Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Két megjegyzés fotós téren:

1. A képeken a faágak rajzolata valami "AI" algoritmus eredménye. Egyszerűen nem valósak, egy algoritmus érzékelte, hogy ott fa van, és behelyettesítette egy gráffal. Komoly, nézzétek meg, összevisszaság az egész, főleg ahol a vezetékkel átfedésben van.

2. Be kellene vezetnetek valami objektív értékelési módszert, mert ha visszanézek 10..20 korábbi tesztet, nem sok következetességet találok benne, hogy mit húztok le és mit dicsértek agyon.

(#2) Yopi.


Yopi.
csendes újonc

akkor vajon az Oppo, akinek Find N2 néven létezik könyvszerűen széthajtható eszköze is, vajon miért ezt a terméket hozza Kínán kívülre. A válasz pedig alapvetően szoftveres kérdés: míg egy ilyen, félbehajtható mobil képarány tekintetében megegyezik a hagyományos mobilokkal és csak a külső kijelzőn megjelenő interfész leprogramozása a feladat, addig a foldos változatoknál teljesen újra kell írni az interfészt a belső, szinte négyzetes arányú kijelzőre

Ezt nem igazán értem, mi az összefüggés a kijelző, a szoftver és az egyes piacokon való elérhetőség között?

Különben nagyon jó volt olvasni a tesztet, kíváncsian várom a végleges magyar árazást :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Divatguru? Ha-ha-ha!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#4) A Molyember


A Molyember
tag

Ennyi penzert ez a kamera egyszeruen vallalhatatlan. :N Annak oriasi szukseget ereztek, hogy csucs soc legyen egy divattelefonba amit a celcsoport amugy is pont leszar, de az mar nem erdekelte oket, hogy a fentebb emlitett celcsoport inkabb az Instara akarja a nyaralasat feltolteni olyan minosegben, ami meg ad is vissza valamit a latvanybol. :)

(#5) Hallosz


Hallosz
senior tag

Sok sebből vérzik, de a hívás hangminőségét 9 pontra értékelték és remek a térerő.
Ez ritkaság, akár, jó is lehet. Már ha nem akar az ember fotózni.

Mert lakni, muszáj.

(#6) Doki42


Doki42
őstag

Nem fogják tömegek venni, csak divat cikk..szerintem.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#7) mjani1172 válasza Hallosz (#5) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez tényleg nem rossz így egy vagyonért 2023 ban.
Kb. mintha egy autós tesztben azon örömködnénk, hogy a szélvédőn nem jön át a szél.
:((

Ez mellett ez a vonal bár érdekes, nem is csúnya de közel sem praktikus, egy átlag mobil könnyebben zsebbe rakható.

[ Szerkesztve ]

(#8) Graphics válasza Yopi. (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Benne van a válasz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) joey04


joey04
titán

üzemidőben van némi előrelépés, de továbbra is lehetne rá gyúrni, a kamera most is messze van a csúcstól, gyűrődés továbbra is van. szóval csak a szokásos hajtogatós dolgok. Azért pár éve piacon vannak már, illene már lépni valamit. (nem az opponak szól ez, hanem általánosan)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A kamera ritka pocsék, ezt az AI által rajzolt festményeket rossz nézni is...

Divatcikk lesz ez, semmi több. A sok filléres örömlány álmodozik majd erről.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nem tudom de ezeket a hajlítható (összecsukható) telefonokat el kellene engedni, mert jelenlegi az anyag használat miatt nem a tartósság és minőség érzetét adják, volt a kezembe már de egyik esetben sem tudtam azt mondani hogy ezek nekem kellenek, már csak azért is mert 1 éves készülékek esetén már erősen látszottak a használatból eredő sérülések a hajlítási pontoknál, és bizony ezek erősen zavaróak voltak, szóval ezek ebben a formában még béta tesztnek is gyengék, és érzik rajtuk, hogy a gyártó cég csak azért adta ki hogy ezt mi is meg tudjuk csinálni, holott nagyon nem kellett volna.
De ha valaki ilyenre vágyik, hogy ő legyen a gyár béta tesztelője ám legyen, de ne ezekkel a készülékekkel akarjon kitűnni a tömegből, mert ezek nekem nagyon a prémium érzetet adják.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#12) adlersson válasza zsolt501 (#11) üzenetére


adlersson
aktív tag

Pár hete én is megtapogattam, a kijelző valóban simábbnak tűnt pl. a Samsung Flip / Fold szériánál, de a kamera már a bemutató modellen is borzalmas volt.

"Nem tudom de ezeket a hajlítható (összecsukható) telefonokat el kellene engedni" - Eközben ASUS-éknál: :DDD

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#13) Decske válasza zsolt501 (#11) üzenetére


Decske
aktív tag

Tehát mert neked nem kell hajlíthatós telefon ezért ne is gyártsák? Furcsa egy világot élünk.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#14) zsolt501 válasza adlersson (#12) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nagyon kellene a kijelzők terén hajlíthatóságban és tartósságban a fejlesztés, de én nagyon nem akarok a tesztelőjel lenni egy ilyennek, a Samsung széria szerintem katasztrófa lett ezen a téren.
Aki meg hajlítható kijelzős laptopot vesz az meg meg is érdemli.
Nem mondom hogy az ötlet rossz, de a kijelzők még mindig nem tartanak ott hogy ezek ténylegesen tartósak legyenek, és bírják is a strapát hosszútávon.

Decske nem mondom hogy nem kellene, de a technológia még messze nem tart ott hogy ez ténylegesen megbízható és tartós legyen, egyszer ez is eljöhet majd, de ott még nem tartunk, mint írtam volt a kezembe több is, de jelen formájában tech demónak tartom, lehet hogy neked így is megfelel a készülék szíved joga, mindenki arra költi a pénzét amire akarja, tőlem el is égetheti.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#15) Shyciii válasza zsolt501 (#14) üzenetére


Shyciii
veterán

Tudod a technikai fejlődés az nem csak úgy jön, mint a fecske tavasszal, hanem fejlődik a használattal, tapasztalattal...

(#16) zsolt501 válasza Shyciii (#15) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez igy is van, de látható volt hogy Z Fold esetén túl hamar jött ki a telefon és nem volt átgondolva a kijelző tartóssága, és az mitől jó ha csak azért tolunk ki egy "prototípust" ami bizony elbukott a tesztekben hogy mi legyünk az elsők?
Tudom a negatív reklám is reklám, de biztos hogy hasznot hoz?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17) gattolino


gattolino
senior tag

Én az ilyen telefonokon már csak kínomban röhögök. Unokatesóm is megvette a Z Flip 3-at a Samsungtól. Látom azt a gyűrődést, de inkább nem mondok rá semmit.
A mostani technológiával ezt nem fogják tudni eltüntetni.
De fogják még erőltetni egy ideig

Vivo X90 Pro Plus

(#18) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Jól néz ki, de a kamerától egy picit többet vártam azért még így is, hogy divat kütyü.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#19) paatrick


paatrick
senior tag

Laikus vagyok szóval lehet hülye kérdés de ha erre a telefonra rárakunk egy másik kamera appot akkor is ez lesz az eredmény?
Külföldi videós tesztekben nem emelték ki hogy rossz lenne a képek minősége.

Mert nekem tervben van hogy ez legyen a következő telefonom vagy 4 évre :DDD

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#20) futo001 válasza zsolt501 (#11) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Nem tudom milyen használatból eredő sérülésekre gondolsz. Nekünk egyik készüléken sincs ilyesmi, a Fold3 pedig kapja az ívet rendesen húgomtól.
Amúgy egy darabig én sem értettem mire jók ezek, aztán egyszercsak megvilágosodtam, hogy nekem is erre van szükségem, ugyanis a Flip fér be zsebekbe, nyeregtáskába stb mikor edzek. Legjobb, nem is kéne más. Remélem kitartanak a koncepció mellett és fejlesztik tovább. A kijelző egyenetlensége csak szögből látszik amúgy, aki úgy nézi annak mindegy is mit adnak a kezébe.

paatrick
Így van, ugyanis nem a kamera app hozza kétre a képet, az csak a kezelésért felel.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#21) paatrick válasza futo001 (#20) üzenetére


paatrick
senior tag

És ezt mondjuk software update tudja még javítani?

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#22) futo001 válasza paatrick (#21) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Igen, elvileg lenne rá lehetőség de nem láttam még példát rá. Persze témában járatosabbak lehet találkoztak már ilyennel, én még nem.

Amúgy én is agyaltam, hogy várjak-e egy N2-re vagy Flipre menjek rá, végül utóbbi mellett döntöttem mondván mégiscsak Samsung meg húgom Foldja is milyen jól teljesít és olvasva az N2 tesztet utólag sem bántam meg a döntést. A Flip4 kamerája is gyengus, de legalább a képminőségével nincs baj, inkább csak a felbontásával.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#23) Öcsielvtárs


Öcsielvtárs
aktív tag

Nem tudom. Ha meglátok pl. egy Motorola K1 telefont csorog a nyálam.... Ezek a mai kinyithatósak meg már ránézésre nem érdekelnek a kb. bűvös kocka formájukkal.

Samsung A54

(#24) paatrick válasza futo001 (#22) üzenetére


paatrick
senior tag

Flipben kicsi az akku meg a külső kijelző. Szerintem ez az Oppo külső kijelző a tökéletes méret, ennél nagyobb megint felesleges, amiket a Moto meg az új Flipről pletykálnak.

Nehéz választás lesz, csak előbb jelenjen meg nálunk is hivatalosan :D

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#25) futo001 válasza paatrick (#24) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Egyetértek, engem is a külső kijelző fogott meg az N2-ben, nem is értem miért tartották meg a Flip3 méretét a 4-en.
A Flip4-et aktívan használva nem olyan rossz az üzemideje mint amire számítottam és miután az energiaprofilt áttettem fikszen lightra így kimondottan elégedett vagyok az akkuidővel, teljesítményromlást így sem látok igaz én nem is játszok rajta. A helyedben lehet kivárnék a Flip5 megjelenéséig, akár hatással lehet az N2 árára is.

Öcsielvtárs
Mondjuk én nem is nagyon tudok már olyan mobilt mondani, aminek a kinézetére felkapnám a fejem. Eléggé egyformák.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#26) paatrick válasza futo001 (#25) üzenetére


paatrick
senior tag

Az új Flip megjelenése aug-szep, mire megvehető lehet lesz karácsony is :DDD a mostani samsung s8 meg már dobálja el a hálózatot és panaszkodnak hogy hívtak és kinyomtam, nekem meg semmi értesítés nincs hogy hívott volna valaki :U szóval addig nem fogja kihúzni.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#27) zsolt501 válasza futo001 (#20) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem tudom ismerőseim hogyan használja, de az egyiknek a zsanérja nyegdült meg, szó szerint nem csukódik össze teljesen, mintha kilágyult volna az összeillesztésnél, a második készülék is Flod 3 ott meg a kijelző színesedett el az összehajtásnál zavaróan látszik mintha ott a kifakult volna, az összehajtási ívről nem is beszélve, mert az engem minden típusnál zavart eddig. Az első szériák esetén repedtel is találkoztam, na az borzalmas volt, a karcosodásról nem is beszélve.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#28) Bog válasza paatrick (#26) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hát azért ez az elmúlt évek tapasztalatai alapján nem ennyire gyászos, a bejelentéstől számított két héten belül már megvehetők a Samsung cuccok, odáig meg megy az előrendelős kuponozás nagyüzemben :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#29) futo001 válasza zsolt501 (#27) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ebben lehet valami, dereng, hogy olvastam valahol arról, hogy a hidegben (tél) való hajtogatást nem bírta jópár példány.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#30) Juhaszatti válasza adlersson (#12) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Eközben ASUS-éknál:"

Laptopok szervizelésével is foglalkozom, de szerintem aki egy ilyet behoz, azzal a lendülettel tessékelem ki az ajtón, amivel bejött. :))
Így is elég sok zsanérhibás laptopot hoznak.

(#31) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet.

A jövő most van

(#32) Hallosz válasza mjani1172 (#7) üzenetére


Hallosz
senior tag

Teljesen helyénvaló a meglátásod. Igen így kellene lennie, hogy nem jön át a szél, a szélvédön, a telefon GSM modulja meg érzéleli a térerőt.
Ha beleolvasol néhány topicba, kiderül, hogy vannak gyártók, ahol az, hogy jó GSM térerő legyen, koránt sem szempont.

Továbbmegyek, modjuk egy szűk évvel ezelőttig itt, a Mobilaréna tesztjei között sem volt ez szempont. :R A Koreai gyártó botrányos térerő "teljesítménye" után kezdődött az egymondatos - van térerő - után, hogy gyengébben lefedett helyeken is an térerő.
De melyik hálózaton mekkora Decibel és ASU értéken dolgozik azt magadnak kell kideríteni a vásárlást követően.

Mert lakni, muszáj.

(#33) Decske válasza zsolt501 (#14) üzenetére


Decske
aktív tag

Emlékezz vissza, hogy az első iPhone is egy techdemó volt, semmi többet nem tudott egy hagyományos telefonnál. Évek kellettek ahhoz, hogy egyáltalán komolyan lehessen venni. Aztán az egész mobilos piacot megreformálta.

Mindenkinek a számára megfelelő kompromisszumot kell megtalálni, amivel együtt tud élni. Több, mint másfél év Fold 3 használat után az én szemszögemből azt tudom mondani, hogy többet nem váltanék vissza hagyományos telefonra, még elismerve a technológia jelenlegi állapotát sem.
Mégsem mondom azt, hogy ne gyártsanak több hagyományos okostelefont... ;]

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#34) DrDoktor válasza Decske (#33) üzenetére


DrDoktor
tag

Mi van?Azért ez nagyon nem igaz....(szifon)

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#35) maaniac


maaniac
aktív tag

Pár órája vettem egy ilyet, Z flip 4-hez(azt is megnyomkodtam) képest nincs gyűrődés, érezhető, de zavarónak nem mondanám. Mondjuk a Samsung esetében egy nagy hupli van, ennél meg 2 apró bemélyedést érezni.
Eddig tetszik, viszont az szép és jó, hogy az Oppo ad hozzá tokot is, de adhatna valami minőségi tokok legalább :W amit ad, konkrétan használhatatlan, brutál kemény műanyag, tapintásra sem kellemes

(#36) maaniac válasza Bog (#28) üzenetére


maaniac
aktív tag

Ki lehet nyitni egy kézzel :D, persze nem olyan egyszerűen, mint ahogy anno a kagyló fonokat lehetett egy pöccintéssel kicsapni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.