Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia 8800GS/G92 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

Nahát, ahogy tudjátok ez a VGA most jelent még csak meg, de eléggé jónak tűnik, így úgy gondoltam nyitok neki egy topicot.

A második kiadású 320 MB-os, 96 stream processzoros 8800GTS-re még valószínűleg mindenki emlékszik. Körülbelül ehhez hasonló kártyát kapnak majd kézhez a leendő 8800GS tulajok is, azzal a különbséggel, hogy itt az órajeleket gyárilag kicsit felpiszkálták (550/1350MHz), illetve ráhegesztettek még plusz 64 MB GDDR3 memóriát is a biztonság kedvéért. Nem mintha az eddigi 320 MB nem lett volna elég.

Jelentős változás még a G80-hoz képest, hogy a memória vezérlő 320 bitről 192 bitre csökkent, viszont ezzel együtt az árcédula is lazán ledobott 20 000 Ft-ot. Ezekkel a módosításokkal végül is egy elfogadható árú kártyát sikerült az NVIDIA-nak csatasorba állítania, ami azoknak lehet csábító akik nem akarnak 65-80 ezer forintot 8800GT-re, vagy harmadik generációs 8800GTS-re költeni, viszont szeretnének egy elég combos közép kategóriás grafikuskártyát. A sima ASUS EN8800GS végfelhasználói ára körülbelül 48 000 Ft környékére várható, ami igencsak elgondolkodtató. Ráadásul már úton vannak a különféle túlhúzott változatok is, melyek átlagosan 10-20% körüli gyári tuningot fognak tartalmazni, ezekért majd átlagosan három-négyezerrel kell többet fizetnünk.

Itt van maga a 92-es mag->

Sok tesztet eddig nem láttam a kártyáról, de kutakodtam és ezeket találtam(PH! oldal)

Jelenleg az ASUS, a BFG állt rá a 8800GS-ek gyártására. Mellesleg az egyik képen látható ASUS 8800GS eléggé tetszetős hűtést kapott, amit 8800GT kisebb kollégája a 256MB-os GT is megkap.
Vételára a GS-nek körübelül-> 45-50 ezer Forint között lesz majd.

Csak ajánalni tudom ezt a kártyát

Linkek:
[PH-s TESZT]
[ASUS 8800GS 384MB TOP]

[ Szerkesztve ]

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#2) hossszú válasza VW_Beetle (#1) üzenetére


hossszú
őstag

Egy topik mar tartozik ehhez a karihoz

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#3) VR6-Fan válasza VW_Beetle (#1) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Szia!

topikja már van!

fene 2sec :D

bár talán engedik mivel anno a 7900GS-nek is volt saját topikja

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#4) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

Tudom csak az tele van GT-vel meg GTS-el ez meg csak GS...

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#5) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

Szeretném ha ez maradna... előre is megköszönném :)

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#6) VR6-Fan válasza VW_Beetle (#5) üzenetére


VR6-Fan
veterán

nem mi döntjük el.
én azért pártolom föleg hogy ha már ilyen szépen megcsináltad, de mivel a 7900GS.... és mivel ez is sláger gyanús....

bár még nagyon korai volt a külön topik....

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#7) VW_Beetle válasza VR6-Fan (#6) üzenetére


VW_Beetle
tag

Tudom de nagyon szeretném megtartani és nagyon várom már a karit és gyűjtöm hozzá a pénzt :) Remélem engedik hogy maradjon ez a TOPIC-ocska...

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#8) VR6-Fan válasza VW_Beetle (#7) üzenetére


VR6-Fan
veterán

írtam privit hogy mít változtas, ha fnet marad a topik!

ill a kari tuning potenciáljáról is írhatnál....

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#9) VW_Beetle válasza VR6-Fan (#8) üzenetére


VW_Beetle
tag

okés... :)

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#10) Tuco Ramirez válasza VR6-Fan (#6) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

"mivel ez is sláger gyanús"

Lehetne, csak nem a mostani (45-50k-s) áron. :( Amúgy meg a 8800GS kisszériás VGA-nak tűnik a GF9600 piacra lépése előtt. :U

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#11) VR6-Fan válasza Tuco Ramirez (#10) üzenetére


VR6-Fan
veterán

7900GS se azzonnal lett sláger kártya :U bár a 9600GT-vel kapcsban igazad van, de kitudja hogy magas felbontásokban hogy fog viselkedni.

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#13) barnam_


barnam_
nagyúr

(#14) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

Köszi Aggregátor szerintem 9600GT nem lesz akkora bombasztitkus darab mint ez és még a 9xxx-es szériából nem láttam egy darabot se így bizakodok, hogy ez a kari is slágerkártya lesz :)

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#15) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#16) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk az ára az valóban érdekes, én is 48-50k-ért láttam.

A 8800GT 512-es, meg már brutto 47k kiskerben.

Azt hiszem ez elég rövidre zárja a karriert.

(#17) VW_Beetle válasza antikomcsi (#16) üzenetére


VW_Beetle
tag

én argep.hu-n néztem és a ASUS 8800GS-t leagoccsóban 43-ért láttam :)

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#18) antikomcsi válasza VW_Beetle (#17) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Én meg üzletben néztem ahol van is. :DDD

De melyiket vennéd inkább meg? 8800gt 47k, vagy 8800gs 43k ? :F

Jóval több a teljesítmény különbség 4 k-nál a gt javára.

(#19) VW_Beetle válasza antikomcsi (#18) üzenetére


VW_Beetle
tag

Nehéz döntés valszeg 8800GS, de hajlok a 8800GT felé...

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#21) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

Köszi a linket nagyonn ütös :) én is ezt a karit szeretném megvenni :D

[ Szerkesztve ]

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#22) VW_Beetle válasza Overlocker (#20) üzenetére


VW_Beetle
tag

Jó neked hogy ilyened van... nincs kedved eladni :(

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#23) Overlocker válasza VW_Beetle (#22) üzenetére


Overlocker
veterán

Nem az enyém, az Asustól kaptuk tesztre ;)

49k-ért van a ph-n.. nézz vissza a linkre, mindjárt felrakom az oc eredményeket:D ;)

[ Szerkesztve ]

(#24) VR6-Fan válasza antikomcsi (#16) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hol van 47k ért 8800GT, milyen gyártó?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#25) antikomcsi válasza VR6-Fan (#24) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

A gyártó inno, és az ipon-ban volt kapható máig.

Érthetetlen módon elfogyott. ;]

Pedig nem is rossz, én kellemesen csalódtam benne. Alapon 43 fok, 900-as venti fordulattal megy, nem is hallani. És GTS OC-s órajelet megy simán. Legalábbis, láttam, hogy a 675MHz már GTS OC! ;)

Szerintem lesz még nálluk.

(#26) VR6-Fan válasza antikomcsi (#25) üzenetére


VR6-Fan
veterán

ipon-ba 51k volt ;)

de találtam boltot ahol 47k csak kérdés van e raktáron.. de a 9xxx szériát már biztos meg várom, nem szeretnék dx10-es fjucsőr nélküli kártyát venni, ATI-tól meg valamiért(na jó a gyenge tuningpotenciál miatt) ockodok.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#27) antikomcsi válasza VR6-Fan (#26) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ezen nem fogunk összeveszni. de hidd el 47k, és pár százas volt! ;)

Mitöbb a webshopjukba is ennyiért adták. Látod nem nézel be fél napig, és lemaradsz róla! ;]

Szerintem a 9600 kevés lesz, a 9800gx2 meg drága, és nem is új gpu-val jönnek, ha a hírek igazak. :U

A többire meg még várni kell.

(#28) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

És is úgy tudom egyébként halál komoly 47k volt, na de Over köszi majd a tesztet... kár hogy nekem nem tudsz eljutatni egy tesztelésre egy ilyen karit.. én agyon tesztelném csak hát ugye én ilyenbe ugyse vehetek részt :(

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#29) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

Kéne a készülő honalpomhoz teszt... csakhát ahogy az előbb is mondtam nincs még pénzem erre a karira max ha 1 hétre tesztelésre odaadják az jó lenne... de ilyen nincs... :(

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#30) VR6-Fan válasza VW_Beetle (#29) üzenetére


VR6-Fan
veterán

kikel építeni a kapcsolatokat a disztrubokkal ;)

antikomcsi:hidd el hogy nem annyi volt ;]

akkor marad az ATi.... bár ezt a döntést a játék ipar dx10 felhasználása még befolyásolni fogja....

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#31) VW_Beetle válasza VR6-Fan (#30) üzenetére


VW_Beetle
tag

Én még midnig nem értem mire jó a DX10 eddig van 10 játék ami kiaknázza a tröbbi meg hát DX9 :)

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#32) Rolci


Rolci
tag

Hali! Bocsi a zavarásért, csak nem igazán tudom hol tegyem fel a következő kérdésemet.
Vennék egy másik VGA-t, mégpedig egy nvidia-t. Eddig nekem csak atim volt, most váltanék! Ezért még nem értek hozzá!!!

A szóba jöhető kártyák: 8800 GTS 640 MB
8800 GTS 512 MB
8800 GT 512 MB :R
8800 GTX 768 MB

Szerintetek melyiket érdemes megvenni és miért:?Ha van tapasztalat plíz!! Illetve melyik a leg bikább és miért? Szóval kérlek segítsetek!
THX!

(#33) antikomcsi válasza Rolci (#32) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Én úgy gondolom, hogy ezek közűl jelenleg, még mindíg a gtx a legjobb, viszont nagyon drága.

A legjobban pedig az 512-es gt éri meg, kb 10%-al lasabb, mint az 512-es gts viszont 20 ezressel olcsóbb. A 640-es gts-t pedig szerintem lassan lehet elfelejteni. Na nem akkor, ha valakinek most is az van, hanem ha az a valaki új kártya vásárlásán töri a fejét.

(#34) VR6-Fan válasza Rolci (#32) üzenetére


VR6-Fan
veterán

és melyik gyártótól akarsz venni?

no meg pontosan milyen gépbe, és mekkora felbontáshoz kell a VGA?

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#35) Rolci válasza VR6-Fan (#34) üzenetére


Rolci
tag

HALI! BFG vagy EVGA lenne. Úgy tervezem, hogy a mostani alaplapot nemsokára cserélem. Jelenlegi konfig:

ASUS P5B-Deluxe
Intel Core 2 Duo E8400 ES
OCZ Reaper 2*1G 1066 DDR2
VGA?

A felbontás? Igazából minnél nagyobb...!

(#36) VR6-Fan válasza Rolci (#35) üzenetére


VR6-Fan
veterán

milyen monitort akarsz?
no meg milyen tápot :) ?

amúgy húzot 8800GT(keményen), vagy ha 1900X1200 vagy mi ez wide-ba ahoz már egy HD3870 X2 mondok, e felbontás felet megkötelező.

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#37) Rolci válasza VR6-Fan (#36) üzenetére


Rolci
tag

Monitor az van. Belinea 21" 10 80 80 ( 2048*1536 70 hz). Táp 600 w OCZ
A 8800 GTX kisebb teljesítményű mint a HD3870 X2?

(#38) Retekegér válasza Rolci (#37) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A 2 GPU-s Radeon most elvileg átvette a vezetést és a leggyorsabb VGA a piacon.

<< Heimdal >>

(#39) Rolci válasza Retekegér (#38) üzenetére


Rolci
tag

Van valami teszt is a neten? Mondjuk HD3870 X2 Vs. 8800 ULTRA?? :F :Y

(#40) Fényhozó válasza Rolci (#39) üzenetére


Fényhozó
tag

Még nincs de lehet hogy csinálok! ;]

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#41) Rolci válasza Fényhozó (#40) üzenetére


Rolci
tag

Hajrá! :C :C

(#42) VR6-Fan válasza Rolci (#39) üzenetére


VR6-Fan
veterán

tessék

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#43) Rolci válasza VR6-Fan (#42) üzenetére


Rolci
tag

:R

(#44) antikomcsi válasza VR6-Fan (#42) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Lassan megdől az az elvem, hogy inkább egy nagy kártya, mint két kicsi. Úgy látom egész jó az sli meghajtó a 8800GT-hez, és árban már olcsóbb 2 GT, mint 1 GTX, a különbségbe meg még belefér egy táp is.

Szerintem nem durrant akkorát ez a 3870x2, nem azt mondom, hogy nem jó csak, nagyobb pokkanást vártam, azt hiszem, még a g92-es 9800gx2 is simán le fogja majd nyomni.

(#45) dipeti


dipeti
senior tag

Sztetek egy 4600+ kihajtaná a karit (8800gs)? ha 2.4 Ghz helyett 2.6 Ghz járatnám

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#46) Skizz válasza dipeti (#45) üzenetére


Skizz
addikt

az a 200mhz nem oszt nem szoroz. g92-höz és g80-hoz c2d dukál.

(#47) VR6-Fan válasza antikomcsi (#44) üzenetére


VR6-Fan
veterán

szerintem nem, szvsz 8800GT SLI lesz 1:1 pár % még lehet rajta javítani de alázás nem lesz
esetleg pariba lesz a két kártya teljesítmény de az ár(már ha nem akar minimális haszonkulcsal dolgozni az Nv) az ATI melett fog dönteni, no meg a képminöség, tényleg nem rendes tronfosztás mint anno a G80-an de ez már elvárható volt és kellett.

az meg nevetséges hogy a következő szériába 1:1-be átviszi a régi széria magját az Nv, legalább csyk széleséget csökkentsen, hogy ne legyen a 9800 GX2 irdatlan nagy fogyasztása....

Skizz:baromság! miért mert játszani akarok és nem 3D markozni, aki azt akar az vegyen 4 magos c2d, aki meg élvezni, annak elég egy 3GHz-s K8-as X2(jelzem 20k ért húzzá jutsz egyhez egy lap hozzá 16k ramból meg nem kell tuning mivel a proci szórzó lock mentes)

intelből meg egy 2,6GHz-s még mindig nem olcsó azért, és egy jó tuning lap nem 16k...

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#48) antikomcsi válasza VR6-Fan (#47) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szerintem jobb lesz a 8800GT SLI-nél hisz mégiscsak két full g92 lesz rajat, vagyis 8800GTS SLI.

Milyen nagy fogyasztás??? A szerény 250W-ról beszélsz, ami kvadban alig több 500W-nál? ;] :D Erre én sem nagyon vágyok. :DDD

A szomorú annyi a dologban, hogy szegény AMD a jelenleg legjobb gpu-ját kettőzte, mig az NV-nek elég lesz két felső közép kategóriás.

A jelölések valóban érdekesek, hisz lehettek volna 8850-ek, vagy tudomisén. Főleg ha a 9800GTX-en már a G100 lesz. Ez kb. arra jó, hogy keverjük meg a sok lusert akik nem a hardver forumokat bújják.

(#49) VR6-Fan válasza antikomcsi (#48) üzenetére


VR6-Fan
veterán

no matekozzunk mennyit fogyaszt 2db 8800GT(ez lesz rajta nem GTS, többek lözt X2-es teszt...) kajál a teljesen ref kb 140W, no tegyük fel hogy 125W ezt vegyük kétszer mindjárt 250W és erre jön még a fordító chip fogyasztása és pár plusz dolog egyezzünk ki +30W-ban ott tartunk hogy 280W na hol is van ez a X2-höz képest?, két megoldás van, vagy csökkentet csíkszéleségű G92-et tesz az új csúcs karira vagy feszt modosít(->akkor órajelet is)->csökkent a teljesítmény, táht ismétlem magam pariba vagy alá jön teljesítménybe

miért mit tesz rá ha nem a G92, esetleg G84-et 4 db ;] ? azzal meg ne nevetes hogy 2db G80-ast tesz rá ultra órajeleken, akkor tényleg gyári vízhütést kell hogy adjanak hozzá.... no meg paksot

így is kétséges hogy 1V körüli(GT-nek 1,05V) GPU fesszel se lesz túl meleg a két G92-es
bár ahogy elnézem mikor lejárt az X2 élet ciklusa akkor tényleg megéri elvinni a méhbe, annyi vas van rajta.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#50) #92888064


#92888064
törölt tag

üdv

én örülök a külön topiknak, mert a másikban nehéz találni gs-hez fűződő hozzászólásokat.
én is ilyen kártyán töröm a buksim. volt már pár kártyám, jelenleg a 3. 7900gs-t nyüstölöm, de volt 8800gts 320/640es is, amik bejöttek csak fölöslegesnek tartottam, hogy benne álljon a pénzem miután végigszúrtam a crysis high/veryhigh beállításokon(persze xp alatt).
viszont most hogy megjelent a 8800gs, már erősen filózok egy kis upgrade-en. ha a 768as verziót 40 alatt lehet kapni, akkor tuti veszek egyet. addigra már lesz jól értelmezhető, és megvalósítható vmod hozzá, és sztem egy olcsóbb hűtéssel(vf700alcu) simán lehet 800 fölött járatni a gpu-t, ami odab@sz rendesen.

VR6-Fan: 16ért veszel jó tuning lapot c2d alá, és úgy hívják hogy asus p5b, és 10(ami nem 20és nem amd) körül lehet venni E21xx-et, amit ha 3ghz fölé tornászol, akkor simán kihajta az újabb vga-kat. persze lehet 20ért is venni c2d-t(E4x00), de sztem nem éri meg a 2x árat a 2x cache.

grat a totyikhoz, sztem sűrűn fogom nézegetni

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia 8800GS/G92 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.