Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  NEC ND-3540a (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) PPeter válasza tommyp (#50) üzenetére


PPeter
addikt

Azokat írja meg, amelyeknek az alapanyaga a polikarbonát műanyag, azo, cyanine, dipyrromethene hordozóréteggel, cink, ezüst, esetleg aranytartalmú tükrözőréteggel. Ugyanis ezek az ''alapanyagok''. Ha arra gondolsz, hogy milyen gyártmányú, milyen gyártókódú, avagy milyen márkájú lemezeket érdemes benne használni, akkor a válasz ugyanaz, mint amit eddig hatvanhat topikban leírtunk: minél normálisabb lemezt veszel bele, annál jobb eredményeket fogsz elérni, feltéve ha nem feltétlenül 75 Ft-os, 8x-os lemezre szeretnél írni 12x-esen. Nagyon jó minőségben írja meg a Verbatim 8x-os és 16x-os DVD+R lemezeket, a CMC MID-es Philips DVD-R 8x lemezt (kár, hogy ez hamar kifutott a piacról), szereti a 8x-os TDK DVD-R (TTG02) korongot is. Nem ajánlom hozzá a TDK 16x-os DVD+R és DVD-R lemezeit (legalábbis nem 16x-os íráshoz, lassabban ezeket is szépen írja), nem igazán csípi 8x-os Arita DVD+R (RITEKR03) lemezt sem 8x-os íréshoz (bár ő maga szépen visszaolvassa, de a lejátszók nem komálták), ellenben a Traxdata 4x-es (RITEKG04) lemezeket szépen írja 4x-esen.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#52) tommyp válasza PPeter (#51) üzenetére


tommyp
csendes tag

Köszönöm a fejmosást!A Ridisc 8x-R lemezt is TDK kóddal árulják 70Ft-ért.Azt próbáltad már?

Az élet olyan,mint egy szappanbuborék.

(#53) PPeter válasza tommyp (#52) üzenetére


PPeter
addikt

Próbáltam. Minőségben természetesen elmarad az ugyanolyan gyártókóddal rendelkező TDK lemeztől. Ha eben az árkategóriában válogatsz, akkor igazán nem tudok mit mondani, majd rájössz magadtól, hogy melyiket miért (nem) érdemes.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#54) tommyp válasza PPeter (#53) üzenetére


tommyp
csendes tag

OK.Kösz!

Az élet olyan,mint egy szappanbuborék.

(#55) vfo7 válasza PPeter (#53) üzenetére


vfo7
senior tag

Nekem van még egy csomó 4x-es Fujitsu-m és most vettem egy 3540-est. Vajon szereti? Eddig 3520-am volt, azzal nem volt semmi gond ezzel a koronggal.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#56) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Ha jol tevedek ez a lemez ugyan ez:
NEC 3540 irtan Ridata G05.
[kép]
[kép]

udv

neduddki

p.s. ez is a g05 lg4163A103/vagy 104?/
[kép]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#57) TeeJay válasza neduddki (#56) üzenetére


TeeJay
félisten

ezekszerint az LG sokkal jobban megírta?
kevesebb hibával meg ilyenek?

na ez tetszik:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58) deedee


deedee
őstag

na akkor most jó ez az író,vagy nem?most lett kész az új konfigom és ilyet rakattam bele,pio 109-et nem tudtak hozni a boltba ugyanis,bár én inkább arra szavaztam volna....Egyébként lg 4082b volt ezelőtt.annál jobb vagy rosszabb a nec?

(#59) TeeJay válasza deedee (#58) üzenetére


TeeJay
félisten

LG íród van új???

valami véleményt írsz róla?
pl hogy gyorsan olvas e meg helyesen ír vagy ilyeneket:R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60) deedee válasza TeeJay (#59) üzenetére


deedee
őstag

nincsen már lg-m,mint ahogyan azt fenntebb írtam.... :)
Megvoltam vele elégedve annó,egy évig használtam,talán ha 1 lemezt rontott....Viszont visszaolvasásnál volt olyan,hogy crc adat hibát írt ki,de egy másik /msi/ cucc viszont simán olvasta az adott dvd-t.....De ez sem fordult elő gyakran.....Ennyit tudok mondani...Ja és lemezekben mindenevő volt.....

(#61) neduddki válasza TeeJay (#57) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Bővebben: link
neklem kb ennyi...
amennyire elgedett voltam a 3500/3520-val nekem a 3540 annyira nem:- (((
mongyuk az az erdekes hog nekem soha nem volt bajom a 4163 es G05 parositasbol es masiknak meg allndoan az volt a hasfajasa... szoval erdekes ez aze...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#62) neduddki válasza neduddki (#61) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Tessek itt apelda: Bővebben: link
asztran monyuk nem lennek meglepodve ha vmejjik korai fw l;wnwn rajta...:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#63) Bigi


Bigi
tag

KHm, ha valaki 3550-re akar váltani és jó árban megválna fekete írójától jelezze!;)

E-mailt ne írj, nem olvasom!!!

(#64) 3x3y


3x3y
aktív tag

Pioneer rajongó vagyok...
Megettem már egy pár 107 és 108-ast, és most váltottam 109-ra...
Elkeserítő...
Márciusi 109: hibás
Májusi 109: hibás
Másik májusi 109: hibás

Megoldás...

Csalódás... a Pioneerben...esnek is a részvények... ( :) )

Döntés: Nec 3530..

Remélem az nem lesz hibás...

PF

(#65) TeeJay válasza 3x3y (#64) üzenetére


TeeJay
félisten

ez komoly? :)

ennyi meghajtó volt nálad hibás?:F

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66) bogarfx


bogarfx
aktív tag

en 1 hettel ezelott fektettem be egy nec 3540-re es eddig nem csalodtam.Tenyleg nagyon jol olvas .mondjuk eddig csak 3 dvd-t irtam azt is sonyra de eddig semmi problema.Jo valasztas volt remelem!:Y

(#67) szeva000 válasza bogarfx (#66) üzenetére


szeva000
addikt

Én azért sajnálom a 3500-am!szerintem jobb író volt,sőt bizta is.most 2db 3540-em van,nincs vele gondom,de a 3500 jobb volt,azért ez sem rossz annyira:)

(#68) bogarfx válasza szeva000 (#67) üzenetére


bogarfx
aktív tag

En meg csak most probalgatom de tokre meg vagyok elegedve .Persze 1 het az semmi.Na majd meglatjuk,mondjuk havernak van elgyzsije az is jo megy de valahogy az lg az lg(bar havernal mar 1 eve repeszt es megirt vagy 300-400 korongot);]

(#69) szeva000 válasza bogarfx (#68) üzenetére


szeva000
addikt

Na én annál a 3-400db-nál cseréltem a 3500-at,mostmár kettőt is garba.Remálem a 3540 nwm ilyen lesz:((
persze mostmár vigyázok szegénykékre,nem írok alig velük.
Nekem most is van egy LG CDíró a gépben,ezt már isten se tudná megszámolni mennyit írt és még mindig jó!:D

(#70) TeeJay válasza szeva000 (#69) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem is LG CD íróm van és kb 200x szor csináltam újraírást sima CD-R korongot meg 1000szer tuti égettem és most is megy mint a meszes.

nagyon faja:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#71) 3x3y


3x3y
aktív tag

A Pio 107 és Pio 108 csúcs gép volt szerintem. Elképesztően jól teljesítettek. Ezért a nagy csalódás a 109-sel szemben...
Bár a tesztek sem dícsérik. Repkednek a frissítések hozzá, már ez is gyanús...
Kiváncsi vagyok a Nec 3540-re. Kedden jön, majd mondom az eredményeket...

PF

(#72) deedee


deedee
őstag

azt én is észrevettem,hogy az lg 4082b-hez képest sokkal gyorsabban olvas.....Hurrá

(#73) I. Richard


I. Richard
senior tag

Hi!

Most vettem a napokban egy ilyen írót! Eddíg 2 lemezt próbáltam:U:B :

Fuji DVD-R 8X, 8x-osan írva nagyon szar volt...
Verbatim DVD-R 16x-osan írva elég jónak tünt.... Most a Fuji lemez a sz@r, vagy az író finnyás?

Olvasási képességek: egy olyan Arita lemezt nem akarta olvasni, amit a Pio-119-es 2 éves olvasóm még be tudott olvasni... remek...:D

(#74) TeeJay válasza I. Richard (#73) üzenetére


TeeJay
félisten

16 szorosan megírtad a lemezt?

na és mi lett belőle?
olvasható simán?:DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75) Korcsii


Korcsii
őstag

Én a múlt hónapban vettem egy ilyet. Eddig nem volt vele hibám, igaz főleg csak DVD íráshoz használom, mert CD írásra és CD-DVD olvasásra általában egy Lg CD írót használok.

(#76) I. Richard válasza TeeJay (#74) üzenetére


I. Richard
senior tag

Íme az eredmény:

Bővebben: link Remélem nem kell komment...:D

(#77) 3x3y


3x3y
aktív tag

PPéter egyszer feltett egy képet, amiben a teszt eredményeit magyarázza. Megadja, hogy az egyes paramétereknem max. mennyinek kell lenni. Ezt a képet keresem, mert sehol sem találom. Enélkül sajnos hiába tesztelünk, nem tudjuk, hogy az eredmények mit is mondanak. El tudná küldeni valaki nekem ezt a képet? (mivel a grafikon igazából semmit sem mond magyarázat nélkül)
Köszi!
polfer@szixi.hu

PF

(#78) Bigi


Bigi
tag

Nincs időm utánanézni: 3520a-hoz képest mivel tud ez többet, illetve, a 3520 okosabbá tehető-e firmware-upgrade-del?

E-mailt ne írj, nem olvasom!!!

(#79) freex


freex
csendes tag

Sziasztok!

Volt 1 db LG-4082B íróm, ami elég jól ment, de egyik pillanatról a másikra megpusztult. Semmilyen korongot nem pörget fel.
Múlt héten vettem egy 3540-es írót, az eladó dicsérte, mint állat, szerinte ez a csúcs.
Nagy örömmel raktam a gépbe, aztán kicsit leharvadt az arcom, amikor zsinórban 3-4 Verbatim 8x-os lemezt 4-szeresen írva elcseszett. A Nero kiírta, hogy az írás sikerült, de olvasni nem olvas róla semmit. Gondoltam, hátha hülye voltam és csak a szimulációt kapcsoltam be, a Nero azt mondta, hogy üres a lemez, de az írás indításánál hibával elszáll. 1 lemezt írt meg sikeresen, amit ''nagyjából'' vissza tudtam másolni, vagy 30 percig tolta vissza a 4.7 gigát.
Még másik 2-3 lemezzel is eljátszotta, hogy megírta sikeresen, de nem olvassa vissza. A lemezen látszik is, hogy meddig van megírva, a Nero továbbra is üresnek látja, de írásnál hibával elszáll.
Valaki azt javasolta, hogy várjak a visszaolvasással, mert ő már járt úgy, hogy meleg volt a lemez, csak akkor olvasta vissza, amikor kihült. Hát nem tudom, még nem próbáltam ''hidegen'' visszaolvasni.
Szerintetek ilyen vacak a NEC, vagy csak az én tiszteletemre jutott egy hibás példány? Esetleg tapasztalt már valaki hasonlót, hátha nem is író hiba, hanem gép vagy sw?

Köszi.

(#80) karmester válasza freex (#79) üzenetére


karmester
senior tag

Három dolgot mondanék:
1. Magyarországot ellepték a hamis Verbatim lemezek... ez TÉNY!
2. Firmware frissítés
3. Nero Info Tool-al nézd meg, hogy az íródnál engedélyezve van-e a DMA. Ha csak Pio4 van, akkor sürgősen orvosold a dolgot. Aztán az írót ajánlatos Master-re tenni és nem Slave-re. Csekkold az íródnál a jumper-t és kössed Masterre..
Nekem is NEC van, 3500AG, teljesen elégedett vagyok. Nehezen tudom elképzelni, hogy az íróval lenne a bibi.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#81) TeeJay válasza karmester (#80) üzenetére


TeeJay
félisten

hali

az mindegy hogy primary vagy sedondary MASTER a DVD író?
gondolom secondary-re érdemes rakni.

nekem primary porton 2 vinyó van a secondary porton meg 2 optikai drive de majd a master meghajtót kiveszem és a helyére megy majd a DVD író egyszer.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82) karmester válasza TeeJay (#81) üzenetére


karmester
senior tag

Mindegy, a lényeg, hogy masterre tedd.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#83) freex válasza karmester (#80) üzenetére


freex
csendes tag

Hali!

Köszi a tippeket.
Mindenféle info tool udma-2 üzemmódban látja az írót, amely secondary masterként van bekötve, egyedül a buszon.
Lehet, hogy sok a hamis verbatim lemez, de mi tuti helyről vesszük, szóval nagy valószínüséggel eredeti. Ezt bizonyítja az is, hogy az íróval se cd-rw-t, se dvd-rw nem tudok irni (több dvd-r -t nem akartam elkurjantatni). Olvasásnál kb. 1 percig szuttyog, mire beolvassa a lemez tartalmát. A bemásolás pedig katasztrófális.
Ja, és ami a legfontosabb, mindeféle írásnál ''lézer pozicionálási/beállítási hibát'' dob fel.
Nem hiszem, hogy ez firmware upgrade-del orvosolható lenne, szerintem az általam vásárolt példány úgy szar, ahogy van.
Egyébként 1.01 fw van benne, nálatok van újabb? Vajon fw. upgr.-del repül a gari?

(#84) karmester válasza freex (#83) üzenetére


karmester
senior tag

Nem tudom, hogy repül-e a gari firmware frissítéskor. Mindenesetre érdekelne, hol vetted ezt a jószágot.

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#85) freex válasza karmester (#84) üzenetére


freex
csendes tag

DEPO-ról néztem ki, iPon Kft., Edömér u. (Kosztolányi tér)

Nem tudom, mostanság hogy megy a gari intézése, mivel nem bp-i vagyok, sőt elég távol tőle, remélem nem kétszer kell felmennem (1. átvétel, bevizsgálás; 2. új, vagy javitott visszaadás napok/hetek múlva). Szívás lenne, mert így az író aká 2.5-szeresébe is kerülhet az eredeti árnak...

(#86) karmester válasza freex (#85) üzenetére


karmester
senior tag

Mamám, én elég sokat vásárolok Bpesten kiskerből és nagykerből is néha, de még soha nem hallottam erről az ''egyesületről''...

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#87) 3x3y


3x3y
aktív tag

A fent említett LG író meglepően jó. Az előtte gyártott LG-k nagyon haloványok voltak. Én ezzel olvasok...
Végülis nem jött meg a NEC 3540, hanem NEC 3520 jött. Különbség: minimális sebesség (elhanyagolható), az is szinte csak cd-re vonatkozik, és nem írja a dupla rétegű -os lemezt. Ennyi.
Teszt:
Halovány teljesítmény gyári firmware-vel, frissítés után az író nagyon szépen dolgozik.
Lemezt is teszteltem vele: Ritek g03+ : 95%
:)

PF

(#88) 3x3y


3x3y
aktív tag

További tesztek:

Ritek G04+ : 97%

Traxdata Cd74- : 97%

(több lemezzel)

PF

(#89) IRON STORM válasza 3x3y (#87) üzenetére


IRON STORM
őstag

3520-as is írja a ''-'' -os kétrétegű lemezt.

Csak a TDi!

(#90) Atesz2


Atesz2
tag

Sziasztok!

Kene nekem egy kis tanacs :) Igazabol csak attetelesen kapcsolatos az irommal..
A lenyeg, hogy nem reg megpusztult a fantasztikus LG 4120B-m, amivel egyebkent nem volt bajom, de mondom akkor mar nem LG-t veszek hanem a sokat dicsert NEC-t.
Meg is vettem 3540-et, csini is a fekete hazamba :C :DD csipobol ra is raktam a legujabb firmware-t, nagyon baban is ir, a philips 8X-ost 12X-esen is hajlando megirni..
Na ennyi az elotortenet, a bajom az, hogy a vinyo egyszeruen nem birja kovetni.. allandoan bufferel, de ezt mar az LG-vel is csinalta es az en tokom meg mar elsul idegessegembe..
Mert nem tudom miert csinalja ??!! Meg 4X iraskor is.
Hozzateszem nem vagyok Lam0r, szoval :
-UDMA engedelyezve, a Vinyo egy Maxtor 80Gb-s 8Mb cacheses raadasul /UDMA 6on megy (vinfos szerint is)/
- VIA-s lap, VIA 4 in 1 driver felrakva of course
- Legujabb Nero van fent 6.6.0.16 de regebbivel is ez volt
- Hiaba adok meg neki ketsegbeesesembe nagyobb buffer meretet a neroba le se sz**ja
- Termesztesen tok mindegy neki hogy master mind2 es kulon agon, mar probaltam mindenhogy, ugy is ez van hogy csak az iro az egyik agon masterkent meg csak a vinyo masterkent a masik agon akkor is kerepel mint allat.
- Jah es kabelt is csereltem, jelenleg egy 90 cm-s Vantec ATA 133as kabel csuggnek, de probaltam normal 80 eres szalag kabbellel hatha az de az sem..
- Plusz BIOSba hiaba engedem vagy letiltom a 32 bites transfer rate-et, halottnak a puszi..

Szoval mar nem nagyon van tobb tippem.. Szar lehet mar a bus master ? Vagy miiii ? :F

Koszi az otleket elore is!!:R

[Szerkesztve]

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#91) Atesz2


Atesz2
tag

UP!
and DOWN :D

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#92) PPeter válasza Atesz2 (#90) üzenetére


PPeter
addikt

Ha az írási idő nem növekedik meg a sebesség alapján elvárható időtartamhoz képest (mennyi idő alatt végez egy 8x-os írással?), akkor valószínűleg csak a folyamatos utánkalibráció miatti pufferingadozást látod, ami teljesen normális.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#93) Atesz2 válasza PPeter (#92) üzenetére


Atesz2
tag

De megno sajnos. Az atlagos 8 perc helyett 11-12 perc alatt vegez vele..
Meg hat latni is hogy elfogy a buffer, lezarja, aztan megint kezdi... borzaszto!:O

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#94) freex válasza 3x3y (#87) üzenetére


freex
csendes tag

Hali!
Kérdéseim vannak.
Milyen verziójú volt a firmware, amivel gyatrán írt? Nekem 1.01 van benne gyárilag.
Milyen verziót raktál rá és honnét szedted le? Rákeresve van mindeféle ''buherált'' verzió, elcseszni nem szeretém.
Ja, és menyire bonyolult az upgrade? Eddig csak LG-n csináltam, ott volt 1 windozos exe, le kellett futtatni, aztán ennyi.
Köszi előre is.

(#95) Vikky


Vikky
tag

Ööööö. Van a cégnél egy ilyen drájv. Az a gáz vele, hogy ha gyorsan pörgeti a lemezt, akkor nagyon hangosan sipít, vonyít, vernyákol, stb... Garba vele mielőtt megmakkan, vagy ez teljesen normális? Egyébként nem volt sokat használva... 20 lemeznél nem lett írva több vele.

''Neked milyen a Maxtorod? SÜTI?''

(#96) PPeter válasza Atesz2 (#93) üzenetére


PPeter
addikt

Írd már be pontosan kérlek az egyes írási sebességeknél produkált időtartamot.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#97) 3x3y


3x3y
aktív tag

Holnap reggel felteszek még pár teszt eredményt: Philips dvd-r, Imotion cd-r 74. (Nec 3520A-val)

[Szerkesztve]

PF

(#98) TeeJay


TeeJay
félisten

hány év garival érdemes venni az írókat???

1 minimum de mi van ha 2 évet adnak felárért?
megéri 2 éves garit választani?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#99) Atesz2 válasza PPeter (#96) üzenetére


Atesz2
tag

OK! Delutan, kora este felteszem.
Miert olyan lenyeg egyebkent a pontos idotartam ?
Tullepni biztos tullepi par perccel, ami meg nem is zavarna annyira, ha nem fogyna el allandoan a puffer, es ne zarna le egy iras kozbe 5x-6x. .:(( Gondolom nem tesz jot a minosegnek.. ?

''Itt fogyasztjuk b**meg, az ut kellos kozepen!!''

(#100) PPeter válasza Atesz2 (#99) üzenetére


PPeter
addikt

Pontosabb adatok, jobban ismert körülmlnyek: nagyobb esély, hogy hamarabb kiderül a probléma forrása. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  NEC ND-3540a (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.