Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) zdanee válasza gabor1974 (#12) üzenetére


zdanee
őstag

Maradjunk abban, hogy nagyon nem értünk egyet. Ettől függetlenül a truváj nem egy jack-csati meglétében van, hanem a DAC-ban, pl az LG V50-nek zseniális hangja van, egy Sony Xperia 1 V-nek viszont legjobb esetben is csak átlagos. Maga a csatlakozó csak egy csatlakozó. a 3.5mm jack iparági szabvány, strapabíró és előre-hátra kompatibilis vagy 70 évnyi technológiával (az első jack csatlakozó szabadalmi leírása 1855-ből származik, jólehet ez még nem a 3.5mm méret), de volt egy rövid időszak, amikor a DAC még megvolt a telefonban, csak a csatlakozót vették le, ekkor egy filléres dongle elég volt a jelet átalakítani. Manapság nincs DAC a telefonban, azaz a hang minősége attól függ, mit kötsz rá, egy Fiio-val pl kiválthatod a V50 beépített DAC-ját, csak éppen kétszer annyiba kerül, mint a telefon. A bluetoothal meg annyi a probléma, hogy:
- még egy tölthető cucc, ami az akku elhasználódása után garantáltan kuka
- drága
- még a legjobb Bt fülesnek is van némi késleltetése, bár már legalább annyi előrelépés van, hogy a készülék tisztában van ezzel a késleltetéssel és ha mondjuk filmet nézel, hozzá igazítja a késést, de élő képnél, játéknál ezt nem tudja megtenni.
- A DAC a fülesben van, ezért nem elég jó hangszórókra figyelni, a DAC típusa is fontos paraméter, az igazán jó Bt fülhallgató ritka, mint a fehér holló, méregdrága, pár év alatt elhasználódik az akkuja és ha igazán használni akarod, még mindig a jack bypass csatlakozón érdemes hajtani.
De rendben, vannak előnyei is, nem csípi be a télikabát zipzárja a kábelt és lehet olyat venni, aminek aktív zajszűrése van (bár ha épp nem szól a zene, olyan viselni, mintha náthás lennél és mindened be lenne dugulva).
Ettől függetlenül már én is olyan telefont használok, amin nincsen jack csati, bár nagyon sokáig húztam emiatt a dolgot, és beruháztam külső DAC-ba emiatt.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.