Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nyári könyvajánló topic (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1)



addikt

Sziasztok!

Most, hogy nyár van, leérettségiztem, igazán semmi dolgom nincs, ez egyrészt nagyon jó, másrészt meg elég unalmas, gondoltam újra elkezdek olvasni, mert mostanában erre nem nagyon jutott időm, viszont ami jó könyvem volt az már mind elolvastam és itt a nagy kérdés: nem tudom mit olvassak! Napozni meg baromi unalmas könyv nélkül...

Aztán arra gondoltam, hogy hátha nem vagyok egyedül szóval nyitok egy ilyen topicot, kezdésnek leírom néhány kedvenc könyvemet, hogy tudjátok kb mit szeretek, de más könyveket is javasolhattok, hátha másnak meg pont az fog megtetszeni, amúgy én is majdnem minden stílust szeretek, írok pár példát.

Utoljára történelmi könyveket olvastam, mostanában nagyon bejön, az etalon Bernard Cornwell(Excalibur, Ördöglovas), ha valaki tud hasonlót ne kíméljen...
Ja amúgy nem számít történelmi könyvnek pl a Kincses sziget, meg a hasonló kategóriájú társai, csak mert kalózok meg indiánok vannak bennük...
A határ mondjuk a 3 testőr, de az is inkább kalandregény.(azért persze ilyet is mondhattok, kiskoromban rengeteg ilyet olvastram).

Egy időben csak Fantasy könyveket olvastam, Gyűrűk ura, Dragonlance, ezeket mindenki ismeri, esetleg Forgotten Realms érdekelne, de arról nem tudok semmit.

A Sci-fi sajnos kimaradt, de mostanában szívesen olvasnék, leginkább az Alapítvány és a Birodalom(huh, nem ugrik be a pontos cím valami ilyesmi, van agy 3 kötet) címűt mondják, hogy az kötelező valaki tuderről valamit?

Sci-firől jut eszembe... Mondjuk inkább abszurd, de mindenképp az egyik legjobb könyv amit olvastam, a Douglas Adams-Galaxis utikalaúz stopposoknak, amolyan Gyalog galopp a világűrben... Ha szereted azt a fajta humort akkor kötelező...

Meglepő de még szépirodalmat is olvasnék(most hogy már nem kötelező...:D ), először a 100 év magányra gondoltam, de nem tudok róla semmit, igazából ebből a kategóriából akármit mondhattok szégyen, nem szégyen de nem vagyok benne otthon... Viszont szívesen olvasnék.

Elsőre kb ennyi, azért nem írtam a könyvekről kis ismertetőt, mert egyrészt elég hosszú első hozzászólás lett volna(nem írni, hanem olvasni szeretnék könyvet...), másrészt meg elég közismert könyveket említettem(persze ha valakit érdekel szívesen írok róluk pár sort).
Ja, majd elfelejtettem, Harry Pottert NE említsétek, fölösleges, mindenki ismeri én meg személy szerint a falra mászom tőle, thx.

Ui: bocs, ha már van ilyen topic a keresőben a ''könyv''ra nem adott ki semmi hasonlót.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2) Pet_i válasza (#1) üzenetére


Pet_i
senior tag

Már rég olvastam, de úgy emlékszem nagyon tetszett: E.L. Doctorow: Ragtime

(#3) Cathfaern válasza (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Amit én ajánlanék:

sci-fi:
Dűne sorozat (Frank Herbert írta)
Alapítványt (még) nem olvastam, de csak jókat hallok róla, nem hiszem hogy csalódnál benne.

fantasy:
paródia: Terry Pratchet féle korongvilág regények (bár a történetek nem kapcsolódnak egymáshoz, de jobb sorban olvasni őket, jobban érted a poénokat)
Aztán a Dragonlance-ból mostanában nagyon sok könyv jött, ezek nem folytatások, hanem pl. a szereplők múltjáról szólnak, vagy egy-egy fontosabb ellenségről. A többségük nagyon jó.
Aztán megpróbálkozhatsz a magyar káosz sorozattal is, John Cladwell jegyzi. Kicsit paródia, kicsit nem az, érdemes megpróbálni.

(#4) Frigo válasza (#1) üzenetére


Frigo
őstag

Ha sci-fi érdekel akkor az Alapítvány vagy Frank Herbert - Dűne sorozatát ajánlom .Esetleg ha egy kicsit modernebre vágysz akkor Dan Simmons - Hyperion ciklusát ajánlom .

(#5) Frigo válasza Cathfaern (#3) üzenetére


Frigo
őstag

Látom a Dűnével megelőztél :DDD

(#6) bdav válasza (#1) üzenetére


bdav
őstag

Forgotten Realms: Salvatore: sötételf-trilógia (első részt olvastam, az egész jo, de a többit nem láttam a könyvesboltokban :() darabjai: Otthon, Száműzütt, Menedék (ezek az egyes kötetek címei)

Asimov: mostanában (cca 1,5 éve talán?) lehet kapni egy Alapítvány-Birodalom-Robotok összest. ez biza 5 bazinagy vastag kötet, de érdemes belevágni, csak bírja a pénztárcád (3500 körül van legolcsobban). Fontos hogy sorrendben olvasd őket. Ha ehhez nincs kedved, akkor az Alapítványba vágj bele (az eredeti ''trilógiát'' is kiadták egybekötve, Alapítvány trilógia címmel :) )

Ha túl vagy a Gyűrűk Urán, és tetszik, akkor ne sajnáld megvenni a Szilmarilokat!! (Gyűrű keresése csak fanatikusoknak ajánlott :) ), esetleg a Babót (de azt lehet hogy találsz jobb fordításban a neten).

Ha még nem olvastál Rejtő Jenőt, akkor itt a remek lehetőség rá :) neki is van most egy gyűjtemény sorozata, + antikváriumokban lehet még szerezni talán. ezeknél azt hiszem nem olyan fontos a sorrend, néha van jelentősége (az a négy Piszkos Fred kötet, amit olvastam legalábbis sorrendbe rakható egymáshoz képest), de én belevágnék amugy is simán :)

mod: Dűnét szerezni lehet valahonnan mostanság, vagy csak antikváriumból?

amire kiváncsi lennék én: nem olvasta vki a Warhammer 40k akármit? látom a boltokba, szép vastag meg minden, de valahogy nem akarodzik megvenni, vmi infot plz. ez mi? fantasy/scifi / mindkettő? regényfolyam, vagy novelláskötet inkább a könyv, és jó e?



[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#7) válasza Pet_i (#2) üzenetére



addikt

Köszi, elárulnád kb miről szól?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#8) Tithian


Tithian
őstag

Ajánlom Para-Kovács Imrétől a Horror Vakui című alkotást, humoros, ''kortárs irodalom'', helyenként nagy igazságokat fogalmaz meg korunk problémáiról.Szórakoztató, a mai magyar felhozatalban kiváló, már ha valaki szereti az ilyet. A neten illetve újságokban van pár novella belőle.

Jane Jensen írt anno néhány elég jó regényt, ilyen például az azonos című játék sztorijához illő The Beast Within, főszerepben Gabriel Knighttal. Vérfarkasok, mágia, kellemes sztori a modernkori Németországban, bár csak angolul jelent meg, ez néhányaknak gondot okozhat.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#9) válasza Cathfaern (#3) üzenetére



addikt

A Dűne annyira nem jön be(legalábbis a film alapján) az Alapítványba valószínűleg belefogok, Terry Pratchet-ről már hallottam, lehet hogy megpróbálom, Dragonlanceből meg már 23 kötetem van meg...:) De én is láttam már olyat a boltban ami még nekem is új, csak már kezdek beleunni.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#10) zfarkas


zfarkas
senior tag

Herman Wouk: Háború, Végső győzelem.
Michael Chrichton: Gömb

Raw Dark Pure

(#11) Pet_i válasza (#7) üzenetére


Pet_i
senior tag

[L]http://cgi.axelero.hu/ilegeza/sendpage.cgi?rec=245[/L]

(#12) válasza bdav (#6) üzenetére



addikt

Köszi
A Forgotten Realmsból azt nem tudom hol kéne elkezdeni, mert pl a Dragonlanceből is volt 3 alapkönyv aztán ahhoz jött a többi, de a Forgotten Realmsról csak annyit tudok, hogy minen boltban van vagy 15 féle kötet és nem tudom milyen sorrendben lenne érdemes olvasni, mi az eredeti és mi az amit már csak ilyen írók írtak, és annyi köze van az eredetihez, hogy Forgotten Realms logóval akarja eladni a könyvét, aminek más köze nem nagyon van a sorozathoz(valahogy úgy mint a Dragonlancenél). Otthon, Száműzött, Menedék. Akkor ezek az alapkönyvek?

És mi a helyes sorrendje az Asimov könyveknek?

Szilmarilok, Babó kipipálva, megvan az összes Tolkien könyv...

Rejtő Jenő szintén mind megvolt már legalább kétszer, tényleg jó.:)

Warhammerről nincs infom.



''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#13) válasza zfarkas (#10) üzenetére



addikt

Ez az a Gömb, ami a film is volt, vagy valami más?
Ez a Herman Wouk, milyen korról ír? Úgy értem ez a háború lehet a II. Világháború is, de a 100 éves háború is...

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#14) zeus90


zeus90
aktív tag

Kedvenc könyveim:
Diablo I-III
Starcraft I és a II (most jelent meg a 2.! )
Warcraft I és a II

Én ezeket kedvelem! :)
Fantasy LOL

(#15) válasza Pet_i (#11) üzenetére



addikt

Köszi, erről jut eszembe, háborús könyvek is jöhetnek.

Huh, lassan összejön már annyi, ami ki fog tartani egész nyárra...:))
Azért csak mondjatok nyugodtan.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#16) bdav válasza (#12) üzenetére


bdav
őstag

FR-ről bővebbet nem tudok, de ezekkel lehet kezdeni sztem (mást én se olvastam még csak az Otthont). Erről hallottam hogy jó, viszont a többit nem tartják olyan sokra (el kéne olvasni mást is, tudom :) )

Alapítvány: hát az összesben össze van szedve sorrendbe, kicsit nehéz lenne leírni. Elején vannak a robotos novellák, aztán jönnek a robotos könyvek :) utána a birodalmas könyvek és végén az alapítványosok. a legvégére szépen összeáll egy kerek egésszé, mint az emberiség következő 20 ezer évének története :) (csomo novella meg cca 20 regény együtt) na most jön a DE :) az Alapítvány trilógia (Alapítvány, Alapítvány és Birodalom, Második Alapítvány) az '50 es években íródtak, és Asimov eredetileg külön írta a 2-3 történetvonalat, és csak a '80 as években csinált belőlük egy egységes univerzumot (Alapítvány pereme, Alapítvány és Föld - főleg ezzel). ebből következik, hogy lehet kezdeni az olvasást a trilógiával is, és akkor is élvezhető + ha tetszik az egész világa, akkor a többit is elolvasni.

++ Stephen King: Setét (vagy sötét?) torony is jó állítólag, az is valami 6-7 kötetes, az elejét szintén nem nagyon lehet megtalálni.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#17) bdav válasza (#15) üzenetére


bdav
őstag

háború: Az Elit alakulat. kicsit tankönyvszagú de nem rossz ettől függetlenül :) ja + egy klasszikus: Híd a Kwai folyón.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#18) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Vonneguttól Az ötös számú vágóhíd (Slaughterhouse-five) az egyetlen háborús könyv, amire valaha szükséged lesz.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#19) b.bone válasza bdav (#16) üzenetére


b.bone
senior tag

ejj, semmi. most olvastam feljebb. le van már írva:U

[Szerkesztve]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#20) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Asimov bármelyik könyve....
Nemere István könyvei elég faxák...(szerintem)

Ja tényleg :) ha van valakinek valamilyen Star Wars könyve azt jó pénzért megvásárlom!!! (bazz már van vagy 130 darab Star Wars könyvem most már nem bírom abbahagyni a gyűjtőgetésüket..... :)) )

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#21) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

ha a történelmi regényekért odavagy, akkor
- Ken Follett: Katedrális
- Coleen McCullough teljes Róma cikusa (ez egész nyáron kitarthat) :D
- Terry Pratchett-től bármit (Elveszett próféciák ulez!!!)
- Rejtőt is már fentebb említették
- még talán Umberto Eco-t javasolnám, bár őt néha elég nehéz olvasni.
- ja, és Bulgakov Mester és Margaritája kihagyhatatlan!

hirtelen ennyi.

jó olvasást. :C

ui: és örülök ennek a topicnak nagyon!

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22) KovacsUr válasza parandroid (#21) üzenetére


KovacsUr
addikt

Eco, Bulgakov plusz egy szavazat. És Vonnegut összes. :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#23) zfarkas válasza (#13) üzenetére


zfarkas
senior tag

A Gömb az, amiből a filmet csináltak. Össze sem lehet hasonlítani. A film valami eszméletlen szar a könyvhöz képest! A hapsi egy másik szintén remek könyve az Androméda törzs. Nagyon jó.
Herman Wouk két említett könyve valójában egy sorozat két része, a II. VH-ról szól, Pearl Harbor-tól egészen az atombomba ledobásáig. Nagyon jó két könyv, eszméletlen élethűen ír az öreg. Szerintem senkinek sem szabadna kihagynia. Most próbálom hajtani a Zendülés a Caine hadihajón vagy valami hasonló című könyvét. Állítólag a legjobb könyve. Hát ha tudja az előző kettőt űberelni, akkor...
Ha háborús érdekel még, akkor esetleg E.M.Remarque, de az ő könyvei egy kicsit depresszióssá tesznek. De lehet hogy ezért jók.

Még valami: nem tudom ki írta: Amerikai tragédia. Egy kispolgár csávó feltörekvési vágyát mutatja be. Néha kicsit vontatott volt, de ezt feledteti a könyv vége.

Robert Merle is írt nagyon jó könyveket: Állati elmék, Védett férfiak, ...

Remélem nem ugat le senki: Victor Hugo Nyomorultak c. könyve órási alkotás. A nevető ember is hasonlóan jó, de harmad olyan hosszú. Kicsit romantikus könyvek :)

Ha valami még eszembe jut majd megírom.

Raw Dark Pure

(#24) zfarkas válasza parandroid (#21) üzenetére


zfarkas
senior tag

Katedrális: isten könyv!

Most olvasok egy Eco-t, elég jó!

Raw Dark Pure

(#25) BRAAJEN


BRAAJEN
tag

történelmi: Robert Merle: Csikóéveink, Jó városunk Párizs, Francia história, Ime a király, ez ilyen regény folyam és még tartozik hozzá egy pár
ligth scifi: Robert Merle: Állati elmék, Malevil, Védett férfiak, nagyon tutik

''Alvéjz luk on dö brájt szájd of lájf''

(#26) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Stephen King - Ragyogás, Rémkoppantók, Az
Aldous Huxley - Szép Új Világ
George Orwell - Állatfarm, 1984
Oscar Wilde - Dorian Gray Arcképe
Asimov - *.* :)
Ken Follett, Robin Cook, Lőrincz L. László, Dean R. Koontz is szórakoztatók...

Szerk.:
Dumas - Monte Christó Grófja
Swift - Gulliver Utazásai

[Szerkesztve]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#27) zfarkas válasza bdav (#17) üzenetére


zfarkas
senior tag

Az Elit alakulat micsoda? Olyasmi, mint amiről a (film/tv)sorozat szólt?

Raw Dark Pure

(#28) Agyzuzo válasza zfarkas (#24) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Az bizony!

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#29) strike-force


strike-force
őstag

fél off

Sötételf sorozat sorrendben:

otthon
száműzött
menedék
kristályszilánk
ezüst erek
a félszerzet ékköve
örökség
csillagtalan éj
a sötétség ostroma
a hajnal ösvénye
a csend pengéi
a világ háta
a szilánk szolgája
a kardok tengere
a magányos drow
1000 ork

és mindezt a polcról...... :DDD

félon

írók még akik nekem bejöttek fantasy vonalról

Willam C. Dietz
Damien Forrestal
Simon Hawke

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#30) rog válasza zfarkas (#23) üzenetére


rog
addikt

szerintem is a legjobb. megkockáztatom így látatlanban, hogy überelni fogja neked is. merletől megy szerintem a mesterségem a halál a legjobb.

(#31) rog


rog
addikt

ja és van egy ilyen is:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=4481&arc=t[/L]

(#32) zfarkas válasza BRAAJEN (#25) üzenetére


zfarkas
senior tag

Szeretem ahogy Merle a női szereplőket leírja. Igen el lehet képzelni őket :DD

[Szerkesztve]

Raw Dark Pure

(#33) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#20) üzenetére


Sir Pocok
őstag

na nincs otthon valakinek elfekvőben Star Wars könyve?? :D
Mondom megvásárlom én jó pénzért ha kell.....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#34) KovacsUr válasza rog (#31) üzenetére


KovacsUr
addikt

(bár read-only... :) )

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#35) zfarkas válasza rog (#30) üzenetére


zfarkas
senior tag

A Mesterségem a halált még nem olvastam Merle-től (lehet hogy ez az egyetlen, amit nem? :) ). Ami késik nem múlik.

Raw Dark Pure

(#36) #57764352


#57764352
törölt tag

Jó kis könyvek!!

(#37) Agyzuzo válasza Sir Pocok (#33) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Hú, na SW sorozatból nekem a kedvencem az Alan Dean Foster-től az Erő bajnoka vagy mi volt. Nem emléxem a címére pontosan sajnos, csak hogy Luke volt a borítón fénykarddal és kurrrvajó volt a story. De amúgy minden Alan Dean Foster-es story nagyon baba, a srác tud írni.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#38) Sir Pocok válasza Agyzuzo (#37) üzenetére


Sir Pocok
őstag

az tényleg egy jó könyv volt:DD előveszem már mert nagyon régen olvastam....

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#39) rog válasza KovacsUr (#34) üzenetére


rog
addikt

pontosan. azért linkeltem, mert jó olvasnivalókat lehet readni benne..

(#40) Agyzuzo válasza Sir Pocok (#38) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Jaja, most hogy így eszembe jutott én is előkaparom. =) Sztem legalább 9 éve volt már, hogy olvastam. :D

Szerk: ő az!
http://www.vatera.hu/item/view/real.php?cod=598571

[Szerkesztve]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#41) BRAAJEN válasza zfarkas (#32) üzenetére


BRAAJEN
tag

ja! meg a scifi témái is olyan életszerűek, hogy bármikor megtörténhetne.

a történelmi nőalakjai is majd nem mind fiatalok, meg a scifi be is mindig van egy két fiatal nő melette.

és mintha mindig ő lenne a regényei főszereplője.

''Alvéjz luk on dö brájt szájd of lájf''

(#42) anaqer


anaqer
veterán

Umberto Eco: ''A rózsa neve'', valamint ''A Foucault inga'' <--- az első alapműveltség kategória, a második egyszerűen csak nagyon jó.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#43) Cathfaern válasza parandroid (#21) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Terry Pratchet, mint történelmi regény? :DDD Nem is tudtam, hogy ilyen érdekes történelmünk volt, valahogy gimnáziumban nekem nem ezt tanították :Y :D

(#44)



addikt

Látom beindult a topic, nem sázmítottam ennyi könyvre, sztem innen már bárki tud választani magának, de azért csak írjatok még...:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#45) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


középkori Japánról a kedvencem:

James Clavell - A Sógun


Valaki ajánlotta fentebb a Káosz sorozatot, ami nagyon jó csak szinte beszerezhetetlen (bár állítólag tervezik a sokadik kiadását), de az új része ''A Káosz Hősei'' még talán kapható.

Ezenkívül ajánlott a Szukits kiadó gyűjteményes kiadásai, amik meglepően olcsók és jó minőségűek, nekem a Lovecraft és a Sherlock Holmes összes van meg tőlük.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#46) Egon


Egon
nagyúr

Bulgakov: Mester és Margarita

Fantasy:
A FR könyvekből nekem kb. az első 6-7 jött be, a többi egyre gyengébb

Wayne Chapman: Tier Nan Gorduin-ciklus (sorrendben: Csepp és tenger, A halál havában, Észak lángjai, Karvevál, Keleti Szél) (nekem máig a non plus ultra ezen a vonalon a Karnevál: szvsz jobb írás még nem született...).

Raul Renier: Hitehagyott, Száműzött (Kárhozott felejtős)

David Gemmel-könyvek (Legenda, Árnyjáró-trilógia, Legendás Druss első krónikája) is nagyon jók

Sci-fi:

Harrison Fawcett: A katedrális harcosai, A katedrális legendája

Silver Scott: A sötétség hercege, Az utolsó fejvadász (személyes kedvenceim: humoros, ugyanakkor izgalmas könyvek)

Ez utóbbihoz egy kis kedvcsináló: [L]http://www.bio-center.hu/nordern/kh-sotets.html[/L]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#47) Warlock_42 válasza Warlock_42 (#45) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Star Warsból szerintem messze legjobb a Timothy Zahn által írt ''hivatalos'' folytatás ''A Birodalom Örökösei'' ami szintén háromkötetes és az alap trilógia után játszódik.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#48) LOTR


LOTR
addikt

A GYŰRŰK URA --minden mennyiségben, minden kiegészítéssel

One Ring to rule them all

(#49) bdav válasza LOTR (#48) üzenetére


bdav
őstag

írta h. már olvasta. mondjuk ez nem akadály, korlátlan mennyiségben újraolvasható :))

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#50) LOTR válasza bdav (#49) üzenetére


LOTR
addikt

ja nem olvastam végig, de van pár kiegészítése, és elég sok filmkönyv is van, persze az inkább tájékoztató jellegű, de akkor is naaaaggyoon jóóóó :DDD

One Ring to rule them all

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nyári könyvajánló topic (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.