Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook VGA teszt eredmények (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6001) edari


edari
őstag

hali.
Nem biztos hogy ide való a kérdésem, sorry ha nem ide kéne.
Valaki csökkentett már feszt maxwelles gpu-ban? És ha igen hogy? Gpu-z képtelen menteni a vbios-t.

(#6002) Muerte válasza edari (#6001) üzenetére


Muerte
addikt

Feszt állítani csak akkor tudsz ha van a kérdéses tipushoz unlocked vbios és azt rakod fel.

(#6003) edari válasza Muerte (#6002) üzenetére


edari
őstag

Túrtam netet rendesen, de nem találtam. Természetesen tuningolósat rengeteget talál az ember.

(#6004) Muerte válasza edari (#6003) üzenetére


Muerte
addikt

A G104-es Kepler variánshoz létezik,ha az adatlapodon szereplő 860M-ről van szó,nézd meg GPUz-ben milyen a tiéd,Kepler vagy Maxwell.

[ Szerkesztve ]

(#6005) edari válasza Muerte (#6004) üzenetére


edari
őstag

Maxwelles. Azért kérdeztem arról :)

Találtam Maxwell bios editort, de az semmit nem dob ki (üres az egész), gondolom az Optimus bezavar.

(#6006) t72killer válasza edari (#6005) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Énis nézelődtem már, hogy van-e vmi feszcsökkentési lehetőség a 840m-emhez (Maxwell szintén), de konkrétumot nemigen találtam.

Az Optimus olyannyira bezavar, hogyha a játékot a tálcára teszem, már az Aida se találja az nvidia grafikát:Y - legalábbis a hőfokát csak akadozva vagy egyáltalán nem írja ki.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6007) edari válasza t72killer (#6006) üzenetére


edari
őstag

Dettó.
Lehet meg kéne nézni úgy hogy az integrált vga-t kikapcsoljuk. Akkor elvileg csak grafikus vga megy.

Egyébként pont ez az optimus lényege, hogy ha nem kell nagy teljesítmény, akkor az igp megy. Csak most pont zavar.

(#6008) t72killer válasza edari (#6007) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, csak vhogy a rendszerezközöknek hozzáférhetővé kéne tennie az alvó VGA-t legalább egy firmware-frissítés erejéig.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6009) edari válasza t72killer (#6008) üzenetére


edari
őstag

BIOS-ban ki kell lőni az igp-t. Majd ha kész az adott procedúra, vissza lehet kapcsolni. Ha hazaértem akkor lehet hogy megnézem.

(#6010) t72killer válasza edari (#6009) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hja, máramelyik noti engedi. Tudomásom szerint ez ritkább a fehér hollónál.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6011) edari válasza t72killer (#6010) üzenetére


edari
őstag

És esetleg ha eszközkezelőbe tiltod az igp? Most csak láttatlanba találgatok, sry ha hülyeséget írok.

(#6012) t72killer válasza edari (#6011) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekemis látatlanban van most, épp alaplapcserén van a notim (:Y).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6013) edari válasza t72killer (#6012) üzenetére


edari
őstag

Túl meleg volt? :))

(#6014) Muerte válasza edari (#6005) üzenetére


Muerte
addikt

Maxwell-hez én sem találtam :(

(#6015) t72killer válasza edari (#6013) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem, valami fura szériahiba lehett. Múlt pénteken alvásból egyszerűen nem tért magához. A vicces az, hogy a csere-alaplap, amit tegnap kihozott a szaki, az is hibás volt. A palmrest-en is van egy IC vmiért azt is cserélnie kell - a mai fuvarral meg ez volt halott, úgyhogy holnap is egy kör, alaposan megtornáztatom a Dell-es szakikat :(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6016) edari válasza t72killer (#6015) üzenetére


edari
őstag

Egyik ismerős is pont ugyanígy járt, neki Asus-a van.

Muerte: féltem hogy ezt mondod :(

(#6017) t72killer válasza edari (#6016) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jah, gyorsan megtanulja az ember a gari fontosságát/értékét:U.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6018) edari válasza t72killer (#6017) üzenetére


edari
őstag

Én most csökkenteni akarom a hőt ami az N551-be van, hátha később esik szét valami az alaplapon.
Proci most -65 mv-nél jár, kb 8-9 fokot nyertem eddig, lehet van még lejjebb is.
Vga-t is kéne, de eddig nem még sehol járok vele. Ezért kérdeztem be ide. :))

[ Szerkesztve ]

(#6019) deuscreator


deuscreator
csendes tag

Hm..

Régen volt itt eredmény posztolva:

Alienware 15, 970m, Firestrike

Alap órajel: 6581
Kis tuning: 7356

Max 76C-ig ment fel a teszt alatt a GPU, tuninggal Witcher 3- 2,5 óra után is 76 volt a max a GPU-Z szerint.

Szerintetek alulfesz, custom vbios és hasonlók nélkül mi a vége, ami még biztonságos?

[ Szerkesztve ]

(#6020) BeZol válasza deuscreator (#6019) üzenetére


BeZol
őstag

Hali!

Grat a laptophoz. Nem hinném, h sokaknak lenne ilyesmije, szerintem keresgélj külföldi honlapokon, de ott sem biztos h menni fog nálad az, ami másoknál, mert ugye mindig minden kicsit más, én asztali vga-m sem bírta azt az órajelet, amit a guru3d-sek tudtak kihozni belőle, hiába ugyanazok a beállítások.

Még ami érdekes lehet, és leginkább ez az, amiért írok, hogy ezen a másik prohardveres topicon olvasgathatsz, kérdezősködhetsz majd akkor, ha már gyenge lesz a mostani videókártyád. Konkrétan erre gondoltam, ami iránt érdemes lehet kérdezősködni.
Azt remélem tudod, hogy a gtx 970m-esed egy asztali 50ezer Ft-os gtx 950 teljesítményét tudja, ami a belépőszint teteje, középszint alja kb., DE nem akarlak elkeseríteni (én vettem anno 800k-ért akkori legerősebb gamer laptopot és 2 év után minden csak lowon és akadozva ment már csak rajta, igaz akkoriban gyorsabban haladt a technika mint ma), és ha tényleg kell neked ez a gamer laptop vonal az élethelyzeted miatt, akkor később ha már gyengének érzed és nem szeretnél megint százezreket költeni, akkor simán felfejlesztheted ezzel a trükkel a laptopodat.
Az asztali gtx 960as (60k) ugyanazt tudja, mint a gtx 980m, tehát kb. asztali 970-estől felfele lesz érdemes nézelődni, illetve majd csak 2-3 év múlva, addigra gondolom ez a technika is jobban kiforrja magát.

Én sem értek hozzá, egyáltalán nem volt hozzá tapasztalatom, de a lényeg az lenne ahogy olvastam, hogy wifi modulodat kiszeded (ha kell a wifi, akkor veszel egy usb-set), helyére berakod ezt a fekete kábeles cumót, ez belemegy a videókártyadokkolóba. Erre ráteszel egy igazi asztali videókártyát ami max 8 tűs lehet talán, és még veszel egy asztali gépbe való tápegységet kb 15k-ért, amivel áramot adsz a videókártyának, és akkor a végén vagy külső monitorra küldöd a képet, vagy vissza a laptop képernyőjére (elvileg ezt is lehet).

A processzorod igazi 4magos, úgyhogy még a gtx 980 ti (240k talán) videókártyával sem lenne baja a gépednek, ami azt jelenti, hogy a tendenciák alapján 3-4 év múlva 60k körül tudsz majd venni ugyanilyen teljesítményű kártyát. (lásd gtx 680 2012 márciusban jött ki 140k, akkori csúcs kártya, majd most 2015 januárban a gtx 960as 60-70k ugyanazt tudja, csak 120W-on nem 180W-on).

(#6021) t72killer válasza deuscreator (#6019) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én egy quadrót nyúztam anno 88fokig, semmi baja nem lett tőle, sztem addig elengedheted.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6022) BeZol válasza t72killer (#6021) üzenetére


BeZol
őstag

Az én geforce go 6800 ultrám pedig 113 foknál kapcsolt le :U
(elolvasztotta maga alatt a műanyag asztal mintáját, de kb 1 órán át bírta, utána újra elindítottam, mert lekapcsolt a gép, és akkor megint jó volt 1 órát)

(#6023) t72killer válasza BeZol (#6022) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, az ilyen olvasztósdi elkerülése végett nem közelíteném a 100 fokot. A chip bírja, de a laptopház nem nem feltétlen.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6024) deuscreator válasza BeZol (#6020) üzenetére


deuscreator
csendes tag

Hahó,

Köszi a tippeket. Az eGPU még lehet, hogy téma lesz, de az az igazság, hogy nálam kicsit összetettebb, hogy miért választok általában prémium(abb) gamer laptopokat:

- kell a játékra, de nem fáj, ha nincs minden kimaxolva
- kell, mint zenekari digitális mixer vezérlő interfész, atomstabil rendszer, ami nem hagy cserben - ehhez mindenképp laptop kell
- kell, mint prémium minőségű használtai tárgy, mert sokat használom, sokmindenre és nem akarok sok komprumisszumot kötni (billentyűzet, képernyő minősége, portok, etc.)
- kell, hogy laptop legyen, mert sokat utazom, illetve sokszor csak nyaralás, más távollét alatt van időm játszani, zenét szerkeszteni, etc. - kell / jól jön a teljesítmény a zeneszerkesztéshez is

Ezek alapján nekem az, hogy 2-3 évente költök 100-150.000, esetleg 200.000 forintot a frissítésre, kalkulált veszteség és tudatosan készülök is rá (félreteszek, amerikai utazással kötöm össze, etc.), így mindig van egy közel csúcs gépem, amit folyamatosan jó használni. Ez még mindig jobban megéri nekem, mint kihajtani az életciklus végéig, a vége felé már húzni a számat a teljesítmény miatt, eladni nagyon kevésért és venni egy újat megint 400+ ért. Emiatt eddig az én igényeimnek mindig megfelelt az adott VGA teljesítménye és tisztában vagyok azzal, hogy ez egy ilyen sport, azaz kifizetek egy rahedli pénzt a kevesebb teljesítményért. De az, hogy ezt a teljesítményt berakom a táskámba, mindig, minden szituban ugyanazt az általam/én igényimnek megfelelően összerakott szoftveres környezetet tudom használni, az nekem simán megér ennyit.

Köszi a tippet a hőfokokkal kapcsolatban is!

(#6025) barnabas22


barnabas22
tag

Én nem tudom hogy vagytok vele, de én elvagyok a magam i7 4710HQ, 8Gb Ram, GTX850M-es notimmal a mai játékok terén is. Most a Witcher 3-al játszok FullHD-ban nagy tv-n és Medium/High beállítások mellett olyan 24Fps megvan :D De a Far Cry 4-es Ultrán végigtoltam vele ugyanígy. Én meg vagyok vele elégedve és "csak" 200K-s gép volt tavaly :C

(#6026) BeZol válasza barnabas22 (#6025) üzenetére


BeZol
őstag

Hát most is kapni ilyen gépet 219k-ért 8gb rammal, 4720hq-val, és gtx 950m-mel.
A 4720hq csak egy taktussal jár magasabban, és a 950m is csak picit megy gyorsabban, tehát talán +10%-kal lenne gyorsabb most újonnan egy ilyen gép, és lenne a 24 helyett max 27 fps-ed :D

(#6027) barnabas22 válasza BeZol (#6026) üzenetére


barnabas22
tag

A GTX 850M-nél a notebookcheck.net-en a Witcher3-nál több Fps-em van mint a GTX950-nél:D
A GTX 950M ->>(upper) mid-range, DirectX 11-compatible graphics card, míg a GTX 850M ->> upper mid-range, DirectX 12-compatible graphics card... Szóval tényleg hasonló, SŐT! :DD . A Proci meg szinte ua.

(#6028) BeZol válasza barnabas22 (#6027) üzenetére


BeZol
őstag

A GTX 950M egy átnevezett GTX 850M, a különbség annyi, hogy ddr3 helyett gddr5ös lett a 950es, és egy lehelettel nagyobb órajelen fut. Van olyan játék, ahol ennek ellenére picit jobb a gtx 850m, és ugyanez fordítva, de a tök ugyanazok a kártyák végülis. Ami a netes eredményekbe bezavarhat, hogy nem mind1, milyen proci mellett tesztelték a kártyát, mert ha pl. egy i3-as v. i5-ös proci mellé szerelték, akkor ott biztos, hogy gyengébb eredményt kapsz, mint a mostani 4magos i7essel, hiszen ez kb. asztali i5-ösök szintjét hozza!

Ha nagyon-nagyon tudni szeretnéd, hogy mégis mennyire hajtja ki a procit így fullosan a gtx 850m-edet, akkor tedd fel a passmark-ot, és futtasd le. Kapsz egy eredményt minden alkatrészre, de a lényeg a vga pontszám, ill. ha érdekel, akkor még a cpu pontszáma (még a single threaded cpu pont szám érdekes).

Nálam például a 840m-es gépen nagyobb volt a pontszámom az i5ös procival, mint amit az átlagos eredmények mutattak passmarkon, hiszen lehúzta az átlagot a core i3as procival szerelt gépek eredménye.

Ha kényszer játékra kéne laptop, én is ilyet vennék mint a tied, csak ugye az újabb generációval, de ez még mindig annyival gyengébb egy asztali géphez képest, hogy sírva fakadok. A gtx 980m-mel szerelt laptopok hozzák azt a teljesítményt, amit egy asztali gtx 960as tud 60ezer Ft-ért... (nálam ez tuning mellett 6450 pont, ergo +7% fps). Na egy ilyen asztali gépet összerántok monitorral, mindennel együtt max 250ezerért, míg a legolcsóbb gtx 980m-mel szerelt laptop 430ezer Ft, és bővíthetetlen a jövőben, persze mobil, és van akinek muszáj a mobilitás, teljesen megértem.

(#6029) Muerte válasza BeZol (#6028) üzenetére


Muerte
addikt

Egy mobil 980M játékokban +20-30%-kal erősebb egy alap 960-hoz képest és az is tuningolható szóval nem nevezném egy kategóriának teljesen.

(#6030) AlexiStukov


AlexiStukov
csendes tag

Sziasztok!

Nemreg vettem egy Acer E5-774G-t.17'' FHD I5-6200u es GTX 950m/2GB Gddr5 8gb ddr4ram+ssd egyeb nyalanksagok vannak benne. Tok jo meg minden viszont egyetlen egy dologra szeretnem hasznalni es ez pedig a WoW. Megy is rajta szepen de egy ido utan a 60 Fps elkezd droppolni 7-10 re majd 2-3 sec mulva vissza 60ra fuggetlenul attol hogy eppen mit kell emgjeleniteni. Mitol lehet ez? Neztem hofokokat hat eleg meleg...ugy hogy hutes van alatta nem ritka a 78fok CPU-nal es GPU-nal is. Lehet ez a problema oka es ha igen ennek tenyleg ennyire melegnek kell lennie? Aceresek sajnos nem tudtak sokat segiteni...eleg zavaro a jelenseg. Koszi elore is a segitseget!

Ui. elotte is acerem volt egy 4210u es 840m paosittassal HD kijelzon es ott siman futott a jatek ugyanezekkel a beallitasokkal es nem ment 65 fok fole sehogysem hutes nelkul!

[ Szerkesztve ]

(#6031) dangerzone


dangerzone
addikt

3DMark -13 eredmény - Dell 7559

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook VGA teszt eredmények (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.