Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) djsunny


djsunny
aktív tag

''A fejlődés az NEC-nél sem áll meg, a sikeres ND-3500A nak hamarosan megérkezik az utódmodellje. Az ND-3520A a 3500A-hoz képest sebességben, valamint kompatibilitásban javult, ez abban nyilvánul meg, hogy már képes kezelni a DVD-R DL, valamint a DVD+R9 lemezeket, valamint azokat 4X sebességgel írja (ND3500A: 2.4X), illetve a DVD+RW lemezeket már 8X sebességgel égeti. Az újdonság az írás kiváló minőségének a biztosítására a ”high resolution writing strategy” és a “Active Optimized Power Control” technológiákat használja. A NEC ND-3520A 2005 januárjától elérhető.''

Ramiris Rubin Rt.

(#2) djsunny válasza djsunny (#1) üzenetére


djsunny
aktív tag

Na asszem én erre cserélem le a 2500 írómat [feltéve ha lessz belőle fekete előlapos:)]

(#3) djsunny válasza djsunny (#2) üzenetére


djsunny
aktív tag

(#4) CWorm


CWorm
aktív tag

Nem tudni mennyibe fog kerülni?

Mellesleg érdekes dolgot tapasztalhat az, aki guglival rákeres arra, hogy ''NEC ND-3520A''. Mintha ez a ramiris ''nem lenne egyedül''. :)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#5) erdoke válasza djsunny (#1) üzenetére


erdoke
titán

A 3500 is 4X írja a DVD+R9 lemezeket. Ramairis szakértője olvasgathatna kicsit, hamár az írót nem ismeri személyesen. :D

A legjobb aláírás a héten

(#6) PPeter válasza erdoke (#5) üzenetére


PPeter
addikt

De hát ha egyszer szakértőőőő! :DD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) erdoke válasza PPeter (#6) üzenetére


erdoke
titán

Most legalább megtudtuk, hogy kompatibilitásban és sebességben javult az új NEC, hiszen kezeli a senki által még nem látott DVD-R9 és 8X +RW lemezeket.
Fölöttébb hasznosnak tűnik erre alapozni a marketingkampányt... :C
Ha esetleg letesztelik valahol, és próbálják ráfogni, hogy kiegyensúlyozottabb írási és olvasási minőséget produkál, az ára pedig hasonló, akkor azt mondja az ember, hogy OK. Nade így? :F :U
A Pioneer-nek legalább van honnan fejlődnie (Z-CLV). :D

A legjobb aláírás a héten

(#8) PPeter válasza erdoke (#7) üzenetére


PPeter
addikt

Mondjuk valószínűleg megkapták ugyanezt a pár sort a németül vagy angolul, aztán szolgalelkűen - ahogy egy jó márkaképviselőhöz illik - benyomták a népnek, és a zárójeles megjegyzés, kiegészítés lehet hogy már ''hazai'' okosság benne.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#9) Incognito


Incognito
senior tag

Lehet hogy hüjeséget írok (mint általában), de nem lenne elég egy firmware frissités? Vagy ez megint egy marketingfogás?

[Szerkesztve]

(#10) PPeter válasza Incognito (#9) üzenetére


PPeter
addikt

Lehet, hogy a használhatóság határán egyensúlyozva meg lehetne oldalni CSAK firmware frissítéssel is a DVD-R DL írást, a DVD+RW 8x-os, és DVD-RW 6x-os írását, de minden bizonnyal egy normális megvalósítás némi hardveres fejlesztést is igényel.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) Flashy válasza Incognito (#9) üzenetére


Flashy
veterán

a firmware frissítés nem oldhat meg mindent, lehet hogy van felépítésbeli különbség is, elvégre a dvd technológia szerteágazó szabványai elég tekervényesek. vagy csak el akarnak adni egy új eszközt és tényleg csak a fw más... :)

(#12) Incognito válasza PPeter (#10) üzenetére


Incognito
senior tag

Kicsit lemaradtam a dolgokkal. Létezik nimusz-os dupla rétegű lemez? Nem is tudtam. Pedig megfordult 10-12 db külömböző márkájú DVD író a gépemben, de valahogy nem éreztem szükségességét ennek utánanézni. Majd ha alkalom lesz rá és nem leszek lusta ezt a tömérdek infót a már amúgy is nagy és szép fejembe beletuszkolni akkor utánanézek. ;)

(#13) mg105


mg105
senior tag

lehet, hogy a driveok egyre gyorsabbak lesznek, de maguk az adathordozók még messze állnak a driveok írási határaitól... sajnos

(#14) PPeter válasza Incognito (#12) üzenetére


PPeter
addikt

Tesztlaborokban már van, forgalomban még nincs.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#15) emre33


emre33
addikt

valamelyik külföldi oldalon láttam róla egy tesztet , többekközt volt egy kép a nero-ról, és ott nem volt book type beállitás ! vagy a NEC-nél nem ott kell beállitani ahol a 4120B-én ? Vagy az 3520 nem tudja ?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#16) emre33


emre33
addikt

up

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#17) erdoke válasza emre33 (#15) üzenetére


erdoke
titán

Úgy tudom, gyári FW-rel csak a DL +R lemez book type-ját állítja át, a többit nem lehet.

A legjobb aláírás a héten

(#18) emre33


emre33
addikt

vmi hir az íróról? szereném már becsavarozni a gépembe !!

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#19) CWorm


CWorm
aktív tag

Én is! :)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#20) CWorm


CWorm
aktív tag

A bluefish-ben már lehet ilyet kapni. Holnap megyek! ;]

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#21) Tivadar


Tivadar
csendes tag

Nono, Bluefish!
Felhívom őket Szegeden, blabla, árjegyzékben benne a 3520, van-e már raktáron?
Válasz: most még nincs, majd ha eladták a 3500-as készletet, akkor hozatnak, kb. pár hét... :F :O

Fiam, fiam, már megint rossz fájlt tettél a tűzre?

(#22) CWorm


CWorm
aktív tag

Pesten a Nagyenyedi boltban viszont van egy valaggal. Ma vettem.:DD Most is ír a drága (Verbatimra), eddig minden okénak tűnik, már 5 lemezt sikeresen megírtam vele. :))

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#23) PPeter válasza CWorm (#22) üzenetére


PPeter
addikt

Firmware-től és írási sebességtől függően képes elcseszni a Verbatim lemezeket is, csinálj visszellenőrzést íréskor (vagy utólag CDSpeeddel) mielőtt törölnéd amit kiírsz. Új író, még senki nem ismeri a hülyeségeit, és úgy tűnik van szeszélye bőven, amivel meg kell barátkozni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#24) CWorm válasza PPeter (#23) üzenetére


CWorm
aktív tag

Eddig még nem töröltem semmit, amit kiírtam, szerencsére elég nagy a vinyóm (200 GB :), csak már tele van :) ), és kipróbáltam az íróval is meg a másik dvd olvasómmal is a lemezeket és mindkettő olvasta róla a cuccokat. A verbatim amúgy jó lemez, nem? Az író firmware-e a windows szerint 5.1.2535.0 és valami 2001. 07.-es dátumú, ami azé' érdekes számomra. :) Na most bekapcsoltam az ellenőrzést, kíváncsi leszek mi lesz, mert ezt még soha nem próbáltam ki. :) Egyébként néróval írok, a lehető leglassabb sebességgel (2.4x)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#25) PPeter válasza CWorm (#24) üzenetére


PPeter
addikt

Az nem a firmware, hanem a Microsoft cdrom eszközillesztő driver verziószáma. A firmwaret a Neroban az író tulajdonságaunél tudod leggyorsabban megnézni, de a CDSpeed program is kiírja az író azonosítója után. Pontosan milyen Verbatim lemez és hányszorosan írtál?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#26) Keitaro válasza PPeter (#25) üzenetére


Keitaro
addikt

Picit off, de nekem nem jött le teljesen, és nem találtam meg a cikkedet a 108 vs 3500ról (vagyis amit találtam annak az első 4 oldala volt ott), abból amit végigolvastam az jött le, hogy kb mindegy melyiket veszem a kettőből... csak az írási minőség számít, jó lenne később is visszaolvasni a dolgaimat :)
Már biztos az őrületbe kergettek vele, de Te melyiket javaslod?

Mielőtt le lenne harapva a fejem, végigolvastam egy tonna hozzászólást a kapcsolódó topikokban, de még mindig kétségek gyötörnek :)

(#27) Keitaro


Keitaro
addikt

Ami viszont on, ha már új NEC író topik. Mi a különbség a 3500 és a 3500A között :F

(#28) PPeter válasza Keitaro (#27) üzenetére


PPeter
addikt

Semmi. Ugyanaz az író, másképp emlegetve.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#29) PPeter válasza Keitaro (#26) üzenetére


PPeter
addikt

Azt vedd amelyikhez előbb hozzá tudsz jutni. Nem jársz rosszul egyikkel sem.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#30) CWorm válasza PPeter (#25) üzenetére


CWorm
aktív tag

Aha, thx, megnéztem a néróban, 1.04-es a firmware. A verbatim lemezről meg nem tudom pontosan megmondani, ''milyen'', mert nincs semmilyen ilyen ''megmondó progim'' :D (Gondolom olyasmire gondolsz, hogy G04 meg ilyenek, nem? Na, azt nemtom. Max 8x írható, +os, a saturnban vettem egy 10 pakkban...) 2.4x-esen írtam.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#31) PPeter válasza CWorm (#30) üzenetére


PPeter
addikt

8x-os DVD+R Verbatimmal nem lesz bajod, különösen ha 2.4x-esen írod :).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#32) Keitaro válasza PPeter (#29) üzenetére


Keitaro
addikt

Köszönöm, akkor valószínűleg ez lesz :)

(#33) joey7


joey7
őstag

vett már vki ilyet? tapasztalat vkinek?:F

(#34) erdoke válasza joey7 (#33) üzenetére


erdoke
titán

Nekem van. Kicsit érzékenyebb olvasásra mint a 3500, de ez talán nem is baj. Jobban látszik, ha nem tökéletes egy lemez. :)

A legjobb aláírás a héten

(#35) vfo7 válasza erdoke (#34) üzenetére


vfo7
senior tag

És írni hogy tud a 3500-ashoz képest?

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#36) erdoke válasza vfo7 (#35) üzenetére


erdoke
titán

Most feltoltam rá a L&D 1U5 FW-t, hirtelen sokféle lemezt lehet gyorsabban írni. ;)
Nekem ez a 4X=>6X=>8X=>12X Z-CLV írás nem igazán szimpi, mert nagyon lassú. A minőségével nincs gond.
Pont most írok egy MCC 01RG20 (Verbatim 4X -R) lemezt 8X sebességgel. Az összes többi íróm csak 4X hajlandó írni, ez így felajánlja a 12X sebessget is.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#37) emre33


emre33
addikt

dvd+-r olvasására, és dvd rippelésre melyik gyorsabb ? a NEC 3520A vagy a pioneer 109 ? Mert nekem ez lenne a döntö szempont

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#38) erdoke válasza emre33 (#37) üzenetére


erdoke
titán

DVDR olvasásban az NEC verhetetlen, amíg jó minőségben írott lemezeket tolsz neki.
CSS védett filmek rippelésére gyorsabb a Plextor és a BenQ.

A legjobb aláírás a héten

(#39) emre33 válasza erdoke (#38) üzenetére


emre33
addikt

és a rippeléshez nincs hackelt driver ?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#40) Ben Cseng


Ben Cseng
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Olvasok itt a firmware updatekről, de nem látok tisztán benne.
A cdgrab.hu-n van ilyen, hogy ''I-O Data 1.25'' és van ilyen, hogy ''1.04''. A Nec honlapján van ilyen firmware, hogy ''FW 2.18''. Erdőke itt írt egy ''L&D 1U5 FW-t'' firmware-ről.

Légyszi valaki magyarázza el, hogy a sok firmware közül, melyiket kell letöltenem, melyik mire való. Előre is köszönöm.

(#41) Ben Cseng válasza Ben Cseng (#40) üzenetére


Ben Cseng
tag

És még valami: milyen firmware feltöltő programot kell használjak hozzá, azt ami cdgrab.hu-n van vagy valami mást?

(#42) PPeter válasza Ben Cseng (#40) üzenetére


PPeter
addikt

''Az I-O data márkanév alatt forgalomba hozott NEC ND-3520A írókhoz újabb firmware jelent meg, 1.25-ös verziószámmal - természetesen a firmware minden további nélkül rátölthető bármelyik (OEM) NEC ND-3520A modellre. A firmware a benne található adatbázis tekintetében megegyezik a már korábban említett, idei keltezésű 1.04-es firmware verzióval, tehát csak akkor érdemes feltenni, ha szeretnénk, hogy a DVD+R DL (kétrétegű) lemezeken kívül az egyrétegű DVD+R és DVD+RW lemezek is DVD-ROM BookType bitsetting beállítást kapjanak automatikusan.'' :U

Utólag kiderült, hogy a DVD+RW bitsetting nem működik.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#43) Ben Cseng válasza PPeter (#42) üzenetére


Ben Cseng
tag

Értem. Tehát az I-O Data is készít különböző DVD-khez firmwaret?
De mi az a másik két firmware amit Erdőke említett és ami a NEC honlapján van? Azok mire jók? Erdőke azt írta, hogy gyorsabb lett a lemez írása. Ez az első DVD íróm, nem szeretném elkefélni.

(#44) PPeter válasza Ben Cseng (#43) üzenetére


PPeter
addikt

Nem, nem készít különböző DVD-khez firmware-t, hanem más gyártók íróit árulja saját márkanélv alatt, de kegtöbbször a firmware-ben egy-két apró módosítással (pl. bitsetting) kedveskedik.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#45) Ben Cseng válasza PPeter (#44) üzenetére


Ben Cseng
tag

Köszi, értem. És a többi firmware-el mi a helyzet?

(#46) Lortech válasza erdoke (#36) üzenetére


Lortech
addikt

Én ugyanezt a firmware-t raktam fel, és egyből le is teszteltem a 8X Ridisckel, de a vége nem lett az igazi, pedig csak 4X-en írtam, a felajánlott max 12X helyett: Bővebben: link
Ja meg a 7-7X CAV-t sem nagyon értem.

Thank you to god for making me an atheist

(#47) Lortech válasza erdoke (#38) üzenetére


Lortech
addikt

Bővebben: link
Olvastad ezt a tesztet? A DVD-R írás résznél elég komoly amit a G04-gyel ez az író -ezzel az FW-vel- művel! :)
Lehet, hogy beszerzek egy gurigát a 80Ft-os Ridata zsugorfóliásból. :D

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#48) erdoke válasza Lortech (#46) üzenetére


erdoke
titán

Nekem 8X sebességgel jó lett:
Bővebben: link

A 16X CAV tesztelés valami CD Speed rossz beállítás miatt nem megy nálad. Beállítottad 10 mp-re a felpörgetési időt?

A legjobb aláírás a héten

(#49) erdoke válasza Lortech (#47) üzenetére


erdoke
titán

Olvastam, bár én inkább a fórumbeli tapasztalatok alapján szoktam dönteni. ;)
Ridata 4X, Ridisc 8X jó lemezek, amikor ismerősök, rokonok jönnek kérni. :D

A legjobb aláírás a héten

(#50) Lortech válasza erdoke (#48) üzenetére


Lortech
addikt

Már 20MP-t is beállitottam. ;] Lemeztől függ, hogy egyáltalán felpörög-e, ha felpörög (90%-ban igen), akkor lemezenként változó, hogy milyen beállitással olvas. Ugyanannál a lemeznél kétszer egymásután tesztelve is képes eltérő sebességen tesztelni. Nem nagyon értem...

Thank you to god for making me an atheist

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.