Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  ngabor2 naplója

Hozzászólások

(#1) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Én is nekikezdek egy kis naplónak, ha már a linux topikba nem ajánlott...
Ide is mentem azt, amit remélhetőleg onnan törölni fognak.

1.:

Valami nagyon-nagyon nincs rendben a gépeim körül...
mindkettőn friss Debian Sarge van, az egyik ma délelőtt meg is halt. Bootol, be is jön a rendszer, de ssh-val se érem el, csak pinggel. Közvetlenül billentyűzetről is minden furcsaságokat vesz be, pl. ''a'' helyett hol ''da''-t ír, hol ^A-t.
A másik 3x-osnál gyorsabban nem hajlandó dvd-t írni, pedig az író 8x-os, és a másik Linux alól megy is olyan sebességgel. A DMA a hdparm szerint be van kapcsolva, és sata vinyóról ír. De próbáltam PATA-ról is, ugyan az a helyzet.

Ami mindkettő alatt volt, az a Firefox hülyesége: van egy link, ami egy file-ra mutat. Ha rákattintok, eredetileg meg kellene kérdeznie, mit akarok vele. itt nem csinálja, teker egy kicsit, aztán mintha semmit nem csináltam volna vele.

még megpróbálom a régi rendszert valahogy életre kelteni, ott a böngészők nem mennek, valamint a gkrellm nem hajlandó indulni, egy időben a defoma-ra panaszkodott.

2.:

Hurrá!!! Sikerült életre keltenem a halottnak vélt régi Sid-emet! a gontok körül (libpango-common) volt valami gubanc, de most már úgy tűnik megy.
A másik gépen is valami kisebb rendszert teszek fel, hátha ''csak'' a Sarge tett maga alá, és nem a hardver.

Folytatása holnap:C

(#2) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Ma reggel kivételesen nem vagyok túl álmos. A tegnapi sok-sok élmény miatt valószínűleg eléggé sikerült magam kialudni. Csak az Epiát sajnálom, hogy kissé megadta magát.

Hogy miért, azt nem tudom. Tegnap még ment, majd mikor ránéztem a melóhelyről a majomparádéra, nem voltam aktív, bejelentkezve 0 torrent volt.
Most 3 megy felfele, nem baj, hadd javuljon tovább az arányom, ami már így is 2 felett van :C

Az epiát pedig majd hardveresen leellenőrzöm, remélem ''csak'' az oprendszer kakkantott maga alá, nem hw-hiba.

(#3) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Tegnap beszéltem a netszolgéltatómmal (Mor-plusz kft). Említette korábban, hogy ezután már nem felttéenül kell megvenni az AP-t, lehet havi 500Ft-ért bérelin. Én még az első turnusban köttettem be a netet, akkor ki kellett fizetni (kábelekkel, kiegészítőkkel antennával együtt volt 25k). Most megkérdeztem, hogy valahogy nem lehetne-e megoldani, hogy az árát lenetezzem. Aztán elárulta a titkot: aki megveszi, annak a hűségidő feléig féláron jár a net. Tehát én jövő augusztusig 5000Ft/hó árért kapok 512/512 korlátlan netet (utána pedig megpróbálom elintézni, hogy a melóhely fizesse). Aki csak bérli, az csak 2 hónap kedvezményt kap. Tehát ha átszámítom, én járok jobban 25k-val...

Mellesleg megemlítette, hogy karácsony környékén sávszélesítést terveznek, tehát 512/512 helyett 1024/1024 lesz. Remélem valóban lesz, mert már ezt is erősen kihasználom...

(#4) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Mégis csak van előnye, ha a torrentnél beállítja az ember, hogy egyből foglalja le a teljes szükséges helyet. akkor nem fordulhat elő az, ami ma velem: reggel úgy hagytam itt gépet, hogy ment a seedelés (még az első seed volt, tehát máshonnan nem tudták szedni), aztán mikor a melóhelyről ránéztem a trackerre, ott már nem ment...
Hazajöttem, látom, hogy azért, mert egy letöltés megakasztotta, nem tudott helyet csinálni egy file-nak. Azóta gyártottam, és beállítottam, hogy egyből foglaljon.

Más: Linux alól továbbra se tudom elérni, hogy a Valknut töltsön mástól. Legfeljebb filelistet tudtam eddig szedni, de az nem sok. Ezért kénytelen voltam visszatenni a wint, méghozzá egy lementett partícióimage-ből. Csakhogy mintha megnőtt volna az image, vagy összement volna a partíció, egy pár kB a végéből nem fért fel :Y Pedig arra a partícióra tettem fel, amiről dd-vel leszedtem...
kiváncsi leszek, fog-e menni róla a win. Először egy checkdisk-et eresztek neki. Mindjárt fürdés után ;)

(#5) ngabor2


ngabor2
nagyúr

A win indult... csak a net nem. Érdekes dolgok vannak itt a szolgáltató körül. Direkt megnyomtam a kijelentkezést, ezek szerint nem érdekelte a rendszert. Mindegy, Linux alatt legalább az van. Bár itt dc nincs, vagyis nem működik, a bt legalább hasít. Kár, hogy nincs meg minden, ami nekem kell.

(#6) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Nagyon unalmasan kezdődik a mai nap. Mint kiderült, az a kolléganőm nem lesz itt csak, akivel igazán kijövök. A többiek vagy ''nem az én stílusom'', vagy nem szoktam velük igazán beszélgetni.

Mindegy, csak kibírom valahogy a mai napot. Semmi hangulatom dolgozni, de muszáj. No, megyek is, mert ebből nem élünk meg.

(#7) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Megjött a nagyvinyóm, remélem ez nem lesz rossz, mint az előző:U
Gyorsan meg is partícionáltam, és az egyik FAT32 partícióra fel is tettem egy kis kiírnivalót, hogy amíg win alatt töltök, addig tudjam az időt hasznosan eltölteni.
Csakhogy a win olyan hülye, hogy ha nem ismeri a partíció típusát, akkor hiába ismerné a filerendszert rajta, akkor se lesz elérhető!
Így boot vissza Linux alá, egy elegáns mozdulattal 83-ról c-re állítottam a part. típust, utána már megvolt.

Mondjuk ez az egész játék nem kellett volna, ha lenne olyan util, amivel SATA vinyón levő reiserfs partíciót olvasni lehet. A PATA-n levők olvashatók, de a SATA-s nem. Talán részben azért is, mert raid csatlakozóra van dugva, bár nem raidban van használva.

A másik hülyeség win alatt a hálózat. Ugyebár a netet mikrón kapom, dhcp-vel osztott címre. Tegnap este kiléptem Linux alól, mert van ey 12-órás passzivitás utáni bontás. Ma délután próbálkoztam win alól, de még mindig aktív voltam. Ennyit a szolgáltatóról, és az igéreteiről.
Viszont ha dhcp helyett beírtam a Linux alatt, szintén dhcp-vel megkapott címet, amin ment a net, akkor win alatt is van, be se kell jelentkezni. Kiváncsi leszek, mikor fogják lecserélni a bejelentkezést valami kultúráltra.

(#8) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Ma megint kiakasztottam a munkatársnőmet. Pontosabban kiakadt attól, amit mondtam neki. Nem bírja a humoromat, és még mindig nem jött rá, hogy ha viccpoént mondok (most speciel: van, de nem adok), akkor azt nem szabad komolyan venni. Előbb-utóbb rájön. vagy se, amilyen a hozzáállása.

Itthon ismét beigazolódott a rég ismert tézis: ha sok a letöltés, akkor minden cucc lassan fog jönni. Az egyes letöltéseknek 1-2k/s-nál nem jut több a 64-ből. Mikor lesz már karácsony, és sávszélnövelés? :O

(#9) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Tegnap ismét a legutálatosabb hibaüzenetet kaptam a szolgáltató szerverétől: sorry, can't access DNS :O Még ma reggel se volt dns, tehát kb. 1 nap megint elveszett.

Amúgy lópénisz az ánuszába a téonlánynak, tavaly év eleje óta hívogattam őket adsl ügyben, nem igazán csípkedték magukat. Miután meglett a mikrós net, már másodjára próbálnak adsl-t ajánlani. Ezeknél nincs blső kommunikáció? Egyszer már elküldtem a kiccsajt kultúráltan a céggel együtt melegebb égtájra (ha 2 hónappal ezelőtt szóltak volna, akkor érdekelt volna, de most már nem). Lehet, hogy a vezetékes telefon is ki lesz köttetve, mert kaptam egy jobb mobil ajánlatot (flottakedvezmény).

(#10) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Ismét füstölőzök, mint régen :) egy kb. félliteres méretű fa tégelyben/szelencében ott a hamu, ami az előzőekből van (tele van, meg már szedtem is ki belőle, tehát régebben se kispályáztam). ebbe van 11, különböző illatú füstölő beleszúrva, és egyenként meggyújtom, ha leégnek. Sok finom illat. A hamu pedig beleesik az edénybe, márha szerencsém van, és nem a doboz mellé.

Kicsit rendet tettem az asztalon, meg is mutatom, hogy néz ki a füstölőm: Bővebben: link

A pohárban tea van:C
a háttérben lágy zene szól: alvin és a mókusok, Prosectura, Aljas Kúszóbab :Y
A net szuperál, és hamarosan visszatérek Linux alá. Most jól érzem magam.

(#11) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Sikerült regelnem az első magyar torrent-oldalra. Egyből találtam is olyat, amire rég vágytam: No, megállj csak! Kedvenc szovjet rajzfilmem, egyből 2 dvd :Y
azt sajnálom, hogy feltöltéssel arányt növelni nem lehet, csak úgy, ha hagyom a klient futni. Ahogy nézem, a működésbeli különbség kb. ennyi.
mondjuk előnye a másik, publikusabb oldallal szemben az, hogy sokkal kevesebb rajta a szemét, épp azért, mert szigorúak a szabályok, és nem tölthet fel bárki bármit. Gyakorlatilag kiegészítik egymást, és ahogy látom, egy kellemes rész átfed a felhasználókból. (oldalneveket direkt nem írtam, aki ismeri őket, az úgyis tudja, miről beszélek, aki meg nem... az nem torrentezik úgyse ;))

(#12) ngabor2


ngabor2
nagyúr

1-2 héten belül talán már lesz normális, talán félig-meddig publikus IP-m. Akkor végre aktív tudok lenni filecserénél. Az kifejezetten jó lenne, mert nagyon nem akar növekedni az arányom a bH-n...
Ha minden igaz, hamarosan meglesz a No megállj csak c. szovjet rajzfilmsorozat több része :C Nagyon szeretem azt a rajzfilmet.

(#13) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Miközben dolgoztam, a háló úgy döntött, hogy lerohad. fél nap kiesett, ami néhány letöltésnél igen jól jött volna...
Most épp win xp fut, eddig csak egy TC ragadt be, de kilőhetetlenül. a torrentek miatt nincs hangulatom kilőni. A winek közül ez eddig a legstabilabb cucc, de a Linuxot akkor is jobban szeretem :P
Hogy jártam... felhívom a MultimédiaTowert, hogy van-e 939-es 3000+ proci. Mondta a csákó, hogy van. Bemegyek, keresi, nincs. Ja, közben eladták, péntekre lesz. Erről ennyit. Ha lett volna, akkor most már a másik gépről, Linux alól nyomnám.

(#14) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Kiforrasztottam a PII lapból a 2 púpos kondit... elég ramatyul néznek ki. a környékükre is jutott a jóból, megpróbálom majd óvatosan letakarítani. Csak annyira kevés a hely, hogy elég érdekes lesz. Hogy kapok-e ugyan olyan/hasonló kondit, nem tudom. Jó lenne életre kelteni, mert akkor oda tudnám adni a tesómnak, nekik jelenleg nincs semmilyen gép.

(#15) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Megint le fogok betegedni hétvégére? Lehet. Már köhögök egy ideje.

Más: az egyik torrentoldalon örvendetesen növekszik az arányom (már ''csak'' 8 órát kell várnom), viszont a másikon erősen esik, már bőven 2 alatt vagyok. Bár 1,05 felett nincs probléma, de valahogy jobban tetszett a 2,xx.
Ha lesz időm, akkor mindenféle rajzfilmeket fogok nézni :C

(#16) ngabor2


ngabor2
nagyúr

A hétvégém részben el lett rontva.
Eladtam az egyik alaplapomat, pontosabban azt, amit utólag vettem. Csakhogy ez üzemelt a gépben, 1 hetes uptime-mal, win xp alatt (pár alkalmazás már belefagyott, meg a sebessége is erősen csökkent). Nem tudtam a NAT-os hálózatból kilépni, ezért úgy kellett kikapcsolni a gépet, hogy a szerver még úgy vette, hogy benn vagyok. Alaplapcsere, boot Linux alá. DHCP megy, ad egy új címet, amivel természetesen nem tudok belépni (duplikált belépést nem enged a rendszer). Próbálom átállítani a régi címre, de nem megy. érthető, hisz teljesen új MAC cím van a gépen. Még egy próba: boot win alú. Semmi, ott se lehet kézzel életre kelteni a dolgot. No mindegy, vissza Linux alá (2 vinyót csak onnan látok az fs miatt). Ha már netezni nem lehet, akkor végre elolvasom a kb. 1 hónapja várakozó levelezésemet. ez a szombatot nagyjából ki is töltötte, sőt, még vasárnap délelőttre is maradt egy kicsi.
Utána mit csináljak? megnéztem a kb. 2 hete felvett músort videóról, meg egy filmet (Fantastic Four). Aztán még vagy 15-20 menő manó részt. Nagyjából eltelt a hétvégém.

(#17) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Tegnap először rendbetették a hálómat, ment egy darabig. Aztán belassult, majd megállt. Gondoltam, nem szólok a csávónak, mert már tett arra utalást, hogy csak én hívogatom jóformán a bajaimmal. Meg volt beszélve, hogy fél6-ra jün PoE-zni, nem jött. Fél 9 környékén szőlt, hogy bocs, elfelejtette. De rákérdezett, megy-e a net. Én erre igen határozott nem-et mondtam, és elmondtam a kínlódásaim sorát:
- először rutinból az AP-t indítottam újra, az néha segíteni szokott. Most nem. Aztán boot win alá, próba ott: semmi. Másik hálókártya: semmi. Vissza Linux alá: semmi. Mivel a saját AP-t elérem, az pedig látja a tornyot, de a szervert pingelni se lehet, ezért innentől kizártam a hibát nálam. mondta, megnézi, újraindítja. 9 körül megint csörög, hogy megcsinálta, nézzem meg, megy-e. Bekapcsoltam a gépet, megvártam, míg bejön, ment a net.Tehát végülis jól végződött, mindössze ennek szombat délelőtt kellett volna történnie, nem hétfő este...

(#18) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Ma megint voltam a fogdokinál. Nem sieti el a dolgot, az biztos. Oké, augusztusban én se siettem hozzá... Most mindössze egy gyökértömés volt, csütörtökön kell ismét mennem. Szerintem ekkor még csak a csapot fogja betenni, a koronát pedig a jövő héten. Nem baj, én ráérek, és nem fáj. Már teljesen megszoktam a bal oldalon való rágást, bár még elég gyakran téved vissza a falat a jobb oldalra.

(#19) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Délután 3/4 4-kor behívott a főnök egy ''rövid'' beszélgetésre. Majdnem egy óra volt. Siettem volna, ez őt nem igazán szokta érdekelni. De végülis hazajöttem a köv. busszal, teázni már nem volt időm. Megvolt végre az off topikos éneklés is, ami már tábor óta váratott magára. :C Nem vol ott mindenki, de jó poén volt. kiváncsi leszek, kiszedik-e a modok.

A MP-n végre ismét 2 fölött van az arányom, de a Bh-n még mindig nem érte el a bűvös 0.55-öt se :( Remélem holnap több megy fel, mint le, és akkor végre beindulhatok.

(#20) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Hát ilyen nincs! Már megint megszakadt otthon a háló, legalábbis egy bizonyos oldalról nem tölt. Reggel még jó volt. Ismét egy fél nap kiesés. Remélem nem a géppel van gond. Biztos, hogy a mai nap lassan fog eltelni a munkahelyen...:O

(#21) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Mint kiderült, az itthoni háló egy pillanatnyi áramszünet miatt deglett meg. Most már megy, meg van oldva ad hoc PoE-vel. A kérdésre megszületett a válasz: 15m-en is felmegy 5V.

Más: voltam ismét fogorvosnál, betette a csapos fogat, meg rá a koronát. Most is érzem a ''megbolygatott fog'' érzését, remélem most nem fog begyulladni, mint a múltkor. Hétfőn megyek ismét, egyrészt kifizetni ezt (23k :Y), másrészt a többit rendbepakoltatni. Sajnos van mit, az utóbbi időben eléggé elhanyagoltam, nem lesz olcsó dolog. ''Szerencsére'' most árusítottam ki egy gépemet (lap, videokártya, a többi véve lett), tehát a kapott pénznek már meg is van a helye: a számban.

(#22) ngabor2


ngabor2
nagyúr

A mai nap viszonylag jól sikerült. Már annak ellenére, hogy a szépen alakuló uptime-omat meg kellett szakítanom, mert nem volt hajlandó menni a net. Elég furcsán viselkedett, asszem AP-csere lesz belőle (már egy párszor ajánlotta a netes srác is, én is, csak eddig nem jött össze). Sajnos a leállás túl rövid ideig tartott ahoz, hogy a tápot kicseréljem. Kezd egyre hangosabb lenni, én meg egyre nehezebben alszom el mellette. De lassam megszokom, vagy legalábbis remélem, hogy ennél hangosabb nem lesz.

Remélem a proci 100%-on se fogyaszt sokkal többet, mint 1-2%-on. Ugyanis tegnap óta a gépem unalmában FAD-ozik, azaz gyógyszert keres. legalábbis a leírás szerint. De mikor nem volt net, és már dolga se nagyon, akkor a vinyón tekert mint a félőrült. Most, hogy ismét tud dolgozni, csendben van.

(#23) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Ma is fogdoki. Kifizettem a múltkori csap+koronát, és csütörtökre viszem 4 tömés árát, 24e Ft-ot... teljesen le leszek gatyásodva a hónap további részében :(

(#24) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Hideg van, álmos vagyok, rossz a kedvem :O

(#25) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Tegnap elég sürgős dolgom lett volna a neten... természetesen megint nem volt. Talán ma lesz. Robi (a netes srác) megígérte, hogy bead egy másik aP-t, mert az enyémet már többször nem látta. A faluban gyakorlatilag csak velem tud ''szakmai'' dolgokról beszélni, mert már félszavakból megértjük egymást, nem kell magyarázkodni. Bár meglátásom szerint ő is csak használati szinten ért a hálózathoz, mint én. Mindegy, egyelőre elég ennyi is, aztán majd továbbképezzük magunkat ;)

(#26) ngabor2


ngabor2
nagyúr

végre ismét itthonról. Mint kiderült, az ap is hibás volt, most le van cserélve egy Linksys WET11-re. Mondjuk vagy feledékenységből, vagy ''kitolásból'' nem mondta meg a srác a def. passwd-t az eszközhöz. Vagy ennyire expertnek vélt? Nem tudom. Mindenesetre van egy jó kis táblázatom ilyen cuccokhoz, abban pont ez az eszköz nem volt benne, de hasonló igen, be tudtam lépni. az is elég érdekes, hogy teljesen más cím került a két eszközhöz... de működik, legalábbis eddig.
Egyetlen szépséghibája, hogy a PoE nem megy, tehát a tápot vissza kellett vinni a nem-szünetmentes konnektorhoz. De amíg nem kell belépni (jelenleg le van véve a beléptetés), addig nem probléma. Utána meg megoldjuk :D

(#27) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Akár a ''nap tanulsága'' topikba is mehetne, hogyha kórház/klinika közelébenfehér köpenyben mászkálsz, számíts rá,hogy kiváncsiskodni fognak, hogy mi merre van... ma 2 emberkének csak a térképet tudtam megmutatni. Kb. 15 percre van a melóhelytől a klinika (fogászat... otthagytam ismét 22e Ft-ot :O), oda is, vissza is kérdeztek. Hogy miért voltam fehér köpenyben, mert nem volt időm/kedvem/hangulatom átöltözni civilbe, így laborcuccban maradtam.
A főnököm is teljesen ki volt akadva, hogy miért nem szóltam neki. Namármost ha szólok neki, az min. egy fél óra. Nála nincs olyan, hogy bemondom, hogy megyek valahova. akkor szépen le kell ülni, és kérdezget, mondja a süket dumáját. nem szeretem az ilyet. aztán az volt a baja, hogy ''visszatartjuk az információt''. Nem akartam már beszólni neki, hogy egyrészt ő is visszatart min. egy olyan levelet, amit elvileg el kellett volna mindenkinek küldeni, másrészt a visszatartott infó csak részinfó volt, ő meg csak a teljest szereti. Néha (Néha? MINDIG!) nagyon kiakasztó bír lenni.
de nem baj, holnap már péntek, csak kibírom valahogy, lesz meló, de legaslább értelmesnek tűnik (egy része...)

(#28) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Ismét itt vagyok. Szörnyűséges ez a részleges netszolgáltatás. Tegnap estétől ma délutánig nem volt semmi elérésem. Bementem a boltba a sráchoz, mondtam neki, mivel a router és az UTP kábel jó, ezért kizárásos alapon vagy az antennam vagy az antennakábel a hibás. Összeforrasztott egy másik antennát (igen, sk, előttem, bonyolultabb cuccnak hittem, de mint kiderült, a szabványos csatlakozókat leszámítva full home made), feltettem: net továbbra se. Maradt a kábel, mint lehetőség, az nem volt a közelben.

Ami érdekes, hogy a routeren a wlan ledje se világított bekapcs után, tehát elkönyveltem, hogy a háló full halott. most meg elkezdett élni. Örülök neki, de ha él, akkor ne random módon, megszakadozva.

(#29) ngabor2


ngabor2
nagyúr

A mai nap se volt semmi :( Megtudtam, milyen az, ha valakit ''kedvesen'' küldenek el a p-ba. Mondom az ötleteimet egy értékes anyag feldolgozására, erre a főnök úgy válaszol, mintha legalább az anyját szidtam volna. ha neki nincs jobb ötlete, akkor miért nem intézi el annyival, hogy ''az nem lesz jó, mert...''? Amúgy is egy bunkó, de ezzel még rosszabb lett.

(#30) ngabor2


ngabor2
nagyúr

A változatosság gyönyörködtet... mire hazajöttem, megint nem volt net. a szokásos önellenőrzés: router jó, wlan jó, gép-router kapcsolat jó, gép újraindítva (ismér csak 2 nap volt az up... így nehéz lesz azt mondani, hogy 7x24-ben megy a gép, de legalább lett hely az egyik vinyón*), semmi. Telefon a csávónak, szerintem már akkor megismerne, ha be se mutatkoznék. Mondja, megnézi. Egyszercsak sunyin lett net, alig vettem észre. Utána sms-tem neki, hogy majdnem jó, már csak a sávszél-csomag nem stimmel, amit még tegnap megígért, hogy visszaállít. mindegy. Remélem a holnapi rendszerváltás után (fix belső cím helyett PPPoE) nem lesznek egy darabig ilyen gondok.

*: hogy hogyan lesz egy újraindítás után hely? úgy, hogy előtte letöröltem egy olyan file-t, ami még fogva volt, viszont nem volt rá szükség. ekkor bár a vinyóról a bejegyzés látszólag eltűnik, de a rendszer még tud róla, a helyet még foglalja, újraindításig.

(#31) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Ismét a tegnapi napot írom le, mert otthon nem igazán volt időm ide is írni.
Tehát tegnap végre befejeztem a fogorvosi kezeléseket egy időre. Elég kellemes anyagi kiadás volt az összessel. A mérleg:
1 csapos fog, 23eFt
6 tömés UV-ra kötő anyaggal 6e/db, összesen 36eFt
1 on-lay/in-lay tömés 15e
Mindösszesen 71eFt :O

De hogy vidámság is legyen: tegnap este ketten is úgy gondolták, hogy én egy szkriptguru vagyok, vagy legalábbis értek hozzá. Mondjuk mindkét esetben sikerrel járt a tanácsom, de lehet, hogy csak a vaktyúk és a szem esete forgott fen...

(#32) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Vagy titkos sávszélesség-bővítés volt, vagy egyszerűen megszűnt a korlátozásom... hasít a net, mint ami megbolondult. Oké, nem megabites, de elég gyakran 300kB/s az össz-sebesség, nagyjából fele-fele megoszlásban fel, ileltve le. Néha 350-ig is elugrik. nem baj, hadd jöjjenek a bitek, hadd javuljon a bH-s arányom.:C

(#33) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Ezt se hittem volna, ha korábban mondják... van egy csomó vinyóm, de helyet cipőkanállal kell szorítanom a lejövő cuccnak... Asszem ennyi a hátránya a szélessávnak. mindegy ,azért találták ki a dvdírót, hogy segítsen ezen az iszonyú problémán :DDD

A menő manó most valahogy nem akar hasítani lefele, mint régebben. mindegy, holnap majd megnézem. viszont a Charmed az tép, mintállat! :C

(#34) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Ma kolléganőm nagyon megörvendeztetett. Odaadtam neki kedvenc sorozatát (ami nekem is kedvenc sorozatom), erre ő hozott nekem a tavalyi vállalati karácsonyi ajándékból. hogy ez miért volt anagy öröm számomra? Mert tavaly karácsonyra a vállalattól (az izraeli anyacégtől) nagyon finom teát kaptunk. Mondjuk ennek igen erős ráhatása volt az én teázási szokásomra. Egy pár hétig ismét el vagyok látva Wissotzky-teákkal.
Azt mondta, ők úgyse szeretik...

(#35) ngabor2


ngabor2
nagyúr

8 nap. Ennyit bírt egyfolytában menni a net. ezt onnan tudom ennyire pontosan, mert a gépem uptime-ja is ennyi, pontosabban lassan 9 nap. A leállás oka: kikapcsolt a szünetmentes táp. Nem értem, hogy nem lehet normálisan beállítani egy szünetmentes tápot, pontosabban egy arról biztosított rendszert úgy, hogyha elmúlt az áramszünet, akkor visszakapcsolja a gépet :( No mindegy, fél nap kiesés, még belefér, bár most nem lesz új menő manó se. majd holnap.

(#36) ngabor2


ngabor2
nagyúr

A héten eléggé elhanyagoltam a blogomat... talán a sok offolás miatt. De írtam szakmai fórumba is, mert lelkiismeret-furdalásom volt. Ne csak a sok offtól lendüljek át addikttá.

Eléggé leizzadtam egy kellemetlen szitutól. Egy torrentes fórumba beírtam valamit, ami egy másik oldal szabályzatába ütközött, és majdnem nagyon rosszul jártam. De úgy tűnik, hogy megoldódott a dolog, és nem lettem kiutálva. Ezek után óvatosabb leszek a meghívókkal, és csak ha konkrétan kérnek, és ismerem az illetőt, akkor mondom neki, hogy van valami.

(#37) ngabor2


ngabor2
nagyúr

A holnapi nap nagy nap lesz számomra. Több okból is. egy része nem publikus, egy részét nem szeretném előre elárulni. de akit érdekel, és figyel, az meg fogja látni, hogy mire gondoltam :D

(#38) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Remélem hamar eltellik a mai délelőtt. Sikeresen kifogytam teából, de nem lesz időm elmenni a teaházba. Majd hétvégén, vagy jövő héten szakítok rá időt.

A talira ''összeesküdtünk'' a másik 2 debreceni táborozóval (lorcsi, MárK), hogy a táboros pólóba megyünk. Lorcsi ötlete volt, nagyon jó ötlet. Remélem leszünk sokan, és megint többet fogok ismerni.

(#39) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Éééés IGEEEN!
A várt sok eseményből 2 be is következett:
- PH! addikt lettem
- megvan a 2. meghívóm egy bizonyos oldalra. Bár nem rohanok elszórni egyiket se, most már óvatosan bánok vele.

(#40) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Ma ismételten kijutott nekem a jóból. Nincs időm az asztalomon rendet rakni, ezért egy adag papírt nem találtam meg időben. ezért kaptam több oldalról jókora lecseszést. Az egyik analítikuscsaj telefonon a főnököm előtt megdícsért, de ez nem sokat változtatott. azt utálom különösen, mikor a főnököm vigyorogva küld el melegebb égtájra :(

Hazajövök, net sehol. No, mondom, várok egy kicsit, úgyis volt dolgom. Egy óra múlva változatlanul semmi. Szólok a szolgáltatónak, most álltak át másik rendszerre, utánanéz. No, 10 perc múlva volt net. Határozottan jobb.

Megnéztem az avataromat, még jobb. Kibontottam a gumicukrot: kezd alakulni az estém. Már csak egy telefonhívást várok, akkor egész vidám is lehetek.

(#41) ngabor2 válasza ngabor2 (#40) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Megkaptam a várt telefonhívást :C Most már nagyon jó. Tea, füstölő, zene, gumicukor, egyéb, vidámság :C Tartson sokáig!:DD

(#42) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Tegnap net- és mosolyszünet volt este. Mint kiderült, a szolg. átállt pppoe-re. hogy miért, és miért pont akkor, rejtély. Ez nem is lett volna akkora gond, de elírta a jelszavamat. ezért nem tudtam belépni, ugrott a szép 27-napos uptime-om.
Azért indítottam újra, mert azt hittem, win alatt több mindenre rá fogok jönni. Hát nem.
Közben valami elromolhatott a KDM-ben is, mert nem akart beengedni... Remélem egy darabig nem kell ismét belépnem, ezért nem fog gondot okozni.
Tehát új uptime-számolás: mától.
eddigi ''rekord'': 27 nap és pár perc.

(#43) ngabor2


ngabor2
nagyúr

El vagyok merülve egyes topikokban, mint a titanic, de érzem, hogy a szokásosnál nagyobb a füst, ráadásul nem is olyan az illata, mint korábban. Oldalra pillantok: az egyik füstölő még 2-t begyújtott, így már hárman füstölögtek :Y Kettőt gyorsan belenyomtam a hamuba.

Úgy tűnik, a zöldtea ma este igen hatékonynak bizonyult, mert mindjárt éjfél, én meg még fenn vagyok.

(#44) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Úgy tűnik, lecsillapodtak a kedélyek az off körül. Tegnap előtt kiborult a bili, mert túl gyorsan telt a topik, a nagyon régi tagok visszasírták a régi típusú, lassú offot. A ''fő offolók'' meg a gyors, pörgős, hülyeségektől hemzsegő, mély értelmet nem hordozó (mit ettem, elfogyott a gumicukrom, küldöm taknyos román galambbal) topikot szokták meg. Most annak annyi. No nem baj, ha nekik félig halott off kell, legyen. Holnap kiderül, mennyire értékelik egyesek az ''élni és élni hagyni'' bölcsességet.

(#45) ngabor2


ngabor2
nagyúr

megnyírtam a bajszom és a szakállamat, mert anyám nem hagyott békén vele. Most megint nem tudom pödörni a bajszom, és így se lettem sokkal szebb...
Biztos vagyok benne, hogy így se fog neki tetszeni, de hadd én döntsem már el, hogy ha már ilyen fejem van, akkor mivel és hogyan takarom el legalább egy részét!

(#46) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Túl vagyunk a disznóvágáson... A dög súlyát szakértők 260-280 kg-ra tippelték, pontosan nem mértük meg. ekkora állattal nem bírtunk volna el csak fogással, ezért lőve lett. Egy puff, a röfi már feküdt is. A termetéhez képest nagyon kevés vére volt.

Szétszedni is érdekes volt, mert 2 dolog volt benne igen vastag: a szalonnája és a csontja. Oké, a húsra se lehet panasz, de nem volt egyszerű művelet.

Ráadásul tegnap még fát vágni is voltunk, és az utolsó pillanatban tudtunk keríteni egy kisteherautót, ami legalább a nagyját haza tudta hozni. Az apraja kinn maradt, azt majd hazahozzuk, az már nem sok. Jó kis akác, öröm lesz vele tüzelni.
Új fűrész jól vág, bár nem nagy/híres márka (Jonsered = Husquarna gazdaságos), de nekünk teljesen megfelel, könnyű, jól vezethető, éles.

Most teljesen ki vagyok fáradva, elég volt a hétvégére ennyi megerőltetés, nem vagyok ilyenhez szokva.

(#47) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Megvolt a 10-éves érettségi találkozónk. A 24 emberből 15 ott is volt. elég érdekes volt újra látni a régi arcokat. volt, aki nem változott szinte semmit, viszont volt két leányzó, akit nem ismertem meg azonnal... Elég változatos életutakat lehetett hallani, nagyjából mindenkinek szerencsés volt az eddigi élete, legalábbis a jelen levők közül. Egy páran vagy azért nem tudtak eljönni, mert nem voltak ilyen szerencsések, vagy épp külföldön tartózkodtak.
Kedden remélhetőleg sikerül megszereznem Ernő barátomtól a Brigádnaplót, amiben igen érdekes dolgok vannak. Szóban hozzájárult a részletek közléséhez, én meg jól lemásolom magamnak ezt a kincset. Reszkessen a fórum az idézetektől ;] Amúgy mint kiderült, tagja a Spatzen Jodler Sextett nevezetű zenekarnak: [link]. Művészneve Herr Akula Schneider. Ilyen szelíd arc: [link]

(#48) ngabor2


ngabor2
nagyúr

hehe, megszereztem a brigádnaplót.

Így kezdődik: Ez kérem egy Szocialista Brigádnapló! Apám hősiesen kimentette a kommunisták piszkos kezéből, hogy egy mégpiszkosabb kézbe kerüljön, hozzám e neves napon: 1992 május 29-én.

Csak a benne levő művek címéből:Ódd el a gatyád, Őrjöngés a zártosztályon, Az ember tragédiája (ismertebb címén Repedés a vécékáván), Halott büzübogarak násztánca, gogaol köpönyege versbe szedve, Ott fogsz pisilni, Vihar a biliben, Az eperfa és a budi, stb. Nagyon súlyos darab, kár, hogy néhány ismert darab hiányzik, vagy hiányos.

Ja, meg benne van az önéletrajzom is :DDD

(#49) ngabor2


ngabor2
nagyúr

hirtelen kb. 6-8x hosszabb lett a szakállam, mint a hajam... ez úgy lehetséges, hogy a hajnyírógép megrágta a frizurámat, most csak 6mm-es. Most sokkal egyszerűbb volt megkötn rajta a törölközőt, érrdekes módon vagy 6-8cm-t biztos csökkent a fejkerületem :D
Vastag, sűrű hajam van, a fodrászok csak ámultak, mikor még jártam fodrászhoz. Egy pár éve itthon anyám vágja.
Mint kiderült, ismét van benne 2 kopasz folt, ami remélhetőleg nyárra elmúlik. Ez tapasztalatom szerint akkor szokott előjönni, ha az amalgámmal tömött fogamat megpiszkálják. márpedig idén ez megtörtént.

(#50) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Fujdogál a szelecske... a szünetmentesem meg kattog, mert gyakran elmegy az áram. Ez veszélyezteti a kitűzött célomat, nem örülök neki. :O

De nem is ez az igazán aggasztó: a fűtés ugyan gázkazánról megy, de mivel kényszerszellőztetett, ezért villany is kell hozzá. ha nincs villany, nincs szellőztetése. ha nincs szellőztetése, nem fűt. Remélem nem akar éjszaka elmenni az áram tartósan.

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  ngabor2 naplója
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.