Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nők, nőügyek Archívum VIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4701) tiv83us válasza anaqer (#4681) üzenetére


tiv83us
veterán

Ez egy szemelyes kerdes. En pl most itt kijelentem, hogy utalok kezet fogni /kezet csokolni a noknek szeretek :)/ es utalom ha valaki joetvagyat kivan nekem, mert utalok visszakivanni es amugy is, ha nem lennek ott az asztalnal a kaja elott akkor nem lenne jo etvagyam. Tudom, szokas meg minden, en inkabb zabalnek mar mint az egesz asztalnak ''joetvagyalnek''.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4702) bigman00 válasza tiv83us (#4701) üzenetére


bigman00
tag

Szerintem még mindig sokkal jobb valakivel kezetfogni mint ordibálni hogy CSÁCSUMICSŐŐŐŐ!!!!
És jobb ha azt mondják hogy Jóétvágyat mint hogy ZABÁJJÁ!!
Valamit meg muszály mondani mert az ember közösségi lény és ahoz hogy ez a közösség kellemes legyen kellenek szabályok ... ILLEM szabályok amik kellemessé teszik az együtt létet... Hiába szeretnél zabálni de akkoris el kell mondani egyszer hogy Jó étvágyat ... és ez a két szavas mondat nem teszi tönkre az ételt de valakinek ez sokat jelent ... :U

(#4703) bigman00


bigman00
tag

A lányok nem fognak egymással kezet hanem megölelik egymást vagy puzsit adnak.
Ezzel szemben a férfiak kezet fognak esetleg barátian megveregetik egymás vállát.
Ennek így kell lennie és hogy miért azt már nemtom de így van és ezzel nincs is baj :)

(#4704) Boxer001 válasza bigman00 (#4702) üzenetére


Boxer001
veterán

Egyet értek.
Én szeretek kezet fogni, rohadtul utálom, ha nem nyújtanak kezet, bunkóság. Meg azt is, amikor úgy fog valaki kezet, hogy csak belerakja a kezét a kezembe, semmi rászorítás. :(( A jó étvágyat kimondása se megerőltető, emberek vagyunk, ennyi illem alapvető sztem. :U

(#4705) tiv83us válasza bigman00 (#4702) üzenetére


tiv83us
veterán

Kimondta hogy ordibalni kell, hogy CSACSUMICSO?
Helo oszt kesz. Akivel meg haversagban vagyok, annak meg majd odabokok valami szemelyeset.
Szerencsere errefele nem mondja senki, hogy ''joetvagyat'', max annyit, hogy ''enjoy'' en erre biccentek egyet es zabalok.
Tudom nem szakadna le a vilag ha mindenki ''joetvagyat kivanok''-ozna, de en utalom, ha nekem joetvagyat kivannak es en is utalok joetvagyat kivanni.
Megjon a kaja, koszi, oszt egyunk. Nekem nem jelent semmit ez a ket szavas mondat, inkabb irrital. Ez van :)
Abba mar ne is menjunk bele, mikor valaki asztali imat mond, mert attol meg teljesen kikeszulok, elzoldulok, kihullak a hajam, veres lesz a szemem es a kezem gorcsberandul...:)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4706) bigman00 válasza Boxer001 (#4704) üzenetére


bigman00
tag

Én még azt is tudooooom hogy előbb az idősseb ember nyújt kezet.
Más kérdés hogy ismerek olyan embert aki nem nyújt kezet mikor kezetnyújtok aszonya hogy előbb az időssebbnek kell és sértődötten kezetfog ;]

(#4707) bigman00 válasza tiv83us (#4705) üzenetére


bigman00
tag

Az asztali ima is vicces. Sőtt bensőségessé teszi az evést és nem csak egy ZABÁLÁS lesz belőle. Persze ahány ember anyi szokás de pont ezek miatt találtákki az ILLEM SZABÁLYOKAT! dehát én nem állok le senkivel emiatt vitatkozni de lehet hogy eljön az idő mikor szükséged lesz ezekre a szabályokra és ha majd akkor nemtudod akkor szarban leszel ... :U

(#4708) tiv83us válasza bigman00 (#4707) üzenetére


tiv83us
veterán

Nem leszek szarban, mert teljesen tisztaban vagyok az illemszabalyokkal, nem vagyok paraszt. Ha valaki joetvagyat kivan nekem, vagy a kezet nyujtja, persze hogy teljesitem mind a kettot. En egyszeruen annyit mondtam, hogy szamomra kenyelmetlen es nem szeretem.
Nem kell leallni velem vitatkozni, en uriember vagyok, ilyen ''szabalyok'' miatt nem leszek ''szarban'', mert nem vagyok buta, sem taplo. Egyszeruen csak nem vagyok veluk cool.
Remelem ertheto.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4709) bigman00 válasza tiv83us (#4708) üzenetére


bigman00
tag

Nem mondtam hogy paraszt, buta vagy tapló lennél ... ;)

(#4710) tiv83us válasza bigman00 (#4709) üzenetére


tiv83us
veterán

En sem mondtam, hogy mondtad, en csak kijelentettem elore :)
Nah zarjuk le, meddo. Ha egyszer majd Magyarorszagon jarok es egyutt ebedelunk, majd kivanok neked joetvagyat es felejtsuk el :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4711) lorcsi válasza tiv83us (#4708) üzenetére


lorcsi
veterán

''....vagy a kezet nyujtja..'' vagy a nyelvét ''..persze hogy teljesitem..'' ;] :DDD

(#4712) tildy válasza bigman00 (#4703) üzenetére


tildy
nagyúr

A lányok nem fognak egymással kezet hanem megölelik egymást vagy puzsit adnak.
Hülye szokás...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4713) tiv83us válasza tildy (#4712) üzenetére


tiv83us
veterán

Nemtom itt a szokas az olelkezes, en pl faszikkal is olelkezem /ne gondolj simulos egymashoz eros olelesre/, csak egy kar oda, egy kar ide, egy hatba veregetes es kesz. Csajokkal szinten. Miota Amerikaban elek, egy amerikai csajt nem pusziltam meg es nem is fogok.
Egyebkent szerintem nem hulye szokas, akkor a hulye szokas, ha mindezt eroltetten es idegenekkel kell csinalni. En pl sziveseb megpuszilom egy nagyon jo baratom/baratnom/csaladtagom, de nem egy havert. Szep gesztus, mindenkinek jol esik.
Itt a kerdes azon van, hogy ki az alany.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4714) Pala válasza Boxer001 (#4704) üzenetére


Pala
veterán

''rohadtul utálom, ha nem nyújtanak kezet, bunkóság'' - egyáltalán nem bunkóság!

Hadd idézzek:
''KÉZFOGÁS

A bemutatkozás után a kéznyújtás elmaradása az üdvözölt személy részéről nem jelent udvariatlanságot. De a kéznyújtást figyelmen kívül hagyni vagy nem elfogadni, az már sértést jelent.
''

Mellesleg itt a bemutatkozás a mindennapi találkozásokkal helyettesíthető.
Nem köszönni, az bunkóság...nem nyújtani kezet, az nem az.

(#4715) Pala válasza Pala (#4714) üzenetére


Pala
veterán

ehhe :DD :

''Egy afrikai törzsről feljegyezték, hogy köszöntéskor, bemutatkozáskor a markukba köpnek az ottani emberek.

A tibetiek meglengetik a kalapjukat, kinyújtják nyelvüket, és bal kezüket a fülük mögé teszik.

A maorik (Új-Zéland őslakói) köszönéskor az orrukat dörzsölik össze.

A törökök és a keleti népek kezüket mellükre téve, mélyen meghajolva köszöntik egymást.

A japánok derékból meghajolva üdvözlik egymást.

A szervusz köszönés a latin ''servus humillimus domini'' köszönésből rövidült. Ez annyit jelent ''legalázatosabb szolgája az úrnak''. Ebből a latin üdvözlési formából lett az ''alázatos szolgája'', s az ''alászolgálja'' köszönési mód.

Persze mi itt Magyarországon nem ezeket alkalmazzuk!''

akkor is poén:D

(#4716) tiv83us válasza Boxer001 (#4704) üzenetére


tiv83us
veterán

Ha mar az illemnel tartunk, mindig az idosebbnek kell a kezet nyujtania, ha ez nem tortenik, akkor nincs kezfogas. Bemutatkozas az egy masik dolog, en arrol beszelek, hogy mindennap kezetfogni mind a 20 emberrel akivel meloban talalkozok...eee. Nem orulok neki, de legyen.
Viszont soha nem nyujtunk kezet afele, aki idosebb. Ez az illem. Ha a masik fel nyujtja, te elfogadod. Ez van.

Ahogy leirta elottem Pala is ''
Mellesleg itt a bemutatkozás a mindennapi találkozásokkal helyettesíthető.
Nem köszönni, az bunkóság...nem nyújtani kezet, az nem az.''

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4717) Pala válasza tiv83us (#4716) üzenetére


Pala
veterán

Így igaz. Velem is gyakran megesik, hogy nagyobbacska társasgába kerülök..én nem szoktam végigtaperolni mindenkit, de természetesen társaságba érkezve köszönni kell. Nem egyenként mindenkinek, hanem úgy cakkpakk a jelenlévőknek.

(#4718) adalbert1 válasza Pala (#4717) üzenetére


adalbert1
veterán

Ja, nagyobb társaságot bőven el lehet intézni egy sziasztokkal is, ha egyidősek velünk.

(#4719) Pala válasza adalbert1 (#4718) üzenetére


Pala
veterán

jaja, mellesleg itt egy érdekesség,amit most ovastam (bevallom, én nem tudtam):

''A vendéglőbe nem vagyunk hivatalosak, de mégis vendégek vagyunk.

Ha nő és férfi együtt megy, akkor a férfi lép be elsőként. Nem udvariatlanság ez, hanem a nő védelme.''

Vajon egy ilyen helyzetben mi történik akkor, ha én ezen illemszabály alapján belépek egy nő előtt mondjuk egy étterembe és a nő ezt zokon veszi!? :F Holott valójában ő nem volt tisztában a körülményekkel... nem lehet mindig az illemkönyvekre hivatkozni és kioktatni sem éppen ultimate megoldás egy ilyen esetben.:)

más: ''A számlát teljes egészében a férfi fizeti, kivéve ha előre megállapodtak abban, hogy egyenként fizetnek.'' - hát igen, nem hiába mondják, hogy a nő csak úgy viszi a pénzt:D

[Szerkesztve]

(#4720) tiv83us válasza Pala (#4719) üzenetére


tiv83us
veterán

''
Ha nő és férfi együtt megy, akkor a férfi lép be elsőként. Nem udvariatlanság ez, hanem a nő védelme.''


Ez is 100% igy van. Kocsmaba, barba, etterembe a ferfi megy elore.
Mindenhol mashol, a holgynek nyitjuk az ajtot es kovetjuk.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4721) bobsys válasza Pala (#4719) üzenetére


bobsys
addikt

''Ha nő és férfi együtt megy, akkor a férfi lép be elsőként. Nem udvariatlanság ez, hanem a nő védelme''
persze, hogy ne a nő kapja az első pofont :DDD
amúgy lépcsőn le a férfi megy elsőnek
felfele meg a nő
ez csak hirtelen eszembe jutott

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4722) Pala válasza bobsys (#4721) üzenetére


Pala
veterán

igen, a lépcsős dologról tudtam..ez a leesés ellen való védelem miatt van így:)

Összefoglalva, nagy általánosságban a kultúrált viselkedés irányadói:

''A stílus, maga az ember!'' Ahogy kinéz, ahogy viselkedik, ahogy gondolkodik, az mind rá, az emberre jellemző.

Minden ember egyedi jelenség, vannak csak rá jellemező tulajdonságai.

Hogy az emberek milyennek tartanak bennünket, hogyan kezelnek, az elsősorban tőlünk függ.

Mindig igényesen válasszuk meg barátainkat vagy azt a csoportot ahova tartozni szeretnénk.

Fontos, hogy legyenek ideáljaink, példaképeink, ami korszakonként és korosztályonként is változat. Felmérések szerint példakép elsősorban a szülő, a nagyszülő, az élsportoló, a tudományos élet kimagasló személyisége, a művészember valamint a tanár.

A kölcsönös tisztelet nem hajbókolás, nem megalázkodás, hanem kellő tisztelet a másik félnek. Tiszteljük az idősebbeket, a tapasztaltabbakat s mindazokat, akik tekintélyükkel kivívták azt.

Legyünk mindenkor szerények ugyanakkor nem kell alázatosnak lennünk.

Mellőzzük az ''én mindenkinél mindent jobban tudok'' mentalitást.

A szerény ember mindig meggyőzhető akkor, ha téved valamiben.

Kerülni kell az álszerénységet. Van aki szerénynek teteti magát azért, hogy a másik ember mondja ki azt, amit ő magáról szeretne hallani. Hiba saját személyünket akár alá-, akár túlbecsülni.

A határozottság nem dicsekvés, nem durvaság, hanem véleményünk egyértelmű, világos vállalása. Igyekezzünk érvekkel meggyőzni mindenkit igazunkról, de soha ne szégyeljük bevallani a tévedésünket sem.

Minden körülmények között kerülni kell a bárdolatlan, csúnya kifejezéseket.

Ha le akarunk fényképezni valakit, előtte mindig kérjük a beleegyezését.

Legyünk kedvesek, udvariasak embertársainkhoz, barátainkhoz.

Ismert mondás: Mérgesnek lenni annyi, mint mások hibáját magunkon megbosszulni.

Sokszor mosolyogjunk beszéd közben , a mosoly minden arcot megszépít.

Elragadó tulajdonsága a fiataloknak, a derű és a vidámság. Aki sokat nevet, azt nem fenyegeti az elszigetelődés veszélye, annak mindig vannak barátai. Mindenki vonzódik a vidám emberhez. A nevetés oldja a feszültséget, segít a problémák megoldásában. De azért ügyeljünk arra, hogy vidámságunkkal maradjunk mindig a jó ízlés határain belül. ''

(#4723) TrollBalint válasza Pala (#4719) üzenetére


TrollBalint
addikt

én úgy szoktam, hogy mikor nekem kell elsőnek bemennem, akkor már mondom is (félig meddig viccesen), hogy van egy ilyen illemszabály, de az a poén, hogy eddig akárhány lánynak mondtam (jó pár :) ) az mind tudta :)

tiv83us: nem mindig a hölgy megy előre, akkor megy előre ha felénk nyilik az ajtó. ha kifelé, akkor a férfi megy előre és megtartja az ajtót. legalábbis én igy tudom

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#4724) Ba.G válasza ladybug (#4514) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

:Y :))

Véleltenül tévedtem ide (a PH-n ilyen fórum is van?! :B ): nem tudom, ez ars poetica, vagy (napi) taglájn-e, de szó szerint gurulok a röhögéstől!

(#4725) Pala válasza TrollBalint (#4723) üzenetére


Pala
veterán

Ez már bonyolult! :D

Mi történik akkor, ha lengőajtó van?:)

(#4726) tiv83us válasza TrollBalint (#4723) üzenetére


tiv83us
veterán

Szerinem epp akkor megy elore, ha befele nyllik az ajto. De tokmindegy, en ilyen reszletekbe nem megyek bele, en ha kocsmaba megyek a leendommel, akkor en nyitom az ajtot, en megyek elore, en kapjam a sallert ha ugy alakul.
Etteremben termeszetesen a holgy az elso, ajtonyitassal...stb.
Ha kifele, ha befele nyilik az ajto, akkor is en fogok bemnni elsonek, hogy inakbb engem kapjon telibe a repulo sorosuveg, mint a nejemet. Kicsit mas verzioja az illemnek, de nalunk igy muxik. :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4727) Niquis válasza bobsys (#4721) üzenetére


Niquis
aktív tag

Létrára és fáramászáskor is a nő megy elöl. :D

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#4728) bobsys válasza Niquis (#4727) üzenetére


bobsys
addikt

akkor különösen (nyár, szoknya stb.) :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4729) Pala válasza tiv83us (#4726) üzenetére


Pala
veterán

''Etteremben termeszetesen a holgy az elso, ajtonyitassal'' - de hát pont most idéztem, hogy étterembe való belépéskor is a férfié az ''elsőbbség'':) Ráadásul mi van, ha éppen az adott helyen is tömegverekedés folyik?:DD

Niquis: plusz még kötélmászáskor is a nő megy elől, bungee jumpingnál már nem tudom :)

(#4730) tiv83us válasza Pala (#4729) üzenetére


tiv83us
veterán

Attol fugg milyen az etterem es az ajto. A befele nyilo ajto 50%-ban megvedi a holgyet. Ha nem, akkor igy jart :)
Itt az etikett atveszi a biztonsag szerepet.
Egyebkent meg mindig dupla ajton megyunk be a Kidusommal altalab egyszerre, ugyhogy vagy engem kap el a repulo hordo, vagy ot /remelem ot ;]/ es akkor ugyis ott lesz valaki aki leapolja.
De tulsokat vegigpofaztuk mar ezt a temat. Ugorgyunk.

ui:utalok joetvagyat kivanni es kezetfogni :P

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4731) Pala válasza tiv83us (#4730) üzenetére


Pala
veterán

tényleg az a legszimplább, ha automatikusan nyíló dupla ajtón kell bemenni, ott nincs tétovázás:)

mellesleg a kézfogással nekem nincsen bajom, amíg maximum 3-4 emberrel kell egymás után kezet fogni...20 emberrel már én se fogok, még akkor sem, ha sértésnek veszik - ugyanis, mint kiderült, nem az.:)
Mindezektől függetlenül a köszönés / tiszteletadás nálam sem a kézfogással egyenértékű, hanem egy kultúrált, verbális megnyílvánulással:) Magyarul szóban köszönök, kezet fogni mindennapi találkozások alkalmával magamtól sohasem szoktam, csak akkor, ha kezet nyújtanak, vagy ha valamilyen különleges helyzetben vagyok, amit most nem tudok definiálni, de biztosan akadhat kivétel.

(#4732) tiv83us válasza Pala (#4731) üzenetére


tiv83us
veterán

Verbalis udvozlessel semmi gondom nincs, egyszeruen nem szeretem, hogy azok az emberek akikkel naponta 50x osszefutok, minden reggel vegig kezet kell fognom. Pl. Apammal maximum karacsonykor meg szulinapkor fogunk kezet, vagy akkor ha honapokig nem latjuk egymast /akkor sem mindig/.
Nem vagyok oda az ''idegenekkel'' valo testi erintkezessel. Ez van, en ilyen vagyok. :)
Ha kezet nyujtanak, azt - megegyszer mondom - nem utasitom vissza, viszont en idosebbnek, ismeretlennek nem nyujtok kezet. Nekem ez az etikettem.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4733) Pala válasza tiv83us (#4732) üzenetére


Pala
veterán

tulképpen én is ugyanezt vallom..lényegében: kerülöm a felesleges dolgokat, a köszönés szvsz minden tiszteletet megad..amikor viszont ''muszáj'' kezet fogni, akkor kezet fogok.

(#4734) tiv83us válasza Pala (#4733) üzenetére


tiv83us
veterán

Ugyanarrol beszelunk, ugyhogy pont. :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4735) Foglalt név válasza tiv83us (#4730) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ellenben, ha Téged ütnek kupán, akkor meg összefércel a Kedvesed. :) Csak jól jöhetsz ki egy bunyóból :)
Fura, hogy még a degunak is van topicja, de illemről nem esik szó. Vagy mindenkinek ilyen jó a neveltetése vagy nincs is rá igény.

(#4736) tiv83us válasza Foglalt név (#4735) üzenetére


tiv83us
veterán

Nem ertem az ''összefércel'' jelenteset /bazze, meg se vagyok tul muvelt, vagy csak tul amerikai vagyok...:)/. Egyebkent meg inkabb o ferceljen ossze mint en. Vagymi.
Nincs ra igeny, Magyarorszagon az etikett perfekt nagyreszt. Ez a kor mukodik. A parasztok meg nem jarnak erre /csak nagy ritkan - azoknak meg nem topik kell, hanem az arcukba nyomni egy kurva etikett kodexet/.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4737) Foglalt név válasza tiv83us (#4736) üzenetére


Foglalt név
addikt

[link] De ha jobban tetszik: ölt :) Mármint nem a meggyilkol múltideje :)

(#4738) tildy válasza Pala (#4719) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem értem miért kell ezeknek a dolgoknak ekkora feneket keríteni? :F
Tökmindegy ki megy be előbb az ajtón, legalábis én nagy ívből le ... (pipálom;])
Teljesen lényegtelen. Ahogyan az is, hogy hogy felsegítik-e vagy sem a kabátot.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4739) tiv83us válasza tildy (#4738) üzenetére


tiv83us
veterán

A kabat felsegites az egy teljesen egyertelmu dolog. Abszolut nem lenyegtelen. Ha etikettrol beszelunk, akkor ez az.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4740) tildy válasza tiv83us (#4739) üzenetére


tildy
nagyúr

Majd ha beteg vagyok, akkor segítsék fel rám a kabátot, vagy ha sehogy nem boldogulok a felvételével.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4741) rauschie válasza tiv83us (#4716) üzenetére


rauschie
senior tag

ez abban az esetben is érvényes ha nemtudom meikünk idősebb(bemutatkozáskor?)

(#4742) tiv83us válasza tildy (#4740) üzenetére


tiv83us
veterán

Oke, de igy gondolkodsz. Szerintem akkor maradj ki az etikett vitabol ;)

rauschie: You just wait. Ha nyujtja akkor kezet fogsz, ha nem, akkor hello-szia es kesz.
Nem kell ebbol nagy ugyet csinalni.

Katica: I still love you :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4743) ladybug válasza tildy (#4740) üzenetére


ladybug
őstag

Van egy-két ismerősöm, aki mindenre azt mondja, ''nem kell segíteni, magam is meg tudom oldani''. És ezt mondja akkor is, amikor az egyik kezét nem tudja mozgatni. Akkor is, amikor a saját teherbírásán túli dolgot kell cipelni, stb. Erre mondják azt, hogy makacsság és butaság.


Jah, és mindkettő nő.

tiv: So am I. :)

[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#4744) I_Am válasza SzalaiG (#4691) üzenetére


I_Am
veterán

Te mekkora egy állat vagy ! :D :C

Amugy lehet csak azért nem, mert nincs kibékülve önmagával és még nem jutott el arra a szintre, hogy természetes legyen számára az, hogy ha Te megteszed akkor Ő miért undorodna magától?

Vagy csak nem törölted meg a fejed. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#4745) tildy válasza tiv83us (#4742) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm, ez rád is vonatkozik a ''jó étvágyat'' miatt :P (csak viccelek)
Tévedés ne essék, tudom mi az illem , meg mi az etikett, meg tudom, mit hogy illik, vagy szokás, csak sokszor nem foglalkozom vele (mármint nem zavar a hiánya), illetve nem kerítek neki nagy feneket.

ladybug: erre írtam azt hogy : ''Majd ha beteg vagyok, akkor segítsék fel rám a kabátot, vagy ha sehogy nem boldogulok a felvételével.''

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4746) Pala válasza tildy (#4738) üzenetére


Pala
veterán

Hidd el, néha én is eltúlzottnak vélem ezeket. Többek között ezért nem fogok kezet 50 emberrel, ha olyan helyre érkezem.
A kabátfelsegítés, stb ezek olyan dolgok, hogy mivel ezek az apró figyelmességek már ''lassan kimennek a divatból'', ezért sokan talán észre sem veszik a hiányát (női / férfi oldalról egyaránt), vagy egyszerűen egyik fél sem igénylik ezt a fajta gesztust, tiszteletadást, akármit, szóval semelyikük sem éli meg úgy a dolgot, hogy mulasztás történt. Ez esetben tényleg lehetséges, hogy lényegtelen. Ennek ellenére az illem egy etalon, és minél közelebb kerülünk ehhez az etalonhoz, emberileg annál többek leszünk. Azt azért nem hiszem, hogy bármelyik nőt megsérteném avval, ha felsegíteném rá a kabátját; ezzel nem azt akarom a tudtára adni, hogy egyedül képtelen lenne felöltözködni, hanem ez a tiszteletadás egy formája...férfitől nő felé, megfelelő helyzetekben. Vannak olyan dolgok az illemben, amiket én is túlságosan körülményesnek, netalán túlzásnak tartok, de ez csak egy apró figyelmesség.
Ha a nő is illedelmes, akkor értékelni fogja szvsz a partneréből áramló illemtudatot, és ezzel szerintem ki is lehet szűrni, hogy kinek érdemes megkülönböztetett tisztelet adni.
Nem vagyok illemtanár, se illem-mániás, sok esetben ez már szőrszálhasogatás lenne. De azért egy alapszinten próbálok megfelelni ezeknek a dolgoknak.
Azt ne gondold, hogy ilyen hülyeségeket is betartok, hogy pl. asztalterítésnél 15 és fél centire legyen a tányér az abrosz szélétől, meg hasonló baromságok:) pedig ezek is benne vannak illemkönyvben:)

mod: amúgy SZVSZ túlzott illedelmességbe sem szabad esni...mint minden jóból, ebből is tényleg megárthat a sok..főleg, hogy szerintem baromi mesterkéltnek hat az, ha valaki minden helyzetben a number one megnyilvánulásra törekszik:)

[Szerkesztve]

(#4747) Foglalt név válasza I_Am (#4744) üzenetére


Foglalt név
addikt

Lehet, hogy csak vámpírnak nézte :)

(#4748) TrollBalint válasza tiv83us (#4726) üzenetére


TrollBalint
addikt

kicsit félreérthetően irtam :)
de úgy értettem, hogy ahol nincsen semmi más illemszabály (étterem, stb ) ott ha feléd nyilik az ajtó, a lány megy előre. ha nem, akkor te. :) de én sem szoktam előre menni ha kifelé nyilik is, mert ezt már tényleg nem sokan ismerik

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#4749) Kokkantas válasza SzalaiG (#4691) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

:C Erre nemtudok mit mondani.

[Szerkesztve]

(#4750) tiv83us válasza TrollBalint (#4748) üzenetére


tiv83us
veterán

Ne mentegetozz, amerre mi jarunk ott altalaban akkora ajto nyilik, hogy egyszerre megyunk be rajta :)
Nade ezt tenyleg tulmegdumaltuk. :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nők, nőügyek Archívum VIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.