Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  NEXUS 4 - mélyvíz

Hozzászólások

(#1) Integra


Integra
titán

a név adott, a téma adott, tartsa kérem mindenki magát ehhez.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2) #59070464


#59070464
törölt tag

Végre.

(#3) dnelb válasza #59070464 (#2) üzenetére


dnelb
veterán

;) welcome back

(#4) TomPack válasza Integra (#1) üzenetére


TomPack
őstag

Köszönjük szépen! :) Remélem hamar elindul itt a csevej a romikról, hasznos alkalmazàsokról, egyedi hs-ről, hasznos tippekről!

(#5) nLali válasza #59070464 (#2) üzenetére


nLali
senior tag

Nem erre a hsz-re válasz, csak kérdezem, hogy használod még a PSX-rom+ NEO kernel kombót? Frissítéseket próbálgatod?
Én most a 13-as kernelt tettem fel, és a 7.2-es romot, de valami nem jó. Másodikra kapcsol be a telefon. Adok még egy napot neki, aztán visszateszem a 7.1-es, vagy korábbi romot és a 12-es kernelt, mert azokba nem tudtam belekötni.

(#6) #59070464 válasza nLali (#5) üzenetére


#59070464
törölt tag

Igen, azóta is a PSX v7.2 / Neo 014b1-t használom. Arra célzol, hogy az első reboot után kapsz egy bootloop-ot? Itt csinálsz még egy reboot-ot és csak akkor beindul el a készülék? Jól értelek?

(#7) dnelb


dnelb
veterán

Valamit kitalálhatnánk kernel üzemidők tesztelésére :D Pl valami beágyazott videó lejátszás vagy hasonló, én most a francot nagyon jónak érzem, de faux elvileg még jobb, csak nehéz ugyanúgy kimérni .. Ami biztos hogy a chrome forrósít meg zabál , ja meg laggol is :D

[link][link][link]

[ Szerkesztve ]

(#8) #59070464 válasza dnelb (#7) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ilyen már van. :) [link]

21/09/13 Base rom changed to PSX....all kernels will be re-tested...sorry for the delay...

22/09/13: Finish benchmark for Faux123 26m
23/09/13: Finish benchmark for Trinity T4h
24/09/13: Finish benchmark for Stock 4.3
25/09/13: Finish benchmark for Franco 184*Retest needed
26/09/13: Finish benchmark for Matrix 11**-112mV enabled
26/09/13: Finish benchmark for Sema 1.6.5**-100mV enabled
27/09/13: Finish benchmark for AK 25+
28/09/13: Finish benchmark for NEO 12**-112mV enabled
28/09/13: Finish benchmark for Hells-core B38**-125mV enabled
29/09/13: Finish benchmark for Franco r184**-125mV enabled
30/09/13: Finish benchmark for Reborn90 r184**-125mV enabled
1/10/13: Finish benchmark for Bricked 20/9**-125mV enabled

Spreadsheet

[ Szerkesztve ]

(#9) NTonee


NTonee
veterán

No, akkor én is "beröfögnék"... Üdv a romolós társaságnak! :C
Én csak annyit tudok jelenteni jelenleg, hogy a CM még mindig atom stabil, cm kernellel viszont nem épp eget rengető az akkuidő. :(

(#10) Krisztián: én bevállaltam egyelőre a napi frissítést, ezért nem is lenne értelme lecserélni a cm kernelt, minden nap újra kellene flashelnem, ha lecserélném. Ezt mondjuk így meg fogom unni, de még bírom a tempót. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) dnelb válasza #59070464 (#8) üzenetére


dnelb
veterán

29/09/13: Finish benchmark for Franco r184**-125mV enabled
A táblázatban még az UV mentes idő van , igaz? Csak mert nem látok **-t.
(#9) NTonee : nekem még szept15ös nightly van fenn :DD
#9 szerk: csak +1 zipet kell feltolni, én mindig megtettem :D mondjuk nekem elég a heti 1 nightly, de már arról is leszoktam. Kövi célpont a psx rom.

[ Szerkesztve ]

(#11) Benex


Benex
senior tag

Slukktol elkértem a tsm r26ot, saját kernelevel tökéletes, napot lazán bírja :D

S üdvözlöm én is a kemény magot :C :))

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#12) #59070464 válasza NTonee (#9) üzenetére


#59070464
törölt tag

Biztos megfogod unni. Főleg, hogy így könnyen csúszol bele egy-egy zavaró bug-ba. Most csak magamtól indultam ki. :)

(#10) Krisztián: ez jó kérdés. :U

(#13) NTonee: Neo kernel-el jelenleg a leggyorsabb rendszer N4-re.

[ Szerkesztve ]

(#13) NTonee válasza dnelb (#10) üzenetére


NTonee
veterán

egy ideig én is betoltam mellé a franco kernelt, de aztán elmaradozott. A PSX romot NewmanHD beszámolói alapján már én is nézegettem, ha lesz egy kis időm, akkor lehet, hogy adok neki egy lehetőséget.

szerk:NewmanHD:
megvolt. :DDD az a bizonyos gservice agybaj, aztán 3x egymás után blackscreen-es nightly.
szerk2: összenézem majd :R
szerk3: igazából nem is a sebesség lenne a lényeg nálam, hanem a lehető legnagyobb személyre szabhatóság, legtöbb plusz feature, ami még a stabilitási határt nem lépi át.

[ Szerkesztve ]

(#14) dnelb


dnelb
veterán

Közben van r186.
* Decrease the input_boost_freq from 1,5GHz to 1,2GHz to achieve a little bit more battery life during normal device usage
ezt tuti visszaveszem :U

[ Szerkesztve ]

(#15) #59070464 válasza NTonee (#13) üzenetére


#59070464
törölt tag

Igazából nem is a sebesség lenne a lényeg nálam, hanem a lehető legnagyobb személyre szabhatóság, legtöbb plusz feature, ami még a stabilitási határt nem lépi át.

Akkor a PSX ROM-t nem neked találták ki, ne próbáld ki, még *PIE sincs benne. Ez egy végletekig herélt, ultra gyors, de nagyon buta ROM. Az N4 gyors készülék, de a sok feature elveszi az erőforrásokat és ez a sebesség rovására megy, még ha ez nem is annyira drasztikus. Ha sok feature kell, akkor használj Paranoid Android-ot.

*LMT Launcher (nagyon durván testre szabható)

[ Szerkesztve ]

(#16) NTonee válasza #59070464 (#15) üzenetére


NTonee
veterán

a cm-ban is pont ezt szeretem, hogy sok plusz dolog van benne. A PA-ot már egyszer feldobtam, de valamiért nem tetszik (nem tudom megmagyarázni).
Ezeket a hozzáadott opciókat azért szeretem, mert ha be van építve a romba, akkor tapasztalatom szerint nem annyira megterhelő a rendszer számára, mintha egy "mezítlábasabb" rom nyakába öntenék egy halom 3rd party appot, amivel átalakíthatom.

(#17) zorromoto


zorromoto
senior tag

Üdv itt .Nagyon örülök hogy létrejött a topik.

Akkor kezdem én is. Ti melyik fotós app-ot használjátok.Próbálnám kihozni a telóból a legjobbat .Eddig kipróbáltam a capture pro-t, camera fv5-t, camera fx-t, és a CM-be beépített focal-t, de igazából az egyikbe ez a másikba az jó.

(#18) NTonee válasza zorromoto (#17) üzenetére


NTonee
veterán

nálam egyértelműen a ProCapture jött be a legjobban. Az alap kamera app és a focal produkciójához képest ezek a képek szerintem nagyon jók lettek.
szerk: csak túlságosan remeg a kezem :))

[ Szerkesztve ]

(#19) #59070464 válasza NTonee (#18) üzenetére


#59070464
törölt tag

Camera Zoom FX-be van stable shot. Nalam ez a nyero camera app.

(#20) dnelb válasza zorromoto (#17) üzenetére


dnelb
veterán

Sokan camerafxre esküsznek, én kipróbáltam de mintha rosszabb lenne a jpg tömörítés, 1 csomó részlet elveszik vagy recés lett. Pedig a tömörítést felnyomtam maxra beállításokban. Focal nekem nem tetszik, szóval maradt a stock.

(#21) NTonee válasza #59070464 (#19) üzenetére


NTonee
veterán

Camera Zoom FX: Kattintson ide, hogy félelmetes FX to your photo! :DDD
Ismerem, a fordítástól eltekintve az is jó app. De egyébként abszolút igaz, amit zorromoto írt. Egyikben ez a jó, másikban az. A ProCapture pl HDR-ben van nagyon ott, de nincs ilyen stable lövés funkciója.

[ Szerkesztve ]

(#22) #59070464 válasza NTonee (#21) üzenetére


#59070464
törölt tag

Camera Zoom FX-ben is van HDR.

(#23) nLali válasza #59070464 (#6) üzenetére


nLali
senior tag

Pontosan ez történt. Én csináltam valamit rosszul?Semmit nem olvastam el róla XDA-n, szóval lehet, hogy kihagytam valamit.

(#24) benco


benco
tag

Sziasztok!
Ti szoktatok backup-ot nyomni? És ha igen akkor mivel?

"nem az van, hogy ücsörgünk a tengerparton és kézzel fogunk halakat" -Bog. Nexus 4

(#25) Viper26 válasza benco (#24) üzenetére


Viper26
nagyúr

Titanium Backup-ot használok, ütemezés be van állítva napi szinten "backup all user apps", ezen kívül drive-ra is fel van sync-elve időnként, ha telón sérülne / elveszne az adat.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#26) nLali válasza benco (#24) üzenetére


nLali
senior tag

Én nem. Annyiszor tettem fel új romot, hogy nagyon gyorsan állítok vissza manuálisan. Bug nélkül, marketből. Beállításokat meg fejből :U

(#27) szponzor


szponzor
senior tag

Én is beköszönnék ebbe a topikba, annak ellenére, hogy a 4.4-ből biztos stock-ot rakok fel, mert az aktuális PA borzasztó. Nem az AnTuTu érdekel, de néha laggol, az üzemideje pedig botrányos...fél óra hangout-tal 50%-ot merül a telefon, a kijelzőidőm a 2 órát sem képes elérni és napi 2-szer töltöm 2G használat mellett.

(#28) Slukkica válasza Benex (#11) üzenetére


Slukkica
őstag

Köszi az ajánlást :R

(#13) NTonee:
Akkor tudom ajánlani a JellyB-TSM r26 rom-ot :K
Pont olyan amit keresel, szerintem.

Ha valaki mást is érdekel akkor linkelek ide :D

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#29) Worlon83


Worlon83
aktív tag

Már van Franko r188 is!

Slukkica
4.4-ből is csinálsz saját verziót?
Nagyon szívesen kipróbálnám a ROM-odat, csak annyira közel van a 4.4 megjelenése, hogy azért a nem egész 2 hétig nem akarok ROM-t cserélni.
Azért 1 link jól jönne :) Köszi

[ Szerkesztve ]

(#30) #59070464 válasza nLali (#23) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nekem is csinálta, de fogalmam nem volt, hogy mi okozza. Igaz sokat nem is foglalkoztam vele. 7.1, 7.2-vel, 7.0-t nem próbáltam. Mivel custom kernel-t használok (Neo), így akár az is okozhatta. A dolog érdekessége, hogy legutóbb (7.2/Neo014b1) az AdAway aktiválás után tapasztaltam ezt, ami lehet véletlen egybeesés is. Utána folyamatos bootloop-om volt, mindig megrekedt a PSX logónál. Wipe cache TWRP alól megoldotta, azóta is jó. Amit azóta tapasztaltam, hogy kijelző feloldás után semmit, sehol nem érzékelt. Néhányszor zártam/nyitottam a kijelzőt, aztán működött. Ez nem a deadlock lesz. A CM-ből pont a deadlock miatt lett elegem, a három közül pedig a PA-t tartottam a leglassabbnak. Aztán nem kizárt, hogy lesz még a telefonomon CM ROM. :U

Beszélgethetünk az alábbiakról is. Neo kernel-hez ezeket a beállításokat (Trickster MOD) használom (nem éppen üzemidő kímélő):

*westwood (végre)
* row_1024 (ezt már tervezem kitesztelni, mert nincs legjobb beállítás)
* 192-1836 MHz ondemand (nagyon smooth, de a governor control-ban azért jó lenne lassan elmerülni)
* force fast charge (működik, de idegesítő hogy kétszer kell csatlakoztatni a telefont, mert második csatlakozásra tölti fast charge)
* fsync / temperature throttle: off
* 533 MHz GPU, simple governor (elvileg nem gyorsabb a 487 MHz-nél)
* hotplug control / enabled: 0 (mindig aktív a négy mag)
* screen wake control: s2w+s2s (tökéletesen működik, sajnos rászoktam)
* screen: 255, 255, 255 | 0, 6, 2 | RGB: 119, 0, 39, 0

[ Szerkesztve ]

(#31) mcsabi84 válasza Worlon83 (#29) üzenetére


mcsabi84
senior tag

Ez jó hír, tegnap feltoltam az r186ot ma reggel vagy 15x indult újra a telóm egymás után. Néha már a bootolásnál kifagyott és restartolt.

(#32) Slukkica válasza Worlon83 (#29) üzenetére


Slukkica
őstag

Szerintem igen :DDD

Elkezdtem egy ROM Diff táblázatot csinálni:
[link]

Délután folytatom a kitöltését. Csatlakozzatok hozzám ebben és akkor meg lehet tudni mik a különbségek a ROM-ok között!

A mérés belakott rendszeren történt, alapértelmezett kernellel ami a rommal érkezik. Valamint alap kernel beállításokkal!

Valamint a várom tőletek a ROM-ok tulajdonságait és értékeit hogy beírhassam a táblázatba. Privátban is vagy akár itt is. (Szakmai fórum léven ;) )

Kérésre:
JellyB-TSM r26

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#33) #59070464


#59070464
törölt tag

Már tegnap eszembe jutott, de elfelejtettem. Még idő előtt meg kellene kérni egy moderátort, hogy nevezze át a topicot, mert lassan megjelenik az új Nexus és nem kellene összekeverni a dolgokat.

Javaslatom:

NEXUS 4 Mélyvíz - az Android OS és Custom ROM-ok szakmai topicja

(#34) Worlon83 válasza Slukkica (#32) üzenetére


Worlon83
aktív tag

Köszi!

Amúgy kíváncsi vagyok, hogy tényleg N5-el együtt érkezik-e a 4.4, vagy úgy járunk, mint annak idején a fehér N4 megjelenésével. Arra is mindenki várta a 4.3-t, aztán végül majd 2 hónappal később jött csak az új verzió.
Ha nem jön 14.én a 4.4, akkor megy fel Slukkica ROMja.

(#35) nLali válasza #59070464 (#30) üzenetére


nLali
senior tag

Feltettem a 14b kernelt, megszűnt a bootloop. Persze nem biztos, hogy a 13-as kernel okozta, de lehet. Tegnap tapasztaltam az első fura jelenséget. Waze navigációba cím begépelésekor a kurzor nem jelent meg. Aztán úgy nyitva maradt a billentyűzet, hogy homescreenen sem akart eltűnni. Reboot segített.
*westwood ( sajnos nem értem, hogy ez mi )
* row_1024 (default)
* 192-1510 MHz ondemand ( OC-t, egy ideje mellőzöm, mert hétköznapi használat közbe nem érzem fontosnak)
* force fast charge ( Kössz a tippet, nem tudtam miért nem megy :) )
* fsync / temperature throttle: off állásban nem tapasztaltál semmi problémát? Még nem próbáltam. Hőmérséklet küszöböt tettem 75 fokra
* 320 MHz GPU, simple governor ( szeretnék rájönni, hogy a quickpic gpu-t használja-e ha bekapcsolom a hardware renderelést. )
* hotplug control : Én a minimum aktív magok számát 1-re állíttottam, a maximum 4.
* screen wake control: nálam koppra nem megy, csak ha keresztbe simítom a képernyőt. Nem jött be
* screen: XDA-n találtam : Eddig jónak tűnnek a színek. Elsőre fura, de fényképeknél élethű. Holnap megpróbálom úgy, ahogy Te állítottad be.
R 255
G 240
B 214

Brightness 8
Contrast 0
Saturation 71

RED
Blacks 119
Greys 113
Mids 20
Whites48

GREEN
Blacks 119
Greys 114
Mids 21
Whites 48

BLU
Blacks 119
Greys 114
Mids 21
Whites 48

(#36) FearTomi válasza Worlon83 (#34) üzenetére


FearTomi
őstag

Jah, csak az N4 fehér, az nem "új" készülék volt, hanem csak egy fehér kiadása az N4-nek. Az N5 teljesen más tészta és igen, azzal együtt fog érkezni a 4.4, hiszen a leak-ek is ezt mutatják és nem raknak ki poénból egy újabb Android figurát a székház elé, mint minden egyes új verzió megjelenése előtt pár hónappal. Én inkább attól félek, hogy nem lesz akkora durranás, mint amekkorát várunk.

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#37) zorromoto


zorromoto
senior tag

Van egy problémám.telepítek egy bizonyos app-t de a végén kiírja hogy nem sukerült.ez mitől lehet?

Más:AOKP-s Rom--ról elmondhatom hogy nagyon gyors alap kernellel is meglepően jól teljesít.

(#38) Worlon83 válasza FearTomi (#36) üzenetére


Worlon83
aktív tag

Nem azt kérdőjeleztem meg, hogy 4.4 jön (és KitKat lesz a neve), csak azt, hogy mikor. Fehér N4-ről is a leak fotók 4.3-t mutattak.

(#39) sonique válasza zorromoto (#37) üzenetére


sonique
őstag

esetleg ütközö aláirás ha egy meglévöt porbalsz frissiteni
masik pedig a rendszer appok szoktak ilyet csinalni
egyszerüen csak masold be a system app folderbe és restart
esetleg ha lib folder is van az apk ben akkor azt a megfelelö helyre bemasolni szintén

@FearTomi
én meg remélem hogy megszünik ez a marhaság hogy mas bulid van nexus 4 en mint a legfrissebb
nexuson

[ Szerkesztve ]

(#40) NTonee válasza #59070464 (#22) üzenetére


NTonee
veterán

Persze, tudom, hogy van benne. Meg kell jegyeznem, hogy nem értek a fényképezéshez, csak megnéztem mindkét app hdr képeit a gépemen és a procapture-el készültek jobban tetszenek. Hogy mit kell nézni rajta, lövésem sincs, csak szebbnek tűnik nekem. :B

(#28) Slukkica: :R :C töltöm is lefele.
(#30) NewmanHD : ,,A CM-ből pont a deadlock miatt lett elegem" Jelentem, javítva lett. Már jó ideje nem találkoztam vele.

(#41) Slukkica válasza zorromoto (#37) üzenetére


Slukkica
őstag

2 dolog miatt vagy már telepítve van és nem telepíthető (van olyan ami csak futtatható) az apk vagy nincs jogod felülírni.

A másik variáció hogy csak /system/app könyvtárból futtatható

[ Szerkesztve ]

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#42) FearTomi válasza sonique (#39) üzenetére


FearTomi
őstag

Hát igen, azt jó lenne elfelejteni!

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#43) zorromoto válasza sonique (#39) üzenetére


zorromoto
senior tag

Egy kicsit konkrétabban mondom.
Az én heppem hogy szeretnék optimus G buborékos lockscreen-t .Ehez találtam telepítendő cuccokat.
1 framevork-res.apk
2 lglockscreen.apk
3 lockscreen-settings.apk
Ezeket kéne a helyükre tenni?

(#44) Viper26 válasza zorromoto (#43) üzenetére


Viper26
nagyúr

Elvileg igen, könnyen bootloop lehet belőle.

Pixel 7 | FR955

(#45) Slukkica válasza zorromoto (#43) üzenetére


Slukkica
őstag

Igen ezek a system/app alá kell bemásolni majd rw-r--r-- jogot adni nekik.
Ezután reboot. Viszont legyen biztonsági mentésed mert nagy eséllyel lesz bootloop - ot!

A framework-res.apk eléggé a rendszer lelke és azt készülsz lecserélni.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#46) kiki89 válasza Slukkica (#32) üzenetére


kiki89
aktív tag

Remélem lesz délután egy kis időm és akkor én is kipróbálom. Nekem fontos lenne a jó üzemidő, alap kernel jó lesz vagy kísérletezzek? :)

"Amit birtokolsz, az birtokba vesz!"

(#47) NTonee válasza Slukkica (#28) üzenetére


NTonee
veterán

Fel is dobtam, már állítgatom. Ez nagyon... nagyon tetszik! :C
A 4.4 érkezéséig marad és nyúzom. :R
szerk: a Dementia kernel van benne?

[ Szerkesztve ]

(#48) fatal` válasza Slukkica (#45) üzenetére


fatal`
titán

A frameworkot nem az appba kell tenni, hanem a frameworkbe :)

(#49) Slukkica válasza fatal` (#48) üzenetére


Slukkica
őstag

Igazad van kicsit benéztem :-)

#46 ) kiki89: az alap kernel jó lesz nem kell kísérletezni, persze ha akarsz akkor nyugodtan. JSS kernelek jó a rom hoz.

( #47 ) NTonee: nem Dementia kernel van benne mert az még nem stabil. Random reboot - ok jellemzik még. Ha elkészült akkor opcionálisan telepíthető lesz a rom-ra.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#50) kiki89 válasza Slukkica (#49) üzenetére


kiki89
aktív tag

Köszi! :R

"Amit birtokolsz, az birtokba vesz!"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  NEXUS 4 - mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.