Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  NEXUS 4 - mélyvíz

Hozzászólások

(#301) #59070464 válasza dnelb (#300) üzenetére


#59070464
törölt tag

Írja, hogy elvileg tudja majd olvasztani a kettőt. De 100%-os nem lesz, mert N5 mellett nem fogja az N4-t használni, így feedback-re hagyatkozva fog fejleszteni. Gondolom én. Nekik egyértelmű, hogy 0day kell a következő Nexus. Magyarországon ( :) ) nekem annyira nem, de a software mégis hajtana afelé. Váltanék én (5 inch, Full HD, S800), csak ahhoz kéne, hogy hogy az árkülönbség hozza azt a pluszt. Ezt két ellentétes dolog gátolja. Az N4 használt piaci ára lefelé mutat, az N5 bevezető ára pedig felfelé. Így a különbség jelentős.

(#299) haligali72: PA-val közel sem egy óra az üzemidő (sőt, egyik ROM-al sem, még OC-val sem). Valaki failozik.

[ Szerkesztve ]

(#302) haligali72 válasza #59070464 (#301) üzenetére


haligali72
aktív tag

Köszönöm!
Szomorú hogy most veszem meg az n4 et és máris arról esik szó hogy megszűnik az xda támogatása, pedig pont az egyik legnagyobb vonzata hogy sokáig lesz támogatott. Na de sebaj, úgy látszik hogy ez lessz az egyetlen mobil amit a gyártó tovább támogat mint egyes romolgatók :) Na meg szerintem nem fogunk mi semmiben hiányt szenvedni, maradnak is és lesznek is majd mások helyettük. :K Még magyar is van közöttük!

hunfatal : +1 :K

[ Szerkesztve ]

(#303) fatal` válasza haligali72 (#302) üzenetére


fatal`
titán

Miért szűnne meg?

Nem lesz franco kernel. Azért az XDA support nem csak abból áll. :)

Egyébként meg még jódarabig lesz hozzá, mert qualcomm chipes lesz az n5 is.

(#304) #59070464 válasza haligali72 (#302) üzenetére


#59070464
törölt tag

Azért nem ilyen drasztikus a helyzet. :U

(#305) haligali72 válasza #59070464 (#304) üzenetére


haligali72
aktív tag

Akkor szerinted mégsem járok annyira rosszul a P.A.C. vagy PA rommal? Neked azért van 3-4 óra kijelzőidő?

(#306) NTonee válasza haligali72 (#305) üzenetére


NTonee
veterán

mondjuk a P.A.C romtól én a hajamat téptem. Még azt a keveset is. Addig sem volt a telefonon, hogy legalább lássam mennyit bír egy töltéssel.

[ Szerkesztve ]

(#307) #59070464 válasza haligali72 (#305) üzenetére


#59070464
törölt tag

P.A.C. nem vonz, sosem próbáltam. PA ROM-al a 4 óra szépen megvan (Franco kernel-el). De attól függ mire használod, lehet kevesebb és több is.

[ Szerkesztve ]

(#308) haligali72 válasza NTonee (#306) üzenetére


haligali72
aktív tag

Azért tetszik mert ahogy olvastam a legjobbakból összegyúrt eggyet amiben benne van szinte minden.

NewmanHD: Ez elég korrektul hangzik.

(#309) NTonee válasza haligali72 (#308) üzenetére


NTonee
veterán

épp neked írtam erről korábban
szerk: de egyébként nyugodtan próbáld ki, majd kiderül, hogy neked mennyire jön be, elvégre nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#310) haligali72 válasza NTonee (#309) üzenetére


haligali72
aktív tag

Igen, de tudod mindenkiben ott motoszkál a kisördög... :B
az az igazság hogy már rettenetesen be vagyok sózva, megvették már közel 1 hónapja a németeknél, csak még nem kapott szabadságot a haverom.
A hat éves kisfiam érettebben viselkedik tőlem, nem beszélve a 15 évesről! A feleségemről ne is beszéljünk, teljesen ki van akadva rám. :DD

[ Szerkesztve ]

(#311) #59070464 válasza dnelb (#255) üzenetére


#59070464
törölt tag

Megspóroltam neked. :) Az r189-es kernel gyári értékeit odaírtam, ha valaki a sok állítgatásban elveszne és a végén nem tudná, hogy már mit mire állított.

The CPUfreq governor "interactive" is designed for latency-sensitive, interactive workloads. This governor sets the CPU speed depending on usage, similar to "ondemand" and "conservative" governors, but with a different set of configurable behaviors.

The tuneable values for this governor are:

above_hispeed_delay (Default is 20000): When speed is at or above hispeed_freq, wait for this long before raising speed in response to continued high load.

boost (Default is 0): If non-zero, immediately boost speed of all CPUs to at least hispeed_freq until zero is written to this attribute. If zero, allow CPU speeds to drop below hispeed_freq according to load as usual.

boostpulse: On each write, immediately boost speed of all CPUs to hispeed_freq for at least the period of time specified by boostpulse_duration, after which speeds are allowed to drop below hispeed_freq according to load as usual.

boostpulse_duration (Default is 80000): Length of time to hold CPU speed at hispeed_freq on a write to boostpulse, before allowing speed to drop according to load as usual.

go_hispeed_load (Default is 99%): The CPU load at which to ramp to hispeed_freq.

hispeed_freq (Default is 1242000): An intermediate "hi speed" at which to initially ramp when CPU load hits the value specified in go_hispeed_load. If load stays high for the amount of time specified in above_hispeed_delay, then speed may be bumped higher. Default is the maximum speed allowed by the policy at governor initialization time.

input_boost_freq (Default is 0): This entry is the frequency which the CPU will be boosted when the screen is touched.

io_is_busy (Default is 1): Set to 1 is quite beneficial for quickly reacting the onset of load.

min_sample_time (Default is 80000): The minimum amount of time to spend at the current frequency before ramping down.

target_loads (The default is target load 90% for all speeds): CPU load values used to adjust speed to influence the current CPU load toward that value. In general, the lower the target load, the more often the governor will raise CPU speeds to bring load below the target. The format is a single target load, optionally followed by pairs of CPU speeds and CPU loads to target at or above those speeds. Colons can be used between the speeds and associated target loads for readability.

For example: 85 1000000:90 1700000:99

targets CPU load 85% below speed 1GHz, 90% at or above 1GHz, until 1.7GHz and above, at which load 99% is targeted. If speeds are specified these must appear in ascending order. Higher target load values are typically specified for higher speeds, that is, target load values also usually appear in an ascending order.

timer_rate (Default is 20000): Sample rate for reevaluating CPU load when the CPU is not idle. A deferrable timer is used, such that the CPU will not be woken from idle to service this timer until something else needs to run. (The maximum time to allow deferring this timer when not running at minimum speed is configurable via timer_slack.)

timer_slack (Default is 80000): Maximum additional time to defer handling the governor sampling timer beyond timer_rate when running at speeds above the minimum. For platforms that consume additional power at idle when CPUs are running at speeds greater than minimum, this places an upper bound on how long the timer will be deferred prior to re-evaluating load and dropping speed. For example, if timer_rate is 20000uS and timer_slack is 10000uS then timers will be deferred for up to 30msec when not at lowest speed. A value of -1 means defer timers indefinitely at all speeds.

[ Szerkesztve ]

(#312) szponzor válasza #59070464 (#301) üzenetére


szponzor
senior tag

Nem gondolnám fail-nek részemről, bár tény, hogy ráférne egy FR, de 4.4-ig nem akarom megcsinálni, utána meg visszamegyek stock-ra egy darabig. Az 1 óra képernyőidő gáz, de hát nem csak képernyőből áll a fogyasztás.
4.4-ig nem FR-ezek, addig a Nexus 7-emet használom.

(#313) #59070464 válasza szponzor (#312) üzenetére


#59070464
törölt tag

Én meg nem gondolnám normálisnak, hogy egy óra üzemidőd van. Elég valószínű, hogy te hibázol. Hogy hol, azt nem tudom. Szerintem aktív négy mag, performance módban sem tudnám ennyi idő alatt lemeríteni a telefont. Kivéve talán ha loop 3DMark-ot nyomatnék rajta.

(#314) szponzor válasza #59070464 (#313) üzenetére


szponzor
senior tag

Nem üzemidő, hanem képernyőidő...mellette 33%-os Facebook-ot jelez, egész este ment a Sleepbot(mikrofon és mozgás rögzítéssel), 10%-os médiaszerver, mivel ha zenét hallgatok, akkor sem megy a kijelző és emellett még akad 14%-nyi hívás, 5-6%-nyi Android OS és kisebb dolgok. 2G, GPS bekapcsolva, Wi-Fi-n kb. napi 5 órán keresztül van.
Természetesen nem performance-ban van, intellidemand vagy interactive van használatban, továbbá a magok fele is általában offline módban van...bár ahogy nézem ritkán tud lemenni deep sleep-be, általában 192MHz-en pörög.

(#315) #59070464 válasza szponzor (#314) üzenetére


#59070464
törölt tag

Képernyőidőre gondoltam én is, rosszul fogalmaztam az imént.

(#316) barnam_


barnam_
nagyúr

Valaki összefoglalná mi ez a CAF kernel dolog?

(#317) TomPack


TomPack
őstag

Paranoid rom-on kivitelezhető, hogy ha pie-t hasznàlok, akkor ne tűnjön el az értesítési sàv? Mint ahogy ezt crDroid-on be lehet.

(#318) #59070464 válasza TomPack (#317) üzenetére


#59070464
törölt tag

Settings / Hybrid properties / Interface: Nav. bar: 0%.

(#319) dnelb válasza #59070464 (#311) üzenetére


dnelb
veterán

Ok ott a gyári(r189) érték, de hol a régi ? :F

[ Szerkesztve ]

(#320) TomPack válasza #59070464 (#318) üzenetére


TomPack
őstag

Igen, így lehet àllítani a navbar-t. De én azt szeretném, hogy pie hasznàlat közben làtszódjon az értesítési sàv is!

(#321) fatal` válasza #59070464 (#318) üzenetére


fatal`
titán

Értesítési sávot írt, nem navigation bart :)

(#322) #59070464 válasza dnelb (#319) üzenetére


#59070464
törölt tag

Milyen régi?

(#320) cukrosleves: angolul használom a telefont, szóval csak tippelni tudtam mit szeretnél. :D Mi az értesítési sáv? Ez nem a status bar (ami felül helyezkedik el)? Másra nem tudok gondolni ( :) ) és akkor amit írtam, az helyes. Ha a nav. bar-t 0%-ra állítod, akkor automatikusan előjön a PIE és fent megmarad a status bar (értesítési sáv? :) ).

(#323) dnelb válasza #59070464 (#322) üzenetére


dnelb
veterán

Az r188 értékek, nem látom, hova írtad őket?

(#324) #59070464 válasza dnelb (#323) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nincsenek r188-as érékeim, r189-en vagyok (az új FKU app-al). Semmi gond nincs vele.

(#325) TomPack válasza #59070464 (#322) üzenetére


TomPack
őstag

És tényleg! :) Köszi! Soha nem jöttem volna rà magamtól!

(#326) Slukkica


Slukkica
őstag

android-4.3.1_r1 (4.3.1)

Bekerült az AOSP kódba :-)

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#327) Worlon83 válasza Slukkica (#326) üzenetére


Worlon83
aktív tag

És ez mit is jelent pontosan? Köszi!

(#328) tgb


tgb
senior tag

Szép estét!
Nem tudtok valami hirt a Carbon Rom update-ről?
7.-e óta semmit nem kinál a goomanager!

az irányár nem félarat jelent!

(#329) #59070464 válasza Worlon83 (#327) üzenetére


#59070464
törölt tag

Tudtommal Nexus 7 (2013)-hoz optimalizációk és fixek.

(#330) TomPack válasza #59070464 (#329) üzenetére


TomPack
őstag

És arra van megoldàs, hogyha kivàlasztok egy kapcsolótva 'Quick settings' -panelon, akkor animàltan megforduljon a kapcsoló bekapcsolt àllapotúra, mint a crDroid-nàl? :)

(#331) Worlon83 válasza #59070464 (#329) üzenetére


Worlon83
aktív tag

Akkor már csak azt kérdezném: ha ez ma történt csak meg, akkor hogy a francba lesz 4.4 ebből 5 nap múlva???

Ok, elhiszem, hogy párhuzamosan is fejlesztenek, de akkor is, ha még leesz tényleg 4.3.1, akkor nem lesz még 4.4.

[ Szerkesztve ]

(#332) fatal` válasza Worlon83 (#331) üzenetére


fatal`
titán

Nem egyszerre fejlesztik őket, a 4.4-et sokkal régebb óta fejlesztik. Ki mondta, hogy 5 nap múlva jön a 4.4?

4.3.1 pedig nem lesz, hanem van és csak a nexus 7-hez tartalmaz hibajavításokat.

[ Szerkesztve ]

(#333) pepe091 válasza fatal` (#332) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Elvileg 14-én mutatják be a Nexus 5-tel együtt, ami 5 nap múlva lesz. :) (A bemutatás után fél-1 órával már fent van az image fájl és upgradelhető. :) )

(#334) #59070464 válasza fatal` (#332) üzenetére


#59070464
törölt tag

(#335) fatal` válasza pepe091 (#333) üzenetére


fatal`
titán

Azt tudtam, hogy az N5-t mikor mutatják be, csak azt nem, hogy ilyen hamar kipakolják az image fájlokat a régebbi eszközökhöz. :)

(#336) #59070464 válasza fatal` (#335) üzenetére


#59070464
törölt tag

Minden eszköz egyszerre kapja.

(#337) TomPack válasza fatal` (#335) üzenetére


TomPack
őstag

Azért valahogy szomorú, és szokatlan azt hallani, hogy 'régebbi eszközök', így N4 tulajként! Dehàt a fejlődés nem àllhat meg, a vilàgnak mennie kell tovàbb, minket meg itthagytak a retro telefonunkkal.

(#338) dombila válasza barnam_ (#316) üzenetére


dombila
senior tag

A lényeg itt olvasható.

A Qualcomm android kernelhez való könyvtárai Apache license alapján készülnek, és a forrásuk nem mindnek publikus. A Qualcomm a gyártóknak elérhetővé tette a könyvtárak optimalizált változatait - persze pénzért. (HTC, Samsung, LG,...) Mivel a Google valószínűleg nem fizet érte eleget (legalábbis a Qualcomm szerint), így neki a Qualcomm egy kevésbé optimalizált library csomagot ad, hogy az AOSP kernelbe beépítse. (Mivel azért a Nexus piacról nem szeretne a Qualcomm sem kimaradni.) Ezen könyvtárak körül volt valami vita a Nexus 7 2013 stock image-énél is.

Ebből adódik, hogy az AOSP kernel a kevésbé optimalizált könyvtárakkal nyilván nem a legtökéletesebb kernel. A többi gyártó a CAF kernel forrásból építkezik - Qualcomm hardver esetén -, ez a forrás a Qualcomm könyvtáraihoz van valamennyire "igazítva".
CAF + optimalizált Qualcomm könyvtárak - stabilabb kernel.

A CM - nyilván a stabilitás miatt - a CAF kernelre vált. (Most, hogy cég lett, valószínűleg tud fizetni a Qualcomm-nak).
Viszont ezzel keresztbe tesz a CM alatti kernel csere-beré-nek, mert az AOSP kernelek nem lesznek teljesen kompatibilisek a CM-el. (CAF kernelt pedig a Qualcomm elég szigorú license kezelése miatt nem biztos, hogy bárki csinálhat.)

Szóval a gond most az, hogy Qualcomm eszközökön kétféle "alap" kernel van/lesz - AOSP, ill. CAF.
Szerintem mivel a CAF - a Qualcomm hozzállása miatt - stabilabb lesz/lehet, egyre több ROM fog erre átállni, és akár idővel a Google is. Mert ugye AOSP az, amit a Google készít, ha pedig a CAF-ra vált, akkor ez lesz az új AOSP. :K (csak persze a Qualcomm ebből pénzt szakít és ez a Google-nek nem fog tetszeni...)

[ Szerkesztve ]

(#339) pepe091 válasza fatal` (#335) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Hát igen.. Szoknod kell még a Google feelinget a Sony után.. :D :DDD

(#340) fatal` válasza pepe091 (#339) üzenetére


fatal`
titán

:DDD

Nem használok stock romot úgysem, szóval csak annyiban érint, hogyha előbb jön, akkor előbb lesz cm/crdroid. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#341) LeadZeppelin


LeadZeppelin
tag

Egy hétig fent volt a Neo kernel és siralmas amit produkált. Egy héten át soha nem értem el vele a 3,5 óra képernyőidőt. Végül tegnap este elegem lett és ment vissza a franco. Jelenleg 10%on van 17 óra készenléttel és 5 és fél óra képernyőidővel. Sőt a neo kernellel konkrétan bekapcsolt képernyő mellett nem pihent a telefon. System monitorral néztem,franco ketnelen ha nem érek a képernyőhöz akkor 2 mag pörög a minimum frekvencián. Ehhez képest neo-n random 2-4 mag pörgött 192 mhztől 1,5 ghz-ig. Ha valakinek van magyarázata szivesen fogadnám ,hátha user error volt és a jövőben nem fordul elő.

(#342) TomPack válasza fatal` (#340) üzenetére


TomPack
őstag

Nekem is a szívem csücske a crDroid, de mióta 4.3 a build nàlam daràl az Android OS. Előtte 4.5h kijelzőt is minden odafigyelés és babràlàs nélkül hozta, aztàn hirtelen hasznàlhatatlan lett emiatt. Stock, és Paranoid rom-al nem zabàl az OS! Ugyanazokkal a beàllítàsokkal, appokkal, hasznàlattal. Mit ronthatok el?

(#343) #59070464 válasza LeadZeppelin (#341) üzenetére


#59070464
törölt tag

Az a kernel k.rva gyors volt, valószínűleg ezért merült úgy. Már nem emlékszem, de nem tartom számon olyan precízen a régi dolgokat, úgy 3-4 óra közti kijelzőim voltak PSX / Neo alatt. PA / Franco-val épp 50%-on vagyok 2.5 óra kijelzővel, pedig nem a gyári CPU governor értékekkel használom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#344) TomPack


TomPack
őstag

Hmm, de most hogy így hangosan gondolkodok, talàn a kernelt okolhatnàm. 4.2-alatt franco-t hasznàltam. Aztàn amikor kijött a 4.3 varia volt vele, és maradt a crDroid alap kernele. Nem volt időm utànaolvasgatni, és hagytam is a dolgot annyiban.

(#345) fatal` válasza TomPack (#342) üzenetére


fatal`
titán

Jó kérdés, én a saját kernelével használom és nem darál. Egyetlen gondom a Viberrel van, a hanghívás használhatatlan, mert a túloldalt csak recsegést meg egyebeket hallanak, alig lehet érteni, amit mondok.

De ez jelen van az összes CM10.2 alapú ROM-on (AOKP-n is). A Stock romon viszont megy, de az nekem kőbuta. :D

(#346) NTonee válasza Slukkica (#208) üzenetére


NTonee
veterán

AOKP teszt küldve

(#347) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok,

Cm-et használok, látom nincs benne photosphere, hol tudom letölteni a 4.3-as verziót belőle?

(#348) Slukkica válasza pityaa23 (#347) üzenetére


Slukkica
őstag

A CM Gapps nem tartalmazza. Tedd fel például a PA Gapps-et abban benne van ;)

(#346) NTonee:Köszi :R

A frissített lista:Nexus 4 ROM Diff :Y

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#349) FordFair válasza pityaa23 (#347) üzenetére


FordFair
tag

Én innen töltöttem le a "9-19_Photosphere_Camera_4.3_signed.zip" fájlt, aztán fel recoveryből és működik :K

(#350) nLali válasza Slukkica (#348) üzenetére


nLali
senior tag

Hasznos ez a lista. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  NEXUS 4 - mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.