Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nem árt a vinyónak a dc++? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1)



addikt

Bocs, ha nagyon láma kérdés lenne...

Csak most cseréltem le a régi vinyómat és elgondolkoztam rajta, hogy vajon hogy viseli az új, ha naponta 12+ órán keresztül megállás nékül dolgoznia kell.
Csak mert ugye ha nem menne a dc hiába van bekapcsolva a gép a vinyó általában pihen, így meg ha ugyan kb 100kbyte/seckel is, de folyamatosan ír, meg olvas, ez lerövidítheti az élettartamát?

Egy ismerősöm azt mondta, hogy valójában ilyenkor nem folyamatosan ír, hanem a memoriába gyűjti az adatokat és amikor összegyűlt elég csak akkor írja ki a vinyóra, így az nem dolgozik folyamatosan. Ez igaz?

Csak mert ha emiatt csökkenne a vinyó élettartama, akkor inkább beteszem a régi vinyómat a gépbe és arra töltök dcn, annak már úgyis mindegy.

Thx

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2) Flashy válasza (#1) üzenetére


Flashy
veterán

árt neki. minden egyes másodperc használat árt neki, mert elhasználódik. az is árt neki ha nem a dc++ hanem valamelyik játék használja. hogy mennyit árt azt ne kérdezd, mert nem lehet megmondani, ugyanúgy mint egy autónál: mennyit árt a kocsinak ha 10 kilométert megyek vele?
bizonyos típusoknak az árt, ha napi 24 órát mennek, akár intenzíven, akár csak lazán használja a gép. más típusok vagy példányok akkor is tönkremennek, ha csak ritkán vannak bekapcsolva. te döntöd el hogy az unokáidnak akarod a winchestert örökségként hagyni, vagy azért vetted, mert használni akarod.

(#3) drpele válasza (#1) üzenetére


drpele
senior tag

Állítsd nagyobbra a Cache-t és akkor nem ír olyan gyakran vinyóra.
Egy esetleges áramszünet esetén igaz a Cache tartalma elveszik, de az a pár KB (esetleg mega) ami a cache-ben van nem egy nagy mennyiség.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#4) válasza drpele (#3) üzenetére



addikt

Okay, na és hol tudom ezt állítani?:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#5) válasza Flashy (#2) üzenetére



addikt

Persze, tudom hogy azért van, hogy használjam, de ha ott a régi vinyó is akkor miért ne kíméljem, ha lehet.
Játszani meg nem nagyon játszom, tulajdonképpen csak a dc miatt megy a gép olyan sokat.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6) LeC válasza (#4) üzenetére


LeC
addikt

dc++ fálj/beállítások/haladó/memoriabuffer

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#7) Flashy válasza (#5) üzenetére


Flashy
veterán

hát ezt te döntöd el. én is a régi vinyót raknám be dc++nak.

(#8) flugi válasza (#1) üzenetére


flugi
tag

A vinyó vagy bírja a kiképzést, vagy nem. Amikor új vinyót veszek, az első három napban folyamatosan, éjjel nappal gyűröm, hogy ha valami gubanc van, akkor hamar kiderüljön (nagy fájlok másolása, hasonlítása úgy, hogy a vinyó majdnem megteljen, aztán kiürüljön)

Nem is csodálkozom, ha a gépemben a vinyók máig működnek (egyszer volt kisebb hiba talán, de nem badsector, csak hibás adat), évek óta, napi 24 órában.

(#9)



addikt

Okay, köszi, akkor most megnövelem azt az izét, aztán ha lesz egy kis időm akkor benyomom a másik vinyót, pont el fog rajta férni a jóbarátok összes.:)

szerk: mekkorára érdemes állítani a buffert? Én 1 megára állítottam most, az nagyon nagy? Pl mivan ha csak egy filelistet szedek le és az nincs 1 mega, akkor nem írja ki a vinyóra addig amíg nem töltök le még valamit, amivel meglesz az 1 mega?? És ha ígyvan azért memoriából beolvassa a filelistet tehát megnyitja, vagy nem?

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#10) drpele válasza (#9) üzenetére


drpele
senior tag

A cache csak egy átmeneti tároló amibe a lemezre írás előtt kerülnek az adatok.
A működésre tul.képpen semmi befolyása nincs.

1 MB cache valójában annyit jelent, hogyha mondjuk 1 Mbites neted van akkor kb 8-9 sec-enként írja ki a winyóra a letöltött adatokat. Szvsz állíthatod nagyobbra is ha mégjobban kímélni akarod a winyót.
Persze ha kisebb file-t töltesz le akkor azt a file letöltésének végeztével írja lemezre.

De szvsz ha tönkre is megy a winyó nemsok köze lesz a DC++-hoz.

[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#11) Tithian


Tithian
őstag

Nem árt jobban, mint bármelyik P2P program vagy játék intenzív használata.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#12) twollah válasza (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

A dc++ art a HDDnek foleg ha kalapaccsal, es vesovel vesed a feluletebe azt, hogy ''dc++''.

Amugy mar akkor elkezdett amortizalodni a HDDd amikor lejott a gyartoszalagrol.
Szallitas, mozgatas, bekapcsolas, stb.

(#13) G@ben


G@ben
addikt

Én is 24/7-ben használtam a vinyót DC-re T3-as nettel (gyakran MB/s-al jött a cucc, vagy akár gyorsabban) több, mint egy évig és semmi baja nincs. Egyelőre. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#14) Dilikutya válasza (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kérdésednek van sokkal jobb helye:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nem árt a vinyónak a dc++? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.