Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tsar


tsar
aktív tag

Gyártó weboldala:[link]

AD-7200A IDE csatoló, 20x írás
AD-7200S S-ATA csatoló, 20x írás
AD-7201A IDE csatoló, Lightscribe, 20x írás
AD-7201S SATA csatoló, Lightscribe, 20x írás
AD-7203A IDE csatoló, Labelflash, 20x írás
AD-7203S S-ATA csatoló, Labelflash, 20x írás
AD-7220A IDE csatoló, 22x írás
AD-7220S SATA csatoló, 22x írás

Én egy AD-7200S -t vettem pár napja. Az elején volt egy kis gondom, nem szerette az Nvidia-s drivert :( , de a windowsos driverrel mostmár hibátlanul írja 20x sebességgel a Verbatim lemezeket. :)

[ Módosította: Foglalt név ]

(#2) Janoska26 válasza tsar (#1) üzenetére


Janoska26
addikt

És gondolom az asztali dvd frankón lejátsza :U

(#3) tsar válasza Janoska26 (#2) üzenetére


tsar
aktív tag

Az enyém gond nélkül lejátsza, pedig nem egy csúcstermék :D .

(#4) quazar válasza tsar (#3) üzenetére


quazar
csendes tag

Eszembe nem jutna, hogy kipróbáljam a 20* -os írást!! Hogy a lemez milyenre sikeredik az egy dolog ,de idő előtt szétkopik a mechanika! -Felesleges terhelés ráadásul ,nem sok időt spórol meg az ember ,mert csak a végén gyorsulfel az írás annyira.Ott meg elkezd rángatózni.

(#5) IRON STORM válasza quazar (#4) üzenetére


IRON STORM
őstag

Mindenkinek szíve joga hogy úgy írjon ahogy éppen kedve tart. Ettől függetlenül nem érdemes 18-20 x sebességgel írni, de az én asztalim is simán viszi az ilyen gyorsan( próbából) írt lemezeimet.
A topic meg nem erről szól, ne offoljatok.

Csak a TDi!

(#6) quazar válasza IRON STORM (#5) üzenetére


quazar
csendes tag

Már ne is haragudj de, ez egy 20*-os íróról szóló topic és mi legalább arról mertünk írni néhány mondatot!!
Ma este kapom meg az AD7203A írómat ,met a 7173A nem egészen 1 éves korában behalt -nem mindent olvasott (gariban simán cserélték- tettem róla hogy semmit se olvasson) holnapra talán lesznek tapasztalatok.

(#7) IRON STORM válasza quazar (#6) üzenetére


IRON STORM
őstag

Te ne haragudj, pontosan te írtad hogy eszedbe nem jutna 20x sebességgel írni. :U
Ez a te dolgod, nekünk meg eszünke jut.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#8) quazar válasza IRON STORM (#7) üzenetére


quazar
csendes tag

Az előző hozzászólásom "éle"nem az írási sebességnek szólt. -ez mindenkinek szive joga ,ha nem az off topic megjegyzésednek! -Na de ,ez már tényleg off topic!! :)

(#9) petike2014


petike2014
aktív tag

Üdv mindenkinek!
7203S Black-et hoztam el, tesztelésre. Majd írok róla, egyenlőre beszereltem.
Ami nem tetszett az a fekete előlap színe, ez nem fekete...
Lötyögni nem lötyög semmi, normális a hangja, 1.04-es FW-t beleflasheltem.

(#10) tsar válasza quazar (#4) üzenetére


tsar
aktív tag

Nem hiszem hogy a mechanika kopása miatt fog tönkremenni az író. Hamarabb kipurcan az elektronika, a tervezett élettartama miatt :( .
Amikkel eddig találkoztam CD, DVD olvasók, írók egyiknek sem a mechanika adta fel a küzdelmet.
Egyébként mindenkinek szíve joga kissebb sebességgel írni a lemezeket, van aki szerint a 16x sebesség is gyors.

(#11) quazar válasza tsar (#10) üzenetére


quazar
csendes tag

Minden CD/DVD-ben szinte kivétel nélkül mechanikai probléma lép fel.Motor ,végállás kapcsoló,ide sorolom a laser meghibásodását is (belül beporosodik a prizma és a lencse rendszer, az AGC nagyobb áramra kényszeríti a lézert s az gyorsan, le is gyengül. Nagy sebességű írás/olvasásnál érezheted ,hogy az egész számítőgép berezonál.képzeld el milyen igénybevételnek van kitéve a motor csapágya ,plussz a fordulat szabályzó elektronika vég foka és a szán-szervó (mind a mechanika mind az elektronika).
Más : beszereltem az új írót, pár tesztet futtattam; nincs a 7173A-hoz képest komoly változás.

[ Szerkesztve ]

(#12) tsar válasza quazar (#11) üzenetére


tsar
aktív tag

A porosodás mechanikai probléma :F :U , ha 20x sebességgel írok legalább lefújja a port róla. :DDD
Az én házam nem rezonál be, lehet hogy azért mert van vagy 3 kiló gumilemez az oldalán :DD
Hidd el az elektronika is tönkremegy, bele van tervezve mint minden elektronikai terméknél, erre van egy kis rálátásom. :D
Egyébként nem azért nem azért vettem ezt az írót hogy 20x sebességgel írjak, de ha már tudja kihasználom. Így is úgy is tönremegy 2-3 év után, veszek másikat, tömegtermék ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#13) viizo


viizo
tag

vettem egy 7200S SATA csatolós írót, de az első pár lemez megírása utáni teszten majdnem sírva fakadtam:

4 szeresen írva nero 7-tel, ricoh 16x a lemez (amiből pio 112-es hibátlanul írt jópárszázat) és ilyen a visszaolvasás...

szabaduljak meg tőle sürgősen, vagy van tippetek, mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#14) viizo


viizo
tag

update: bármit is próbálok visszaolvastatni, egyszerűen megáll amikor eléri a 8x tempót, és onnantól a képen látható módon ugrál össze-vissza minden lemeznél, nem pedig egyenletes a görbület, mint amilyennek lenni kellene.

firm frissítés volt - 1.04-es, azaz a legújabb driver, az alaplap vadiúj Gigabyte.

(#15) tsar válasza viizo (#14) üzenetére


tsar
aktív tag

Az alaplap driverét vagy a windowsos drivert használod?

(#16) PPeter válasza viizo (#13) üzenetére


PPeter
addikt

A burst átvitel is nagyon gyér, mintha nem DMA módban menne az íród. Próbáltad más SATA portra kötni?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#17) viizo


viizo
tag

először is köszi a gyors reagálásokat :)

nos próbáltam a windows-os driverrel, illetve az alaplapival is, de sajnos ugyanaz az eredmény.

jelenleg UDMA-5 az átviteli mód, így elvileg az is jó.

Az alaplapon lévő 4 SATA portból már hárommal kipróbáltam, illetve két különböző SATA kábellel is, de eredmény nélkül. :O

(#18) PPeter válasza viizo (#17) üzenetére


PPeter
addikt

És melyik SATA porton van, az alaplapi chipkészlet saját SATA csatlakozóján, vagy esetleg a külső gyártó (Jmicron, ITE stb.) SATA kontrollerén? Ki kellene próbálni, hogy uninstallálod az Nvidia SATA vezérlőjét (hadd menjen az MS saját vezérlőjével), illetve ha a külső gyártó SATA kontrollerén van az író, akkor meg kellene nézni, hogy ennek a kontrollernek van-e újabb vezérlőprogramja?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#19) viizo válasza PPeter (#18) üzenetére


viizo
tag

az alaplapi chipkészlet SATA csatlakozóján van a cucc (nForce 560)

a windows vezérlővel sajnos ugyanolyan mint a gyárival

most épp egy rendszer-újratelepítésben vagyok emiatt, majd meglátjuk hogy használ-e.

egy fontos kérdésem lenne: ha a visszaolvasás vmiért ilyen korlátokba ütközik, akkor vajon az írási minőséggel is lehet vmi gond?

nekem a lényeg az, hogy 4x sebességen jó minőségben pörköljön.

[ Szerkesztve ]

(#20) Rambovits


Rambovits
senior tag

Hali van egy nec 7203-as dvd íróm ,és a következő vele a problémám: [link]

XP alatt működött már, te hát írtam vele dvd-t itt viszont a vistával nemtok mit kezdeni!

Várom ötleteiteket!

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#21) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. kinéztem magamnak 5 db irót. a következők:
Asus 2014 L1T
Asus 1814BLT
NEC AD-7191S
NEC AD-7203S

Samsung SH-S203P

nagyon szimpatikusnak tűnik a NEC. tulajdonképpen, az egyetlen bajom, hogy nem lightscribe-s. Nem mintha gravirozni kéne...eddig is megvoltam nélküle...csak néha-néha azért csinálnék egy-két gravirozott lemezt...és ugy gondolom, hogy a labelflash-hez rikább dvd-ket kapni, és sajna nem kezeli a cd-ket...ez mennyire hátrány...LS kontra LF?

Ami még fontos..hogy legyen megbizható...és tdk és philips dvd-ket/cd-ket tudjon kezelni....irni és olvasni..mást nem nagyon használok.
Hallottam a NEC-el hangjukról..télleg hangosak? Valamint a tálca milyen? nem lifeg..feltéve ha nem ugy verik be a helyére, hanem szépen nyugodtan és türelmesen a gombot benyomva használják?

a válaszokat előre is köszi
üdv

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#22) Rambovits


Rambovits
senior tag

Húú de nagy itt a nyüzsi :D

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#23) balintka


balintka
addikt

Nekem 7203A van, írtam róla rögtön a logout blogomban, mikor megvettem. Kiváló író, eddig egy TTH02-es TDK lemezt rontott el (visszaesés volt a cddvd speed tesztben), lehet az hibás volt, mert a többi 5-öt megírta tökéletesen. Nagyon elégedett vagyok vele. Jó író!

(#24) balintka válasza volvoguy (#21) üzenetére


balintka
addikt

Mindenképp a 7203-ast venném meg. Jó a mechanika, hangosnak hangos, de a többi meghajtó is az.

(#25) tsar válasza Rambovits (#20) üzenetére


tsar
aktív tag

Nekem az nforce-os driverrel csinált ilyet utána a windowsos driverrel jó lett, de nekem XP van a gépen.
Probálj meg az alaplapodhoz új Vistás drivert keresni, vagy a vista alap driverét használni.

(#26) petike2014


petike2014
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Nagyon sok jó, illetve egy pár kevésbé jó tapasztalatom van az íróval.
Jelen pillanatban 3 író van nálam, egy a már említett 7203S, egy Pio212D és egy Samsung SH-S203-as.

Nekem a tesztek alapján (igaz nem mérvadóak), a pio jött ki a legjobbnak írásban (minimális eltérésekkel, de kevesebb PI errorral írta a lemezeket), olvasásban az NEC (Optiarc) a legjobb, de kiváló minőséget is ír, a Samsung meg írásban gyengébb az előzőeknél valamivel, de semmi panaszom nem lehet rá, visszaolvasása pedig gyorsabb a pio-nál, de gyengébb az NEC-nél. (de egy panasz mégis akad..., 1db verbatim lemezt 18x-an írva elrontott de ezt ugyan úgy az NEC is eljátszotta egy alkalommal, a pio 16x-el nem rontott ;) [igaz így a többi sem rontott])

A drivre-ra sokan írják,hogy hangos, szvsz nem az, a pioneer a tesztekben max 13x-os olvasási sebességet produkált, az NEC 16x-osat, ha valami gyorsabb akkor az szerintem hangosabb is :), szóval a drive nem hangos a tempóhoz képest.
Nekem az LF jobban tetszik mint az LS (de ezt embere válogatja), az LS olcsóbb és picivel gyorsabb is (nameg, már színes lemezeket is lehet kapni).

Minőségre a Samsung adja a legjobb érzetet, úgy vélem a kialakítása is ennek a legszebb,legjobb külsőre mindenképpen.
Az NEC puritán,szögletes, egyszerű, talán ezek a legjobb jellemzők rá, a fekete előlapos változat előlapja nem matt fekete, hanem inkább szürkés árnyalatú.

Szerintem leírtam minden gondolatom az íróval kapcsolatosan.

[ Szerkesztve ]

(#27) petike2014


petike2014
aktív tag

Többféle lemezt kipróbálva, változott a helyzet, az NEC elverte a Pioneert írási minőségben (többségében)!

(#28) Cyberbeni válasza petike2014 (#27) üzenetére


Cyberbeni
addikt

a samsung az pontosan milyen? mert 203-ból több is van (d,b,p)

(#29) petike2014 válasza Cyberbeni (#28) üzenetére


petike2014
aktív tag

a tesztek D-vel készültek, de kedden jön a P testvér :), többet várok kicsit tőle, legalább pio szintet írásban, az olvasás meg így jó ahogyan van.

(#30) balintka válasza petike2014 (#27) üzenetére


balintka
addikt

Ennek nagyon örülök, akkor jól döntöttem :) Nekem anno Pio 108 volt az utolsó, de azt verte nagyon a nec 3540 írásban, és főleg olvasásban is. a pio-knak ahogy te is írtad, nem erőssége az olvasás.

A fekete előlapos nec télleg kissé szürke árnyalatú, világosabb, mint a gépházam.

[ Szerkesztve ]

(#31) balintka


balintka
addikt

Kint van az új 1.05 firmware a 72xx-ekhez.

(#32) gg72 válasza petike2014 (#27) üzenetére


gg72
veterán

Ezzel egyetértek, a jelenlegi 6 íróm közül (Pio 109 és 111, Plextor 716, Samsung 203, Liteon 16A7S, Nec 7203S) az NEC nyújtja a legjobb írásminőséget többféle lemezzel (Verbatim + - , TY + -, Benq -, Sony -, TDK) és Plextools tesztelőprogrammal megvizsgálva, ráadásul az olvasási képességei is szuperek! :DD
Ja, azt hozzá kell tennem, hogy én max. 6X (CLV) sebességgel írok, amit szerencsére az NEC támogat is.

[ Szerkesztve ]

(#33) balintka válasza gg72 (#32) üzenetére


balintka
addikt

Én 8x-osan írok szvsz a 16x-os lemezeket nem érdemes túl lassan írni, attól nem lesz jobb. a 8x-os kiváló minőséget ad.

(#34) quazar válasza balintka (#33) üzenetére


quazar
csendes tag

Nekem is 8x-os sebességgel adja a legjobb írási minőséget Verba-16x lemezre.

(#35) gg72 válasza quazar (#34) üzenetére


gg72
veterán

Na, ezt majd én is kipróbálom.

(#36) gg72 válasza balintka (#33) üzenetére


gg72
veterán

Hát szerintem a 6X és 8X között időben nincs nagy különbség, a 6X nem nevezném túl lassúnak, 10 perc alatt kész egy lemez. De kipróbálom 8X is.

(#37) balintka válasza quazar (#34) üzenetére


balintka
addikt

Én úgy voltam vele, hogy a 8x-os lemezeket 4x-esen írtam, a 16x-ost meg 8x-osan. örülök, ha akkor ez a legjobb választás :)

(#38) h4m6y


h4m6y
csendes tag

Sziasztok!
nekem az a satás dvd írom nem akar elindulni. a jó öreg abit an7-es lapom van :) ha felrakom a rendes silicon drivert,akkor a bootnál kiírja a disk boot hibát!!! ha letiltom a biosba a satát, akkor elindul az xpm. elég érdekes egy helyzet!
Segítsetek megoldást találni! Előre is köszi! byeH

(#39) kali válasza h4m6y (#38) üzenetére


kali
legenda

a kezdeti sata lapok nem mindig kezelik (vagy nem rendesen) a sata optikai meghajtókat...

[ Szerkesztve ]

(#40) h4m6y


h4m6y
csendes tag

Letöröltem az nvidia-s sata drivert és most jó!
Köszi a helpet és ezt a topikot!

Puszi :D

(#41) kali válasza h4m6y (#40) üzenetére


kali
legenda

azért csinálj néhány írási próbát, nehogy csapdába ess néhány rontott lemezzel!
de ha frankón működik, akkor hajrá!

(#42) Giraffe6


Giraffe6
csendes tag

Sziasztok.

Vettem egy 7200A-t. Semmi gond nem volt vele kb fél évig.
A kezdeti problémák úgy jelentkeztek, hogy a TDK DVD lemezek kivételevel semmilyen
más tipusú DVD-t nem olvasott (adat DVD-ről beszélek).
A furcsa az hogy ISO Busterral minden tipusú lemezt olvas. :F
De most még nagyobb lett a gondom. :Y
Nem akar írni DVD-t. "Lézer pozicionálási hiba" Ez az üzenet.
Memoria teszt, rendszer reinstal, kábelek ellenőrzése, driver frissítések megvolt.
Ha valakinek volt hasonló gondja vagy tud megoldást erre a hibára kérem segítsen.

Ha rossz topicba irtam, bocsánatot kérek :R . Ezesetben melyik a helyes topic :F

(#43) quazar válasza Giraffe6 (#42) üzenetére


quazar
csendes tag

Az én egy éves AD7173-asom is hasonló képp viselkedett,csak néhány dvd-t olvasott windows alól ,ISObusterrel pedig mindent!!

(#44) balintka válasza Giraffe6 (#42) üzenetére


balintka
addikt

Windows újratelepítést próbálj, hátha az segít. Legfrissebb firmware (1.05) benne van?

(#45) viizo


viizo
tag

sikerult mar valakinek feltelepitenie a 7200S drive-rol a Windows Vista-t?

vmiert nem megy fel, telepito megall mar az inicializalasnal.

ue. vista telepitesi problema elojott egy munkatarsamnal is, a drive ugyanugy 7200S.

/a telepito dvd jo, tobbeknel mas drive-val gond nelkul felment rola/

[ Szerkesztve ]

(#46) Giraffe6 válasza balintka (#44) üzenetére


Giraffe6
csendes tag

Igen, megpróbáltam az ujratelepítést. ( SP 2-es win.) Minden maradt a régi.
A Firmware-t nem próbáltam mert nem csináltam még soha. Nem tudom hogy kell és honnan tudok letőlteni. Ezelőtt nem volt ilyen problémám.
A régi íróm egy LG volt. Nem emlékszem a pontos tipusára, de az olvasott mindent ( még a a malomkővet is :DD :)) :DD ) és a majdnem 3 év alatt talán ha 15-20 amit elrontott.
Pedig írtam vele nem keveset.
Már bánom hogy eladtam :(((

(#47) kali válasza Giraffe6 (#46) üzenetére


kali
legenda

firmware; AD-7200A-1.05

menete; a frissítendő optikai master legyen, azon a kábelen slave üres legyen. usb eszközök lehetőség szerint a gépből kihúz a frissítés idejére! optikai üres legyen, lemez nem maradhat benne! netes kapcsolat kilő, vírusirtó...stb kilő, *.exe elindít -> frissítés -> restart -> örül!

(#48) balintka


balintka
addikt

[link]

Firmware-ek.

(#49) Giraffe6 válasza kali (#47) üzenetére


Giraffe6
csendes tag

Kőszőnőm a segítséget.

Tetszet a stílus ahogy leírtad :C

(#50) Giraffe6 válasza balintka (#48) üzenetére


Giraffe6
csendes tag

Kőszőnőm a linket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.