Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oneiro


oneiro
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, van már néhány digitális fényképezés téma, nekem konkrét elképzelésem volna, ezért afféle összehasonlítási alapot szeretnék ezen témán belül szerezni.

Olyan digitális fényképezöt szeretnék venni, ami 5 vagy 6 megapixeles, szép, éles képeket kreál és sok funkciója közül lehet választani, emellett jó LCD-je és vakuja van, valamint mozgógépeket is rögzíteni tud. Gondolom, fent említettek fényében kb 70-90 ezer forintról volna szó.

Egyik kiszemeltem az Olympus C-60 Zoom.

Többi márka is érdekelne, de leginkább a Canon és a Sony (5-6 megapixelesek tehát).

1. Van valakinek tapasztalata a fenti Olympusról (vagy a C-50-esröl)?
2. Javaslatok a három márkával kapcsolatban?

Köszi elöre is mindenkinek, aki segíteni tud!

''I breathe music...'' /Oneiro/

(#2) AI válasza oneiro (#1) üzenetére


AI
tag

Nekem Olympus és Canon volt idáig. Egy szavazat az Olympusra.

Egyébként pedig használd a keresőt, vannak hasonló topikok ahol kérdezhetsz.

[Szerkesztve]

42

(#3) simonzé válasza oneiro (#1) üzenetére


simonzé
addikt

Ha engem kérdezel, csakis Canon, de az Olympus is elmegy Sonyt ennyiért még nemigen vennék, bár egy kifutó V1-est csak megcsípnék még...

Egyébként nézz körül, a PH-n rengeteg fényképezős topic van. Még egy tipp: ne a megapixelek döntsenek. 3-4 mpix fölé átlag usernek már nincs értelme menni, csak a képek helyigénye növexik, a minősége nem.

I don't fit in. I fit out.

(#4) plömplöm


plömplöm
őstag

Oly c4000z

Tizennégy hónaposan tönkrement az ojjektív tilitoli mechanika, nem tudja teljesen visszahúzni, csak kerregberreg. Levél a márkaszervíznek, hogy nem-e lehetne-e szavatosságban? Válasz: nem, irányár 45e... mondom mégeccer: negyvenötezer!
Az életben nem lesz soha többet olympus se nekem se senkinek, ha rajtam múlik.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#5) oneiro


oneiro
csendes tag

Köszi az eddigi reakciókat! Idöhiány miatt csak beleolvasgattam a többi topicba, de mostmár úgy tünik, végsö döntés elött állok.

Azóta még jópár terméken át- meg átrágtam magam, végülis az Olympusról letettem. Néhány funkciója ugyan nagyon kedvezönek tünt számomra, de bizonyos tesztek szerint nem valami kiemelkedö készülék. :-/

További több tíz termék közül sikerült kettöre szükítenem a kört:

1. Sony Cyber-shot DSC-P100 (88 ezer HUF)
Bővebben: link

2. Canon PowerShot A95 (80 ezer)
Bővebben: link

Mindkét készülék kb hasonló paraméterekkel rendelkezik tudásukat illetöen, ám van pár jellemzöjük, ami miatt nem tudok dönteni.
Míg a Sony-nál a vonzó külsö (sokkal könnyebben elfér egy zsebben) és a lítiumos akku a legnyeröbb (nincs kidobott pénz elemekre), addig a Canon-nál a befordítható LCD (de az a 4 elem tényleg brutális eröforrás, sajna :-/).

Szerintetek, ha a többi, konkrét tulajdonságot is nézzük ennél a két készüléknél, melyik lehet a legokosabb, legpraktikusabb választás?


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''I breathe music...'' /Oneiro/

(#6)



addikt

Canon, tök egyértelmű.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#7) orcee


orcee
csendes tag

Attól függ mire akarod használni. Ha csak szülinapi gyertyaelfújást meg hasonlókat akarsz fotózni arra jó a sony, viszont ha kicsit komolyabb témákat akkor mindenképp a canon!

(#9) dabadab válasza oneiro (#1) üzenetére


dabadab
titán

Csak a topiccimet olvastam ;), de Canon.

DRM is theft

(#10) bitfarkas válasza plömplöm (#4) üzenetére


bitfarkas
őstag

Az akkuval ne problémázz, 4 db 2300-as NiMh már bő 3000-ért a Tied. A Canon szebben rajzol, én azt választanám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.