Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Olvasónaplók

Hozzászólások

(#1) MoneyM


MoneyM
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni hogy tudtok olyan oldalt mondani
ahonnan elkészített olvasónaplókat lehet letölteni

AMI NAGYON FONTOS LENNE:

Mikszáth Kálmán: Szent Péter Esernyője
Szabó Magdolna: Abigél

:))

Чернобыльская атомная электростанция имени Владимира Ильича Ленина

(#2) Wildmage válasza MoneyM (#1) üzenetére


Wildmage
senior tag

Letölteni nem tudom honnan tudnál, de vannak/voltak olyan könyvek, mint:
-Kötelezők röviden
-Ajánlottak röviden
Ezek ugyan nem olvasónaplók, de legalább tudod miről szól az a sok fárasztó vacak,amivel a szegény diákokat sokkolják. :D

ui: Nem, köszönöm nem kérem azokat a beszólásokat, hogy milyen primitív vagyok, mert nem olvastam el mind az 12465464 kötelező olvasmányt, amit feladtak anno az általánosban és a szakközépben!

[Szerkesztve]

(#3) Gambit válasza Wildmage (#2) üzenetére


Gambit
őstag

De primitív vagy! :D

Szerk: Amúgy olvasónaplót nekünk csak általánosban kellett írni. Szerintem itt is ez a helyzet. ;)

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#4) Tithian


Tithian
őstag

Jesszusom, még adnak fel házifeladat gyanánt olvasónaplózást?

Így negyedikben látom, mennyi kritikán aluli alkotást kell elovasni, hát ha ezekből még házidolgozatot is kellene írni...

A jó öreg puska.hu, a puska.index.hu vagy az oktaton.hu jó szolgálatot tehet ilyenkor.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#5) _Volkovy_ válasza Tithian (#4) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Adnak bizony,a korlátoltabb magyartanárok..

(#6) Tithian válasza _Volkovy_ (#5) üzenetére


Tithian
őstag

Idén igen ''élvezetes'' volt többek között Az Öreg halász, a Kurázsi mama, a Márió és a varázsló, s még a Sorstalanság hátra van...
Úgy négyen-öten olvastuk el mindet, kár volt.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#7) Wildmage válasza Tithian (#6) üzenetére


Wildmage
senior tag

Én szki elsőben besokalltam és azóta semmit nem olvastam el. Ennek ellenére tudom/tudtam miről szólnak. :B No de ne offoljunk!

(#8) Tithian válasza Wildmage (#7) üzenetére


Tithian
őstag

Ezekkel az ''irományokkal'' elérik, hogy annyit se olvassanak a fiatalok, mint amúgy. Nagyon jól meg lehet utáltatni egy friss középiskolással az irodalmat, ha az első hónapban Antigoné-Íliász-Odüsszeia a program. Egyik sem való ennyire fiataloknak.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#9) loszerafin


loszerafin
senior tag

Megjegyzem, a Szent Péter esernyője nagyon vicces, jópofa könyv.
A Sorstalanság nagyon megrázó, igen jó könyv.
Az Öreg halász és a tenger-t most olvasom angolul, nagyon jó könyv, sokan mesterműnek tartják, olyannak, amiből egy sort se lehetne kihagyni vagy másképp megírni.

Ráadásul ez a három igen-igen rövid. 2 nap alatt bármelyiket el lehet olvasni

Abban viszont egyetértek, hogy sajnos nem a diákok életkorának megfelelő könyveket olvastatják a tanárok.

Az olvasónapló írása nem ostobaság.
.

(#10) Lortech válasza Tithian (#6) üzenetére


Lortech
addikt

Szerintem ezek ''nem rossz'' művek, a Mario és a varázsló kifejezetten tetszett, hasonló körből való még A.Camus: Közöny c műve, ami a kedvenc könyvem. A gond a kötelező szónál kezdődik...

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#11) _Volkovy_ válasza Tithian (#6) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Én már ezek miatt a szarok miatt lassan hármasra állok magyarból..:D

A magyartanár tudja hogy leszarom,azt is tudja,hogy őt magát is leszarom,sőt azt is hogy az egész érettségit leszarom.
Érdekes félévnek nézünk elébe.:D

(#12) X-COM válasza _Volkovy_ (#11) üzenetére


X-COM
nagyúr

ezzel én is így voltam, oszt mégis átverekedtem magam, kitartás,vagymi :)

[Szerkesztve]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#13) Elrood


Elrood
őstag

Huh, emlékszem egy gimnazista jelenetre.
Tanár szidta a tv-t, hogy így ölnek benne meg stb, hogy az ifjúságra milyen rossz hatással van. Erre megkérdeztem:
Kötelező olvasmányainkban mindig meghal/megölnek valakit, az orosz realizmustól meg csak depressziós lesz az ember, akkor a köt. olv.-k nincsenek rossz hatással ránk?:)
(Tanár nem válaszolt;))

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#14) Tithian válasza Lortech (#10) üzenetére


Tithian
őstag

A Közöny például egész élvezetes volt (bár nem egy szokványos regény), a baj azzal van, hogy rétegműveket, vagy nem az adott korosztálynak szánt könyveket tesznek kötelező olvasmánnyá. Olyan, mintha a Kill Bill-t, ami egyesek szerint mestermű, mások szerint fércmű, kötelezővé tennék.
Az irodalommal, mint tantárggyal nincs bajom, pláne, hogy hozzá viszonylag közel pályát választok...

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#15) loszerafin válasza Elrood (#13) üzenetére


loszerafin
senior tag

A tv - többek között - nem mozgatja meg az agyad. Mindent tálcán kínál.
Olvasás közben elképzeled a dolgokat. Így, ha egy könyvben leírják, hogy ''A megölte B-t'', te az ölést úgy képzeled el, ahogy akarod. Ahogy a saját vérmérsékletednek megfelelő. Ám a tv-ben megkapod egyenesben azt, amit a rendező elképzelt.

Példa:
Piroskát megeszi a farkas a mesében (természetesen egyben, nem rágja szét, nem töri el a csontjait, nem emészti meg, nem harapja le a kezét, stb). Ugyanezt tv-ben nézve ... hát képzeld el, a fantáziádra bízom.

(#16) agrarfiatal válasza MoneyM (#1) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

szvsz olvasd el őket és írd meg az olvasmánynaplót - nem lehet belehalni meg gondolom a tanuláson kívül nincs más dolgod

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#17) loszerafin válasza _Volkovy_ (#11) üzenetére


loszerafin
senior tag

Annyit az érettségihez:

Akkor a legműveltebb az ember. Mindenhez ért: irodalom, matek, történelem, fizika, kémi, ének, pszichológia, stb. stb.

Soha többet nem lesztek ilyen széleslátókörűek. Meg kell bescülni alehetőséget, hogy van időtök foglalkozni ennyi mindennel.

(#18) agrarfiatal válasza loszerafin (#17) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

ja a gondolkodás hiánya eléggé súlyos napjainkban

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#19) Apophis válasza loszerafin (#17) üzenetére


Apophis
őstag

Csak sokra megy vele az ember, ha 2 hét múlva elfelejti... :(
Az meg nem széles látókör, ha rákényszerítik általa feleslegesnek gondolt adatok bebiflázására. Ha mindezek önként érdekelnék, az lenn az.

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#20) Apophis


Apophis
őstag

Az az alapvető baj a mai irodalomoktatással, hogy a maguk idejében szórakoztatásra szánt műveket kötelező, mintegy ''történelmi'' adatoknak titulálnak. Ez így nem helyes, foglalkozzon vele az, akit érdekel, én pl. minden kötelezőbe belekezdtem, de ami párszáz oldal után is szar volt, azt nem voltam hajlandó elolvasni, mert nem erre szánták. Ami tetszik, úgyis megtalálom és elolvasom, és ezek általában nem a kötelezők közül kerülnek ki.
Korrekt az lenne, ha a tanár pár mondatban vázolná a mű gerincét, és ajánlott olvasmánynak nyilvánítaná. Persze így is kevesen olvasnák, de még mindíg jobb, mint hogy mindenki rövidítettet olvas, meg leszedi az Internetről a tartalmát, aztán elfelejti, plusz rossz élménnyel gazdagodik az időfecsérlés miatt...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#21) loszerafin válasza Apophis (#20) üzenetére


loszerafin
senior tag

Szvsz ez így van. Órán elmondják, miről szól.

Megjegyzem, akkor pl. a matek hasonlóan működne? Tehát a definíciók, tételek közül azokat kellene
csak megtanulni, amik tetszenek nekem? Érdekes matematika alakulna így ki.

Vagy vegyünk egy rendszergazdát. Csak ahhoz a szerverprogramhoz kell értenie, amit szeret.
Azaz, a mail szervert jól beállítja, mert imádja a sendmailt, de a http proxyhoz hozzá se nyúl, mert az nem a kedvence.

Vagy az autószerelő. Karburátor az ok, de a hengereket mellőzzük, azok csúnyák.

Egyébként meg nagyon nehéz kiválasztani, mit olvasnál szívesen, annyi rengeteg könyv van.

(#22) loszerafin


loszerafin
senior tag

EGyébként meg lenne csak olyan irodalomtanárod, aki MINDENT fejből mond (vers, pl), lenne olyan tekintélye, hogy még éjszaka is a kötelező olvasmányokat olvasná mindenki, és ÖRÖMMEL.

(#23) WN31RD válasza loszerafin (#17) üzenetére


WN31RD
addikt

''Soha többet nem lesztek ilyen széleslátókörűek.''
Végülis értelmezés dolga, hogy mit értünk ez alatt... Én mindenesetre semmiképpen nem neveznék széles látókörűnek egy átlagos középiskolást, akibe jórészt az akarata ellenére belevertek néhány adathalmazt. Ha mégis széleslátókörű (persze így már messze nem átlagos), akkor nem a középiskolai tananyag miatt az.

#22: Kivételes egyéniségek nyilván kivételes dolgokat hozhatnak ki egyes emberekből, de a kivételes egyéniségek igen ritkák.

Úgy gondolom, hogy ha valamit nem élvezettel, de legalábbis némi őszinte érdeklődéssel tanul az ember (nem kisgyerekekről beszélek), az legtöbbször semmit sem ér, sőt, inkább egyenesen elvesztegetett idő, mert ritkán lesz belőle használható tudás. Persze nem lehet mindenkinek az igényeit messzemenőkig figyelembe venni, de a mai magyar középiskolai oktatás - ott, ahol lenne lehetőség rá, mert nyilvánvalóan kevésbé lehet alakítani pl. a matek oktatást, mint az irodalmat - nemhogy nem messzemenőkig, de egyáltalán nem veszi figyelembe az itt és most élő diákok érdeklődését, és a realitásokat.

''Meg kell bescülni alehetőséget, hogy van időtök foglalkozni ennyi mindennel.''
Bizony meg kell becsülni... és érdemes okosan élni vele. :)
Az idegen nyelvektől és a nagyon alapvető ismeretektől eltekintve kevés dolognak volt értelme azok közül, amit a középiskolában számonkértek tőlem. Ami órát ellógtam, aminek a megtanulását elmulasztottam, annak a túlnyomó többségét így utólag visszatekintve nem sajnálom, sőt, mai fejjel sokkal többet lógnék illetve sumákolnék. Nem azért, hogy kevesebbet kelljen tanulnom, hanem hogy még nagyobb arányban (persze nem kizárólag) inkább azzal foglalkozzak, ami érdekel, és azt olvassam, ami érdekel.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#24) Jarlaxle


Jarlaxle
senior tag

Hello! Nekem az Ábel a rengeteg olvasónaplóra lenne szükségem. Lécci mélben.
Mielőtt azt mondanátok hogy olvassam el, megjegyzem hogy elolvastam még a nyáron, de most nincs időm elolvasni mégegyszer azért hogy olvasónaplót készítsek. Előre is thx!

(#25) Tubika


Tubika
csendes tag

Sziasztok!
Nekem a légy jó mindhaláligból Nyilas Misi jellemzése kellene!

Köszi mendenkinek!

megiszom a whiskeyt;tisztán,mint soha! :D

(#26) Phantom válasza Tubika (#25) üzenetére


Phantom
tag

Talán kezdd azzal, hogy valószínűleg november 23. és december 21. között született...:D

Tudod, hogy nincs bocsánat...

(#27) Tubika


Tubika
csendes tag

UPPP!!!!!!!!!! :))

megiszom a whiskeyt;tisztán,mint soha! :D

(#28) szucsi válasza Jarlaxle (#24) üzenetére


szucsi
őstag

Nem a rengeteg az Ábel, hanem Ábel aki benne van a rengetegben. :DDD

Te meg a szarban, ha jól sejtem. :C

Ha a nyáron valóban elolvastad, akkor lapozd át, és idézd fel magadban. Ha akkor odafigyeltél, és megértetted, nagyon hamar beugrik a sztori.

(#29) szucsi válasza Tubika (#25) üzenetére


szucsi
őstag

Nyilas Misi egy picsogó kis pöcs. Folyton sír a szája mindenért. Sose fog zsákolni. :DDD

(#30) Apophis válasza szucsi (#29) üzenetére


Apophis
őstag

Egy irodalmár megirigyelné tisztánlátásod! :D

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#31) Jarlaxle


Jarlaxle
senior tag

re #28: Jólvan na elírtam.:B Az átolvasásra sincs időm, föci versenyre tanulok.:(
re #29 LOL:DDD

(#32) winamp


winamp
tag

Van valakinek Arany János - Aranyember olvasónaplója? :)

(#33) winamp válasza winamp (#32) üzenetére


winamp
tag

Vagyis Jókai! :)

(#34) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Nekem meg most Illyés Gyulától kéne a Puszták népéhez valami..
Kurvára nincs kedvem elolvasni.

(#35) Tökös00


Tökös00
csendes tag

Csumika
Légyszi küldje már el valaki nekem a Zrínyi Miklós- Szigeti vaeszedelem olvasónaplóját.
Nagyon fontos lenne. Ha lehet ne legyen túl rövid...
Engem kinyírnak ha nem lesz meg.
Címem: balazs.tokos@freemail.hu
előre is köszi

(#36) Tökös00


Tökös00
csendes tag

szal megvan valakinek?

(#37) WN31RD


WN31RD
addikt

Az előbb zárt topicra (Szigeti veszedelem - Bővebben: link) reagálva:

Hihetetlen (na jó, nem hihetetlen, inkább röhejes), hogy még mindig ezzel cseszegetik a népet. Nem magát a művet akarom minősíteni, hanem azt, hogy a mai tizenéveseket ezzel fárasztják. Ha valamivel el lehet venni a fiatalok kedvét az olvasástól, hát az pont az ilyesmi erőltetése. :(

Én a magam részéről azt tanácsolom a középiskolásoknak, hogy az ilyen idióta feladatokon minél kisebb energiabefektetéssel legyenek túl. Nincs értelme elolvasni, nem ettől leszel okos. Olvass inkább olyasmit, ami őszintén érdekel, ami megmozgatja a fantáziádat!

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#38) Vapor válasza Tithian (#4) üzenetére


Vapor
aktív tag

De még mennyire nekünk nyárra adtak 4-et...
Erről inkább a véleményemet nem mondom el:U

[Szerkesztve]

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#39) Tökös00


Tökös00
csendes tag

köszi szépen és tökéletesen igazad van...:C

(#40) Tökös00


Tökös00
csendes tag

nekünk a nyárra 11-et adtak...
közte volt a biblia is(a teljes)

(#41) Tökös00 válasza WN31RD (#37) üzenetére


Tökös00
csendes tag

ezzel csak az a probléma, hogy itt olyanok vannak csak leírva, ami nekem nem kell. Nekem egy részletes olvasónapló kéne...
De azért köszi szépen

(#42) RAM válasza Tithian (#6) üzenetére


RAM
őstag

Sorstalanság. :Y

Csak tisztán

(#43) tildy válasza WN31RD (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Én annak idején el sem olvastam sem a szigeti veszedelmet, sem a kőszívű ember fiait. Azt hiszem az irodalomtanár megengedte, hogy lehessen mást is választani, de mivel ugye a korábbi években midnenki a kőszívűt olvasta, és volt róla naplója, a nagy többség is azt olvasta el. Én már nem emlékszem mit olvastam helyette:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) Dexter68


Dexter68
addikt

A Szent Péter esernyőjét megtaláltam valahol a neten, amikor a gyerekemnek kellett... De eleve nem tudom, hogy miért nem valami olyasmit adnak a gyereknek olvasni, ami esetleg megtetszik neki, rákap az olvasásra. A nagyobbiknál pont jókor jött a Harry Potter-őrület, mert gyakorlatilag mindent elolvas. A középső már nehezebb. Képregényeket olvasgat, de könyvet nem szívesen. Ka legkisebb falja a könyveket, de szó szerint, mert még csak 9 hónapos :DDD Nagon haragszik, ha kikotrom a szájából :D
Én is utáltam a legtöbb kötelezőt, mert nem is igazán fogtam, hogy miről van ott szó. Elolvastam, de nem tetszett. Az abszurdot pl. (Átváltozás) anno nem is tudtam poénra venni, inkább nyomasztott. Pedig visszagondolva tök jók voltak már középiskolában feladva, csak én nem voltam érett hozzá. De szerintem más sem. Elolvastuk, meghallgattuk, hogy a tanár szerint hogy kell értelmezni, oszt jóvan.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#45) Dodge_Dealer


Dodge_Dealer
tag

Miért nem lehetne a gyerekekkel Modern irományokat olvastatni?
Miért kell a 100 éves , szakállas müveket olvasnia 10 generációnak?

See your local Dodge dealer

(#46) Tökös00 válasza Dexter68 (#44) üzenetére


Tökös00
csendes tag

csak egy kérdés.Igaz, nem a témához illö, de állva hányni miért megalázó?

(#47) rATdrAgOn válasza tildy (#43) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Hihihi :)

Nalunk azert ennyire nem volt jo fej az irodalomtanar. :)

Ugyhogy en megirtam a kotelezot - talan a koszivu ember fiai volt nekem is?! mar nem emlekszem pontosan - aztan hozzacsaptam az Utikalauzt is. :DDD
Kicsit kiakadt, nem ertem miert. :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#48) Dexter68 válasza Tökös00 (#46) üzenetére


Dexter68
addikt

...mert akkor nem ittál még eleget a hányáshoz. :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#49) zsiga667 válasza WN31RD (#37) üzenetére


zsiga667
addikt

Olvassanak inkább Harry Potter-t? Vagy üljenek a PC előtt és nyitogassák a hülye topicokat a PH!-n? :F

Az általános műveltséghez igenis hozzátartozik hogy az ember elolvassa a gimnáziumi kötelező olvasmányokat. Lehet őket utálni, én is sokat szarnak tartok közülük, de elolvastam. Egy Szigeti veszedelem kaliberű kis 100oldalas könyvön meg aztán igazán nem kellene fennakadni, 3-4 óra az egész.

Persze, nem kell elolvasni, lehet műveletlen szakbarbár tuskó is az ember. (És itt nem rád gondolok, mielőtt még félreértenéd.) Csak nem ezt kellene javasolni a fiatalabbaknak...

(#50) Vapor válasza tildy (#43) üzenetére


Vapor
aktív tag

Huh kőszívű ember fiai, még csak 100 oldalnál tartok...


[Szerkesztve]

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Olvasónaplók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.