Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) etohun


etohun
aktív tag

Az Apple egyetlen problémája az, hogy még nem jöttek rá, hogy a rugalmas, hajlítható kijelzőt hogyan tudják kellően törékennyé tenni ahhoz, hogy gyakrabban menjen tönkre a 10 cm-ről történő leejtésektől, mint a folyamatos nyitogatástól és ezáltal pénzért cserélhessék.

(#2) judas13


judas13
addikt

Közreműködött Zack's "JerryRigEverything".. 🔞

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#3) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Megint más pélójával verik a csalánt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) hapakj válasza etohun (#1) üzenetére


hapakj
aktív tag

köszönjük Emese

(#5) spect80


spect80
senior tag

kíváncsi vagyok az apple milyen követelményeket támaszt egy számára nem is létező technológiával szemben

Ez kb akkora hírérték minha Elon Musk odaböknéa Byd-re hogy sz*r csak mert

[ Szerkesztve ]

(#6) fateless


fateless
veterán

Zseniálisak, komolyan mondom.

Egyszerre indokolták meg, hogy miért nem csinálják még meg (minek, ha így is jól fogynak a termékeik, majd akkor elég lesz a "we reinvented the foldable" szlogent elsütni, amikor már esnek az eladások), és egyszerre le is fikázták a konkurencia termékét, hogy a potenciális apple-áttérők ne is gondoljanak arra, hogy vesznek egy droidos foldable telefont.

Akárki a marketingesük, megint zseniálisat alkotott. :R

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#7) 7Heads Drago válasza etohun (#1) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát ezt én pont megcáfolnám. Nálam az I11 nagyon szépen teljesített. Nálam inkább szoftveresen bukott el az Apple.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#8) hapakj válasza spect80 (#5) üzenetére


hapakj
aktív tag

hát én megtapogattam pár foldable phone-t. Hát szerintem borzalmasak, a kijelző tapintása mint valami bóvli párezres kínai tableté + benne van az tűrődés amit rohadtul érezni és még a fény is törik rajta.
Abszolút egyet értek, hogy olyan messze van az apple minőségtől mint makó jeruzsálemtől. De egyébként bármelyik konzervatív üveg minőségibb telefon jobb ennél.

(#9) etohun válasza spect80 (#5) üzenetére


etohun
aktív tag

Valószínűleg benne volt a tesztben 100 üzenet elküldése iMessage-en... :DDD

(#10) etohun válasza 7Heads Drago (#7) üzenetére


etohun
aktív tag

Egyáltalán nem a hardverüket akartam szidni, hanem annak szervizelhetőségét, és a cserealkatrészek hozzáférhetőségét és az ezekhez kapcsolódó profitéhséget. A hajlékony kijelző nem törik össze olyan könnyen, mint az üveg, így a szervizelésből/apple care-ből befolyó jövedelmeket csökkentené.

(#11) Kinder válasza spect80 (#5) üzenetére


Kinder
senior tag

Odabökte kb 10 éve :DDD

(#12) joey04


joey04
titán

Samunál sem mennek át, csak kiadják így is.

(#13) TechMagneTic


TechMagneTic
tag

Nyílván azért nem mentek át mert nagyon sérülékeny... Főnökömnek 2 év alatt az 5-ik ilyen flipflop fos Samsungja van... fél-1év és feladja az összes... Vagy a kijelző alatti flex kábel törik meg, vagy lesz egy szép zöld pixelcsík függőlegesen a kijelzőn, vagy csak többet nem működik a kijelző ha kinyitod csak a külső...Marketplace is tele van hol ilyen hol olyan hibával rendelkező Flip-Fold készülékkel... Most majd jönnek a Fold huszárok és jól megmondják nekem az igazukat, hogy marhaságokat beszélek az övék tökéletes :DDD ... Az ... még :DD
(Arról ne beszéljünk, hogy idővel már egyiket sem lehet rendesen 180 fokba kinyitni...)

[ Szerkesztve ]

(#14) spect80 válasza hapakj (#8) üzenetére


spect80
senior tag

Értem, ez jogos érv. Csak az érdekel, hogy az applenél milyen minőségi előírások vannak egy nem létező termékre. Az Apple minőség ebben a kontextusban pedig nem értelmezhető, mivel nincs összahajtható kijelzős terméke.
Csak arra akartam utalni, hogy ez nem több egy kissé béna marketing húzásnál, de láthatóan működik.

(#15) Ricardo


Ricardo
félisten

Pedig ők már rég megcsinálták a sajátjukat. Az iPhone 6 nevet kapta. :D

Tényleg. Az anno hogy ment át az Apple minőségbiztosítási tesztjein?

(#16) hapakj válasza spect80 (#14) üzenetére


hapakj
aktív tag

Hát az is jó kérdés, hogy egyáltalán honnan van az info, amit random tech oldalak össze vissza irogatnak és nincs fennt hivatalosan az apple oldalán az nekem nem marketing.
"értesülései szerint", "állítólag". ja, jó :D

(#17) fateless válasza spect80 (#14) üzenetére


fateless
veterán

Azért ha az ő kijelzőtechnikájukat vennék meg, akkor érthető, hogy ezt tesztelik, de attól még ügyes húzás volt ez a nyiltkozat...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#18) joey04 válasza fateless (#17) üzenetére


joey04
titán

Értem, hogy tetszik a marketing, de ez ahogy olvasom egy (vélhetően) igaz pletyka. Szóval az apple nem mondott ilyet.

(#19) evR


evR
aktív tag

Szerintem az Apple nem gyart kijelzot, tervez,megbiz mast. Ha atmegy az ellenorzesen, legyartAT. Ennyi, ha nekik nem oke a minoseg, nem kell.. Minek a plusz fejfajas? Oszinten, nem igy gomdolkodnal?

''...trend a lelke mindennek...''

(#20) róland válasza hapakj (#16) üzenetére


róland
veterán

Random tech oldal kapott egy jól látható mennyiségű zöldhasút és írt egy cikket. A cikk alkalmas arra, hogy "belerúgjon" a konkurenciába, s fényezze a megrendelőt. "Uborkaszezonban" pedig az aktuális hétre is jut hír a megrendelőről.

Viszont a PH! lapcsaládban eddig ennél komolyabb cikkek voltak a jellemzők.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#21) Plazmacucci válasza róland (#20) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A lapcsalád a telefonromboló youtuber videóit promózza. Tudom, tudom, ez tudomány. :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

Remélem milliókat fizettek annak aki letesztelte. Én a feléért is megmondtam volna. ;]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#23) 7Heads Drago válasza róland (#20) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez nem az a újság már. Sajnos....

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24) Greentea válasza joey04 (#12) üzenetére


Greentea
senior tag

:DDD :DDD :DDD

(#25) Predatorr


Predatorr
őstag

Az Applenek már rég van hajlítható telefonja. A minap láttam is egyet, farzsebből előhúzva szuperül követte a tulaj seggívének vonalát, legalább 1,5cm-rel hajlítva 2 vége között. A Samsungnak sajnos egyelőre inkább félbehajtható telefonjai vannak, hajlítani elég nehéz őket.

róland: mobilarénán eddig is dübörögtek a „hajlítható” telefonok, ezt nem nevezném komolynak. :(((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#26) opr


opr
veterán

Nem vagyok egy apple rajongo (hu de nagyon finoman fogalmaztam), de szerintem ez egy teljesen ertheto lepes toluk. Mostanra eljutottunk oda, hogy sokan azert veszik az apple telefonokat, mert tudjak, hogy az 7 evesen is telefon. Droidnal is boven van erre pelda, de joval nagyobb lutri.

Legjobb pelda most faterom. Evek ota iPhone-t hasznal (ezt kapta hugomtol), de nem birja megszokni, szamara az android ezerszer kenyelmesebb, kezhezallobb, logikusabb. Viszont annyi penz, amennyi egy jo telefon, az mocsok sok neki. Nemsokara muszaj lesz neki ujat venni, iPhone lesz belole. Minden ellenere is iPhone lesz belole, mert letezik belole normalis meretu, es mert kozel biztos lehet benne, hogy ha vigyazni fog ra, ha egyszer kifizeti, 7 evig tudja hasznalni. Es ha ennyit kolt ra, akkor ez az az ido, amit szeretne kapni.
A dolgok mostani allasa szerint a hajlitgathato telefonok ennek a felet is csak szerencsevel mennek el es nagyon ritkan. Mondom ezt Fold5 tulajkent (ha elmegy 3 evet, mar nagyon orulni fogok neki, de keszulok ra, hogy ket ev mulva cserelni kell). Ha az apple meg akarja orizni ezt a fajta hirnevet, amit mostanra kiepitett (marpedig hulye lenne ezt eldobni), akkor meg 3-4 evig biztos nem lesz nekik hajlithato telefonjuk.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27) hmb válasza etohun (#1) üzenetére


hmb
aktív tag

soha többet Apple. 3 hónap után nem lehetett tölteni.bar teljeskörű biztosítással vettem, azt .mondtak hogy fizetnem kell hogy cseréljek.ez tablet volt.a telefon első eseskor szilankosra tört,érdekes módon más ceg teloit meg nem sikerült ejtéssel összetörnom.fotazasban goggle úgyis jobb.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#28) Hallosz


Hallosz
senior tag

Amennyire én tudom, a Samsung is tesztelte az Apple hajlítható kijelzős termékeit.
Az eredmény enyhén szólva is lesújtó, már az első összecsukás után használhatatlanná váltak az almás cég eszközei.:))

Mert lakni, muszáj.

(#29) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#30) Lajmund


Lajmund
senior tag

Jó kis marketing az biztos. Én akkor is samsungot vennék kockàzattal mint apple telefont mert sokkal élhetőbb testreszabhatobb a rendszer nem úgy mint a fullaszto primitív ios. Írom ezt egy fold ötröl és kb soha nem fogok visszavàltani hagyományos telefonra mert egy ilyet teljesen más dimenzió használni akàr csak forumot olvasni is vagy jàtszani mint egy kicsi telefonon irom ezt úgy hogy elotte 23 ultràm volt. Hajlitás màr nem zavaro de jó lenne ha nem lenne. Gyàri folia simàn élhető ugy higy minden telomra üveget tettem a tapintàs miatt de ezen màr elég kemény. De làttam olyat hogy pl egyik nyomorult mm-be hidrlogélt tettek belülre na az tényleg fos.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#31) Tibee86


Tibee86
veterán

Ki gondolta volna, hogy egy béta cucc sokadig szériája se üti meg a mércét.

(#32) 7Heads Drago válasza opr (#26) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha fórumokat olvasgatod bőven akad már droidban is olyan aki 7 éve használja. Az Ios pl nekem se állt kézre. Bő 1 évig próbálkoztam vele. Most egy Poco F5 van. Harmad vagy negyed áron vettem egy csúcs telohoz képest és a tavalyi csúcs soc van bennne. Kétlem hogy 3 év után megállna, de még ha meg is áll akkor is olcsóbb lesz venni egy másikat 3 év múlva. De ez csak az én példám. Nagy a választék.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#33) Crafter32


Crafter32
őstag

Nekem nagyon tetszenek a hajlítható Samsungok, de gyári hibás az összes. A képernyő törésnél kezdődik a hiba, majd kuka lesz az egész. Használtan nincs is nekik áruk, nem sokan mernek venni, csak a fanatikusok. Internet tele van vele, hogy a Samsung hivatalosan elutasítja a kijelző cserére jött garanciális kérelmeket külső behatásra hivatkozva. Nagyon durván oda kell tennie magát a felhasználónak, hogy mégis kicserélje a Samsung garanciában. Persze van aki szerencsés és karc sincs a telefonon, mert ha tokban volt és amiatt van rajra mikrokarc abba is belekötnek. Vannak akik megtehetik évente kicseréltetik a kijelzőt 300 ezer körül, de ez egy szűk réteg. Ez egy kiforratlan technikai újítás. Utálom az Applet, de a tulajdonosok visszajelzései alapján teljesen igazuk van. Ezek a telefonok alkalmatlanok még a kereskedelmi forgalomba hozatalra.

(#34) Azie válasza joey04 (#12) üzenetére


Azie
őstag

:C

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#35) doooo válasza Crafter32 (#33) üzenetére


doooo
veterán

Lol

(#36) Azie válasza 7Heads Drago (#32) üzenetére


Azie
őstag

F3 is jól bírja, ha az F6 Pro jó lesz, akkor megy cserére családba a RN7 helyére.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#37) Wesiz


Wesiz
tag

szóval az apple aki nem is gyárt hajlítható telefonokat, megmondta hogy az ő (nem létező) strapatesztjein egyébként át se mennének a samsung telefonjai? váó...
ez így nagyjából annyira releváns mintha a h&m azt mondaná hogy a tesla autói náluk nem mennének át a törésteszten, ha gyártanának autókat.

(#38) babosmiki


babosmiki
addikt

Ez aztán kifogás szép volt Apple... :DD :((

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#39) joey04


joey04
titán

[link]

Újabb pletyka. Na most ez azért érdekes, mert piacra dobták a Vision Pro-t, ami olyan, mint a mostani hajlíthatós telefonok. Kihozták a lehetőségekből a maximumot, de ez így még szar. Nagy, nehéz, kényelmetlen, hamar merül. Most ha ezt a csapatot átrakják a hajlíthatós iPhone vonalra, az azért érdekes, mert a következő iPhone kamera elrendezése, az UW kamera pimpelése, mind a Vision Pro miatt lesz, plusz a pletykák szerint még az iOS kinézete is követni fogja valamilyen szinten. Ez arra utal, hogy erősen építenek a Vision Pro-ra (ami szvsz hiba) akkor viszont azt fejleszteni kéne nagyon, nem pedig a gárdát átrakni a hajlíthatós iPhone-ra, ami megint csak egy bétás szar lesz, mint a Vision Pro, vagy a mostani hajlíthatós telefonok. Szóval elég hülye döntés ez. A Vision Pro-t is korai volt kiadni, meg a hajlíthatós telefont is. Ezekre meg kellett volna hagyni 1-1 kisebb részleget a laborban, teszteljenek, próbálgassanak, aztán ha olyan állapotban van, AKKOR piacra lépni. Korábban ilyen volt az Apple (mondjuk a haterektől azért is kapta savat, mert azok csak annyit láttak, hogy máshol mér régóta van, de az ő véleményük érdektelen), de Cook vezetése alatt egyre jobban mennek abba az irányba, amit a többi cég képvisel, és dobnak piacra bétás dolgokat. Az AI is nagyon gyerekcipőben jár, s24-en próbálgattam, nevetséges, és a plyetykák szerint az iOS 18-ban is ez lesz a nagy bumm, hát szerintem az is szar lesz. Mindegy, ez van.

(#40) hegedus001 válasza joey04 (#39) üzenetére


hegedus001
aktív tag

"ami olyan, mint a mostani hajlíthatós telefonok"
Miért is ugyan olyanok?! :F

"Ez arra utal, hogy erősen építenek a Vision Pro-ra (ami szvsz hiba)"
Ezt majd az idő megmutatja, az Apple-t ismerve közel sem lesz ez olyan bukta, elsőre bevallom őszintén én sem láttam benne annyira a fantáziát, de már nagyon máshogy gondolom.

Az orvostudományt konkrétan fenekestül felforgathatja (főleg az oktatás részét :) )

Alig várom, hogy esetleg én is kipróbálhassam, szerintem hatalmas durranás lesz idővel.

"de Cook vezetése alatt egyre jobban mennek abba az irányba, amit a többi cég képvisel, és dobnak piacra bétás dolgokat."

Itt mikre gondolsz?! Mert egy-egy IOS bénázáson kívül én nem igazán emlékszem semmilyen drámai problémára az elmúlt 10 évből.

(#41) joey04 válasza hegedus001 (#40) üzenetére


joey04
titán

Miért is ugyan olyanok?!

félkész eszközök

Ezt majd az idő megmutatja, az Apple-t ismerve közel sem lesz ez olyan bukta,

majd kiderül. ha csak egy speciális szűk területet nézünk, akkor lehet sikeres lesz, de az apple nem szűk rétegnek szánja (nem az elsőt persze, az ára miatt az nem lehet tömegtermék) lásd iphone kamera variálás és ios variálás.

Itt mikre gondolsz?! Mert egy-egy IOS bénázáson kívül én nem igazán emlékszem semmilyen drámai problémára az elmúlt 10 évből.

kb minden funkció bugosan jött át droidról az utóbbi években, korábban nem így volt. anno a copy paste, a gesztusvezérlés, az egykezes mód, a pip mind-mind késve jött droidhoz képest, de sokkal átgondoltabban. Most meg. 80%-os korlát kiüti a telefont és csak a hard reset segít, aod miatt merül mint a titanic a telefon, és jóval kevésbé hasznos, kevesebb a beállítási lehetőség, stb stb. Engem ez utóbbi 2 pl. nem zavar, mert nem használom, de a trend látszódik. Nemrég poénból kipróbáltam milyen, ha nem fix háttérképet rakok be, hanem váltakozik, forrásnak megadtam egy albumot. Beállítva, hogy minden feloldásnál más legyen a kép. Más is volt, de feloldás után ahogy húzod fel a képernyőt, a 3d-ben kiemelt személy/tárgy ott maradt a háttérből, ameddig fel nem húztam teljesen. Apróság, de rohadt igénytelen grafikai bug, amit droidon elnézek, de egy almánál máshol van a léc. Vagyis volt. A Vision pro, a külső teleppel, szánalom, az üzemidő szintén, és egy hatalmas, kényelmetlen izé. Nem véletlen viszik vissza tömegével. Szóval teljesen el tudom képzelni, hogy picra dobnak egy Fold szintjén lévő bétás cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#42) <Lacy85> válasza hmb (#27) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én erre kifejlesztettem egy zseniális módszert. Amióta létezik mobil, azóta bármelyiknél működik.
Nem dobálom a telefont. :U

(#43) joey04 válasza <Lacy85> (#42) üzenetére


joey04
titán

Mindenhol ezzel a szöveggel trollkodik, szóval nem kell rá figyelni, de a másik végletbe sem kell átmenni. Bármikor leeshet egy óvatlan pillanatban, pláne mióta ekkorák.

(#44) <Lacy85> válasza joey04 (#43) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nyilván költői túlzás volt, de én nem igazán érzem ennyire sérülékenynek az iPhone-t.
3,5 éve van meg a 11PM és azért párszor repült a teló. :D
Egyszer sem tört össze, pedig tok sincs rajta. Előtte a Samsung-ok ugyanígy bírták.
Ha meg rossz szögben esik, vagy kavicsra, stb., akkor teljesen mindegy milyen telód van.

(#45) joey04 válasza <Lacy85> (#44) üzenetére


joey04
titán

pontosan

(#46) miqlas válasza hegedus001 (#40) üzenetére


miqlas
őstag

... mer egy apple fanboy vagy!
Az nem baj, hogy a M$ már 2016-ban megcsinálta ezt, és az sem baj, hogy a F@szbúk a Meta Quest 3-al hozza majdnem ugyanezt ötödáron, csak hát ezekre nincs ráfestve a rágott alma, amitõl Hófehérke kifingott! ;]

42

(#47) hegedus001 válasza miqlas (#46) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Szerintem ez teljesen más mint azok, Nameg azóta eltelt majdnem 10 év… :))
de nem baj, majd idővel elválik

(#48) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#44) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Azért nekem vannak rossz tapasztalataim. Nekem volt olyan telom aminek a kijelzőjén se horpadás, se karc, se törés nem keletkezett és összefolyt a kijelzője egy esés után. Szerencsére gariban cserélték. De van a családban Samsung is ami csúnyán összetört. Amit használ az ember az kopik, törik, karcolódik.
Az iPhone 11 nekem is jól bírta az eséseket, ellenben a kijelzője nagyon is karcos. Szóval messze nem tökéletes a technológia. Nálam alap egy jó minőségű tok beszerzése egy üvegfóliával. Sajnos az Iphonet összebarmolta a szervizes és ez miatt nem érte meg rá ferakni a fóliát mivel cserés lenne a kijelző.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49) joey04 válasza miqlas (#46) üzenetére


joey04
titán

na ez meg a ló másik oldala. szeretnének olyan szarok lenni mint a vision pro.

(#50) 7Heads Drago válasza hegedus001 (#40) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Akkor hajrá: [link]
Ez ne tartson vissza. Biztos csak az amcsikkal van a baj. :N

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.