Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) OnlineWolf


OnlineWolf
tag

Üdvözlök mindenki, programozó vagyok és keresem a számomra legjobb notebook-ot, sajnos nem ismerem az összes márkát és jobban szeretném kikérni annak a véleményét aki használja is nem csak ismerősének az ismerősének az ismerőse levelezési haverjától tudja.

Jelenleg ilyen laptopom van: ASUS x750jb i7 4700 HQ, 17"3, 1600*900, nVidia 740m, 128 GB SSD, 8 GB DDR3

200.000 Ft körül vásárolnék:
15"6 képernyőméret
1920x1080 felbontás (ehhez ragaszkodom)
i5 5200u vagy i7 5500u vagy ehhez hasonló (15W fogyasztás)
8 GB ram (1600mhz)
Videókártya terén alacsony fogyasztás a lényeg, a képméretet elbírja, nem kell hogy játékokat elvigyen
Egyéb szempont: laptop 100%-os működtetése esetén ne melegedjen 80°C-fok fölé (sőt szerintem ez az érték is sok)
Operációs rendszer: (nem lényeg megoldom, ezeket tenném rá: Ubuntu, Debian, Windows)

Találat:
Dell Inspiron 5558 (I5G16LE) (Intel® Core™ i5-5200U Processzor / NVIDIA GeForce 920M)
Toshiba Satellite L50-B-1K4 (Core i7 4510U / AMD Radeon R7 M260)
Lenovo B50 80 (Intel® Core™ i5-5200U Processzor / AMD Radeon R5 M330)
HP Pavilion 15-P255NH (Intel® Core™ i5-5200U Processzor / NVIDIA GeForce 840M)

Ezeket találtam, nem ismerem ezeket a márkákat, szívesen megnézek más márkát/változatot.
Tapasztalatokra vagyok kíváncsi és jól megfogalmazott érvekre.

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#2) yanna válasza OnlineWolf (#1) üzenetére


yanna
őstag

(#3) OnlineWolf válasza yanna (#2) üzenetére


OnlineWolf
tag

Lényegében megvan mit vennék csak, márkaimádóktól és tapasztalt emberek harcát szeretném itt látni akik meggyőznek a legjobbról :D

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#4) yanna válasza OnlineWolf (#3) üzenetére


yanna
őstag

Hát a linkelt topicban "csak" elfogulatlan tárgyilagosságot kapsz a szakértőktől... , de látom, már ott is jelen vagy.

(#5) OnlineWolf válasza OnlineWolf (#1) üzenetére


OnlineWolf
tag

De az is jó lenne ha valaki megmondaná azt hogy ezek közül melyiknek jobb a hűtése, vagy melyikkel volt nagyon rossz tapasztalata.

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#6) k-adi válasza OnlineWolf (#5) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ezért felesleges volt új topicot nyitnod. Ahogy yanna is írja a másik linkelt topic lesz a kérdésedre a megfelelő

(#7) OnlineWolf válasza k-adi (#6) üzenetére


OnlineWolf
tag

A topic megalkotásánál azt néztem hogy ez a téma márkánként külön topicba kerül és azért "nem tartozna a vásárlás topicba" mert már megvan mi lenne a jó, csak azt nem tudom, hogy melyik márkára érkezett kevesebb panasz...

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#8) k-adi válasza OnlineWolf (#7) üzenetére


k-adi
nagyúr

Jelenleg noti vásárlás előtt állsz. Kinéztél 4db laptopot és nem tudsz dönteni melyik legyen. Nos ez tipikusan abba a topicba való amit yanna írt neked. :)

(#9) k-adi válasza OnlineWolf (#1) üzenetére


k-adi
nagyúr

A másik topicban a dellt vagy a hpt fogják mondani szerintem, a lenovot a gari miatt nem, a toshibat én sem ismerem.

(#10) OnlineWolf válasza k-adi (#9) üzenetére


OnlineWolf
tag

Na ez érdekelne hogy a Lenovoval mi a baj :D

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#11) szabonagyur válasza OnlineWolf (#10) üzenetére


szabonagyur
félisten

Felesleges volt a téma megnyitása... Ezt az említett témában is leírtuk nem kétszer...
De röviden leírom, utána pedig záratom a témát, mivel felesleges főleg, hogy a cím is megtévesztő.

Baj: a szokásos túl erős hardver nem megfelelő házban mellett van egy gyakorlatilag használhatatlan garancia szolgáltatás.

És NEM, a 1 hónapos talán javítás nem garancia.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#12) Mate


Mate
nagyúr

Zártam a Topikot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.