Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) OddMan


OddMan
őstag

A dvdcenter júniusi számában tesztelték, de azért érdekelne olyanok véleménye, akik ilyen projit használnak otthon házimozira.

- Mennyire látható rajta a ''rainbow'' feliratos filmeknél?
(2X sebességű színkerék van benne, szal ehhez képest)
- Tényleg nincsen hozzá távirányító?
- Tényleg nagyon hangos a ventillátor, ami hűti a lámpát?
- Pár év múlva, ha esetleg szüksége lesz rá, akkor fogok tudni hozzá égőt venni Magyarországon?

A www.projektorbolt.hu oldalán most bruttó 168.990 Ft-ért lehet megvenni akciósan. :DDD
Tudom, hogy ennél vannak sokkal jobb projik, de minőségi váltás csak olyan 300.000-400.000Ft bruttó árú készülékeknél van. Pl. 4x-5x színkerék stb.
Mivel én csóró vagyok, ezért most beszéljünk inkább erről és esetleg a 200.000 Ft. alatti legolcsóbb projikról. :DDD


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#2) Agyzuzo válasza OddMan (#1) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nekem a nagytesójához (4805) volt szerencsém. Abban 3x a színkerék, de még úgyis előjött olykor-olykor a ''rénbó-effekt'' (de nem volt vészes). A kép/színek minden faszántos, tehát arra igazán nem lehet panasz (és nagyon jól filterezi a mozgásnál a kép ''recésségét''). Hangja az van, de ha az alacsonyabb fogyasztású módban használod, akkor abszolút nem vészes (viszont ahogy felnyomod rajta a fényerőt, egyből beindul, mint egy kis porszívó). Égő biztos lesz hozzá, nem egy kis dzsunka gyártó ez az InFocus. A távirányítót nem t'om, a 4805-öshöz jár.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3) OddMan válasza Agyzuzo (#2) üzenetére


OddMan
őstag

Sajnos az X1a-n nincsen alacsonyabb fogyasztási mód. Ezért lenne jó, ha valaki, aki már halotta üzemelés közben a projit elmesélné, hogy mennyire idegesítő filmnézés közben. :U
No meg van még egy kérdésem. Az X1a proji hátulján olyan bemenet van, mint a videokártyákon. Asszem ''D-SUB''-nak hívják. Ha nem javítsatok! A DVD lejátszóm hátulján meg van 3db RCA csatlakozás (Pr, Pb, Y). Most már gondolom mindenki kitalálta, hogy olyan kábelt keresek, aminek az egyik felén 3db RCA csati van, a másikon pedig egy D-SUB csati. Létezik ilyen összekötő kábel? :U :F Így RGB-ben tudnám átvinni a jeleket a projiba, ha minden igaz. :DDD


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#4) OddMan


OddMan
őstag

Senkinek nincsen ilyen proija? :U :F

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#5) Pushy válasza OddMan (#3) üzenetére


Pushy
tag

Üdv!

Nem vagyok egy projektor mágus, de azért egyet-smást tanultam a színterekről, meg a színszabványokról. Azt felejdsd el, hogy egy RGB bementre konvertálás nélkül Pr, Pb, Y-t küldjél!
Ha tényleg nincs másmilyen bemenet azon a projektoron, mint SUB-D (VGA), meg ne vedd!

Ebben az árkategóriában (200k alatt) már láttam hírdetni ennél többet tudóbb készülékeket is, csak arra nem emlékszem, hogy hol :F

Pushy

(#6) OddMan válasza Pushy (#5) üzenetére


OddMan
őstag

[kép]
Biztos, hogy nem lehet? :U
Találtam egy gyik-ot is erről az Infocus oldalán.
Bővebben: link

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#7) kovasz válasza Pushy (#5) üzenetére


kovasz
senior tag

ja ha csak svideo van rajta akkor tenyleg felejtos. bar a2x-es szinkerek miatt ez inkabb prezentacios projektor lehet, mint muvi. szal nem biztos hogy ez kell neked.

(#8) OddMan válasza kovasz (#7) üzenetére


OddMan
őstag

Elvileg ez prezire is meg házimozira is jó, persze kompromisszumokkal, de ennyi pénzért én nem is várok túl sokat. Egy kicsit látszik a rainbow a 2x miatt, de ennyi pénzért ez van.

Itt van a vetítő hátulja:

[kép]

Tehát Számomra úgy tűnik, hogy a fentebb belinkelt kábel segítségével össze lehet kötni a DVD (Pr, Pb, Y) progresszív komponens kimenetét a proji VGA (D-SUB) csatijával (a képen computer megnevezésű). :U


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#9) kovasz válasza OddMan (#8) üzenetére


kovasz
senior tag

igazabol ha nem nezel feliratos filmeket nem annyira zavaro.

(#10) OddMan


OddMan
őstag

Létezik valamilyen projektor teszt program, amivel szépen bele lehet állítani egy proji képét? :U :F
Olyan teszt progi kéne, mint pl. a monitorokhoz a nokia amivel, be lehetett állítani a színt, fényerőt, kontrasztot stb.


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#11) kovasz válasza OddMan (#10) üzenetére


kovasz
senior tag

az ugyanugy mukodik projektorral is.

(#12) OddMan


OddMan
őstag

Ha ilyen vetítőd van, akkor írj egy pár sort arról, hogy kb. milyen hangos a vetítő. :R :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13) OddMan válasza OddMan (#12) üzenetére


OddMan
őstag

UP! :DDD

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#14) Ovdr válasza OddMan (#13) üzenetére


Ovdr
csendes tag

Szia OddMan!
Én vásároltam egy ilyen projit. Több okból döntöttem az x1a mellett. Először is, ahogy nálad is, az erre fordítható anyagi erőforrások szűkössége. Másodszor a nagy dilemma: lcd kontra dlp. Melyből nálam egyértelműen a dlp jött ki győztesen. Ez azért erősen szubjektív dolog, de spec engem nagyon idegesít az lcd-k ''szúnyoghálója'' és az alacsony kontrasztja. Cserébe viszont van rainbow. Harmadszor: a következő kategória az if4805 és a toshiba mt200 lett volna, de előbbin a farudja videó proci sajnos nagyon sokat drágít. Illetve a 4x-es kerék meg nekem nem hoz 200eFt értékű rainbow csökkenést. A toshibát be lehet szerezni 230-240e körül, de akkor a gari nehezebben érvényesíthető. Ráadásul jövőre meg ezek a készülékek lesznek kifutók, ahogy most az x1a. Akkor talán kisebb buktával lehet majd fejleszteni. Nyilvánvaló akinek kevésbé számítanak az anyagiak ez nem szempont.
Távszabályzó nincs hozzá, de egy kis diplomáciával lehet az LSK-nál alkudozni, vagy bevinni egy taníthatót és felprogramozni.
A kábelre ez a megoldás:
idézet innen:
http://members.shaw.ca/technut/x1faq/

''Making own HD15 cable:
As far as how to make the cable, Y should go to G, Pb should go to B, and Pr should go to R. This is pretty much consistent everywhere, so if you simply buy a ''component to HD15 breakout cable'' it will probably work. Yes, sync on green is correct for component signals.

HD15 to component cable
HD15 pinouts:
1= red (Pr)
2= green (Y)
3= blue (Pb)
6= red ground
7= green ground
8= blue ground''

Most hétvégén lett kész a lakatos a tartó konzollal, így vasárnap fel tudtam szerelni. Végre a helyén van! A zaj így lényegesen elfogadhatóbb kb. 2,5-3m magasan van. De mivel pici baba van, nem igazán tudom a cuccost normál hangerőn hajtani így halk részeknél bizony hallatszik.
Remélem tudtam segíteni.

(#15) wassermann


wassermann
addikt

Tedd már meg légyszi, hogy ezekre válaszolsz!:

Ha jól veszem ki a soraidból: Tud távirányítót érzékelni, csak nem adnak hozzá?

Másik kérdés: ha nem kap jelet kikapcsolja-e magát automatikusan? Illetve ha újból kap jelet bekapcsol-e magától?

(#16) Ovdr válasza wassermann (#15) üzenetére


Ovdr
csendes tag

Pontosan így van, tud távszabályzót érzékelni, egyszerűen nem adják hozzá. Van egy ún. Xpack ami tartalmaz kábeleket (sajna csak 5 méteresek), hordtáskát, és a Navigator távirányítót. Mindezt 20e Ft-ért. Ha a Navigatort külön akarod megvenni akkor azért vmi 14-15e kérnek. Aztán a többi rajtad áll...
A második kérdésedre csak fél választ tudok adni. Az biztos, hogy le tud kapcsolni, de a visszakapcsolás már nem ilyen egyszerű, illetve még nem próbáltam ki ebben a formában. Ha távirányítóval kapcsolod le, akkor először megkérdezi, hogy biztos le akarod-e kapcsolni majd a lámpát lekapcsolva elkezdi azt hűteni, ez néhány perc. Na ez idő alatt nem lehet visszakapcsolni biztos. Ha megérkezik standby módba , akkor innen természetesen visszkapcsolható, de jellel még nem próbáltam. Érdekes, hogy a venti standby módban sem áll le egy nagyon alacsony fordulaton tovább forog. Ezt a jellel visszakapcsot kipróbálom aztán beszámolok.

(#17) wassermann


wassermann
addikt

Az automatikus leállást és feléledést csak azért kérdezem, mert ha tudja akkor elvileg felesleges a távirányító, nem? :F

(#18) Ovdr válasza wassermann (#17) üzenetére


Ovdr
csendes tag

Semmiképpen nem felesleges! Ha bemenetet akarsz váltani, vagy képarányt illetve üzemmódot állítani, esetleg a színekhez egyébhez kell hozzányúlni akkor kell. De tanítható is jó lehet, mert végülis ''csak'' menüben való navigáláshoz van rá szükség. Vagy hozza az ember a létrát, de az azért nem olyan kényelmes. :)

(#19) Ovdr válasza wassermann (#15) üzenetére


Ovdr
csendes tag

Standby-ból jellel nem lehet aktiválni, screen save-ből természetesen igen.

(#20) wassermann


wassermann
addikt

Nem értem miért nem teszik bele ezt a lehetőséget, műszakilag nagyon könnyen megoldható dolog...
Ha az ember egy fix jelforráshoz használja, akkor így távirda nélkül is el lehetne vele boldogulni.

(#21) OddMan válasza Ovdr (#14) üzenetére


OddMan
őstag

Ilyen HD15 to RGB (Component) RCA kábel kell hozzá ugye? :F
[kép]
Itt egy kép a kábelről. A kérdés, hogy így progressive jelet fog küldeni a DVD lejátszóm az X1-nek? :U (A DVD lejátszó természetesen támogatja a progresszív pásztázást)

Ovdr: Hol vásároltad a készüléket és mennyiért? :U
Légyszi add meg az LSK-nak a címét. :P
Ja és köszi az értékes hozzászólást! :R


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#22) wassermann


wassermann
addikt

Tudtommal a VGA-csatin kijövő jel a monitorok megjelenítési módja miatt alapesetben progresszív!

(#23) Ovdr válasza OddMan (#21) üzenetére


Ovdr
csendes tag

Én a megadott leírás alapján elkészítettem magamnak a kábelt. De igen ilyen kell. A DVD lejátszómon menüben állítható, hogy ps vagy interlace jelet küldjön a komponens kimeneten. Mindazonáltal -ez egy recorder- a tuner jelét is kiküldi és ebben pl. óriási különbség van a ps javára.
Az MM-ben vettem 169990 Ft-ért.
Az lsk címe: www.lsk.hu :)
Nagyon szívesen! Kérdezz, ha tudok válaszolok.

(#24) OddMan válasza Ovdr (#23) üzenetére


OddMan
őstag

ovdr: felraktad a hivatalos InFocus oldalon elérhető firmware frissítést az X1a-ra? :F

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#25) Ovdr válasza OddMan (#24) üzenetére


Ovdr
csendes tag

Nem, az LSK-nál érdeklődtem és elmondásuk szerint a frissítés semmi jelentőset nem tartalmaz :(

(#26) Ovdr


Ovdr
csendes tag

Valami ilyesmi...csak kisebbre kellett volna venni a képet...


[kép][/url]



[Szerkesztve]

(#27) OddMan válasza Ovdr (#26) üzenetére


OddMan
őstag

A színek gyönyörűek és a kép is egészen élesnek tűnik! :C
Tudom, kicsit későn reagálok, de éppen erre jártam és nem bírtam ki, hogy ne mondjak véleményt. :DDD

Egyébként a projektorok ára egy év alatt hihetetlen nagyot zuhant. Nekem a héten fog megérkezni az Optoma HD70 (720p-s DLP-s) vetítőm.
Picit kerül most többe a HD70, mint egy évvel ezelőtt az X1a.
Szóval nagyon várom már, hogy végre megérkezzen, mert egy évet böjtöltem proji nélkül a döntésképtelenségem miatt. Persze nem Magyarországon veszem a projit, mivel nálunk a kereskedők vagy 100e forinttal drágábban árulják a projikat, mint külföldi társaik. :W



[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#28) ferkoboy válasza OddMan (#27) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Hello!
Tapasztalatokat megosztanád? Esetleg képek is jöhetnének. Akár privátban/mailben is.
Thx! Jöhet mindennemü info (hol érdemes venni, stb...)

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#29) OddMan válasza ferkoboy (#28) üzenetére


OddMan
őstag

Pixmania-tól rendeltem az enyémet 260 körüli áron. Sajna most már náluk is 300e forint, ennyiért talán már Magyarországon is lehet kapni.

Itt van pár teszt a vetítőről angol nyelven. [link] [link]

Ezen a fórumon értekezünk a témáról. [link]


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.