Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia quadro

Hozzászólások

(#51) GAI válasza dagobah (#50) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Persze, lehet rá tenni másik hűtőt, de oda kell figyelned, hogy a GPU-n kívül a RAM-okat (ami még a hátoldalán is van) és a VRM blokkot is hűteni kell. Szóval olyan hűtőt keress, amihez adnak kis felragasztható bordácskákat ezekhez az alkatrészekhez. A gyári ventit cserélgetni nem nagyon lehet, illetve nem érdemes. Ezek a referenciahűtők jó minőségű ventilátort használnak, vagyis nem azért hangos, mert elkopott a csapágy, hanem gyárilag is az volt. Ez a hátránya az egyslotos felépítésnek a viszonylag nagy hőtermelésű GPU mellett. Ekkora bordafelületet bizony erősen kell fújni, hogy hatékony legyen a hűtés. Az erre a GPU-ra épülő GeForce-ok (GTX 470/480) mind kétslotosak voltak, de a Quadro célpiacán úgy tűnik fontosabb volt, hogy egyslotos legyen a kártya, mint hogy halk...

(#52) dagobah válasza GAI (#51) üzenetére


dagobah
csendes tag

Köszönöm. A Quadro 5000-es kártyáról mi a véleményed? Ha jól láttam az két slotos, gondolom a hűtése is csendes. Most árulnak is használtan, lehet megérné cserélnem és a 4000-est eladnom.

Pesszimista ember nem létezik. Aki azt állítja magáról, hogy pesszimista az valójában nem más, mint egy jólértesült optimista.

(#53) GAI válasza dagobah (#52) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Valószínűleg halkabb lenne, de csodát ne várj, mert ezek a Fermi-s kártyák nagyon fűtenek.

(#54) dagobah


dagobah
csendes tag

Sziasztok!

Quadro 4000-es kártyám van amit photosophoz és lightroomhoz használok, érdemes e lecserélnem egy Quadro FX 5800 4 GB GDDR3 512 bit-es kártyára? Most használtan egész jó áron van.

[ Szerkesztve ]

Pesszimista ember nem létezik. Aki azt állítja magáról, hogy pesszimista az valójában nem más, mint egy jólértesült optimista.

(#55) GAI válasza dagobah (#54) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A Quadro FX 5800 régebbi architektúrára épül (Tesla GT200), mint a Quadro 4000 (Fermi GF100). Emiatt kevesebb feature-t támogat (dx11 helyett dx10), és valószínűleg nem is gyorsabb amellett, hogy többet is fogyaszt. Szerintem nem éri meg lecserélni. Modernebb, Kepleres kártyák között nézelődj (Quadro Kxxxx) ha előrelépést akarsz elérni. Illetve kérdés, hogy valóban szükséged van-e Quadro-ra ezekhez a programokhoz, vagy egy "mezei" GeForce is megfelelne, sokkal olcsóbban.

(#56) dagobah válasza GAI (#55) üzenetére


dagobah
csendes tag

Quadro-ra azért esett a választásom mert teljes a kompatibilitása az adobe grafikai programmjaival a régebbi Ati kártyámmal rendszeresen lefagyott mind a photosop mind a lightroom. A Quadro 4000-rel alapjában elégedett vagyok csak a ventillátora zaja zavar, csak ezért gondolkodtam el a cseréjén.

Pesszimista ember nem létezik. Aki azt állítja magáról, hogy pesszimista az valójában nem más, mint egy jólértesült optimista.

(#57) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

Üdvzletem!
Érdeklődni szeretnék, Quadro kártyák kapcsán!
Kinéztem magamnak egy Quadro 4000-et, videó szerkesztő programokat szeretnék használni vele!
Pinnacle Studiot a legtöbbet.És Autocad programot is használok.
Az Auto Cad programot tudom hogy jól lehet vele használni, csak a Pinnacle Studio-ra lennék kiváncsi, hogy érdemes-e azért vennem eggyet?
Meg persze arra is hogy kisebb játékokat el visz-e? Bár nagyon ritkám játszom, de néha jó retrózni egy MW4-el. :)) :))
Köszönöm

(#58) dagobah válasza halhatatlan (#57) üzenetére


dagobah
csendes tag

Szia!

Én Adobe premiert használtam vele egy időben az tökéletesen támogatta, apám gépébe egy kiseb Quatró van ha jól emlékszem 200-as anno pont azért raktam be mert a Pinnacle Studio nem ment rendesen az alaplapi vezérlővel, úgyhogy szerintem a 4000-res kártyával is mennie kell.
Én Quake III Arena-val retrózom 4000-res kártyával, szerintem retró játékokkal simán elbánik.
A hűtő venntillátornak van egy kis hangja, tehát ne várd, hogy hangtalanul üzemeljen, de ezt leszámítva szerintem nagyon jó kártya a Quadro 4000. :)

Üdv.
Attila

[ Szerkesztve ]

Pesszimista ember nem létezik. Aki azt állítja magáról, hogy pesszimista az valójában nem más, mint egy jólértesült optimista.

(#59) GAI válasza halhatatlan (#57) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Játékokat simán visz, nem is feltétlenül csak régieket. Valahol a GTX 460 és 470 közötti sebességre képes a specifikációi alapján.

(#60) #27216896


#27216896
törölt tag

Sziasztok! Én most lettem egy QUADRO 600 (nvidia referencia kártya) boldog tulajdonosa, kemény 6 ezer forintért...ha jól tudom anno ez száz ezer fölött volt megszámítva...na mindegy, nem is ez a lényeg, hanem hogy egy ESPRIMO E720 E90+ (G3460 van benne)-be vásároltam, 4GB DDR3 rammal. Elképesztő milyen játékokat futtat milyen minőségben miközben 30w alatt marad a fogyasztása (elsődleges szempont volt, mert ennyit bír a lap). Igaz nem napjaink játékai, de pl. BF3, stb. amik azért full HD felbontáson, high beállításon még mindig szépnek számítanak. Szerintem! ;)

[ Szerkesztve ]

(#61) GEIL válasza #27216896 (#60) üzenetére


GEIL
addikt

Fiam gépébe szereztem még 2 évvel ezelőtt Quadro FX1800-at.....Core 2 Duo e6600...2x2 Gb DDR2 dual channel......stb stb.....hihetetlen de GTA5 fut rajta 30 fps körül 1280x720-ban normál textúrákkal és 8XAF-el.....sógoromnak az Athlon2 X4...8 Gb DDR2...Geforce GT220 is kb ennyit bír.... :R

A vga árak el vanna szállva, úgyhogy amit nyáron veszek új konfigot (i7 7700 + 16 Gb DDR4...stb), abba ez a Quadro FX1800-as fog átkerülni.....fiamnak meg hagyom a jelenlegi konfigomat ahogy most van. :R ;]
Persze én nem csak játszani fogok a Quadro-val sem.....amit meg játszok arra elég lesz bőven.....de semmi pénzért nem válnék meg tőle.

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#62) GAI válasza GEIL (#61) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A Quadro FX 1800 egy visszabutított 9600 GT-nek felel meg teljesítmény szempontjából (ugyanúgy G94 GPU 64 SP-vel, de 256 helyett 192 bites memóriabusz, 650 helyett 550 MHz-es GPU), viszont még így is erősebb, mint a GT220, ami 48 SP-s, és 128 bites.

(#63) GEIL válasza GAI (#62) üzenetére


GEIL
addikt

Akkor így már érthető. :DDD köszi !

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#64) krisz77


krisz77
tag

sziasztok a Quadro laptop vgák nak kevesebb a meghibásodás aránya mint pl egy játékra szánt vgának ?

(#65) thunder1991


thunder1991
tag

Sziasztok!
Adott egy Quadro FX4800-as az lenne a kérdésem hogy egy Asus HD3870-estől mennyivel lenne jobb? Tudom hogy ezek nem igazán játékra valóak de most egy ilyen lehetőséggel állok szemben. És még annyi lenne a kérdésem hogy kb milyen szinten lehet ez a Quadro egy AMD vagy nVidia oldalán :)

(#66) GAI válasza thunder1991 (#65) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nagyjából egy GTX260-nak felel meg a teljesítménye játékok alatt. A 3870-hez képest előrelépés lesz. [link]

(#67) Peti 1


Peti 1
újonc

Valaki segít hogy egy k2000 2gb gddr5 milyen játékokat visz meg nagyjából milyen erős?

(#68) GAI válasza Peti 1 (#67) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Erősnek semmiképp sem nevezhető, nagyjából egy GTX650-el van egy szinten (nem Ti változat, hanem sima 650), de annál kicsit alacsonyabb órajelekkel. A régi tesztemben szerepel többek között a 650-es is, elég sok játékkal

(#69) FistXL válasza GAI (#68) üzenetére


FistXL
aktív tag

Szia! Látom, hogy az évekkel későbbi kérdésekre is válaszolsz, megkockáztatok én is feltenni egyet. Kényszerből kell használnom egy Quadro 4000-est, mert a mostani 2 monitorom csak DisplayPorton tudja a natív felbontást, korábban alaplapi vga-t használtam, amin sajnos nem volt. Probléma a következő: 1 monitorral viszonylag hűvösen, 65°C körül megy idle-ben. Amikor viszont bedugom a második monitort, felszökik 90°C körülre és okádja magából a hőt, pedig semmi nem fut a gépen, csak az AIDA64-ben nézem a hőmérsékleteket, nVidia driverben is 0-1% terhelést mutat. Többször újratelepítettem már a drivert, nem oldotta meg a gondot. Van valami javaslatod rá? :R 2 éve volt takarítva és újrapasztázva, de pormentes helyen volt tárolva. Egyik monitor 2560x1440, másik 1920x1200-as, első displayport kábellel van bedugva, a másik dp -> hdmi átalakítóval.

[ Szerkesztve ]

(#70) GAI válasza FistXL (#69) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hello

Hát ez valóban érdekes kérdés. Önmagában a hőmérséklet nem vészes, mert ez a lapos hűtős, Fermi-alapú kártya sajnos ilyen. Viszont csak terhelés alatt kéne így melegednie, egy második monitor önmagában még nem okoz ilyet. Valami terheli a GPU-t (vagy legalábbis bizonyos részét) és azért ilyen meleg, de mivel még nem találkoztam ilyen problémával, ezért nincs ötletem, hogy mi lehet. Javaslom, hogy tegyél fel valami olyan programot, ami jobban monitorozza a kártyát (pl GPU-Z vagy MSI Afterburner), az talán mutat valamit. Utóbbival végső esetben beállíthatsz alacsonyabb órajelet a kártyának, és úgy nem fűt annyira.

(#71) FistXL válasza GAI (#70) üzenetére


FistXL
aktív tag

Afterburnerben sem látok semmit, ami terhelné.

(#72) magyarc


magyarc
tag

Sziasztok!
Quadro kártyához keresnék hátlapi 3D sztero 3-pin min-din csatlakozós kivezetést.

(#73) pacserarmin


pacserarmin
újonc

Nekem egy NVIDIA Quadro 4000-em van és ez egy Lenovo M91p gépben i5 2400-as processzorral és 2x4gb
memóriával. Ez sokáig működött is. Viszont egy pár hónapja ha beleteszem a gépbe akkor működik, csak
eszméletlen pixeles a kép. Telepítem a drivert, újraindítás aztán bejön a bios, aztán fekete képernyő és végül
windows hiba. Nemrég (01.18) lett két éves az utolsó driver, tehát valószínűleg az lesz a hibás.
Azt szeretném kérdezni, hogy ez helyes-e és lehet valamit csinálni új gpu vásárláson kívűl.

[ Szerkesztve ]

(#74) GAI válasza pacserarmin (#73) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Sajnos ez tipikus BGA hiba, a Fermi-alapú kártyákra kiemelten jellemző. Mondhatni az a csoda, hogy eddig bírta, mert nagy részük már korábban elhullott, ha aktív használatban volt. Javíttatni lehet, de nem éri meg, mert nagyon drága, nem ér annyit az egész kártya. Sajnos marad a csere mint megoldás.

(#75) mefistofeles

Nincs tolongás a topicban látom, de érdekes dolog ez a quadro kártya....
Alapból nagyon drágák, de pl. hardveraprón töredék áron adják, miközben a "hagyományos" gamer kártyák ára az egekben. Tudom, hogy nem játékra kihegyezett célhardverek ezek de pl. a youtube meg tele van quadro videókkal, ahol elég szépen elketyegnek a játékok.
Szóval eléggé elgondolkodtató is lehet akár egy szerényebb igényű (néha játszogató) olcsóbb kártyákat kereső emberkének a mai piaci viszonyokat elnézve.
Vagy nem jól gondolom?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#76) GAI válasza mefistofeles (#75) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Persze, ugyanúgy használhatók játékra, mint a GeForce-ok, még ugyanaz a driver is felmegy rájuk. Általában kicsit alulórajelezettek a GeForce-okhoz képest, a memóriájuk pedig több, de alapvetően ugyanarra a GPU-ra épülnek. Azt kell nagyon megnézni, hogy melyik Quadro melyik GeForce-nak felel meg, mert a modellszámok köszönőviszonyban sincsenek egymással. Amit az aprón olcsón szórnak, az valószínűleg Fermi (GF400-500) vagy maximum Kepler (GF600-700) alapú GPU-t használ, vagyis játékos szemmel már igencsak elavultak. A modernebb Quadro-k még elég drágák, azokat még nem selejtezik a cégek.

[ Szerkesztve ]

(#77) RM007


RM007
addikt

Van ilyen topik is? :) Nem régen sikerült összefutnom egy komolyabb laptop quadro kártyával(rtx5000). (az elődje is meg van P5200) Csak az a bajom vele hogy alacsony fogyasztású, 80W max, meg ezeknél lévő vbios zár, így nem lehet semmit sem állítani az MSI AB-ben. A lapos bios nálam nyitott rengeteg állítási lehetőséggel. Nincs véletlen tippetek, esetleg ott lehetne-e olyan opció amivel beletudnék mászni a vga bios-ba? Picit befolyásolni ebben abban?
Jelenleg mivel minden hekkelt stabilan fektetve állványon használva, ferdén kiáll a laposból....nagyon forog a ventilátor mintha nem volna kártyám, mintha elromlott volna stb..(ki tudom kapcsolni, leválasztani az mxm portot), viszont az hogy a teljesítménybe nem tudok beleszólni jobban zavar.
Minden működik amellett hogy a kártyát nem minden mérőműszer látja. Külön hűtője van, szuper hűtés. Ha teszek rá másik vbios-t vagyis nem gyárit, akkor érdekes módon a driver módosítás ugyancsak megy, de ha újra indítom a gépet nem jön fel semmi, fekete képernyő fogad a driver miatt....jelen pillanat hdmi sem megy. Eddig ezzel sosem volt gondom a 150W tudású elődnél. Csak a gyári driver megy hibátlanul, a gyári kulccsal, az amelyik az nvidia driver része, benne van.
Érdekes, már nem lehet csak úgy ügyeskedni mint régen, vagy csak ez amolyan egyedi eset most nálam. :U
Egy nvidia 90W vbios a múltkor meglepett, driver telepítés után működött amíg újra nem indítottam a gépet. A gpu-z Subsystem ID csak félig volt igaz....maradt a régi is :D ....ment minden az adott teljesítményen. Hát ennyi röviden. Keresem a (1462 12C6) drivert, talán majd valaki egyszer felteszi a gyűjteménybe. :)

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#78) imotrepus


imotrepus
aktív tag

Sziasztok!

Ismerős kis srácnak hozott hardverekből raktam össze konfigot! Nem gaming-re!!!
Intel G2030 proci, asszem HD Graphics 4000-rel és 8gb DDR3 1333 MHz Ram.
Win10Pro szépen egész használhatóan elketyeg rajta! Hoztak egy Quadro FX1800
kártyát, de ezt még tettem bele. A kérdésem is ezzel kapcsolatos, van-e értelme vagy maradjon az IGP?? köszönöm: Miki

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#79) RM007 válasza imotrepus (#78) üzenetére


RM007
addikt

Sokat nem nyersz vele, sőt. Én azért ha már van melléraknám. Ahogy érzed.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#80) imotrepus válasza RM007 (#79) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Köszönöm! Értem!
Csak azért, hogy még egy venti szeleljen benne nincs értelme!!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#81) RM007 válasza imotrepus (#80) üzenetére


RM007
addikt

Nem tudom hogy működik az a lapos, én ha alapból kihagyom az mxm kártyát az alaplap pörgeti a ventit, ha csak le nem választom az mxm slot -ot módolt biosszal(az van). Persze lehet az optimus miatt. Ha a tiéd nem ilyen, egyszerűen csak kihagyod az jó.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#82) imotrepus válasza RM007 (#81) üzenetére


imotrepus
aktív tag

:R

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#83) gézu válasza GAI (#76) üzenetére


gézu
őstag

Hali, bármelyik quadróra fel lehet tenni a gaming drivereket?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#84) GAI válasza gézu (#83) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Én úgy tapasztaltam, hogy igen. Maximum nagyon régi, AGP-s Quadro-kkal nem működik.

(#85) gézu válasza GAI (#84) üzenetére


gézu
őstag

Köszi :R

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#86) gézu válasza GAI (#84) üzenetére


gézu
őstag

Nem megy fel egy geforce driver sem /391.x, 451.x/ , a hibaüzenet, hogy nem talál kompatibilis hardvert. Van valami trükkje a dolognak, hogy miként kell installálni? FX 3800-ról lenne szó.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#87) GAI válasza gézu (#86) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A Quadro FX 3800 egy nagyon régi, DirectX 10-es, GT200 alapú kártya, leginkább a GTX260 áll hozzá a legközelebb GeForce fronton (de annál kicsit gyengébb). Az általad felsorolt driverek túl újak hozzá, már nem támogatják. A legfrissebb, ami még támogatta a GTX260-at a 342.01, próbáld azzal: [link]

[ Szerkesztve ]

(#88) gézu válasza GAI (#87) üzenetére


gézu
őstag

ok :R

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#89) r4zer0919


r4zer0919
tag

Sziasztok!

Arról mit lehet tudni, hogy a Quadro kártyákra miért nincsen kereslet?
Konkrétan egy 220k-s kártyát nem lehet eladni 35k.-ért sem, kompletten, dobozosan még a gyári fólia is rajta van és még járna hozzá egy HP átalakító is.
Ennek mi az oka, erre tud valaki ésszerű magyarázatot, hogy miért nem kell a kutyának sem Quadro VGA?
Jó lenne valami támpontot, mivel szeretném az enyémet eladni, de ez szinte egyenlő a lehetetlennel, ingyen azért nem szeretném elajándékozni....

(#90) GAI válasza r4zer0919 (#89) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A Quadro kártyákat elsősorban cégek veszik, akiknek számlás új termékre van szükségük, hogy leírhassák költségként, így a használtpiacon nem nagyon lesz rá kereslet, vagy maximum csak az új árának töredékéért. A Quadro kártyák extrém mértékben túlárazottak újonnan, és egy mezei felhasználó számára semmivel nem nyújtanak többet, mint egy velük azonos GPU-ra épülő GeForce. A Quadro P2000 amit árulsz, GPU fronton a GeForce GTX 1060-al rokon, ám annál kicsit gyengébb (kevesebb feldolgozóegység, szűkebb memóriabusz). De mivel a 1060-asok is 30-35k körül mennek, ezért szerintem rendben van az az ár, amennyiért adod, csak ki kell várni, mire valaki rátalál.

(#91) r4zer0919 válasza GAI (#90) üzenetére


r4zer0919
tag

Még jár hozzá egy eredeti HP átalakító is, az összes gyári kiegészítőjével, dobozával együtt.
Így is óriási bukó ez a kártya, mélyen áron alul sem lehet eladni sajnos.
Az biztos, hogy soha többet még csak hallani sem akarok erről a típusáról az nVidia-nak.
Arról nem is beszélve, hogy én teszteltem AutoCAD és Inventor alatt (mivel ezekkel dolgozom napi szinten), semmi olyan pozitív változást, stabilitást, extrát nem tapasztaltam mint amekkora hype van emögött a brand mögött, és ezt van pofájuk 220k-ért árulni....
Egy erősen túlárazott, gyenge sz*r, minden túlzás nélkül.
Még azt is lefogadom, hogy anyagminőségben sem közelíti meg a komolyabb gyártók Geforce kártyáit, teljesítményben pedig sehol sincsen.
Hát ez van, nagy a hype én is benyaltam a propagandát de miután már saját szememmel láttam, használtam, próbáltam így a valóság vágott pofán, hogy mi is ez a quadro tulajdonképpen.... (egy 0) :D

(#92) GAI válasza r4zer0919 (#91) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Vannak speciális felhasználási területek, ahol kijön a haszna (főleg az erre optimalizált driverek miatt), de átlagos dolgokban valóban nem fogod észrevenni a különbséget. Viszont, pont azért is túlárazott, mert rétegigényt fed le. Akinek szüksége van rá, az megfizetni, más meg nem vesz ilyet. Hardware-esen valóban semmiben nem jobb egy GeForce-nál, sőt sokszor kicsit visszavágott GPU-t, alacsonyabb órajeleket, kisebb hűtőt alkalmaz, mint az azonos GPU-ra épülő GeForce. RAM-ból viszont általában dupla annyi van rajta (de a tiéd esetén pont nem :) ).

(#93) r4zer0919 válasza GAI (#92) üzenetére


r4zer0919
tag

Akkor bízom benne, hogy minél hamarabb rátalál egy olyasvalaki aki "speciális területeken" ki tudja használni, és megszabadít végre ettől a lomtól! :D
Amit írtam azt tartom is, nem való a quadro semmire, bármikor összecsomagolja egy negyedannyiba kerülő Geforce, jóval -jóval olcsóbbak, gyorsabbak, jobb a hűtésük is mint az erősen a semmire/semmiért túlárazott quadrok.
Továbbá az xx90-es Geforce-ok is, már eléggé meg vannak pakolva ramokkal, éppen ezért vettem én is egy ilyet! :D Ezzel már látványosan és Joker szájjal lehet dolgozni, a qadroval nem, de cserébe legalább drágák... :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia quadro
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.