Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tildy


tildy
nagyúr

Halihó!
Olyan gondom lenne, hogy ma újraakartam pakolnia windozt(persze linux alól szépen formatáltam meg minden) , de csak addig jut el hogy hardverösszetevők keresése.MAjd fekete halál.(elvileg ezután kék képernyőnek kéne jönni, aholis keresi a hardvereszközöket.)
2003 az felmenne (mert az továbbjut ezen a ponton) csak ahhoz meg nem jóa serialom.Most épp mandrake linux alól irom ezeket, úgyhogy légyszi segítsetek mi lehet a gond.Hardverhiba?
Vagy egy újraparticionálás és mindne oké?Vagy mi?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2) Out válasza tildy (#1) üzenetére


Out
addikt

Volt mar fenn ezen a gepen XP elotte? Ha nem ,akkor lehetseges hogy hardverhiba, esetleg BIOS frissites is segithet. Az XP kenyes a hardverekre nagyon :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3) tildy válasza Out (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Mint írtam ''ujraraktam volna az xp-m''.Tehát volt.Ráadásul tökéletesen ment, csak gondoltam még gyorsabb lesz ha ujrarakom, és csak a tényleg használt progikat rakom fel.
Mint mondtam a windows 2003 simán felmegy, csak arra meg ugye nincs sulilicenses keym, ami meg van azt meg nem fogadja el.
Tulajdonképpen azért is újra akartam pakolni, mert most sulinet miatt igen sok hardver került bele.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) Crion válasza tildy (#3) üzenetére


Crion
aktív tag

Sulinet miatt sok hw került bele?:)

Érdekes lesz visszaigényelni:-) na mind1.


Mik kerültek bele pontosan? Talán azokban kell keresni a hibát:-D

(#5) L3zl13 válasza tildy (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

BIOS beállításokat reseteld. Úgy hallottam lehet ilyen gond.

Másik, hogy volt valami hardver csere a múltkori XP telepítés óta?
Videókártya vagy hasonló. Lehet, hogy azzal van baja.

Egyébbként mi az a fekete halál? Csak egy fekete képernyő, vagy a monitor kikapcsol?

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#6) tildy válasza Crion (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Mit lesz érdekes visszaigényelni?Kapott videokartyat tv kartyat , bluetootht a regi gepem.
DE úgy látom te sem érted.Kiszedem ezeket a dolgokat, már idekábel csere is volt, de ugyanugy a telepites legelejen feketehalal.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) tildy válasza L3zl13 (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak fekete képernyő.Próbáltama geforce 2essel a gépben is telepiteni(az volt eredetileg benne) akkor sem ment.
Sazl mint mondtam volt hardvercsere:tvkartya, videokartya+ pár usb-s kulso eszkoz is kerult a gephez.
Bios reset is volt már.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) Crion válasza tildy (#6) üzenetére


Crion
aktív tag

csak azért kérdeztem mert max 2 sunyinetes dolog ficcenhet be a gépbe mint alkatrész, de most ne ezzel foglalkozzunk:)


Nekem is volt ehez hasonlo gondom most kari előtt, ott vagy a particionálás előtt, vagy aután nyertem egy restartot. Proci volt...

Nálad nem hinném, hogy az mert eddig jó volt, akkor nem valószinü, hogy tönkre ment. Bluetooth-al kezdeném a helyedben, hogy kihuz és ugy proba, aztán tv tuner, majd a vid kari.

(#9) tildy válasza Crion (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Minden sulinetes cumo ki volt szedve.Mint irtam, nekem nem restart van.Hanem el sem indula telepites.
Nagy gond nem lehet , mert a 2003 vigan felmegy.
Mandrake vigan felmegy.Debian vigan felmegy.

Ezt a 2 sulinetes dolgot meg hol olvastad?Szerintem nem igaz.Sot.Akkor miert lehet opcios dolgokat kapni?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) L3zl13 válasza tildy (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez a feketeség még a ''karakteres'' vagy már a grafikus képernyőn van?
Azaz particionálás, telepítési hely kiválaszása előtt vagy után?

Aki hülye, haljon meg!

(#11) alázógyík válasza tildy (#9) üzenetére


alázógyík
őstag

Azért a Windows a leg hardver-érzékenyebb az összes oprendszer közűl!Biosba töltsd be a default beállítást,hátha az segít!

(#12) tildy válasza L3zl13 (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Előtt.A karakteres előtt.
Bios default már megvolt. 0 eredmény.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) Crion válasza tildy (#9) üzenetére


Crion
aktív tag

Sulinetes dolog, ugy müxik, hogy van 2 szülö, és tök mind1 hány gyerek. szülönként 1-1 termékre igényelhetnek vissza max 60k Ft-ot.

_gyári_ cd ről telepited az xp-t?

(#14) tildy válasza alázógyík (#11) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha így lenne, akkor magyarázatot várnék arra, hogy mégis fél évig miért nem rinyált az xp, ha annyira hardverérzékeny?Miért ment teljesen kafául?
Még tegnap is.
Csaka telepito szarakszik:mar vagy 3 xp telepito cdvel probaltam.
Most csak azért nincs winem , mert linux alol leszedtuk hatha az a gond.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) Crion válasza tildy (#14) üzenetére


Crion
aktív tag

Ezt a linux alól leszedtüköt, hogy érted? mit csináltál pontosan?

(#16) L3zl13 válasza Crion (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én sem tudok ilyen korlátozásról. Tudtommal lehet több kissebb értékű cucc is.

Aki hülye, haljon meg!

(#17) tildy válasza Crion (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

Rosszul tudod.Szülőnként 60Eig igényelhetnek vissza, és nem 1-1 termékre, hanem összesen 60ig.Kulonben nem lenne ertelme az opconalis dolgoknak....

Nem nem gyári cd,.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) tildy válasza Crion (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Mit?cfdisk.meg mkvfat.
Tehat atirtuk a particios tablat, es formaztunk az adott helyre egy fat32es particiot.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) Crion válasza tildy (#17) üzenetére


Crion
aktív tag

Hát, majd kiderül, mert nekem a kereskedő mondta, hogy sok helyen igy hiszik, de nem lehet termékeket összevonni. Talán ez az üzlet benne:)

(#20) L3zl13 válasza tildy (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem lehet, hogy a linuxos formázással van valami baja?

Aki hülye, haljon meg!

(#21) tildy válasza L3zl13 (#20) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem, mert előtte sem ment fel(a formázás már végső elkeseredésemben volt....).Ugyanitt leállt ugyanigy.Még csak hibaüzenetet sem dobott.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) Crion válasza tildy (#18) üzenetére


Crion
aktív tag

Akkor talán szedd le azt a particiot, és csinálj pl win98al rá, de nem értem minek kellett linuxalol fat32-t csinálni. Feltételezem ugyis ntfs-t fogsz használni...

Tehát bootcd, pqmagic particio töröl-> xp boot és telepit.


Esetleg még egy fdisk /mbr is hasznos lehet:)

[Szerkesztve]

(#23) tildy válasza Crion (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor a kereskedőre ráférne egy kis olvasgatás, mert rosszul tudja.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) Crion válasza tildy (#23) üzenetére


Crion
aktív tag

Kiderül. :D

(#25) tildy válasza Crion (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem fogok ntfst hasznalni, mert linux nem tud ra irni.
És azért kellett linux alol fat32t csinalni, mert mar semmilyen mas otletem nem volt, mivel mar az osszes lehetseges dolgot kiprobaltuk.

Izé, ez utobbit amit irsz , még nem, de csak amiatt mert el kell mentenem a vinyorola dolgaim, es ahhoz at kell mennem parom kolijaba.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) tildy válasza Crion (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

Márcsak azért is hülyeség amit mondtál sulinettel kapcsolatban, mert az ember(diák) akár a saját adójából is levonhatja, tehát az már kapásból 3.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) Crion válasza tildy (#26) üzenetére


Crion
aktív tag

A diák csak akkor diák, ha nincs jövedelme, ha van is akkor olyan kicsi, hogy nem igazán igényelhet vissza:D

(#28) tildy válasza Crion (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

A diák az akkor diák, ha valmely tanintezmeny(amely persze megfelel a sulinetben leirt felteteleknek) hallgatoja, tanuloja.
Már csak azért is hülyeséget beszélsz, mert egy estis költségtérítéses pl. mibol fizetne tandijjat, ha nem dolgozik...argggggggggggh
Te honnét veszed ezeket a hülyeségeket????

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) Crion válasza tildy (#28) üzenetére


Crion
aktív tag

pl én is költség téritésesen tanultam és nem dolgoztam mellette--> diák voltam.

Viszont amikor dolgoztam, nem voltam már diák, mivel a jövedelmem meghalatta a megszabott összeget ( nem volt nehéz ).

[Szerkesztve]

(#30) tildy válasza Crion (#29) üzenetére


tildy
nagyúr

Jaj de fogs mar fel, hogy az is diak, aki dolgozik mellette.Nem a munka vagy nemmunka határozza meg a diákságot, hanem bazz az hogy van-e érvényes matrica a diákodon, amit a suli leigazol.

Egyebkent meg:
Kik vehetik igénybe a támogatást?

A 2002-es XLII. törvény módosítása értelmében minden pedagógus, hallgató, oktató, feln

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) tildy


tildy
nagyúr

Lemaradt pár dolog.Pl az, hogy a hallgatói jogviszonyt az iskola igazolja.Aminek viszotn semmi köze a munkahelyhez.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) Alan válasza tildy (#1) üzenetére


Alan
aktív tag

Kollegina, nézze meg, hogy a BIOS-ban nincs-e bekapcsolva valamilyen boot vírus elleni védelem. Ha igen, kapcsolja ki és próbálja meg újra a telepítést.

(#33) tildy válasza Alan (#32) üzenetére


tildy
nagyúr

Kollegina megnezte nem volt bekapcsolva a boot virus elleni vedelem:)
Ötleteim kifogyóban, igy nincs mas hatra, atviszem paromhoz a gepem, es hardverenkent mindent szepen kiprobalunk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) lesaux válasza Alan (#32) üzenetére


lesaux
veterán

Hát téged meg mi lelt? :D

(#35) Alan válasza lesaux (#34) üzenetére


Alan
aktív tag

lesaux: Nyugi, magamnál vagyok, ne aggódj :)

tildy: Hát ez volt az utolsó ötletem, sajnos akkor valószínűleg rossz particionálás vagy hardverprobléma lesz az ok. Sajnos.

(#36) lesaux


lesaux
veterán

XP-n nincs olyan, mint a 98-on, hogy setupcor.exe?

(#37) L3zl13 válasza lesaux (#36) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Olyan talán nincs, de talán van valami nem publikált gomb ami segíthet.

Nekem volt egyzser hasonló problémám win 2k telepítéssel. Mindenáron duál procisnak ismerte fel a gépet a telepítés első szakaszában. Utánnanéztem az MS-nél, és azt írták nyomjam meg a telepítés kezdetén valamelyik F gombot. (Nem a raideset.) Megnyomtam és nem történt semmi. Végül kiderült, hogy memóriahiba volt. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#38) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Tildy, esetleg próbáld meg lejjebb venni a memória, proci sebességet, időzítést. Akár a default alá. Ha így megy esetleg akkor tutira hardver hiba.

Aki hülye, haljon meg!

(#39) lesaux válasza L3zl13 (#37) üzenetére


lesaux
veterán

Ez ment az aranyköpéses topicba. :DDD

(#40) lesaux válasza tildy (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Pontosan milyen vasak vannak benne?

(#41) boygo


boygo
aktív tag

Ha másképp nem megy ragd fel a win 98-at és arra az xp-t. :P

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#42) L3zl13 válasza lesaux (#39) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Örülök hogy tetszett. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#43) tildy válasza L3zl13 (#38) üzenetére


tildy
nagyúr

Proci sebbeseg mar volt lentebb veve, memoria meg nem.Proba cseresznye.Remelem segit.Mindegy, masik koliban mindent tovirol heygire kiprobalunk.Igaz egy ures vinyot jo lenne keriteni, -talan van-, bepakolom azt hatha arra felmegy..

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) tildy válasza lesaux (#40) üzenetére


tildy
nagyúr

A legutolsó próbálkozásnál az alábbi hardverek voltak benne:
vinyó
2 cd
radeon 9200
memória
meg persze táp

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) lesaux válasza tildy (#44) üzenetére


lesaux
veterán

A memó is sulinetes, vagy már régebbi?

(#46) burgatshow válasza tildy (#43) üzenetére


burgatshow
veterán

Pontosan ezt akartam mondani, hogy próbálj meg szerezni egy üres vinyót, mert ha arra felmegy akkor bizony a formattal van gáz! :)

(#47) tildy válasza lesaux (#45) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem a memó nem sulinetes.Csak a radeon 9200-es és a tvkártya az.(meg persze a külső eszközök: bluetooth, hangfal, nyomtató)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) tildy


tildy
nagyúr

Egyebkent nem tudom mitol van, de miota ki be raktam az eszkozoket tul gyorsan eljut a bootolas fazisaig a gep.Eddig szepen lattam, mi van a gepben, most meg hopp.Lehet nem szamolja le a memoriat?!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) L3zl13 válasza tildy (#48) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Lehet, hogy a default settingsben nincs benne a memória ellenőrzés. Vagy a meghajtókat nem keresi, hanem fixen el vannak tárolva.

Aki hülye, haljon meg!

(#50) tildy


tildy
nagyúr

Na megpróbálok w2k-t felrakni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.