Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tripton


Tripton
csendes tag

Nec usb floppy drive uf0002 külső meghajtóhoz kellene Dos alatt működő driver.

Product Specifications:

Manufacturer: NEC
Model: UF0002

* Data Transfer Rate: 500/300/250 kByte/s
* Track/Track Access: 3ms
* Capacity: 1.33/1.25/0.72 MByte
* Disks: 3.5" Micro Floppy Disks
* Shock: 5G max., non-operating: 100G max.
* Spindle Speed: 300 U/min
* MTBF: 30,000 POH
* Voltage: DC + 5.25 V + 4.4 V, 500 mA
* max. Power Consumption: < 500 mA
* Weight: 280 g
* Cable Length: 36"
* Dimensions H x W x D: 17 x 103 x 142 mm

[ Szerkesztve ]

Ha vannak atomok, és mód kinálkozik, molekulák is lesznek; és ha a molekulák nedves, meleg helyen tanyáznak, elõbb-utóbb lesz belõlük elefánt is.

(#2) Rover623 válasza Tripton (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Hogy a címre utaljak vissza: sokáig fog tartani...

A részletes speckó kapcsán: fontos volt leírni? Másféle USB-s floppyhoz találtál már?

Egyébként: van hozzá driver...úgy hívják, hogy "BIOS".

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#3) nyunyu válasza Tripton (#1) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha beledugsz egy DOS bootlemezt, es arrol bootoltatsz, akkor latszik, mint A: meghajto, de egyebkent felejtos, ha vinyorol inditod a DOSt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4) Tripton válasza Rover623 (#2) üzenetére


Tripton
csendes tag

Köszönöm hozzáértő válaszod és inspiráló kérdésed..

Sajnos ez egy ismerősöm régebbi gépéhez lenne hozzácsatlakoztatva, ahol alaplapi floppy vezérlő nem működik, és egy régi Dos-os számlázóprogram floppy-ját(kulcslemezét) kellene látnia hdd-ről futó Dr.Dos 7.0 alatt.

Tehát továbbra is kérdem van e valamilyen módszer arra ( az both for usb-n kívűl..) ahol
elérhető a fenti meghajtó?

(már arra is gondoltam felrakok az WinXp-re eg Dos Emulátort pl. DOSBox-ot és akkor így is megoldódna a problem..)

nyunyu: nekem is ez a határozott véleményem, de azért megkérdeztem a tisztelt PH hozzáértő félisteneit, hátha van rá mégis módszer..mindig tanulhatok valamit, pláne ha kérdezek..

[ Szerkesztve ]

Ha vannak atomok, és mód kinálkozik, molekulák is lesznek; és ha a molekulák nedves, meleg helyen tanyáznak, elõbb-utóbb lesz belõlük elefánt is.

(#5) nyunyu válasza Tripton (#4) üzenetére


nyunyu
félisten

Nehany alaplapon van olyan USB opcio a BIOSban, hogy "Legacy USB storage", pl. az mostani Gigabyte-okon.
Elvileg azt irja az alaplapom kezikonyve, hogy arra valo, hogy USBs vinyo/pendrive latszodjon DOS alol, de sosem probaltam.

Ha nagyon bena a program vedelme, akkor egy probat meger, hogy mondjuk bemasolod a floppy tartalmat a C:\KULCS konyvtarba, aztan program inditasa elott bepotyogod, hogy
SUBST A: C:\KULCS
Ekkor elvileg A: meghajtokent jelenik meg a C:\KULCS tartalma.
Elotte persze BIOSban kapcsold ki a floppy meghajtokat, kulonben nem engedi feluldefinialni az A:-t.

Ha ez sem jon be, akkor keszitesz valamivel floppy imaget, aztan ha jol emlekszem VMWare ala be lehet fixen A: meghajtonak mountolni.
DR-DOS 7.0 egesz jol fut VMWare alatt, amig nem hasznalsz soros portot/halozatot. ;]
(Kollega legalabbis szopott ezekkel par kort, mire lett halozat, de vegul a soros touchscreen kifogott rajta.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6) Tripton válasza nyunyu (#5) üzenetére


Tripton
csendes tag

Big THX nyunyu!

Az utóbbi megoldás használhatónak tűnik(erre nem is gondoltam, pedig használok VMWare-t Linux-hoz), ez elsőt már próbáltuk nem működött(sírt hogy kéri az "eredeti" lemezt..)

Ha vannak atomok, és mód kinálkozik, molekulák is lesznek; és ha a molekulák nedves, meleg helyen tanyáznak, elõbb-utóbb lesz belõlük elefánt is.

(#7) Tripton


Tripton
csendes tag

Megoldódott a problem, Zárható a Topic...

Ha vannak atomok, és mód kinálkozik, molekulák is lesznek; és ha a molekulák nedves, meleg helyen tanyáznak, elõbb-utóbb lesz belõlük elefánt is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.