Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nec2500a dvd író + ritekg04 ? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) herkulesminusz


herkulesminusz
tag

Sziasztok!

Adott a fent említett konfiguráció - a Ritek lemez egészen pontosan Traxdata szitázású. Ha a lemezre 4x-en írok minden frankó, a lemez mindenütt visszaolvasható, az átviteli görbe a lemez teljes felületén zökkenőmentes, nincsenek ugrások... Ha 2x-en írok a lemez sem az íróval nem olvasható vissza, sem a mellette figyelő Toshiba 1312-es DVD/CD kombódrájvval, kb. 10% körül lehal. Az asztali viszont simán viszi, egy másik (igaz csak 2x-es) Toshiba, és egy LG 16x-os DVD-olvasó szintén, az átviteli görbe tökéletes ezeken! Miközben a NEC, amivel írtam vissza sem tudja olvasni!!! Hogy is van ez?

(#2) justman


justman
csendes tag

A NEC2500-as nem az olvasási képességeiről híres :O

[Szerkesztve]

(#3) justman


justman
csendes tag

Bár lehet, hogy firmware frissítés majd segít.

(#4) herkulesminusz


herkulesminusz
tag

Igen, de itt a saját maga által megírt lemezről van szó! Ráadásul nemcsak ez, hanem a Toshiba 1312 sem olvassa - ellenben egy másik Toshiba, és egy 16x LG DVD hibátlanul...

(#5) mdk01 válasza justman (#2) üzenetére


mdk01
addikt

Jajj!
Ez komoly?
Én most szeretnékl egy ilyet venni.
AKkor neked is felteszem a kérdést.
Nec 2500Avagy Teac dv-w58g?
A Teac-ról tudsz vmit?

(#6) Alex91


Alex91
félisten

Azert en nem tudom, hogy miert kellene az irot hibaztatni? Mert vesztek omlesztve arult, olcso lemezt, azt csodalkoztok, hogy xar lesz! Ha boltban vett, markasabb lemezt megirja jol az iro, akkor az ironak nincs baja. Nem azt mondom, hogy vegyetek 2x3-szor tobbert lemezt, ha az olcsobb is jo, da ha valaki kifog egy xar sorozatott, akkor igy jart...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7) Johnny válasza justman (#2) üzenetére


Johnny
senior tag

Ökörség. PPéternek más a véleménye, ha számít :)

(#8) Johnny válasza Alex91 (#6) üzenetére


Johnny
senior tag

Aláírom teljesen. Hogy megint PPéter idézzem - neki talán nagyobb rálátása van a dolgokra - az abszolut nem jelent semmit, hogy Ritek G04. Ilyen kóddal készülnek nagyon jó és nagyon xar lemezek is.
Én is olcsó, Medianca lemezekre írok. Eddig ugyan nem rontottam, de akitől kapom annak sikerült már nem egyet.

(#9) herkulesminusz


herkulesminusz
tag

Én nem mondtam, hogy az író a rossz, csupán egy furcsa jelenség mibenléte felöl próbáltam kiokosodni! Sőt - eddigi halovány tapasztalatim alapján (1 hét) - kimondottan király az árú! Csak ha Traxdata (RitekG04) lemezt írom 2x-esen akkor lép fel ez az érdekesség! Azért érdekesség, és nem hiba, mert nem értem hogy lehet, hogy az egyik drive hiba nélkül, tökéletesen olvassa, a másik pedig már az elején leakad! (a kondiciokat lásd az elején) Túl nagynak érzem a kontrasztot!
Egyébiránt írtam én 4x-es Princót 2x-en, azzal nem volt semmi gond, sem a 2x-esen megírt DVD-RW, és DVD+RW lemezeimmel!

(#11) Johnny


Johnny
senior tag

Ha csak egyféle lemezzel csinálja, akkor érdemes megpróbálni egy firmware frissitést. Akár az utolsó hackelt firmware-re.

(#12) Johnny válasza Kalandor (#10) üzenetére


Johnny
senior tag

Mindenből van rossz.

(#14) Daemon17


Daemon17
csendes tag

nekem hibátlanul megirta a ritek traxdata szitázásu lemezt,a princot és még egy primedisc-rw-t is

(#15) IRON STORM


IRON STORM
őstag

Sziasztok!
Ritek g04-es lemezt kb 50 db-ot írtam,és egyet sem rontott.
A kérdésem az lenne hogy használ valaki 1.07 béta 7-es firmwaret ehhez a íróhoz?

Mert a ritek g04-es lemezhez felajánl 6x írást. És érdekelne milyen minőségben írja meg 6x-an.

Csá

Csak a TDi!

(#16) Foobar válasza IRON STORM (#15) üzenetére


Foobar
tag

Én fölraktam hozzá ezt a firmware-t, mert állítólag ezzel (de egyelőre CSAK ezzel) jól meg tudja írni a Ritek G04-es lemezeket. Viszont Riteket-es lemezt még pont nem írtam vele, csak két memorexet (CNC Chemicals volt asszem a kódjuk), azok jók lettek (kopp-kopp).

(#17) Loretto válasza mdk01 (#5) üzenetére


Loretto
veterán

ne ezek alapján vegyél irót hgy most ezt hallotad.ennyiből akkor nem lenne érdemes semmit venni mert mindenből volt olyan hogy vkinek gondja volt vele.

Soirée...

(#18) konrad válasza IRON STORM (#15) üzenetére


konrad
aktív tag

Nekem gyárilag 1.09 van benne Verbatimot 8* sebességgel megírta, néhol egy kicsit ingadozik meg leesik az átvitel.

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#19) IRON STORM válasza konrad (#18) üzenetére


IRON STORM
őstag

1.09?

nem 1.06-os a gyári?

Mindegy egyébként a gyárival is megírta jól a ritek g04-et.

Csak a TDi!

(#20) Vangelis válasza IRON STORM (#19) üzenetére


Vangelis
nagyúr

én princót irkálok a nec el de semmi gond ja és gyári
4x en
eddig minden visszaolvasta még az asztalik is

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#21) konrad válasza IRON STORM (#19) üzenetére


konrad
aktív tag

De igen valóban, megnéztem a néróban :)

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#22) konrad válasza konrad (#18) üzenetére


konrad
aktív tag

Verbatim = micimaci kemikálsz

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#23) highlander81 válasza herkulesminusz (#1) üzenetére


highlander81
tag

Off
Az átviteli görbét hogyan hol miként lehet megnézni?????
On

(#24) konrad válasza Vangelis (#20) üzenetére


konrad
aktív tag

Szintúgy...

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#25) konrad válasza highlander81 (#23) üzenetére


konrad
aktív tag

Ha Alcohollal írod akkor az írás végén megmutatja hogy változott a sebesség írás közben. Vagy ha az elkészűlt lemez minőségére vagy kiváncsi akkor meg :
DVDInfoPro.

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#26) konrad


konrad
aktív tag

up

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nec2500a dvd író + ritekg04 ? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.