Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ntdll.dll hiba internet explorerben (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) MoLeS


MoLeS
csendes tag

A következő lenne a problémám.

Internetezés során, teljesen véletlenszerű időpontokban és véletlenszerű oldalak megtekintésekor kapok egy hibaüzenetet, amely arról szór, hogy a gép egy adott memóriacímen nem tudta végrehajtani a ''read'' műveletet.
Ezek után teljesen mind1, hogy OK vagy Mégse gombot nyomok, az éppen aktuális IE ablak bezárul.
Utánanéztem az eseménynaplóban, és a dolog forrása az említett NTDLL.dll file.
Keresgéltem külföldi fórumokon is, több helyen is olvastam a problémáról, hogy fennáll, és többen küzdenek vele, de megoldást sajna sehol nem találtam.
Ha valakinek esetleg lenne épkézláb ötlete, vagy olyan megoldása ami működik is, akkor ne tartsa vissza :)

..: MoLeS :..

(#2) Sanya válasza MoLeS (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

1.:vírusírtás?
a vírusok férgek szoktak ilyeneket csinálni
2.: másik böngésző?
az internet explorer alapból is szokott ilyet csinálni, de nem túl gyakran

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) Gregorius válasza MoLeS (#1) üzenetére


Gregorius
őstag

Ötlet: kapcsold ki az Active Scriptinget
(Tools -> Internet Options -> Security Tab -> Internet Zone -> Custom Level)
Ha így már nem csinálja, akkor valószínűleg ő a ludas:
[L]http://pcforum.hu/hirek/?qnid=8440&ri=rss[/L]

(#4) MoLeS


MoLeS
csendes tag

Folyamatosan frissített NOD32, Ad-Aware és Spybot van a gépen, ezenkívül SpywareBlaster és Spyware Guard szóval nem gondolom hogy ez lenne a ludas. Végignyomattam azért több viruskeresővel is, de semmit nem talált.
Lehet, hogy az lesz a vége, hogy lecserélem az IEt, de akkor sem megnyugtató a dolog, mert kb. 2 héttel ezelőttig nem csinálta ezt.

..: MoLeS :..

(#5) launcser


launcser
senior tag

ilyen nem tudja végrehajtani a rad műveletet stb..
ez nekem is gyakran előjön, de!
én operát használok
nem csak böngészés közben, több más programnál is, egyszerűen bezáródik az alkalmazás utána kész
eseménynaplóban kutakodtam, én ezt találtam:

''Alkalmazás által generált üzenet: opera.exe - Alkalmazáshiba : A ''0x67d327d0'' címen található utasítás a ''0x00000000'' memóriacímre hivatkozott. A memóraterületen nem végezehtő el a következő művelet: read''.

A program befejezéséhez kattintson az OK gombra.
A program hibakereséséhez kattintson a MÉGSE gombra.''
applikésön popáp
de én nem tudok egy programot se izolálni, amihez ez köthető lenne..

tütüü

(#6) MoLeS válasza launcser (#5) üzenetére


MoLeS
csendes tag

Nekem ugyanez a hiba, csak mivel IEt használok, annál jelentkezik.
Én is az Eseménynaplóban kutakodtam, és ha jelentést akarsz küldeni, ott feltünteti az ntdll.dll fájlt.
Szóval nem vagyok egyedül :(
Egészen eddig gondolkodtam az Operára való váltáson, de ezek után megfontolom, hisz a jelek szerint az se segít.
Mit tegyek? XP repair?

..: MoLeS :..

(#7) TomDog


TomDog
tag

Probáld meg egy uj dll filessel

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#8) Damquis


Damquis
csendes tag

Nekem is ilyen gondom van... :O Most kikapcsoltam az Active Scriptet és várom a változást...

Azok az emberek, akik teljesen végiggondolnak mindent, mielõtt egyet is lépnének, egész életüket fél lábon töltik.

(#9) Damquis


Damquis
csendes tag

Sajna nem jött be az Active Script-es dolog... Amúgy nálam a 0x018e5824 hivatkozik a 0x00000000 -ra... (Explorer fagyi)

Azok az emberek, akik teljesen végiggondolnak mindent, mielõtt egyet is lépnének, egész életüket fél lábon töltik.

(#10) Damquis


Damquis
csendes tag

Nem tudom már hol láttam ezt a linket, de lehet, hogy valakinek hasznos lesz:
[L]http://aumha.org/win5/kberrmsg.htm[/L] :F

[Szerkesztve]

Azok az emberek, akik teljesen végiggondolnak mindent, mielõtt egyet is lépnének, egész életüket fél lábon töltik.

(#11) Male


Male
nagyúr

Akiknek ilyen memória olvasásos gondja van, azoknak javasolnék egy kis Memtest-et vagy Prime95-öt, jópár órán át. Ugyanis nekem is voltak hasonló gondjaim, és mint kiderült, a memória nem bírta (333-as Samsung volt, kb másfél évig hiba nélkül ment 400-on, majd jötteg a hibák -> amúgy a memtest szerint jó volt, de a Prime95-ön elbukott a gép kb 8 óra alatt).

(#12) Damquis


Damquis
csendes tag

A Prime95 -öt majd bepróbálom. Most áttértem Operára, mert igazából máshol nem jelentkeznek gondok.

Azok az emberek, akik teljesen végiggondolnak mindent, mielõtt egyet is lépnének, egész életüket fél lábon töltik.

(#13) Damquis


Damquis
csendes tag

Az Opera stabilan megy.

[Szerkesztve]

Azok az emberek, akik teljesen végiggondolnak mindent, mielõtt egyet is lépnének, egész életüket fél lábon töltik.

(#14) andriscs


andriscs
aktív tag

Hali!

Nálam is előjött ez a hiba, de szerintem ez nem memóriahiba, mert nekem 2 gépen is ugyanezt csinálta, tehát IE szépen leszállt vagy ntdll.dll vagy nt_lsp.dll hibával. Én is utánanéztem neten, és találtam valahol egy olyan oldalt, ahol megmegyarázzák, hogy ez nem a számítógép hibája hanem akiknek be van állítva az Auto-Update (és gondolom, hogy a legtöbb ember szokta frissíteni a dolgait), azoknak letöltött egy olyan update-et, ami ezt a hibát generálja, és nem csak explorernél. Én Opera-t használok jó ideje, de nagy ritkán annál is előjön. A frissítés száma: Q815021. Én ilyet mondjuk nem találtam a gépemen, de azt írták,hogy ennél a csodálstos MS-nál az ilyen ''kritikus'' update-k teszik tönkre a gépeket. Szóval csak óvatosan a frissítésekkel, az SP2 is a fél világgal inkompatibilis. Ha valakinek más ötlete is van, az írjon!

Andris - http://andriscs.blogspot.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ntdll.dll hiba internet explorerben (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.