Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  NEC ND-3540a (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#101) Lui76 válasza Atesz2 (#93) üzenetére


Lui76
őstag

Én is megvettem egy ilyent a héten eddig semmi gond.
tegnap irtam egy 4,3 Gb-os mappát 8x-an ki (kb 10 perc).
- te nem arra gondolsz amikor kb gb-onként ''sávot vált''
és a puffer lefut majd visszatölt?

Sztem ez normális

www.kezmuveskeramia.hu

(#102) 3x3y


3x3y
aktív tag

Nálam is vált sávot + pufferelés, de fél gigánként, és csak akkor ha röptében másolok (copy on the fly) dvd-t. És szerintem ez nem normális, mivel ez egyáltalán nem indokolt. A Pioneer-nél ilyen szóba sem jöhetett. Amiért mégis Nec-t vettem, annak pusztán az az oka, hogy 4 db Pio 109-t vittem vissza, mert szériahibásak, konstrukció hibásak. A 107 és 108 után a 109 hasznavehetetlen gagyi...sajnos...

PF

(#103) PPeter válasza 3x3y (#102) üzenetére


PPeter
addikt

Ha röptében másolsz, akkor lehet, hogy a két eszköz kommunikéciója nem passzol össze, ezért kell kell folyamatosan bevárnia az egyiket a másiknak, hényszorosan szoktál on the fly másolni? Egy kábelen van a két (a forrás meg a cél) meghajtó?

A Pioneer 109-es meg egyáltalán hasznavehetetlen gagyi, firmware frissítéssel és pár ügyes változtatással a rendszerben a legtöbb gépben hibátlan munkára fogható, és ez egyáltalán nem egyedi dolog, manapság a legtöbb hardver csak erős kompromisszumokkal kompatibilis ''mindennel''.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#104) Atesz2 válasza PPeter (#100) üzenetére


Atesz2
tag

Na most vegeztem a meresekkel :)

4 fajta sebessegben is kiprobaltam, irtam egy RW-t 2.4-esen, a tobbi pedig 4, 8 es 12xesek voltak. Mind a 4 esetben a megirando file merete 4438 Mb volt.

- 2.4xnel nagy gond nem volt, igy a szerintem eloirtnak megfelelo 22:49 msp alatt teljesitette a tavot :) /Mondjuk szegyen is lett volna ha 3324Kb/set sem birja rendesen../
(Ja meg annyit felejtettem el hozzatenni, hogy egyik esetben sem futott kozben a hatterben semmi, csak a nero ment, hozza sem nyultam a gephez. Azaz 1 esetben, itt a 2.4xnel, probakeppen elinditottam egy mozillat megbehoztam egy oldalt, hat kerepelt rendesen a vinyo :((( Total visszafogta a gepet, holott neztem hogy maga a nero 4-22% kozotti CPU terheltseggel dolgozott max..
- 4xnel mar jottek a gondok, 17:53 alatt irta meg es joparszor elfogyott total a read buffer.
-8xost 12:34 alatt irta meg es osszesen 5x vagy 6x fogyott el.(Lezarta majd ujrakezdte)
-12xst mar csak szimulacioba neztem meg, valoszinuleg azert is nem volt semmi baja vele, es igy 6:12 alatt kesz lett. :U

Ugy belassul a gep amugy ilyenkor mintha egy PII elott ulnek 64 Mb RAMmal es eroltetnek vmi combosabb op.rendszert rajta ..
Jo, nem a legcsucsabb mar a gepem, de siman, rohogve kene irnia..
MSI KT4V, 2100 Athlon XP /B/, 512/400 as RAM legjobb idozitesekkel..
Tapfeszkoval szinten nem lehet semmi gond szerintem Chieftec HPC 420-302 DF

Hat szoval itt a nagy kerdes Peter :F:D

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#105) Atesz2 válasza Lui76 (#101) üzenetére


Atesz2
tag

Savot valt, meg sebesseget is tobbszor is, ezt hallani is meg latni is, de ez nem pusztan kis idore elfogy az adat, hanem total elfogy, barmomi nagy vinyo toltogetes mig megint ujra puffer aztan akkor tudja csak folytatni az irast, es ezt eljatsza min. 5x-6x kulonosen 50% utan szabadul el a pokol, amikor ugye mar nagyobb a kerultei sebesseg..
Szoval nem tudom :U

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#106) 3x3y


3x3y
aktív tag

PPéternek:
Két merevlemez IDE1-en, A két író IDE2-őn.
LG DVD/RW 4082b slave, NEC 3520 master.
Amikor Pio 107 vagy Pio 108 volt a master, a 6X röptében sem okozott gondot dvd-nél. Ezek a Pioneerok tökéletesek voltak. A Pio 109 felállásban firmware ide vagy oda, nem hozott eredményt, nem volt sebességfüggő, a megírt lemezeket már az író visszaolvasni sem tudta (Ritek g03 és r03). 4 db Pio 109 az már több mint gyanús, hogy konstrukció hiba.
Ezért döntöttem a Nec-nél, ami hibátlanul ír image-ből, de röptében dvd-knél fél gigánként visszaesik az írás sebessége kb. a felére. Gondolom, hogy ez nem gáz, mert a filmeket hibátlanul viszik a lejátszók, de ez akkor is fúrcsa. Image-ből írva akkor esik vissza a sebesség, amikor az író magasabb fokozatba kapcsol. Ilyenkor 4x, 6x, és 8x-nél van visszaesés, utánna repeszt az író gyönyörűen. Ez azonban elfogadott, és nem hiba. Hogy kevés lenne az LG röptében? Nem tudom. A Pio-knak nem volt kevés, főleg nem 4x-en. Válaszodat előre is köszi!
PF

PF

(#107) 3x3y


3x3y
aktív tag

PPéetrnek:
U.I.:
Mindig rendben van a gép, friss Nero, friss firmware. Ezért azt gondolom, hogy van ilyen író, meg van olyan író. Ki így, ki úgy dolgozik, el kell fogadni. Minden hardver más, alkalmazkodni kell hozzá. :DD
PF (Nec 3520)

PF

(#108) Atesz2


Atesz2
tag

Senki semmi erdemi ? :U

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#109) PPeter válasza Atesz2 (#104) üzenetére


PPeter
addikt

Valószínűleg a merevlemez/ata vezérlő/nem túl gyors konfiguráció adja együttesen a kicsit szűk keresztmetszetet. Amikor image fájlbül írsz, arról a meghajtóról, vinyóról nyomod amin a rendszer is van? Mert akkro érthető a jelenség, ennyi memória és ilyen gép esetén.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#110) PPeter válasza 3x3y (#106) üzenetére


PPeter
addikt

Simán előfordul, hogy egyszerűen nem tud flottul együttműködni két meghajtó a tökéletes on the fly másoláshoz, még akkor sem, ha egyébként az írási tempó nem haladja meg a forrés meghajtó olvasási képességeit. Ha ezzel a két eszközze szeretnél így másolni lemezről lemezre, akkor két megoldás van.
1. Nekilátsz kibpróbálni, hátha az ATA driver, kábelezés, program, rendszer stb. szórakozik veled, ami lehet hogy oda vezet, hogy
2. Kipróbálod külön vezérlőn, külön kábelen őket, hogy látható legyen, vajon a kommunikáció a két eszköz között eleve nem összehangolható, vagy csak egy kábelen nem szívelték egymást.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#111) Laccoss81 válasza Atesz2 (#90) üzenetére


Laccoss81
csendes tag

Hali!

Hát talán próbálj meg egy töredezettségmentesitést, nekem is ilyen vinyóm van, és nálam is hasonló a probléma:( Sok sikert...

(#112) Atesz2 válasza PPeter (#109) üzenetére


Atesz2
tag

Nem tul gyors a gep ? Ezt hogy erted ? Ennek sokkal gyengebb gepek is irnak gond nelkul 8x-an..
Arrol irom amin az op.rendszer van, igen.
De probaltam mar mas vinyorol is, szvsz az ATA faradt el..

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#113) Atesz2 válasza Laccoss81 (#111) üzenetére


Atesz2
tag

Aha, probaltam mar, az nudli neki, vmicsket talan segit de amugy halottnak a pusszantas

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#114) 3x3y


3x3y
aktív tag

PPéternek:

Péter köszi a választ, hajlok arra, hogy igazad lehet. Ma délután átrendezem a gép BELIT, aztán kisasolom a teljesítményt. Tegnap beszéltem egy sráccal, ő azt mondta pl., hogy Pio 109 nem igazán komálja egy kábelen másik rokonát... Most te is valami hasonlót javasoltál, hát megpróbálom, hogy az LG írót elsődleges slavebe teszem, a Nec-et másodlagos masterben hagyom.

Teszt:

Philips Dvd+r (valójában Fuji m03): 95% (pedig olyan eszetlen hibák is voltak benne a Nero cd/dvd speed szerint, hogy semmilyen meghajtóban már nem is mehetne...) Este mégis megnéztem a filmet, hiba nélkül lement...

ejnye...

PF

(#115) 3x3y


3x3y
aktív tag

Egyik írót ide slave-re, másikat ide2 masterra tettem:
Kellett két újraindítás, mire magához tért a Winfos, és begerjesztette ide1 slavét turbófokozatba...
Most Ritek r03 dvd+: 98% 8x-en pörkölve...
Meglátom medig lesz ez így baba, aztán jön a fejsze...

PF

(#116) userZ


userZ
tag

Sziasztok!
A napokban vettem egy nec 3540a dvd pörkölőt, de sehogy sem akarja a jót az én gépemben: 4-5 %-ig jut az írással, majd a led kialszik és az írási folyamat megszűnik, csak resettel lehet életet lelni a masinába. Azt tudni kell, hogy elég matuzsálemi konfigom van, de mivel több száz rontatlan cd írással megbírkózott gondoltam kipróbálom a dvd írás terén is.
A konfigom: p2 celeron 400 mhz, 256Kbyte ram, a dvd írót secundary masterre tettem, egyedül van az ide kábel végén. Primari master vinyó, prislave lg cd író. Win 98 Se oprendszer, Nero 6.3 .., más íróprogi nincs fent. Az írót kipróbáltuk egy 700mhz-es gépen és ott sikerült az írás. Szeretnék segítséget kérni, esetleg valaki tud segíteni, szerintem mennie kellene az írásnak 2 vagy- 4x-esen legalább.
Minden építőjellegű reflektálásért előre is thx!

:F

Stop the Earth, I want to get off!

(#117) userZ válasza userZ (#116) üzenetére


userZ
tag

Közben rájöttem...az udma módot valami miatt kilőtte gép..mostmár hasít a pörkölés:))

Stop the Earth, I want to get off!

(#118) Atesz2


Atesz2
tag

Fentebbi hsz ekes iskolapeldaja annak hogy klasszisokkal gyengebb gepeken is megy ezzel az iras gond nelkul! :D

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#119) userZ válasza Atesz2 (#118) üzenetére


userZ
tag

Hehe miazhogy!? A következő íróm 'kéksugaras' lesz!:Y:DD

Stop the Earth, I want to get off!

(#120) Oby


Oby
csendes tag

Szasztok
Kicsit rég jártam erre.... De mindegy , a lényeg:
Sikerült nekem is beújítani egy ilyen írót! :DD
A kérdésem az lenne, hogy valaki próbálta-e már külső íróként?
Ha igen milyen eredménnyel és milyen külsőházban?

(#121) sárkány2004


sárkány2004
csendes tag

Sziasztok! nekem volt már mindkettő, de azt csinálták, hogy ha másoltam pl. egy dvd-t a vinyóra 5 perc alatt kész lett. Utána megirtam egy filmet, megint másoltam volna vel a vinyóra ugyanazt a filmet, kiirta, hogy 27 perc! Lelassult 2x-es olvasóra?????? Mi lehet a baj ezekkel? Az LG 4x-esemmel nincsen ilyen gondom. Ez az iró UDMA 5-ös tipusú már. Köszi:

(#122) PPeter válasza sárkány2004 (#121) üzenetére


PPeter
addikt

1. Nem UDMA-5-ös, jó esetben is UDMA-4 üzemmódban megy.
2. Milyen lemezt nem olvas gyorsan? Írt? Gyári? Te írtad korábban? Ha igen, akkor milyen lemezre, hányszorosan?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#123) #47053824


#47053824
törölt tag

Nekem is sikerült hozzájutni egy példányhoz! Én eddig Lg4160-63b használtam, és azt kell mondjam, mennek is a kukába. Ez a Nec fényévekkel jobb! Soha többet nem veszek Lg! Ti se tegyétek. Ez tényleg 15-16x-an is olvas, nem ugy mint az Lg!

(#124) ego27


ego27
csendes tag

Nekem is ilyen íróm van, kb. 2 hete. Tapasztalatokat csak Verbatim dvd-vel kapcsolatban tudok írni. (Csak Verbatimot használok :))
Tehát írtam a 16x- dvd-t többféle sebességen, de a 8x ill. a 16x sebességgel írt dvd-k között nagy minőségi eltérést nem láttam.
Továbbá írtam a 8x- Verbatimot, (sajnos volt közte tuti hamis is:((
de az azzal való tapasztalatokat, most itt nem részletezem) tehát a biztos, hogy nem hamis dvd-r 8x Verbatim 4x írva:minősége kítűnő.
8x írva minősége még mindig kítünő, nero cd-dvd tesztek szerint 95-96%.
12x írva a 8x Verbatim, hát igen, azt nem szerette, bár minőségre még mindig olyan, mint egy közepes lemezé, Pl.: Arita.
6x írva pedig valahol a 4x ill. 8x írás között volt, szinte észrevehetetlen a különbség, ami belefér a hibaszázalékba.

Ugyanazt a 4.35 Gb iso fájlt írtam minden sebességnél, nem ment más csak a Nero 6.6.0.16.

(#125) TeeJay válasza #47053824 (#123) üzenetére


TeeJay
félisten

melyik fajta lemezt olvassa 15-16x sebeséggel?

és tud írni 6szorosan amúgy?
mert ha télleg ilyen jó az új NEC akkor megfontolom .

bár mire odakerülök hogy lesz pénzem jön majd minden új íróról annyi jó meg rossz írás hogy a végén dönteni se tud majd az ember:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#126) BullSoft


BullSoft
tag

Udv mindenkinek! Par napja beleptem a boldog nec3540a tulajok korebe en is :D
LG-t en mar alap h nem veszek, koszonhetoen a CD-iros tapasztalatoknak ;), de ez telleg jo kis iro.

Igen, tud 6x-osan is.

[Szerkesztve]

Állatkertben: -Apu! Nézd mennyi Linux!

(#127) veecaa


veecaa
csendes tag

Én Ricoh alapú korongal próbálam. Szitázást szerint márkát nem tudok mondani, mert az nem érdekel, meg nincs is rajta. Nem az a fontos.
Egyébként Lg4160b írót cseréltem garanciában 4163-ra. Azt kell mondjam, az első írás után már nem tudta visszaolvasni, amit a Nec simán. El is cseréltem rögtön. Kukába az Lg-kel.

(#128) fogtunder


fogtunder
nagyúr

hali. nem tud valaki megbízható riplock-os firmware-t hozzá? ha bitsettinget is tud, az nem hátrány.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#129) IRON STORM válasza fogtunder (#128) üzenetére


IRON STORM
őstag

1W5 Liggy féle firmet használom nincs vele gondom.

http://www.micheldeboer.nl/firmware/3540/LD3540_1W5.zip

Csak a TDi!

(#130) 3x3y


3x3y
aktív tag

Uraim és Hölgyeim!

Csak tudnám, hogy multkor mit műveltem a konfigommal, hogy a fél gigánkénti pufferugrálást (Alcohol120%) ki tudtam küszöbölni. A gépemet újratelepítettem, és megint jelentkezik a hiba. A firmwarek stimmelnek, gondoltam a jó kis Adaptec ASPI hiányzik, hát megkapta. Tudom komolytalan gondolat, hisz régi programról van szó, de azért egy próbát megért. Most ismét tanácstalan vagyok. Várnám az ötleteket.

ide 1 master HDD
ide 1 slave Nec 3520A
ide 2 master Nec 3540
ide 2 slave HDD

Telepítés előtt a görbe nem görbe, hanem egyenesre sikeredet, telepítés után megint ugrál az írás...

Na?

PF

(#131) PPeter válasza 3x3y (#130) üzenetére


PPeter
addikt

A fél gigánténki ''pufferugrálás'' a menet közbeni kalibráció miatt jelentkezik (ha nem írtuk le itt a PH!-n ezerszer, akkor egyszer sem), valószínűleg olyankor nem láttad korábban, amikor RW lemezt írtál. Kikapcsolni nem tudod, megszüntetni nem tudod, mivel ez az üzemszerű működés.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#132) 3x3y


3x3y
aktív tag

PPéter!

Megvan a megoldás. A múltkor is sikerült a fél gigánként puffererőlködést megszüntetnem, és olyan egyenesek születtek, hogy csak úgy pillogtam. Igazi Pioneeres érzésem támad a Necekkel karöltve. Az előző írásokat is olvastam, és akkor is reagáltám ezekre. Szakértelmedet eszem ágában sincs megkérdőjelezni, hisz már így is sokat segítettél az elmúl 2 évben. Ezt most is megköszönöm..de....

...nem jöttem rá eddig, hogy mi a fene a fél gigánkénti ugrás...
...most sem jöttem rá, de most is megoldottam a szitut....
...csak nem emlékeztem rá...
...már emléxm...

......AAAAAAAAHHHHHHHHHHH...

Kérem szépen, tisztelettel és alássan...

TESSÉK ELFELEJTENI A WINDOWS XP SP2 SZERVÍZCSOMAGJÁT!!!!


Sp2 nélkül nincs sem puffer gond, sem ugrálás, sem erőlködés...csak...

...gyönyörű szép egyenesek, tökéletes írás, s csak a sebességváltásnal van váltás...na kérem szépen ...ez már minőség...

(A Pio107 és Pio108 esetében nem kellett bénázni...az egyenest húzott írás közben, jól végezte dolgát...)

PPéter!
Úgy látom nemcsak a hardver és hardver csodák a lenyűgőzőek, hanem a hardver és szoftver csodák is...

Mély tisztelettel:
Egy PPéter ötleteket és tanácsokat maximálisan figyelembevevő BARÁT:

3x3y

PF

(#133) PPeter válasza 3x3y (#132) üzenetére


PPeter
addikt

:DDD Hidd el, hogy ott van a kalibárció miatti pufferelés most is, csak SP2 alatt visszafelé ezt le tudta kommunikálni az általad használt íróprogram felé a drive, és ez meglátszott a grafikonban. Jó nagy baromságot ajánlasz, hogy ne tegye fel valaki az SP2-őt. :U Valószínűleg megoldottad a nagy semmit. :D Írj egy lemezt a CDSpeeddel (ne emulációt, hanem tényleges írást) és nézd meg a grafikont ott is.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#134) 3x3y válasza PPeter (#133) üzenetére


3x3y
aktív tag

Kedves PPéter!

Nem volt szándékomban baromságot ajánlani. Hidd el, régóta foglalkozom számítógépekkel, és díjazom a az SP2-őt. Nagy találmány ez az ÚJ OPERÁCIÓS RENDSZER, hiszen figyelembe véve, hogy a Windows igencsak nagy részét lecseréli (kijavítja), talán még azt is megkockáztatom, hogy a service pack név kissé túlzó. (Más oprációs rendszereknél a hibajavítás kisméretű...)

De most nem is ez a lényeg.

Megpróbálom az ötletedet a cdspeeddel, de...

Valóban EKG-s a görbe olyan XP-nél, ahol telepítve van az SP2.
Valóban egyenes a görbe olyan XP-nél, ahol nincs telepítve az SP2.
Pio107, Pio108 estében mindegy, hogy van-e XP SP1 vagy SP2.
Nec 3520A és Nec 3540 estében nem mindegy.
Ezek a személyes tapasztalataim.

Vagy görbe vagy egyenes...ez sem mindegy.
Tény és való, hogy a lejátszókban ez is megy, az is megy.
Nero Cd/DVD Speeddel tesztelve a megírt lemezeket (nem egy darabot!) az a tapasztalatom, hogy SP1 alatt jobb eredmények születtek, mint SP2 alatt.

Ezenkívül, ha valaki csak lemezeket írogat, akkor felesleges feltenni az SP2-őt.
Emulációval nem foglalkozom, hisz azt te is tudod, nem sok köze van a valósághoz. (ez is személyes tapasztalatom)

Figyelembe véve a számítógépemet, én megoldottam az én problémámat, mert a hiba ki lett küszöbölve. Amiket írtam, csak jó tanácsnak szánom. Aki akarja megfogadja, aki nem, hát nem...

U.I.:
A gépemen kívül én is telepítem az SP2-őt mindenhová, mert ott munka folyik, hálózat van, Internet van. Na ....oda kell az SP2...

Minden Jót Kedves PPéter!
3x3y

PF

(#135) PPeter


PPeter
addikt

''Figyelembe véve a számítógépemet, én megoldottam az én problémámat, mert a hiba ki lett küszöbölve. ''

Jó akkor leírom most már érthetően: butaságot beszélsz. Nem oldottál meg semmit, mert a probléma nem is létezett. Az író hardveresen működik úgy, hogy menet közben 500 MB-ként újrakalibrálja a lézert az írásminőség érdekében. Az, hogy Te nem teszed fel az SP2-őt, hogy ez ne neked ne látszódjon a program által jelzett adatátvitelben, és ezt te egy nem létező probléma megoldásának tarood, az már a Te bajod. :D Szép napot. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#136) 3x3y válasza PPeter (#135) üzenetére


3x3y
aktív tag

PPéter!

Akkor tehát az a szitú, hogy a Nec 500 Mb-onként kalibrál, a Pioneer pedig nem? Mivel xp, sp1, sp2 esten a Pioneer egyenest húz(ott), a Nec pedig szaggatott egyenest?

Ha igen, akkor kalauzolj el arra a hivatalos forrásra, ahol ennek én is utánna tudok nézni, mert érdekel.

Mindenesetre a teszteredmények is jobbak így. Mondom a gép csak írásra van.

3x3y

PF

(#137) 3x3y válasza PPeter (#135) üzenetére


3x3y
aktív tag

U.I.:
A CdSpeeddel hogy gondolod az írást? Hogyan tudnám ott ellenőrizni?

PF

(#138) PPeter válasza 3x3y (#136) üzenetére


PPeter
addikt

Mind a két író kalibrál, de másképp, eltérően valósították meg a firmware-ben a manet közbeni utánkalibráció működését. Ezt az írás közbeni kalibrációt minden gyártó másképp hívja, a Plextornál ROPC (Running Optimum Power Control), a Philipsnél/BenQ-nél WOPC (Walking Optimal Power Control), van ahol csak OPC, vagy AOPC (Active Optimized Power Control) a neve, tökmindegy. A lényege az, hogy az újabb írók már nem úgy dolgoznak, mint a CD-R írás korszakának derekán, hogy a lemez elején található kalibrációs zónában belövik a lézert, és aztán az így beállított lézerrel törtnik az írás végig, hanem menet közben az írás adott pontján érzékelt pillanatnyi fizikai lemezminőséghez (és az alkalmazott írási sebességhez) igazítják a lézer erejét, az impulzus paramétereit. Amit neked az Alcohol visszajelez (vagy épp nem jelez), SEMMIT nem jelent, az íród hardveres kötöttsége, hogy bizonyos pontonként újrakalibrálja a lézert (bizonyos íróknál ez a képesség ki/bekapcsolható, de igazából nem tanácsos - a NEC-nél nem kapcsolhatod ki). Az Alcohol program az ATA/IDE vezérlőtől,ennek driverétől, írótól, azaz a rendszertől és még a program verziószámától függően képes (vagy nem képes) visszajelezni ennek a menet közbeni utánkalibrációnak a jelenlétét, tehát sz*rt sem ér, ha ezt nézegeted. A CDSpeed programban - ha egy üres lemez van a meghajtóban - az F9 gombbal (vagy a menüből Run Test -> Create Data Disc menüpont kiválasztásával) tudod a lemez teleírását kezdeményezni. Ilyenkor a CDSpeed egy maga által generált tesztanyaggal írja tele a lemezt, de menet közben megfigyelheted, hogy alakul az írási sebesség, hol van az adatátvitelben a sok apró visszaesés, amikor az író egy-egy pillanatra leállítja az írást, hogy beállítsa újra a lézert az optimális írási minőséghez. Ha nem akarod, hogy - számodra - értelmetlen adattal írja tele a CDSpeed a lemezt, akkor Options -> Standart Tests -> Transfer Rate alatt bepipálhatod a Burn image file opciót, és akkor egy ISO, vagy Nero image (.nrg) image fájlt kér a CDSpeed, amit felír majd teszt gyanánt (én készítettem egy speciális DVD-Video tesztlemezt, ami lejátszáskor azt mutatja MB pontossággal, hogy éppen a lemez melyik pontján van a lejátszás, ezt szoktam kiírni a CDSpeed-del, de lehet bármilyen tartalmú image gyakorlatilag). Ha nem tartod elég megbízható forrásnak az általam leírt technikai dolgokat a menet közbeni kalibrációról, akkor gépeld be a google-ba a fentebb említett rövidítések bármelyikét, vagy akár többet is, és olvasgass a neten. De ha megnézed az aláírásomban található teszt-adatbázisban szereplő teszteredményeket a 3540-essel, akkor a részletes tesztadatoknál láthatod, hogy miképp dolgozik a menet közbeni kalibráció.
Amúgy amíg az Alcohol program fent van a gépeden, és nincs normálisan beállítva, addig a többi CD/DVD-író program működését, pl. az üres lemezek helyes felismerését megakadákálozhatja, mert olyan rendszerkomponenst telepít fel, amely a másolvédelmek emuéciója érdekében menet közben minden CD/DVD eszköz kommunikációját szűri és monitorozza és van olyan CD/DVD-író program, ami ettől nemes egyszerűséggel lefagy. Ha a CSSpeed program a DiscInfo menöpontja alatt nem képes kiírni az üres lemezek adatait (nincs gyártókód és kapacitás), akkor bizony az Alcohol programod csúnyán bezavar a rendszer működésébe. Ezt csak úgy kiegészítő jótanácsként mondom. Nem csak telepíteni kell tudni egy programot, hanem tisztában kell lenni azzal, hogyan működik és milyen hatással van a rendszerre, más programokra - a legtöbben teljesen feleslegesn teszik fel az Alcolholt is, hiszen közvetlenül nem foglalkoznak védett lemezek másolásával, amúgy meg a mai írók többsége nem is képes a modern védelmeket úgy kiírni - Alcohol ide vagy oda -, hogy ne kelljen hozzá emulációs rásegítés, hogy fusson a másolat. Akkor meg mi értelme?


[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#139) 3x3y


3x3y
aktív tag

PPéter!

Kimerítő és gyors válaszodat nagyon köszönöm, megint ráhasalok a kérdésre, mert hajt a kíváncsiság. Tanácsodat megfogadom, és próbálom a teszteket!

Köszi
3x3y
:C

PF

(#140) craine12


craine12
tag

Új firmware (1.03) jelent meg az íróhoz:

http://www.de.nec.de./software/2014_FW_ND-3540A_win103.zip

Gondoltam szólok ;)

No woman. No cry. No kidding.

(#141) Hideyoshi


Hideyoshi
tag

Üdv mindenkinek!

Megvettem életem első dvd íróját, Nec 3540.
És tök hülye vagyok a dologhoz. :)

Kéne egy kis segítség pár dologban.
Először is, melyik neroval lehet a legjobban kihasználni? Nekem a 6.0.0.16-os van.

Másodszor: mi az a frimeware, és hogy tudom frissíteni, egyáltalán kell-e?
Hol tudom megnézni, milyen verzió van rajta? Az is jó, ha linkeket kapok, de már jojózik a szemem a sok kutatástól.

Előre is köszi :R:R:R

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!

(#142) IRON STORM válasza Hideyoshi (#141) üzenetére


IRON STORM
őstag

Neroból a 6.6.0.16-os verzió a legújabb hivatalos.

Firmware-t ajánlott frissiteni, nem tudom melyik van a tiédben, valószínű 1.01
Most jött ki az 1.03-as érdemes feltenni azt.
Egyébként a Neroban a cd-dvd író választás menü alatt meg tudod nézni melyik firmware van jelenleg az íródon.

PPeter oldaláról le tudod tölteni az 1.03-at.

http://www.burn.hu/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=16

és kell hozzá egy winflash szintén eléred innen:

http://www.burn.hu/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=18

[Szerkesztve]

Csak a TDi!

(#143) Hideyoshi válasza IRON STORM (#142) üzenetére


Hideyoshi
tag

''Firmware-t ajánlott frissiteni, nem tudom melyik van a tiédben, valószínű 1.01
Most jött ki az 1.03-as érdemes feltenni azt.
Egyébként a Neroban a cd-dvd író választás menü alatt meg tudod nézni melyik firmware van jelenleg az íródon.

PPeter oldaláról le tudod tölteni az 1.03-at.

http://www.burn.hu/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=16

és kell hozzá egy winflash szintén eléred innen:

http://www.burn.hu/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=18''

Köszi , letöltöttem őket, de mint mondtam tök hülye vagyok még hozzá.

Hogy fogjak neki? Még sosem csináltam...és nem akarom elcseszni.:F

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!

(#144) IRON STORM válasza Hideyoshi (#143) üzenetére


IRON STORM
őstag

elindítod a winflasht.
FLASH gomb- megmutatod neki a letöltött .bin file-t( ugye ez a 1.03-as firmware)

és mehet

Csak a TDi!

(#145) Hideyoshi válasza IRON STORM (#144) üzenetére


Hideyoshi
tag

Köszi!:R

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!

(#146) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Ideges vagyok!!!:Y
Ezelott 1 hettel feltettem 1.03 firmware aztan most nem olvassa az ALTALA
megirt Samsung 8x dvd+r .Azeloot ment hat meg ilyen kib@szast!!!!!:(
Es meg nem vettem Lg mert az sz@r hat a haveromnak eddig szinte semilyen lemezel nem szarozott es mar megirt vele vagy 600 dvd meg meg egy par cd-t is
es az is biztos hogy nem Samsungra se nem sonyra irja.
Ilyen gyenge e lemez ? vagy az iro?:O Hat szep!!!!

(#147) PPeter válasza bogarfx (#146) üzenetére


PPeter
addikt

A kérdéses Samsung DVD-lemez milyen gyártókódú? Amit én láttam az elég szutyok volt.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#148) bogarfx válasza PPeter (#147) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Eljen !!!!!
Mergembe feltettem a nec.com-rol ujra az 1.03 fw(persze ez exebe volt, mert a masikat az oldaladrol toltottem le:DD es kellett hozza az a necflash vagy mi?)
Most csakugy viszi a Samsungot!!!!!!!!!!!!!!!!:))
MINDENKI INNEN SZEDJE LE.
PPeter lehet en vagyok a huje de en ugy hiszem jol tetem fel a fw mert a tobo lemezt olvasta csak a Samsungot nem.

(#149) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Meg mindig nem megy sajnos mert csak egyes adatok mennek alemezrol vagy semmi:(:(:(:(:(:(

(#150) IRON STORM válasza bogarfx (#149) üzenetére


IRON STORM
őstag

Próbáltad mással is beolvasni azt a Samsung lemezt?
ne várj sokat ezektől a lemezektől.

médiakódja ez: OPTODISCOR8 ?

szerintem nem túl bíztató

[Szerkesztve]

Csak a TDi!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  NEC ND-3540a (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.