Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) sebgutkopf válasza gab9a (#1739) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha ilyen bizton állítod a zaj témát akkor had kérdezzem meg, hogy úgy 2002-2004 környékén, amikor 3-4Mp-es gépek voltak akkor mekkora volt a legmagasabb beállítható érzékenység? Segítek: kemény iso400 és már az is használhatatlan és zajos konfettieső volt.

A mai gépeken van ugyan iso1600 ami szintén zajos és használhatatlan, de talán az iso400-at az iso400-al kéne összehasonlítani.
Az akkori gépek képei egy mai monitorom belenagyítás nélkül is 100%-os nagyításnak felel meg. Hosszú évek óta dslr-t használok, de még mindig van abból az időből egy 4MP-es canon kompaktom tudom milyen, tudom mit nem szeretek a kompaktokban, viszont erős túlzásnak érzem a "DSLR-t mindenkinek" kijelentést. Ez a kijelentés egy álsznobizmus és már semmi köze nincs a fotózáshoz. :(

Szóval a sablon duma helyett a gyakorlatot is meg kéne nézni a papírképen és nem a monitoron kéne a pacavadászni. :U

(#1752) sebgutkopf válasza nesa (#1738) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Aki nyaral és arról akar képeket szerinted az fog egyetlen egy tárcsát is tekergetni és több kilós cuccal várost nézni? Ne legyél már ilyen naív! Aki csak kattintgat azt 3 gomb érdekli a gépen: 1 bekapcsolás, 2 zoom, 3 expó. Még módot se akar választani, mert nem érdekli. Na ide minek dslr?

(#1753) sebgutkopf válasza asthring (#1737) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ezek családi, dokumentatív jellegű képek napsütésben. Se a mélységélességet, se a vakut nem használta kreatívan (az asztal alatti kutyaportét nem sorolnám oda, se a 14mm-en meglőtt porté perspektíva gondokkal küzdő aránytalanságát).
Ezek után a képek sorsa az lett, hogy feltette picassawebre 1024x768-ban. Jobb napokon talán lesz belőle 10x15-ös kép, ha nagyon igényes, akkor megkockáztat 13x18-as méretet. Az 1024-ben mutogatásban hol jönnek ki a nála járt e520 előnyei?

Ha megnyugtat akkor szerzek kölcsön egy 10Mp-es kompaktot csinálok vele napsütésben egy családi fotót, amit leméretezek 500x375-be és büszkén mutogatom milyen éles, színes a kép.

Nem akarok senkit lebeszélni a dslr-ről, se a kompaktról, de attól, hogy valaki az általánostól jobban érdeklődik a fényképezés iránt, attól még nem biztos, hogy a rokona, barátja is boldog lesz egy nagyobb bonyolultabb géppel. Mások meg majd örülnek amikor az apróhirdetések között feltűnnek az 500 expóval eladó xy dslr kihasználatlanság miatt című hirdetések.

(#1754) sebgutkopf válasza nesa (#1738) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A töménytelen ostobaság jegyében csak, hogy valami konkrét is legyen a guglinak hála elolvasnád ezt és megnéznéd a képeket is? Kompakt gépek megapixel növekedése

köszi! és peace!

(#1755) asthring válasza sebgutkopf (#1753) üzenetére


asthring
tag

Nem tisztem eldönteni hogy milyenek az általam linkelt képek, mivel nem én akarok fényképezőt venni. Csak iszonyat tuti, tudományos, és kizárólagosan érvényes megmondás helyett linkeltem valami gyakorlati, életből szedett eredményt, majd levonja mindenki jól a következtetéseket.

http://asthring.deviantart.com | http://stonerrock.hu | http://postrock.hu

(#1756) gab9a válasza sebgutkopf (#1754) üzenetére


gab9a
csendes tag

Soha nem nézek kis papírképecskéket, ami digitális géppel készült. Ha papír képet akarnék, elővenném a Nikon F55-ös slr-m. De a digitális világban csak a nagyinak kell kis-közepes papírképet küldeni az unokákról.
„zajszűrés miatt ránagyítás nélkül is ocsmány képek tömege készül.” - A monitoron, teljes képen is akvarell akár még iso80 is, sok 10MP-es képe mondjuk volt ilyen 4MP-esen is; de nem volt kötelező az ilyen erős zajszűrés az összes nem 10MP körüli gépben.
Tárcsát még a kompaktokon is kell tekergetni portrémód, tájkép stb. és igen egyszerű, vagy igen rosszul teszik, ha nem (még általános iskolai ismeretek sem nagyon kellenek a kiválasztásukhoz).
Láttam én már nem egy slr-es városnézőt. Szépen nyakban kell hordani.
Kisebb iso értékeknél minőség romlás lépett be a nagyobb zajszűrés miatt a kis pixeltáv miatt. Nagyobb iso-knál viszont jobban muzsikálnak a mai gépek többször, de ez nem a MP-eknek köszönhető, hanem sok egyéb technikai fejlődésnek.
A teszt, amit küldtél meg 1/1,7" és 1/1,8" lapkákkal rendelkező drága kompaktokról készült. ~100-150eFt-os gépek. Nem itt, hanem mai 50e-80eFt-os gépeket minek butítani 10MP-t zsúfolva a kis lapkákra?
A marketingesek hülyéskedését nehéz lenne megvédeni.

[ Szerkesztve ]

(#1757) Ati77 válasza sebgutkopf (#1754) üzenetére


Ati77
tag

Mégis hozzászólók, bár szerintem kellene nyitni egy DSLR vs kompakt topicot is :)

Azért azt se felejtsük el, hogy közben a technika is fejlődött, nem csak a megapixelek száma nőtt.

(#1758) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

Hi.

Jelenlegi e-400-omat fogom egy e-620-ra cserélni a közeljövőben, de az objektívekkel kicsit meg vagyok lőve. Jelenleg sigma 18-50 és 55-200-asom van hozzá. Az e-620-t meg lehet kapni kitben zuiko 14-42 és 14-42 + 40-150-el is. Minőségben a sigma és a zuiko objektívek között van különbség?

Mondjuk a 14-42 14-es vége miatt kezd tetszeni, tehát a sigma 18-50 egyelőre eladásra van ítélve. De az 55-200 és a 40-150 között nem tudok dönteni. Sajnos az 55-200 200-as végét ritkán tudtam jól használni, könnyen bemozdult a kép. Nem tudom mennyit javít ezen az e-620 képstabilizátora.

Tehát most ezek közt vacilálok:
E-620 + 14-42 kit és sigma 55-200 megtart.
E-620 + 14-42 + 40-150 kit.
Esetleg E-620 a jelenlegi obikkal, ha létezik erre értelmes érv. :)

(#1759) SpongyaBob válasza szaby_gyerek (#1758) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Minőségbeli különbség az van bizony. Nekem E-620 van és bizony nagyon jó az a képstabi is. 1/30-cal is simán lövök éles képet. Ez a két kitobi (14-42 - 40-150) nem hasonlítható a sigmához minőségben egyértelműen jobb üvegek. Ha egy picit is jobban érdekel a fotózás az átlagnál, én javasolnám a kitobi párost :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1760) gab9a válasza sebgutkopf (#1754) üzenetére


gab9a
csendes tag

Nem olvastam el, csak beleolvasgattam. Mondjuk egy kis idézett „A G6-tól kezdődő zajszűrés valóban jó hatással van a papírképen történő megjelenésre, s igazából a monitoron jól látható mosottság (a részletek elkenődése) papíron már kevésbé jelentkezik”.
Ők is észrevették a mosottságot, és nem készít szerintem sok ember az összes képéből A3 vagy nagyobb képeket, rengeteg képet csak monitoron néz meg. A kis képek meg kinek kellenek? Még százezres kompaktok képe is hányás lesz a zajszűréstől tehát.
Nagy felbontás, jobb nagyíthatóság java részt. De ha már nagyban is akvarell, kicsiben sem lesz jobb.

[ Szerkesztve ]

(#1761) szaby_gyerek válasza SpongyaBob (#1759) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Köszi, meggyőztél, ezzel a kérdés eldőlt. De egy gond még van. Ha jól tudom a 40-150-esből van egy fényerősebb változat is, és nem külön méregdrágán hanem kitben. Hol lehet ilyen kittet szerezni, vagy annak az obinak van hátránya a jobb fényerősség mellett?

(#1762) Messer22 válasza szaby_gyerek (#1758) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
az 55-200-at tartsd meg kezdésnek, ha nem találsz jó árban duplakitet.
(igazából ha nem vagy rászorulva, akkor tartsd meg a sigma telét, f8-on már jó a képe az árát figyelembe véve.ha van fény ki lehet használni a 200-as véget, meg lesz stabid is.)

zuiko obik jobbak, de a sigmák is használhatóak ,ha jó az af beállításuk.

Messer

(#1763) Messer22 válasza szaby_gyerek (#1761) üzenetére


Messer22
senior tag

A fényerősebb, az a régebbi és már csak használtba lehet venni..
30-40e körül.

Messer

(#1764) SpongyaBob válasza szaby_gyerek (#1761) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Kitben sajna már nincs a régebbi fényerős 40-150, csak használtan. Egyetlen hátránya van csupán: lényegesen nagyobb, mint az új 40-150.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1765) aldebaran


aldebaran
őstag

Igazából szerintem nemcsak a megapixelek háborújáról szól ez az egész.

Nekem a legelső és egyetlen kompaktommal (optio60) csináltam a gyerekről annak idején képeket. Most visszanézve okádék az egész. Nem a megapixelek miatt: a vaku írtóra kiégette a képeket, vaku nélkül bemozdult az összesen a kép. Szülinapok, egyéb családi programok a lakásban a géppel készítve = kuka.

Második digitális gépem a mostani e520. Az összes kép értékelhető, látható rajta amit akartam megjeleníteni, vakuval is szép az eredmény. Az asszony -aki szintén nem nagy fényképész- jó képeket csinál akár automata módban is (nincs bemozdulás, kiégés...).

Lehet, hogy a mostani kompaktok jobbak, mint az enyém volt, de nem veszi fel a versenyt a dslr-rel. És ha nem akar valaki tájképeket csinálni, akkor a 40-150-essel simán eltengődik otthon. Kirándulásra meg kicseréli az ember és végigfényképezi a 14-42-vel. De értékelhető képek maradnak, szép emlékek...

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1766) nesa válasza sebgutkopf (#1754) üzenetére


nesa
veterán

Ez igy nem jo,te is erzed, a teszt a fejlodest tekinti at, nem azt hogy ma hol al a technika, kompakt kategoriaba mai szinten kb olyan 4-5mp szenzor lenne epitheto hogy csak pislogna mindenki......

(#1767) MrChris válasza SpongyaBob (#1764) üzenetére


MrChris
nagyúr

A régi 40-150 nem csak fényerősebb, hanem egy hangyányival jobb a képe és a vége valóban 150-es. Az új csak kb. 135-nek felel meg, viszont sokkal kisebb, könnyebb.

(#1768) SpongyaBob válasza MrChris (#1767) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Lényegében én is ezt írtam :D Nekem mind a kettő volt illetve van, így viszonyítási alapom is van..

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1769) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

A régi fajtából sajnos nem találtam eladót. Gondolom akinek ilyen van, az ragaszkodik hozzá. Így megrendeltem a 620 dupla kittet. Raktáron szinte sehol sincs, de ennek ellenére remélem, hogy még következő héten megjön. Akkor hétvégén lesz jó alkalom kipróbálni. Azóta olvasgattam még teszteket és egyre inkább az a véleményem, hogy jó géppel lesz dolgom.

(#1770) SpongyaBob válasza szaby_gyerek (#1769) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Jó választás volt, szerintem nem fogod megbánni :K Üdv a klubban :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1771) supercow válasza szaby_gyerek (#1769) üzenetére


supercow
őstag

Grat, jó választás, nekem is az van és teljesen elégedett vagyok.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#1772) rumos14 válasza szaby_gyerek (#1769) üzenetére


rumos14
nagyúr

markolattal? [link]

(#1773) szaby_gyerek válasza rumos14 (#1772) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Igen, ez is úgymond egy plusz dolog, ami a sok más tulajdonsága mellett meggyőzött. Ha jól látom minden szetthez jár markolat, és még a vázhoz is. Bár lehet venni markolat nélkül is vázat, de az nem olcsóbb.

(#1774) 2ning


2ning
tag

Na mi van? Hahó! Mindenki nyaral?
Aki ki akarja próbálni magát meddig mer elmenni, annak itt a helye.
Oxigén Adrenalin park, Sástó. Az élmény és a környezet fantasztikus. Gyönyörű a táj. Óriási panoráma képek készíthetők,akár ég és föld között egy függőhídról.


(#1775) sebgutkopf válasza gab9a (#1760) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Te is bevallod, hogy nem olvastad végig a cikket. Legalább a konklúziót elolvashatnád!
Mindenesetre nem akarlak meggyőzni ez nem egy dslr vs kompakt vita, hanem új kompakt vs régi kompakt, részemről lezárva.

(#1776) nesa válasza 2ning (#1774) üzenetére


nesa
veterán

Lehet mindenki pihen, dobok enis par kepet :K

Meghalgatok minden velemenyt :K

[ Szerkesztve ]

(#1777) SpongyaBob válasza nesa (#1776) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Grat! :C Nagyon jók. A legjobb a sirály illetve az utolsó tüzijáték sztem nagyon szép :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1778) Messer22 válasza nesa (#1776) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
zsír képek! :)

Messer

(#1779) sebgutkopf válasza nesa (#1766) üzenetére


sebgutkopf
őstag

mai szinten kb olyan 4-5mp szenzor lenne epitheto hogy csak pislogna mindenki
Ez igaz, nem is vitatom.

Számomra ott indult meg a vita, hogy a "régi 3-4MP-es gépek képminősége jobb mint a mai 10MP-es kompaktoké". Ez pedig egyszerűen nem igaz, a fejlődés egyértelműen látszik.

Amit most említesz az egy ideálisabb vonala lehetne a mai technológia felhasználásával, az nem kérdés. Minőségjavulás így is van, de tény lehetne nagyobb is, ha nem csak a megapixel számítana kizárólagosan. Egy jó kis 6MP-es kompakt szerintem is már hozná azt ami kielégíti a nyomtatási és monitornézegetésnél a felbontás vágyat, közben pedig nem kéne fanyalogni a 100%-os nézetben a mosottságra.

Most a 100% nagyításban képnézegetésről ne indítsunk vitát, mert arról is meg van a véleményem. :DDD

(#1780) sebgutkopf válasza nesa (#1776) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nem látom. :O
Flickr-ről linkeltél? (az melóban sajnos blokkolva van)

(#1781) nesa válasza sebgutkopf (#1780) üzenetére


nesa
veterán

1 kep kivetelevel flickr :K

(#1782) nesa válasza SpongyaBob (#1777) üzenetére


nesa
veterán

Van meg 1 siralyos :K

(#1783) SpongyaBob válasza nesa (#1782) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nekem nagyon bejönnek ezek a képek :) Amikor én madarat látok mindig rossz helyen vagyok :))

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1784) Szabalaca67


Szabalaca67
csendes tag

Ha már ilyen szép, nyaraláson készült képeket raktatok fel... :)
Néhányat én is megosztanék:
- Balaton, a "hattyúk tava"
- Fülöpi templomrom
- Esti csendélet Pálkövén
- Pálkövei strand - Napnyugta után
- "Erdei taxi" Salföldön
- Alsódörgicsei templomrom

http://www.youtube.com/user/Szabalaca67

(#1785) SpongyaBob válasza Szabalaca67 (#1784) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Az Esti csendélet Pálkövén elég bejövős :K

Mutatnék én is egyet, asszem ide még nem tettem be: A lillafüredi vízesés:)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1786) nesa válasza SpongyaBob (#1785) üzenetére


nesa
veterán

Ez szep mar lattam mashol is.
Vettem ND8 meg polar szurot csak sajnos mar keson kaptam meg, ehez a kephez neked jol johetett volna 1 ND :K

(#1787) aldebaran válasza nesa (#1786) üzenetére


aldebaran
őstag

Hát ez nagyon jó lett! :K
Érdekes, hogy zöld a víz... :Y

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1788) nesa válasza aldebaran (#1787) üzenetére


nesa
veterán

A balaton altalaban zoldes :)

(#1789) SpongyaBob válasza nesa (#1786) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Igen jól jött volna :K De szerintem így sem lett rossz, bár sokak által lefikázott :F A balcsi meg szép mint mindig, a kép is jól sikerült. Én akkor szeretem a legjobban amikor Tihanyból az összes színét megmutatja :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1790) nesa


nesa
veterán

Megprobaltam eleget tenni a kozizlesnek ezt hoztam ki belole+ dobok 1 madarat is.

(#1791) aldebaran


aldebaran
őstag

Na, mivel eléggé régen volt hozzászólás, most írok:

Ti milyen színprofillal dolgoztok a fényképezőn? sRGB, vagy AdobeRGB?

Itt egy cikk róla: [link]

Ha pedig RAWban fényképeztek, utána milyen színprofilt állítotok be?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1792) SpongyaBob válasza aldebaran (#1791) üzenetére


SpongyaBob
veterán

sRGB és Raw-ból is sRGB. Adobe RGB-t támogató monitor egy kicsit sokba kerül, pedig lényegesen több színárnyalatot tartalmaz mint az sRGB és ezáltal sokkal szebb. Sajna nekem nem ilyen van. Ettől persze lehet Adobe RGB-vel menteni a képet csak a végeredmény nem látszik:)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1793) aldebaran válasza SpongyaBob (#1792) üzenetére


aldebaran
őstag

Csináltam pár képet sRGB-ben és AdobeRGBben.

Nagyon függ az egész a képnézegetőtől is. Ha ott beállítom az AdobeRGBt, akkor annak jó a képe, az sRGB túlszaturált. Ha nem állítom be, akkor az AdobeRGB fakó.

De gondolom, sokmindenkinek nincs kalibrálva a képnézegetője... :)

És ha AdobeRGBben fényképezek, az exifnél azt írja, hogy nem kalibrált. :(((

Más:

Ezt olvastam itt:

Az élességállítás erősen függ az alkalmazott objektív fényerejétől. Az általánosan használt AF szenzorok f5.6 felett megtagadják a működést, ezért egyes objektívek, pl. a Sigma 50-500/4-6.3 tele végén f5.6-ot "hazudik” a váz fele, hogy ne tiltson le az AF érzékelő. F2.8-as - vagy fényerősebb – objektíveknél kapcsolják be a keresztérzékelőket ill. itt váltanak nagyobb érzékenységű üzemmódba (ebben az üzemmódban pontosabb az élességállítás). A felső kategóriás gépeknél f8-nál van a limit (pl. Canon 1-es szériája).

Az Olympus E-520 kitobiknál mennyire jó az AF szenzor?

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1794) SpongyaBob válasza aldebaran (#1793) üzenetére


SpongyaBob
veterán

"És ha AdobeRGBben fényképezek, az exifnél azt írja, hogy nem kalibrált. :((("

Szintén, nekem is ezt írja ha Adobe RGB-ben van: uncalibrated - ACDSee pro 2.5 képnézegetőt használok.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1795) nesa válasza aldebaran (#1793) üzenetére


nesa
veterán

Hogy melyik vaz AF szenzora meddig birja az valtozo az Oly szerintem birja siman 6,3 ig vanis ilyen obi.

Az en monitorom ugyhiszem birja az adobe RGB-t is de nemhasznalom :N

(#1796) aldebaran válasza SpongyaBob (#1794) üzenetére


aldebaran
őstag

Ha a képre jobb gombbal kattintasz és a tulajdonság/részletes-nél megnézed, ott is ezt írja...
Én is ACDSee-t használok, a 3.0 pro-t.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1797) Szabalaca67


Szabalaca67
csendes tag

Olympus E-5 pletykák... :)

http://www.youtube.com/user/Szabalaca67

(#1798) SpongyaBob válasza Szabalaca67 (#1797) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ezt Én is olvasgatom folyamatosan :K Remélem nagy lesz a durr.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1799) nesa válasza Szabalaca67 (#1797) üzenetére


nesa
veterán

En remelem kitoljak az E550 et is, vagy valamit a 620 ala mert most eleg gaz a helyzet E450 utan E620, legalabb E600 lenne europaba jo olcson:)

Bar meg sokaig marad az E510, egyre jobban tetszik:) csinaltam csak poenbol kepet ISO 1600-on szerintem hasznalhato.

Esetleg E30 raktarsoprest ha tud valaki hogy 80k er dobalnak vazat csak vigye a paraszt akkor szoljatok :D :D

[ Szerkesztve ]

(#1800) Messer22 válasza nesa (#1799) üzenetére


Messer22
senior tag

HI
ha jobb szenzort szeretnél akkor ep1, epl1... :))
a profi gépet nem fogják occóért mérni :(
és nem valószínű más 4/3-os gép, esetleg a moduláris E akármi a photokinán..

használható kép :)

Messer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.