Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 36 [Ha egy kis melegségre vágysz] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4651) Bash válasza Whaskes (#4644) üzenetére


Bash
őstag

Bármilyen hihetetlen ez pedig egy eléggé fontos kérdés.
Évek során kitapasztaltam, hogy a General Mills-féle Gold Medal All Purpose liszt [link] jobb süteményeknek, mint ugyanezen márka Self-Rising [link] vagy Unbleached [link] változatai, és szintén jobbnak bizonyult a híres Pillsbury BEST All Purpose, Self-Rising és Unbleached [link] illetve a King Arthur [link] hasonló nevű változatainál is. Fontosnak tartom megemlíteni, hogy a Gold Medal Organic liszt [link] pedig nem éri meg az árkülönbséget.
Egyes süteményekhez készül speciális lisztkeverék is, a Swans Down-féle Cake Flour például kitűnő, de a Pillsbury is szállít remek keverékeket, személyes kedvencem a Banana illetve az Apple Cinnamon Bread [link].
Kenyérnek ugyanakkor sokkal jobb a Pillsbury BEST Bread lisztje [link], mint a Gold Medal Better for Bread lisztje [link], utóbbitól nehezebb és sűrűbb a kenyér.
Nem elhanyagolható tényező, hogy mindezen tapasztalatok Florida-ra érvényesek, mert pl. az All-Purpose lisztek proteintartalma területenként változó lehet...
További részletekbe nem mennék bele, csak ha valóban érdekel. :)

http://bashtravel.com/

(#4652) burgatshow válasza EQMontoya (#4650) üzenetére


burgatshow
veterán

Megnyugtatlak, kódolok ezerrel! :D

(#4653) bandus válasza Bash (#4651) üzenetére


bandus
veterán

Esetleg szakácsként dolgozol odaát?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4654) BlacKSouL válasza supesz (#4649) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ne parázzá', lesz még ilyen úgy is :DDD
És nem szedjük ki a linket. Izé, miket írok összevissza...szal nem veszik ki, jól elvan ott az a link szerintem.
Azért írtam hogy nem tudhattad, ezért vedd úgy hogy nem is mondtam semmit. És közben meg mégis.
De majd összeírom hogy mik voltak már ilyen nagyobb hype-ok. :D

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#4655) troland26 válasza bandus (#4653) üzenetére


troland26
őstag

sztem pék , a szakács talán nem használ ennyiféle lisztet...... habár :U






(#4656) Kidus válasza troland26 (#4655) üzenetére


Kidus
őstag

Nem pek, csak preciz :)

Assuming Control

(#4657) Bash válasza bandus (#4653) üzenetére


Bash
őstag

Nem, semmi közöm a vendéglátóiparhoz.

http://bashtravel.com/

(#4658) troland26 válasza Kidus (#4656) üzenetére


troland26
őstag

akkor egy liszt gyártó, csomagoló és szelektáló gyár oszlopos tagja :D
aki persze precízen végzi a munkáját ;)




ja és persze minőségellenőr is





[Szerkesztve]

(#4659) EQMontoya válasza burgatshow (#4652) üzenetére


EQMontoya
veterán

az jó ''izgalmas'', szal attól tényleg hamar alunni fox.

mod: úgy látom, már most is :D

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#4660) Integra válasza troland26 (#4619) üzenetére


Integra
titán

a büdös életben a 28 évem alatt egyetlen ilyen jellegű újságot se vettem!!
és ez így is marad:))
de azt a képet neten láttam linkelve

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4661) Integra válasza Kalandor (#4620) üzenetére


Integra
titán

ütni ütni ütni...
de ezeknél jobban azt a hülye pitsát kellett volna amelyik az elején a fehér szuzukival odaállt és azt mondta hogy más is oda szokott állni..
hábazzeg ennyire nehéz 200métert tipegni? öcsém, szégyellném magam ha az én csajom lenne.... bár az övé valszeg ott lett volna elkezdett volna ugatni hogy mé' szó' má' be neki...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4662) NoLF


NoLF
addikt

na meló vége, itt az ideje a megérdemelt sörözésnek, most betankoltam :D cheers!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4663) Thrawn válasza NoLF (#4662) üzenetére


Thrawn
félisten

Bontok egyet én is az egészségedre :D
Látom javult a hangulatod.

csapos2: keresnek a projektoros topikodban :)

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4664) csapos2 válasza NoLF (#4662) üzenetére


csapos2
addikt

cheers!

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#4665) EQMontoya válasza NoLF (#4662) üzenetére


EQMontoya
veterán

itt csak házi likőr van... de azért egs :))

Same rules apply!

(#4666) EQMontoya


EQMontoya
veterán

666. közösségi hsz-em!!! ;]

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#4667) Integra


Integra
titán

hát ez mekkora......
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4668) NoLF


NoLF
addikt

aki teheti, toljon le egy kupicával, és egészségünkre :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4669) EQMontoya válasza Integra (#4667) üzenetére


EQMontoya
veterán

már csak azt nem vágom, hogy honnan fogom tudni, hol kell megnyomni? mert ha odaragasztok vmit, h ''itt'', és pl azt a vmit nyomkodom, az nyilván máshogy fog vezetni, mint a felület, amire ragasztotam...

Nolf: megtörtént. Egészségünkre!

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#4670) Dictator^ válasza bandus (#4647) üzenetére


Dictator^
veterán

asszem 3 is megvan az a 2... :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#4671) Thrawn válasza NoLF (#4668) üzenetére


Thrawn
félisten

Okos gyerek vagy Te! :R
Eszembe juttattad, hogy még mindig van egy kis Bács-megyei guggolós pálesz! Megyek is, kiveszem a fagyóból, jéghidegen az igazi.
(nem azért guggolós mert olyan sz@r, hanem mert olyan erős ;] )

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4672) KMan


KMan
őstag

pizza a sutoben rem jol fok sikerulni.. :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#4673) csapos2 válasza Thrawn (#4663) üzenetére


csapos2
addikt

Aha...rossz hír... :(

Jó éjt mindenkinek!

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#4674) fasyrt válasza burgatshow (#4641) üzenetére


fasyrt
őstag

& supesz:

Jólvan, de nem segített... mpg-ből kéne xvidre alkotnom, de tmpgenc elszáll a videó betöltésekor hibával, hogy ''[fájlnév] can not open, or unsupported.'' Szűk 5 gigás tunerrel felvett anyag. (mpeg2, 720x576, video: VBR, átlag 3000 kbps max 4400 kbps, audio: 48kHz, 128 kbps).
A fő cél a méret csökkentése lenne észrevehetetlen minőségromlással, a hab a tortán, ha ki tudom vágni belőle a reklámokat, a habon a meggyszem pedig, ha még le is tudnék a szélén egy kb. 10 pixeles csíkot vágni... Inkább legyen lassú, erőforrásigényes, mint gyors. Az se baj, ha 2 magot is ki tud használni. :)

Az egészben ez a legszebb: [link] :D

(#4675) EQMontoya válasza fasyrt (#4674) üzenetére


EQMontoya
veterán

konvertálj VLC-vel [link] Saját beépitett codec-eket használ, linuxra irták, szerintem jó. De felelősséget nem vállaok! (én még nem nagyon konvertálgattam vele)

Same rules apply!

(#4676) NoLF válasza Thrawn (#4671) üzenetére


NoLF
addikt

kerítésszaggató, lófingató? :D az az igazi! itt már elfogyott az otthoni lőre (fütyülős) úgyhogy csak UK brewed stellám van, whiskyt ma nem vettem, spórolni jöttem vagy mi... :(

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4677) Thrawn válasza NoLF (#4676) üzenetére


Thrawn
félisten

Azám! Mégpedig a jobbik fajtából! Töltsek? (feltöltöm FTP-re, onnan meg lehúzod :DDD )
Ehehee: Tegnap délután meglátogatott egyik barátom. Jön föl, kezében sörösüvegek. Mondom mi van, nem kocsival vagy? Nem, elhozta az asszony. Ok. Söröket betettem a fagyóba, megláttam a páleszt. Kérdezem tőle: Nem iszunk egyet amíg lehűl a sör? De persze. Töltöttem (nem sajnáltam ;] ) Kocc. Szó bennszakad, hang fennakad, szem kigúvad :DDD
Annyit mondott rá, hogy: Hinnye! Ez marha erős :DD

EQMontoya: 55 vagy fölötte. Ez 57-es ;]

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4678) EQMontoya válasza Thrawn (#4677) üzenetére


EQMontoya
veterán

a nagyon erős, az mit takar? 55 körül?

Same rules apply!

(#4679) NoLF válasza Thrawn (#4677) üzenetére


NoLF
addikt

hehe, 80as stroh-hoz képest lófütty :) de a magyarnak jó ez, reggelire akár :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4680) Thrawn válasza NoLF (#4679) üzenetére


Thrawn
félisten

Aki stroh-ot iszik reggelire az nem is húzza sokáig :) Bár no one lives forever, szóval lehet ki kéne próbálni...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4681) NoLF válasza Thrawn (#4680) üzenetére


NoLF
addikt

ugyehogyugye? süsü fíling, tűzokádás powa :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4682) Thrawn válasza NoLF (#4681) üzenetére


Thrawn
félisten

Na elég volt már az iszogatásból, megyek elkísérem magam az ágyamig :)
Jó eight Neked is alien honba szakadt hazánkfia! Kevés vendéget kevés rohangálással, több borravalóval és szabadidővel!

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4683) supesz


supesz
aktív tag

Virágillatos jó reggelt! Mindenki jól aludt? Engem 01:00-kor hívtak a gyárból, hogy nem működik az egyik szoftver :(
Miután 23:30-kor feküdtem le, a reggeli telefonszótól kishíjján szívszélütést kaptam. Aztán azt akarta, hogy menjek be! Ez meg van őrülve gondoltam Végül is nekem volt igazam megint és aludhattam tovább. Reggel marhaszarul keltem. Ráadásul még mindíg izomlázam van. :(((

[Szerkesztve]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#4684) supesz


supesz
aktív tag

Lehetne a mai topikcím Activity! Nem kevés iróniával ;]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#4685) tbs válasza supesz (#4684) üzenetére


tbs
addikt

Aluggyá, pihennyé..! :DDD

(#4686) Foglalt név válasza supesz (#4684) üzenetére


Foglalt név
addikt

Hát a reggeli nyafogásoddal tényleg jól odavágtál a topicnak, szóval ennyi erővel lehetne PH's-HPs is, nem kevés valóságtartalommal :P :DDD

(#4687) supesz


supesz
aktív tag

Na jó van ám má' :(((

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#4688) BlacKSouL válasza supesz (#4687) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem mindenki olyan friss és fitt ám. De nem jól csináltad. Ha fennmaradtál volna legalább éjjel 1-ig, mint én, akkor nem ébresztett volna fel a telefon. Így nem lenne min görcsölni. :) Akkor lehet hogy még az OT is zizzenve lereagált volna egyből. Főleg a koránkelők. Aztán meg a többi. :D

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#4689) supesz


supesz
aktív tag

Mikor kellnek az emberek? Nem kell dolgozniuk vagy ilyesmi? Ja suliban vannak, meg tényleg dolgoznak. Az más. Akkor megértem, hogy OFF az OFF. :)

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#4690) tbs válasza supesz (#4689) üzenetére


tbs
addikt

Kelés 4:30 és 5:30 között, szabadidő szabadulás legkorábban 6:00 felé. Addi eléggé off az off. :DDD

(#4691) supesz válasza tbs (#4690) üzenetére


supesz
aktív tag

tökön is szúrnám magam, ha 4:30-kor kellene kelnem. most 6:00-kor van az ébresztő. egy fél év mulva letornázom 5:15-re, mert elköltözöm. a 4:30 akkor is durva. mondjuk leírva mindegyik szőrnyű, ahogy elnézem. ÁÁÁ

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#4692) BlacKSouL válasza supesz (#4691) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Egy tanulmány szerint vannak a bagoly, meg vannak a ..(nemtommilyen) típusú emberek. A bagoly típus szeret, és erőlködés nélkül is fenn képes lenni hajnalig bármeddig, de nem tud korán felkelni. Tehát én pl ha lefekszem este 10-11 körül, akkor éjfélig forgolódok az ágyban, majd elalszom, és ha 7-kor vagy az előtt kell kelnem, akkor olyan vagyok mint a mosott híg lótrágya. De ha éjfélkor lefekszem, és 8-fél9 körül kelek, akkor friss és fitt vagyok. Mások fordítva vannak, ülve vagy állva elalszanak már este 10-kor, de reggel 6-kor már pislognak kifelé az ágyból.
És ez nem megszokás meg muszáj kérdése. Kutatók is kísérleteztek, és erre jutottak. Én is dolgoztam olyan munkahelyen is, ahová 5:30-kor kellett kelnem, és hiába ültem bent 7-től, fél9-ig használhatatlan voltam, pedig esténként már fél11 körül lefeküdtem. Egy másik helyen meg gépeztem éjjel 2-3-ig, de csak 9-re kellett menni melóba, és friss, kipihent voltam mindig. Mondjuk utóbbinál jobb is, mert autóval szaladgáltam, és annál már jobban számít hogy ébren vagy-e már vagy csak nézel ki a fejedből.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#4693) chop válasza BlacKSouL (#4692) üzenetére


chop
őstag

Errol en is hallottam, es en is inkabb a baglyok koze tartozom. Viszont tegnap csunyan bekarmoltunk, emiatt rohadtul faj a fejem. :(((

(#4694) supesz válasza BlacKSouL (#4692) üzenetére


supesz
aktív tag

igen. ezt akár tényként is kezelhetjük. kaptam egy könyvet a kedvesemtől az alvásról. pontosabban az álmokról, de tulajdonképpen egy elég átfogó pszichológia képet is beleszerkesztettek a könyvbe az alvás fázisairól. és tényleg úgy van ahogy írod, megerősíthetem. láttam egy jó hűtőmágnest: ''brazília összes kávéja sem tud koránkelővé változtatni'' - van benne némi igazság. :)

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#4695) BlacKSouL válasza supesz (#4694) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Na de ha Brazília összes kávéja az enyém lenne, akkor soha nem is kéne korán kelnem ;)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#4696) supesz válasza BlacKSouL (#4695) üzenetére


supesz
aktív tag

szóval nem a tied és nem is az enyém. akkor már csak ~5.999.999.998 ember jöhet számításba (kb.) :U

ui:ez most elég szar volt részemről... :B

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#4697) BlacKSouL válasza supesz (#4696) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ja, és most ezzel megint kinyírtad az Offot :D
(De ne legyen igazam)

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#4698) supesz válasza BlacKSouL (#4697) üzenetére


supesz
aktív tag

szóval a nickkemet változtassam offgyilkosra? ;]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#4699) Foglalt név válasza BlacKSouL (#4692) üzenetére


Foglalt név
addikt

Igazság szerint az alvás-ébrenlét ciklus azért több dologból tevődik össze. Egyrészt a fénynek befolyásoló tényezőnek kéne lennie, nálatok ez vagy nem müködik vagy a monitor 300cd-je zavar meg, ezt nem tudom. Normális környezetben, pl. ahol nem ég éjjel a lámpa, egész jól be szokott állni a dolog, míg pl. egy olyan helyen, ahol folyamatosan fény van(pl. kockák) ott jellemzően a 24h-ról 30 fölé nyúlik a ciklus.(Valószinű ezért lehet, hogy nem akarsz még lefeküdni) Ehhez hozzájön ugye az átszokási időszak. A másik ami még elég jelentősen befolyásolja a dolgot, az a vérnyomás. Van, akinek nagyobb ingadozást mutat, ők jellemzően mélyebben alszanak, könnyebben fekszenek és nehezebben kelnek. Meg van az ilyen sentinel típus, akinek stabilabb a vérnyomása, ő nehezebben alszik el, éberebb és ezért könnyebben is kel(nem a hisztire gondolok). Ilyen bagolyságról nem igen hallottam még sehol, se psziho könyben, se élettanból. Nem azt mondom, hogy nincs, de inkább ilyen takarózásnak tünik. Ha egy felnőtt ember nyáron lefekszik este 10kor és reggel nem tud 6kor felkelni, az már para. Ott valami külső tényező van. Pl. kockul, bulizik és nem képes átállni, termeszek vannak az ágyában vagy hasonló. Persze télen belejátszhat a sötét és a szokásos téli depresszió a fény hiány miatt, de ezt inkább hagyjuk.

(#4700) tbs válasza Foglalt név (#4699) üzenetére


tbs
addikt

Micsoda összefoglaló..! Mélyen, pihentetően, álomemlék nélkül, de roppant éberen alszom 4-7 órát, szigorúan éjszaka. De 3-4 hetente 1-1 alkalommal annyira kikapcsolok, hogy 12-14 óra lesz belőle, és szinte semmire nem ébredek fel. És durván elkések. Szerencsére elviselik ezt a hibám... :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 36 [Ha egy kis melegségre vágysz] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.