Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lordus


Lordus
senior tag

Szisztok!

Van egy Olympus c220 zoom digitfényképezőm, ami alapjában véve nekem megfelel, egyetlen problámám van vele, és arra kérnélek benneteket, hogyha valaki használ/használt ilyet, akkor szerinte van-e megoldás a problémámra?

A probléma: A gép jó képeket csinál rendes fényviszonyok között, és ha kicsik a fényviszonyok, de vakut használok. de ha én nem akarok vakuzni gyenge fényviszonyok között, úgy elmossa a képet, mint a huzat. Nincs valami beállítási mód (bár már mindennel próbálkoztam), hogy kisebb fényviszonyok között, vaku nélkül is éles fényképet csináljon? (azaz rövid legyen a ráridő?)

Köszönöm a hozzászólásokat!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2) Pompi válasza Lordus (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ezen a gépen semmi ilyen fajta beállítási lehetőség nincs.
De ha lenne se sokra mennél vele, nem véletlenül állít az automatika hosszú záridőt. Ha rövidebb záridővel dolgoznál, olyannal, hogy ne mozduljon be sok esetben nem látnál semmit a képen olyan sötét lenne.
A kézzel megtartható záridő kb. a gyujtótávolság reciproka, ennél a gépnél ez nagylátószögnél kb. 1/40 tele állásban pedig kb .1/100.
Lehetne még trükközni nagyobb iso érték beállításával, de az egyrész nagyon zajosítja a képet, legalább is ebben a gépkategóriában, másrészt ezt ezen az Oly gépen szintén nem lehet állítani.
Ha ilyesmit szeretnél fotózni, próbáld meg valaminek nekitámasztani a gépet, a legjobb megoldás az, ha önkioldóra rakod a gépet és lerakod valahova (állvány helyett) és úgy fotózól, így maga a gombnyomás se fogja bemozgatni a gépet.
Persze ez a módszer csak nem mozgó téma esetében válik be.

Feel Good Inc.

(#3) Lordus


Lordus
senior tag

Köszi!
Mindegy, akkor így használom, végülis sötétben akkor vakuzok...

hadd kérdezzek még egy olyat, hogy mennyibe kerül egy olyan gép, amivel kisebb fényviszonyok között is lehet vaku nélkülfényképezni, és állítható a záridő?

Köszi!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#4) Pompi válasza Lordus (#3) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Amivel érdemlegesen lehet így fotózni azok a cserélhető objektíves, tükörreflexes gépek. Ezek közül a legolcsóbbak a Canon EOS 300D és a Nikon D70, de ebben a kategóriában a fényképeőgépváz ára csak egy dolog, objektívekre, vakukra stb. ennek többszörösét lehet elkölteni. Ezeknél a gépekkel lehet magas érzékenységet (iso) állítva zajmentes képet kapni.

Egyébként az összes olyan géppel lehet az általad meghatározott záridővel fotózni, aminek a leírásában azt látod, hogy záridő előválasztás (shutter priority): van, teljes manuális. Mint mondjuk ennél a Canon A75-nél:
Bővebben: link

Feel Good Inc.

(#5) fischi


fischi
tag

Talán még az expozició korrekcióval lehet játszani, kipróbáltam, az nagyrészt a záridővel operál (na jó, volt, hogy a blendét is eltolta). Gyakorlatilag olcsón jó gépet nehéz kapni. Szvsz a canon 75-e nem jobb annyival (na jó, a teljes manuális üzemmód, meg a 3mp ok), de szintén csak 3* zoom, és a képminősége sem jobb semmivel.. Nekem is ilyen van, én innen az UZ felé léptem :)

üdv
fishi

(#6) Flashy válasza fischi (#5) üzenetére


Flashy
veterán

melyik UZ felé? (most akarok nemsokára venni én is ilyen Canon A85 körülit, infót gyűjtök)

(#7) Pompi válasza fischi (#5) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Egy péládt mondtam csak az A75-el. Meg hát csak a manuális tudásról volt szó, arról, hogy kevés lenne a 3x zoom vagy rossz lenne a képminőség arról nem. Egyébként látatlanban biztos vagyok benne, hogy a Canon A75 jobb képet csinál, mint az Oly 220 (volt pár Oly és pár Canon gépem).

Gondolom egyébként az Z10-re gondolsz, speckók alapján ezért a pénzért jónak tűnik, de képet még nem láttam tőle. Én igazából már nem ebben a kategóriában mozgok, nem ismerem annyira a kompakt gépeket, csak a nagyon nagyokat és nagyon kicsiket :D

Feel Good Inc.

(#8) fischi


fischi
tag

Majdnem eltaláltad, a z2-ről van szó, azért a z10-el túl sok probléma van, legalábbis az olvasottak szerint, és a képek minőségétől sem voltam elájulva. Másrészt meg fogsz lepődni, mert a 220-as oly képminősége tényleg nagyon jó, simán veri a többi olympust, legalábbis a hasonló kategóriában, valamit nagyon eltaláltak rajta. Én is tudom, hogy a canonok jók, de nem véletlen mondtam, amit mondtam:) Amúgy az a85-ös canont nem ajánlom, semmi más, mint az a75 4mp-sített változata. Enyi pénzért kijön egy z1-es vagy z10 minoltam 8* optikával, és szintén teljes manuális beállítással:))

üdv
fishi

(#9) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Nincs valakinek véletlenül egy döglött C220-a? :F :B :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#10) pacorro válasza BioNiCMaN (#9) üzenetére


pacorro
aktív tag

Csak élő van, de az is a sógornőmnek. :)

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#11) BioNiCMaN válasza pacorro (#10) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Az enyémről letört a elemtartó rész ajtajának az a kis prücke (elég rendesen, mert kajak hiányzik belőle egy rész (nem én törtem le :((( )) és azt szeretném kicserélni, szal nekem csak donornak kell a döglött példány. :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#12) pacorro válasza BioNiCMaN (#11) üzenetére


pacorro
aktív tag

Ha működik, akkor semmi gond, szerintem ragassz oda valamit, ha nagyon csúnyán néz ki/akadályoz a fényképezésben.
Szerintem kevés rá az esély, hogy találsz... :(

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#13) BioNiCMaN válasza pacorro (#12) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Leragasztottam, de nem igazán jó így... valszeg elviszem az Olympus Magyarországhoz, csak gondoltam lehet gyorsabb lesz, ha keresek egyet és inkább lecserélem én.

Már vettem egy SP500UZ-t, ez csak olyan anyámnak gép lenne. :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#14) pacorro válasza BioNiCMaN (#13) üzenetére


pacorro
aktív tag

Háát, nem vagyok benne biztos, hogy nekik lesz hozzá alkatrészük, de egy próbát mindenképpen megér. :)

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#15) pacorro válasza BioNiCMaN (#13) üzenetére


pacorro
aktív tag

Hm. Épp most olvastam, és sajnos erősen hihetőnek tűnik a sztori: [link]

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#16) BioNiCMaN válasza pacorro (#15) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Azt írja típus függő a költség, kiváncsi vagyok mennyit mondanak erre a kis szarra. Lehet, hogy neki kellene állni ilyen kis izéket gyártani, meg javítással foglalkozni. :U Nem lenyúlni az ötletemet! :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.