehet átviteli hiba még?:P

Köszönöm a segítséged.

MatyeeAM2:
A töredezettségmentesítőt már korábban próbáltam, de semmi változás.

[ Szerkesztve ]

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#407) xmad válasza Jon Mathias (#391) üzenetére


xmad
őstag

nálam, és egyetlen rokonomnál se döglött még be LG dvd író.. pedig már 4-5 éves mindegyik. és hibátlan.. és a 4-5 év alatt 1 lemezt se rontott el..

közbe már fél év alatt döglött be nekem asus,pioneer.. is.. most optiarc van. kiváncsi leszek meddig birja

(#408) Jon Mathias válasza xmad (#407) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

Szerencsés vagy. nekünk tonnaszámra hozzák vissza. itt nállunk a vezetőség beszüntette az árusítását.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#409) Male válasza konradl (#406) üzenetére


Male
nagyúr

Ha ez a rendszervinyó, akkor a nagy ingás lehetett valami program pl ami szintén használta a vinyót.
Mindenesetre ez a görbe nagyon nem jó. A Burstnek is jóval többnek kéne lennie... és nem 68MB/s körül indulva, hanem inkább 80MB/s-nél a görbe többi része alapján.

Chipset driver fentvan rendesen?

(#410) konradl válasza Male (#409) üzenetére


konradl
tag

A legujabbat szedtem le és raktam fel.

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#411) Male válasza konradl (#410) üzenetére


Male
nagyúr

Pedig valami nem jó vele... ha több kábellel több csatin próbáltad, akkor ezek kizárva.

Mondjuk nekem pl BIOS bug okozott ilyen kilapulást / teljesítmény vesztést.
Azóta még frissebb BIOS van, és már a burst is felment 200MB/s fölé.

(#412) konradl


konradl
tag

Böngészgettem és ezt találtam:

[link]

Ez rendben van így??

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#413) Male válasza konradl (#412) üzenetére


Male
nagyúr

Hű, te ez valami SATA kártyára van kötve, vagy integrált, de nem natív SATA... ( a Sil3112 alapján biztos, hogy nem a déli híd SATA portja) az nem igazán előnyös DVD-író szempontból. Nincs "rendes" SATA az alaplapodon?

(#414) konradl válasza Male (#413) üzenetére


konradl
tag

Csak 2 integrált SATA portom van.
Viszont akkor lehet megfejtetted a dolgot.
Lehet hogy így viselkedik tőle?
Az előző IDE-vel volt összekötve.

Valahogy kikerülhető a dolog?
Kiegészítő vagy hasonló?

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#415) Male válasza konradl (#414) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, sajnos lehet... mások is panaszkodnak arra a vezérlőre DVD-íróval, pl katt. Elvileg annak a SiliconImage vezérlőnek a BIOS-át érdemes frissíteni ha nem a legújabb van rajta, mert sokmindent javítottak... ezt az alaplapod topicjában biztos meg tudják mondani pontosan. Illetve itt a végén javasol egy BIOS beállítást, ami neki megoldotta a problémát: "Under "Integrated Peripherals" there is a setting "EXT-P2P's" which I changed from 30 us to 1 ms. I have now burnt 4 DVDs at the fastest speed for the DVDs without a single error."

Másik topic erről... van akinek ment, van akinek nem.

Ha nem sikerül ilyesmikkel megoldani a gondot, akkor egy IDE író lenne a megoldás (vagy alaplapcsere, de gondolom egy író miatt nem akarsz fél gépet cserélni)

(#416) IRON STORM válasza konradl (#403) üzenetére


IRON STORM
őstag

Próbálni segítünk, és igenis memória hiba szokott okozni ilyen problémát. Ez tény. Jól elmosolyogtál ezen, de valóban így van.
Az hogy a konfigodat nem tüntetted fel az adatlapon és nem tudjuk milyen lapod van , milyen a sata vezérlő rajta, és utólag derül ki hogy valami régebbi vezérlőd van az nem a mi hibánk.

Korábbi sata vezérlőkkel van inkompatibilitás elég sokszor, amit akár megoldhat firmware csere, vagy a vezérlő szoftverének cseréje újabbra. De ez sem biztos hogy megoldás lesz.

Csak a TDi!

(#417) konradl


konradl
tag

Minden jó ha a vége jó.

Köszönöm a segítségeteket.
Csak azt a 100-150 dvd-t sajnálom amit kiírtam :D

Béke veletek!

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#418) Male válasza IRON STORM (#416) üzenetére


Male
nagyúr

Kicsit olyan volt, mint a krimikben, amikor a legvégén a megoldásnál előkerül egy csomó olyan információ, amiről addig az olvasó nem tudott, csak a könyvbéli nyomozó :D

konradl: Nincs mit! Mondjuk ha kiírod az adatlapodra a konfigodat, akkor ezek jórészét megspórolhattad volna ;)

(#419) balintka


balintka
addikt

Van már valakinek az új AD-7283S meghajtó? Írásminősége milyen? Papíron csak az 1 MB cache-ben különbözik a 7263-tól, úgy látom.

(#420) Migee


Migee
tag

Írásminőségre melyik a jobb most?

7200 vs 7260 ?

(#421) Joltee


Joltee
aktív tag

7200A, 7201A vagy 7203A eladó írója van valakinek? (Csak az "A" sorozat, azaz IDE-s érdekel.) Ha van, priviben várom a jelentkezést! Esetleg csere 7200S-re v. Pioneer 216D-re megoldható.

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#422) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Sziasztok!
Itt mi lehet a probléma?

2.5 éves az író.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#423) b05styp


b05styp
tag

hali!

Miért lehet az hogy egyik napról a másikra a 7203S írom eltűnik a meghajtók közül, aztán nézem biosban h a neve valami érdekes hülye karakterekből áll össze és nem bootol a gép hacsak nem rakom át "not installed"-re ?
bios update megvolt, meghajtót meg nem lehet frissíteni mivel win nem látja így...

:)

(#424) recze


recze
csendes tag

Sziasztok kérdés lenne.
Van egy Optiarc DVD RW AD-7260S dvd író, 2011 őszén lett véve. Eddig minden rendben ment vele szépen írta, meg olvasta a dvd-ket, most meg elkezdte azt csinálni, hogy megírja a dvd-t de amikor berakom a gépbe utána üres lemezként látja. Más gépen, meg lejátszóban normálisan megy, csak ezen nem. Van valakinek valami ötlete? (fent van az 1.3-as firmware is neki)

(#425) fgordon válasza recze (#424) üzenetére


fgordon
senior tag

Nekem is volt ilyesmi NEC írom, pont ezt csinálta sok év után, hogy jól írt, de nem tudta jól olvasni, amit írt... én azt mondom, inkább ilyen legyen, mint jól olvas, de rosszul ír... ;]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#426) flash-


flash-
veterán

NEC 7261s dvd írót hogy állítsam be EAC-ben?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#427) jeni válasza flash- (#426) üzenetére


jeni
félisten
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.