Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Laslow


Laslow
senior tag

A 7200S/7201S/7203S meghajtók firmware-e keresztben is módosítható? A nem hivatalos firmware-ek közül miben különböznek az 1.Z1, 1.Z2 és 1.Z3 változatok? [link] és [link]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#152) IRON STORM válasza Laslow (#151) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nemm űködik a crossflash még. a 7201 kiesne egyébként is a lightscribe miatt, elképzelni csak a 7200-7203 crossflasht tudnám.
A moddolt firmwarek amiket linkeltél Liggy és Dee munkáját dícsérik, finomítanak a stratégiákon, bitsetting hozzáadás, magasabb ill alacsonyabb írási stratégiákat adnak egyes médiákhoz.

Csak a TDi!

(#153) Laslow válasza IRON STORM (#152) üzenetére


Laslow
senior tag

Jó, de Z1, Z2 vagy Z3? Próbáltam megkeresni a választ a cdfreaks fórumán, de nem találtam...

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#154) IRON STORM válasza Laslow (#153) üzenetére


IRON STORM
őstag

A Z3 firm a Z2 -hez képest annyit változott hogy kiszedtek belőle egy-két lemezhez tartozó 18x és 20 x írási stratégiát. Tedd fel az Z3-at nyugodtan.

Csak a TDi!

(#155) tsar válasza mhorvat (#149) üzenetére


tsar
aktív tag

Csak azért nincs benne a 7201-es (meg a 7220-as), mert amikor a topicot nyitottam még nem volt ilyen típus.

[ Szerkesztve ]

(#156) IRON STORM válasza tsar (#155) üzenetére


IRON STORM
őstag

A 7220-as ne is legyen. A nevén kívül nem sok köze van az NEC-hez.

Csak a TDi!

(#157) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Sziasztok!
Pár napos NEC AD-7200S DVD íróval következő a problémám :

-DVD írásnál ha egy képfájlt akarok kiírni el sem indul az írás, a gép nem reagál csak ha kiveszem a lemezt.
- Egyéb fájloknál ha sikerül az írás(sokszor nem) az írás végénél amikor befejezi és kiadná a lemezt nem reagál semmire, a windows is majdnem lefagy, csak akkor javul meg ha kiveszem a lemezt.
-Az előbb próbáltam rámásolni a gépre egy Adat DVD-t ezt írta ki hibának a windows: "nem másolható adathiba (CRC) "
- Több fajta lemezzel is próbáltam
- Windows XP-t is újratettem akkor se jó, Vista-val szintén nem jó.
- Biosban átraktam natív SATA--ra ekkor kis időre megjavult, de utána megint rossz lett.

Látjátok mindent megpróbáltam úgyhogy szerintem szar az íróm küldhetem fel pestre garanciába igaz?

(#158) balintka válasza Red_Bull (#157) üzenetére


balintka
addikt

Próbáld meg az 1.09-es firmware, most jött ki. Ez szerintem amúgy is ajánlott mindenkinek. :R

(#159) balintka válasza IRON STORM (#156) üzenetére


balintka
addikt

Mivel már NEC sincs :D Optiarc van :)

(#160) kali válasza balintka (#159) üzenetére


kali
legenda

sony/nec/optiarc van! a régi nec utód írókon meg optiarc felirat - még azokon is, amikben lite-on belső van... :U

(#161) IRON STORM válasza balintka (#159) üzenetére


IRON STORM
őstag

Attól , hogy a nevében van más márka is, még NEC marad. :)

Csak a TDi!

(#162) balintka válasza IRON STORM (#161) üzenetére


balintka
addikt

Ez inkább előny, mint hátrány :) Nekem Optiarc-ként is teljesen korrekt :)

(#163) tsar válasza tsar (#155) üzenetére


tsar
aktív tag

Első hozzászólás módosítva, így most már az újabb típusok is szerepelnek benne.

(#164) IRON STORM válasza tsar (#163) üzenetére


IRON STORM
őstag

Úgy látom nem figyeltél. A 7220-as széria nem illik a topicba, mivel nem NEC/Optiarc gyártmány hanem Lite-On. Légyszíves szedd ki.

Csak a TDi!

(#165) balintka válasza IRON STORM (#164) üzenetére


balintka
addikt

Ez a Lite-on belső jót v rosszat jelent a 7203-hoz mérten?

(#166) kali válasza balintka (#165) üzenetére


kali
legenda

nem hiszem, hogy gyengébb belsőt tenne a neve alá a nec (sony/nec/optiarc), mint a saját fejlesztései, ezért szerintem nem lesz rossz vétel! de majd kierül...
az ad-7191a/s esetében nem okozott csalódást a lite-on belső!

(#167) IRON STORM válasza kali (#166) üzenetére


IRON STORM
őstag

Elvileg az iHAP/iHAS 322/422 sorozat lesz ebben az íróban. A Plextor is ezt teszi a 850 es sorozatába.

Csak a TDi!

(#168) tsar válasza IRON STORM (#164) üzenetére


tsar
aktív tag

Figyeltem, nem írtad miért nem Optiarc, én meg nem nyomoztam utána.
De mindegy szerintem belefér a sorba (72xx sorozat). :)

[ Szerkesztve ]

(#169) dbius


dbius
veterán

Kérdés a topiclakókhoz:

Gondolkodom, hogy jelenlegi ide-s íróimat lecserélem sata írókra:

- 7203s - labelflash
- 7201s - lightscribe

A kérdésem arra irányulna, hogy van-e tapasztalat, hogy nforce4 chipsetes lapok hogyan bírkóznak meg a sata írókkal, pozitív, ill. negatív tapasztalat van-e? (netalán linuxos tapasztalat :B )

Konfigom adatlapomon, de az alaplapom itt van külön is: DFI LANPARTY UT NF4 SLI-DR Venus

Thx :R

(#170) kali válasza dbius (#169) üzenetére


kali
legenda

az alaplappal nem lesz gond a sata csatolású optikai meghajtó kezelésének szempontjából - ezt windows alatt nyilatkozom, mert a linux tőlem elég távol áll...
ha a külső chip (silicon image) által vezérelt sata(1) csatlakozók közül akarod valamelyikre csatlakoztatni az írót, akkor azzal sem lesz gond, úgy is menni fog - persze legyen engedélyezve a bios megfelelő beállításában, és legyen telepítve a szükséges illesztő.
mind a két említett író jó, ha kimondottan szükséged van az ls vagy lf funkcióra, akkor az annak megfelelő tudású írót vedd, ha viszont nincs jelentősége, akkor inkább az újabb széria mellett voksolj.

[ Szerkesztve ]

(#171) dbius válasza kali (#170) üzenetére


dbius
veterán

:R az infót!

Az emíltett típusokban gondolkozom, mivel a jelenlegi íróim is lf+ls kombinációban vannak, és használom is ezen funkciókat.

(#172) dbius válasza kali (#170) üzenetére


dbius
veterán

arról van esetleg tapasztalatod, hogy ide-s íróra ha rápakolok egy ide-sata átalakítót akkor az okoz-e bonyodalmat, vagy működ(ne) megfelelően? :R

(#173) kali válasza dbius (#172) üzenetére


kali
legenda

igaz, csak néhány esetben találkoztam ilyennel, de rossz tapasztalataim vannak; az írók nem nagyon szeretik az ilyen jellegű átalakítgatást...

[ Szerkesztve ]

(#174) dbius válasza kali (#173) üzenetére


dbius
veterán

Thx, elvetve :R

(#175) nebulo5


nebulo5
senior tag

Hello!
Érdekes dolog történt a napokban. A gépemben 2 dvd író van: 7200S, 7203S. Általában "röptébe" írom a lemezeket, ezúttal is így volt. Jött egy áramszünet (kb. 1perces) és miután újra indítottam a gépet, a 7203-as íróm nem adott több életjelet magáról. Ezúttal nem is ő írt, csak másoltam róla. Szerencsére ritkán szokott áramszünet lenni, de így is bosszantó.
Mechanikusan kellett kinyitnom a tálcát, hogy a lemezhez jussak.
Az íróra van még garancia, de sajnos firmvare-t frissítettem már rajta, és mivel most nem üzemel (a hardvervarázsló sem tud vele mit kezdeni, illetve törölni sem tudtam az eszközkezelőben. A tálcája sem nyíllik-csukódik), így nem tudom visszatenni az eredeti verziót sem.
Esetleg valaki nem járt már hasonlóképp? És netalán megoldást is tudna javasolni?

Üdv: nebulo

(#176) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Sziasztok!
7203S írómmal 1.09 firmware-re frissítettem. Csatolnék 2db képet, az 1. a régi, a 2. az új firmware alatt írt lemezt mutatja. Abban kérnék segítséget, hogy mit is jelentenek az adatok. Az elsőn sokkal kevesebb "oszlop" van az alsó grafikonon, de minőségre 91 pontot adott a nero, míg a 2. kép tele van oszlopokkal, de 95 pont. Javult a minőség a frissítéssel, vagy romlott?
[link]
[link]
köszönöm

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#177) IRON STORM válasza zjuhasz (#176) üzenetére


IRON STORM
őstag

Elvileg a firmware frissítések azért készülnek, hogy javítsák az írásminőséget egyes médiáknál, valamint újabb médiakódokat adnak hozzá, amelyek esetleg ismeretlenek voltak a meghajtónak.
Sokszor leírtuk már, hogy az NEC írók nem alkalmasak minőségellenőrzésre.
Többet ér egy sima visszaolvasási teszt.
Tehát lehet hogy javult, lehet hogy nem.

Csak a TDi!

(#178) kali válasza nebulo5 (#175) üzenetére


kali
legenda

szervíz/csere - attól függetlenül, hogy korábban frissítve lett a firmware! szervizes - garanciális - ügyintézésnél nem csak az eredeti/vásárláskor az írón lévő firmware mellett lehet leadni az optikai meghajtót! (az más kérdés, hogy néha a szervizesek/eladók próbálják ráfogni a firmware frissítésének a hibás véghezvitelére, az író elhalálozását...)

(#179) nebulo5 válasza kali (#178) üzenetére


nebulo5
senior tag

Kösz a biztatást, az ünnepek után megpróbálom.
Legfeljebb, nem mosolyogva köszönök el az eladótól......

Üdv: nebulo

(#180) kali válasza nebulo5 (#179) üzenetére


kali
legenda

ha teljesen halott az író, akkor az eladó sem lát majd bele, hogy milyen firmware verzió van rajta! ráadásul te gyári firmware verzióra frissítettél, amivel később működött is, tehát nem lesz probléma a gariztatás.

(#181) Zoleee93


Zoleee93
csendes tag

Szerintetek egy NEC AD-7201S-0B -t érdemes venni? mert most van egy 3 éves LG-m és kezdi megadni magát. meg nem illik az új gépbe...fekete ház fehér dvdíró??? :D
előre is köszi

ASUS P5K/EPU ; Intel Core 2 Quad Q6600 @2406mhz (REKORD:3,87Ghz /léghűtés/ 3d mark 06 STABIL) ; Galaxy GF 9600 GT OC 512MB ; FSP Bluestorm2 500W ; 2GB Ram ; Thermaltake Big Typhoon VX120 ; AeroCool AeroEngine2 (fekete)

(#182) kali válasza Zoleee93 (#181) üzenetére


kali
legenda

igen, érdemes! ajánlott széria!

(#183) Zoleee93 válasza kali (#182) üzenetére


Zoleee93
csendes tag

köszönöm :)

ASUS P5K/EPU ; Intel Core 2 Quad Q6600 @2406mhz (REKORD:3,87Ghz /léghűtés/ 3d mark 06 STABIL) ; Galaxy GF 9600 GT OC 512MB ; FSP Bluestorm2 500W ; 2GB Ram ; Thermaltake Big Typhoon VX120 ; AeroCool AeroEngine2 (fekete)

(#184) hemo válasza Zoleee93 (#183) üzenetére


hemo
tag

Tényleg most melyik a jobb a 7201 vagy a 7203?
Gondolom egyszerre adták ki csak egyik ilyen másik olyan lemezre cimkéz és csak más a szám..
Vagy újabb is a 7203?
Most melyik a modernebb lemez a 2 közül?
Melyik az olcsóbb melyik a szines stb??

(#185) kali válasza hemo (#184) üzenetére


kali
legenda

az ls lemezek olcsóbbak, és ilyen cd valamint dvd is kapható, az lf viszont szebb - legalább is szerintem -, viszont csak dvd lemez kapható!
a két író között minőségben nincs jelentős különbség - annak ellenére, hogy az ls íróik elvileg nem saját fejlesztés...

(#186) hemo válasza kali (#185) üzenetére


hemo
tag

köszi a választ, de, hogy szebb az lf?
Jobb a kép amit csinál vagy nem bárnás a réteg rajta?
Ls-t azt tud egy régebbi benq-m, hát olyan kis régifajta amit nyom egy barnás-aranyos lemezre.. De jópofa...

(#187) kali válasza hemo (#186) üzenetére


kali
legenda

nekem jobban tetszik az lf kékes árnyalata!

(#188) t0m_


t0m_
tag

sziasztok,

7201s-em van, és sorra szarja el a dvd-ket. írtam képfájlt, másoltam mountolt isot, írtam adatot, próbáltam 4x-16x sebességgel is, de elrontja a nero micro 9.2.6. (adatellenőrzés nem sikerül a túl sok hiba miatt, és a win sem nyitja meg a dvdket, sőt ki is fagy az intéző)
Lehet hogy a software rossz, vagy biztos hogy az író a rossz? Mivel próbálkozzam még?

(#189) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Az mitől lehet szerintetek, ha a DVD-ket DAO módban írnám akkor nem sikerül megírnia lemezt ( el se indítja az írást, csak pörgeti vagy 5 percet a lemezt, utána kiírja az íróprogram hogy az "eszközre nem lehet írni")
Track-at-Once (TAO) meg megy simán

Vadonatúj NEC-AD 7200s DVD íróval

(#190) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Amúgy nagy valószínűséggel nem kompatibilis a 7200S DVD író az nForce 430 chipsetes alaplapokkal úgyhogy nagyon nem ajánlom senkinek hogy ilyen chipsetes alaplaphoz NEC DVD írót vegyen.
Nálam a második ilyen író van és ugyan azt a hibát produkálta mindkettő /adatolvasás hiba, írás hiba, fagyás/
És nem csak nálam, ebben a fórumban is erről írnak [link]

[ Szerkesztve ]

(#191) eastsider


eastsider
nagyúr

Hali!

van egy 7203S-em (p35 ds3, c2d stb...) minden jó, csak az a kérdésem, hogy milyen lemezeket "szeret" a TDK-kon kívül... azt szereti, tudom, csak kicsit drága most :B

előre is köszi a válaszokat :)

(#192) kali válasza eastsider (#191) üzenetére


kali
legenda

verbatim! :) az is drága? :DDD
amúgy megeszik az az író szinte mindent, még a ritek médiakódos lemezeket is probléma nélkül írja!

(#193) fradi81 válasza Red_Bull (#190) üzenetére


fradi81
veterán

Már nem aktuális de a lényeg, nekem pioneer 212D íróm fagyasztotta le a rendszert, nem a NEC író a ludas, hanem az nforce chipset nem szereti a SATA meghajtókat, akinek nforce a lapja IDE dvdírót vegyen különben ideges lesz :)

Ja és Verbatim TY a király

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#194) Red_Bull válasza fradi81 (#193) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

hehe ja közbe rájöttem én is mert eladtam a NEC-et és vettem utána egy LG SATAS írót és azzal is ugyanúgy fagy :DD

Ebbe ténlyeg csak IDE-s a jó

[ Szerkesztve ]

(#195) Sweet Lou 6 válasza Red_Bull (#194) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Próbáljátok meg AHCI üzemmódban a SATA eszközöket, nekem úgy nem fagy a satás Optiarc 7170S. Egy kis segítség

sweetlou6.wordpress.com

(#196) kisboxi


kisboxi
tag

Hy mindenkinek.
Lehet ezt nem itt kéne kérdeznem, de egy kis segítség kellene, adott egy 7200S dvd író és egy MSI K8T Neo2Fv2.0 lap egy 160g sata vinyoval. A probléma az hogy ezzel a meghajtóval nem tudok winfost telepíteni. Előtte egy Samu SH-S203 volt azzal viszont simán ment. Mi lehet a probléma?
Segítséget előre is köszönöm.

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#197) fradi81 válasza kisboxi (#196) üzenetére


fradi81
veterán

Szia milyen windowst, és hogy érted hogy nem tudod telepíteni? Feltételezem vistát, olvasd el a #193. hozzászólásom..

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#198) kisboxi válasza fradi81 (#197) üzenetére


kisboxi
tag

Szia. Nem vistat, egy Sp3-as XP-t ami egyszer már felment az említett samu-val. A telepítés megáll amikor a kernelt töltené be, és újraindítás után először nem is ismeri fel a meghajtót. Kíváncsiságból szereztem egy másik meghajtót és azzal gond nélkül felmegy.
Amúgy a lapomon Via K8t800Pro chipset van.

[ Szerkesztve ]

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#199) kisboxi


kisboxi
tag

Valakinek vmi ötlet?

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#200) bundaska


bundaska
aktív tag

Üdv!

Egyik havernak az NEC 7203S-es írója nem akarja megírni a DVD-ket (Maxell, TDK...)! A Gépet én adtam el neki, (Gigabyte Nforce 590-es lap) de nem a 7203S-el, hanem régen egy 7173S DVD írót használtam benne, de tökéletesen működött, semmi baj nem volt!! A7203S is megvan már több mint egy féléve, eddig nem csinált ilyeneket, de most vagy kidobja a lemezt bizonyos %nál, vagy ha megírja, a lezárásnál, ellenőrzésnél is egy bizonyos %nál (amikor megnéztem, 9%nál) nem csinál semmit!!! Azt írta ki, hogy "DMA meghajtó hiba, CRC hiba"
Olvastam a #193#as hozzászólást, de most mi tévő legyek?? Vigyem vissza, vagy cseréljem el az enyémre, ami régen volt benne, vagy vigyem vissza és lehet kinevetnek, hogy semmi a baja! Valaki ha tud valamit, akkor PLS írjon 1 PM-et!!
Előre is köszike:
Bundas

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.