Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) passziva


passziva
tag



Hello!


Nem akarok 80 topikot nyitni ezért itt összefoglalnam, hogy milyen kérdéseim vannak, megköszönném, ha valaki válaszolna:


Mitől függ, hogy milyen Mhz Ram megy bele egy lapba?


A lapok leirasaban sokszor latom, hogy Mhz=200 (400).
Most akkor 200 vagy 400 Mhz-s a lap?


Mi az az FSB?


Integrált VGA elég filmnézésre (pl. mpeg, avi)?


Integrált hangkártyánál látom, hogy odaírják: 2ch, 5ch. Ez az audiocsatornak szamat jelöli?


Duron 1400, Duron 1600 proc nagyon kevés pl. egy NFS-hez?


Köszönöm!


p.

''Törődni csak tettekkel lehet''

(#2) KovacsUr válasza passziva (#1) üzenetére


KovacsUr
addikt

Integrált VGA elég filmnézésre (pl. mpeg, avi)?

Attól függ, mit integráltak oda :) Komolyra fordítva a szót, gyakorlatilag lehetetlen, hogy olyan integrált VGA-val találkozz, ami nem elég filmnézéshez. Általában nem ez a hardverelem a szűk keresztmetszet.


Integrált hangkártyánál látom, hogy odaírják: 2ch, 5ch. Ez az audiocsatornak szamat jelöli?

Igen.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#3) Vikthor válasza passziva (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

FSB: Front Side Bus

Ha jól tudom a CPU és a RAM közti kommunikációs sebességet jelöli. Minél magasabb a szám annál gyorsabb a kicsike... :D

Mitől függ hogy milyen RAM megy bele??? Hát a Via KT400, 600, 800, nForce2, intel845 és + az már tuti viszi a 400 MHz-es DDR RAMokat.

Igen a 2ch 4ch 5ch és + az a hangcsatornák számát jelenti.

Duron 1600 már megteszi, hogy játszhass az NFSU-val, de egy komolyabb VGA-t szerezz be. pl. sima 9500 vagy +.

Viktor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4) #25954560 válasza passziva (#1) üzenetére


#25954560
törölt tag

1. RAM: attol fugg, hogy az adott lap milyet tamogat. a maiak leginkabb a ddr266/333/400-at
2. 200/400. a mai cumok tobbsege DDR, ami azt jelenti, hogy az adott orajel felfuto es lefuto elere is vegez muveletet (memo iras v olvasas), mig a regebbiek (sima SD) csak a fel- vagy lefuto elre csinaltak valamit. ddr400 azt jelenti, hogy 200MHz-es orajele van, de mindket elet hasznalja az orajelnek. dirvan :D
3. FSB Front Side Bus, a procinak (es altalaban a memorianak is) adott frekvencia. a proci ezt szorozgatja maganak, regebbi lapok (a mostani VIA chipsetek is) ebbol osztogatjak maguknak az AGP es PCI frekit
4. Integralt VGA: a mostani lapokon mar egesz jo vga-k vannak (marmint filmnezesre), szal egy gef mx440 v ati IGP v S3 akarmi eleg filmet nezni. a tv-kimenet minosege mas kerdes.
5. ch=channel. igen, a csatornak szama. az 5 alt 4.1, a 6 meg 5.1
6. 1400-es durci eleg lehet, sok mulik a memoria mennyisegen es a videokarin

(#5) passziva


passziva
tag

nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásokat, de még lenne pár kérdésem:


ha egy lapon (pl. ECS K7SA) azt irja a leiras, hogy tamogatott mhz: 133 (de a 266 is) akkor abba csak DDR ramból max. 266 mhz-st lehet tenni, vagy lehet tenni 400 Mhz-st is, csak 266 Mhz-n fog muzsikálni?

Igazából hol jön ki ez a DDR mhz dolog a teljesítményben?


Láttam, hogy adott lapon 4x-es, a masikon 8x-os AGP van. Gondolom ez a jatekoknal sorsdonto. A 4x-es lapok ezek szerint alkalmatlanok egy jobb jatekra?


köszönöm.


p.

''Törődni csak tettekkel lehet''

(#6) eziskamu válasza passziva (#5) üzenetére


eziskamu
addikt

Na ez engem is érdekelne. Mármint a memória. Amúgy szerintem nem jelent majd akkora sebességkülönbséget, viszont a 8*os agp portba nem biztos hogy a régebbi videókártyák is működni fognak, sőt biztos hogy nem, pl. TNT.
Inkább ügyelj arra hogy a videókari memóriája minimum 128 bites buszon üljön, és ddr legyen minimum 200MHz valós órajel melett, bár amilyen a fejlődés , inkább legyen az 256 bit és 300 MHz minimum DirectX 8-at tudó gpu mellett.


[Szerkesztve]

(#7) I. Richard válasza passziva (#5) üzenetére


I. Richard
senior tag

A 4x AGP / 8x AGP akkor ''sorsdöntő'':F, ha elég erős videokari csücsül a gépedben.... azaz legalább egy nagyonerős;]
A RAM ügyben pedig szvsz a gyártó kiadhatott egy frissebb BIOS-t, amivel képes a lap fogadni-kezekni az ilyen modulokat, de nem 400 MHz-en. És ez nem szentirás, lehet, hogy rosszul tudom.

(#8) Latissimus Dorsi válasza eziskamu (#6) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Az AGP szabvány visszafelé kompatibilis tehát 1 8x-osba akár S3Trio3D-t is belerakhatsz legfejjebb csak 2x-esen fog menni:)

De ilyen kártya hál istennek már senkit nem fenyeget:)

[Szerkesztve]

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#9) Szatír válasza eziskamu (#6) üzenetére


Szatír
aktív tag

Az agp port nem lefele kompatibilis szabvány ?
Jó azt tudom,hogy az alap /1xes/ már nincs, a 4x-s és 2x-s re gondoltam...

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#10) eziskamu válasza Latissimus Dorsi (#8) üzenetére


eziskamu
addikt

Én úgy tudom, hogy a penya 4-esek Intel-es alaplapjaiban nagyon nem mindegy, mert eltérő feszültségeket használnak a régebbi kártyák, mint az újabbak, és már pár embernek meg is döglött az agp portja ilyen miatt. Ez így van vajon a VIA-nál, meg a SiS-nél is?

(#11) eziskamu válasza Szatír (#9) üzenetére


eziskamu
addikt

Ez úgy 4*es agp-ig tényleg igaz a p3-as alaplapokkal bezárólag, tovább viszont nincs tapasztalatom, mondjuk egy ASUS Via kt333-as alaplapba ment a 2*-es AGP-s TNT-m. Annak a lapnak ha jól tudom 4x-es agp-je volt.

[Szerkesztve]

(#12) #25954560 válasza passziva (#5) üzenetére


#25954560
törölt tag

k7s5a

tamogatja az SD es a DDR ramokat is (ket-ket slot van), egyszerre csak az egyik fajta mehet bele. tehetsz bele DDR400-at, DDR266-oskent fogja hasznalni. ahogy Alvin irta, a 4 v 8x agp most meg nem nagyon szamit, egy osbrutal kartya es tuningallat lap/proci eseten is max 2-5%, de az AGP-t a mai napig nem tudjak igazan fullra jaratni

(#13) #25954560 válasza Latissimus Dorsi (#8) üzenetére


#25954560
törölt tag

altalaban amelyik lap tudja a 8x-as agp-t, az 4/8-as, a kisebbeket mar nem tamogatjak. a regebbiek pedig 1/2/4x-esek

(#14) I. Richard válasza #25954560 (#12) üzenetére


I. Richard
senior tag

Alvin irta, a 4 v 8x agp most meg nem nagyon szamit :F:F:F

Az nem Alvin volt........ :U

(#15) #25954560 válasza I. Richard (#14) üzenetére


#25954560
törölt tag

/off
ojajj :B nagyonbocs. Alvin_ti4200 nez igy ki. sorry megeccer
/on

(#16) passziva


passziva
tag

köszönöm!

és a szóbanforgó ECS (K7AS) (tutti rosszul irtam:) lap gátja lehet egy jó játékgép összehozásának?

pl. nem tudom mekkora legnagyob proci ami belemehet a lapba!?


p.

''Törődni csak tettekkel lehet''

(#17) Wolverine válasza passziva (#16) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez az ECS lap (K7S5A, ha jól emlékszem) bármilyen AMD procival megy :DDD De csak 133-as FSB-n! Ez azt jelenti, hogy pl. egy Bartonból nem jön ki a teljesítmény jó része, mer az alapból 166-ot kérne.
Namármost játékgépnél sem mindegy, hogy mivel akarsz játszani. A legújabb csodákhoz egy 1600-as Duron ahhoz elég, hogy alap grafikai beállításokon játssz, mert azért ez nem egy erőmű. Azt nem tudom, akarsz-e tuningolni, mert ahhoz viszont ez nem jó választás. Csak a tuning cheepoboisszal lehet belőle kicsikarni pár plusz MHz-et, 150-ig. Az integrált hangkártyájáról csak rosszat hallottam, de olcsón lehet venni szépen szóló kareszt is (nekem ezzel a lappal, 1400-as Duronnal és 128/133 SDRAMmal egy Genius kártya van). Ebben az árkategóriában a jó választás az AsRock K7S8X lehet az alaplap oldaláról nézve. Egyébként a játékgép a VGA-ról ismerszik meg :D Mindenképp gyűjtögess egy Radeonra, ami legalább egy 128 bites 9600SE legyen, de a sima 9600 biztosabb választás(esetleg, ha hozzájutsz, 8500 is jó, de nem tudja a DX9-et). Ha nem szereted az ATI-t, akkor legyen egy GeF4 Ti4200 (ez sem tudja a DX9-et). Ha nem akarsz, csak 2-3 éves játékokkal játszani, akkor elég lehet egy GeF4 MX 440, GeF3 Ti, vagy Radeon 9200/9000/9100 valamelyike, de Isten őrizzen a 9200SE-ktől!
Végül2: nem indegy az sem, milyen hűtőt teszel a procira. Véleményem szerint a jó választás egy Spire FalconRock II lehet, ami nem is túl drága, de baromi erős a tartókapcsa, tehát a felrakással csak óvatosan (főleg, mert az ECS lapban pont a hűtő tartójánál van 3 kondenzátor, amitől baromi nehéz a kapocs beakasztása).
Végül: mind az AsRock, mind az ECS lapnak van ''fanklubja'' itt a PH!-n, javaslom, hogy a kereső segítségével navigálj el a megfelelő topichoz. Hasonlót javaslok a Duron 1600-hoz is, ahhoz is van legalább két topic.
Na, csak nem bírom abbahagyni: a DDR sebessége életbevágó lehet... Lassab RAM lassabban dolgozik... És ha nem K7S5A, hanem K7S6A a céltárgy, akkor a biosos részt hagyd figyelmen kívül. Ahhoz nem értek... De tuningra az sem az igazi, akkor már inkább az AsRock. Nekem azért nem az van, mert fontos volt, hogy bírja az SDRAM-ot a lap, mivel arra nem volt pénzem :(
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#18) passziva


passziva
tag




Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek!


Az hogy hány winchester mehet egy gepbe mi donti el?


Dvd-íróhoz komolyabb gép kell mint egy 52*-es cdíróhoz?


köszönöm!!!


p.

''Törődni csak tettekkel lehet''

(#19) beeboy válasza passziva (#18) üzenetére


beeboy
addikt

mennyit bír a táp :)
illetve hány csatolási pont van.

alapesetben 4 van (minimum) - de az optikai meghajtót is bele kell számolni.

nem kell komolyabb gép, amin nem akadozik a windows az jó - szóval extrém eseteket leszámítva

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#20) Wolverine válasza passziva (#18) üzenetére


Wolverine
félisten

A winyók száma szerintem a PATA/SATA csatlakozók számától függ. Általában: a SATA-csatolóra egy winyó mehet, míg a PATA-ra kettő (master és slave). Viszont az optikai meghajtók (CD,DVD) szintén elhasználnak egy-egy helyet az IDE-kábelen, így (azt feltételezve, hogy a gépben nincs rack és van mondjuk egy DVD-író meg egy combo meghajtó, valamint az alaplapon nincs SATA) két winyó mehet egy gépbe. Egyszerű számítással: winyók max. száma = SATA-csatolók száma + PATA-csatolók száma*2 - optikai meghajtók száma. Ha teszel bele egy mobil racket, akkor szintén csökken eggyel a beépített winyók száma, de ugyebár a rackbe is tehetsz winyót :) Igen, beeboynak igaza van, a tápnak is számítania kell :D
Szerintem a DVD-íráshoz komolyabb vas kell, mint a CD-íráshoz. Hogy mennyivel... passz. De a lejátszásnál is komolyabb a DVD igénye. Mindenesetre az általad emlegetett Duron valószínűleg elég, de az teljesen biztos, hogy bármely Athlon XP (legyen akár Thoroughbred, akár Thorton, akár Barton) tökéletes. És persze a jó eredmények eléréséhez az író mellé kelleni fog egy olvasó is - nem árt, ha combot teszel mellé, mert a DVD-írók szvsz CD-írásra nem a legjobbak. (Magánvélemény!)

[Szerkesztve]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.