Hirdetés
-
LOGOUT.hu
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
ggmsxt
csendes tag
válasz ElkHunt #11346 üzenetére
Szia,
nagyjából hasonló rendszerem lesz most. Se7K + 14 x Sharp 440 wp. Szerintem az ár teljesen reáluis, illetve a Sharpra 15 ev gari + 25 év linearis teljesítménygari van, ami szerintem megéri a felárat, ha hosszú távon tervezel. SE Inverterre is lehet kérni garanciabővítést 20-25 évre.
[ Szerkesztve ]
-
balkoger
tag
válasz ElkHunt #11346 üzenetére
2 tetőfelület és a további bővítés miatt maradnék az optimalizált rendszernél, de ez így nem fér bele a 450e.ft-os támogatási keretbe, nézz szét, kérj más ajánlatokat ajánlom a Huawei optimalizációs rendszerét.
SE rendszernek sem kellene ilyen drágának lennie, más hasonló panellel esetleg? -
balkoger
tag
válasz ElkHunt #11370 üzenetére
Ha 2 irány van, akkor nem feltétlenül szükséges az optimalizált rendszer(és nincs árnyék).
Viszont a későbbi bővítés problémás, ugyanis pár év múlva egy nagyobb teljesítményű panelt nem tudsz más külön munkapontra kötni csak a meglévők mellé, így ugyanazon teljesítménnel fognak dolgozni mint a régiek.
A nagyobb Huawei inverter max egy 100-assal dobná meg, nézd meg az árakat!
Ettől függetlenül az SE rendszer is be kell hogy férjen 450e. alá hiszen 14 panel és opti..A saját igényelt rendszerem 16panel 375wp, 8KTL inverter 2.65M
[ Szerkesztve ]
-
tothbe
addikt
válasz ElkHunt #11627 üzenetére
Nos, az első Longi-s paneleknél nem tudom, miért kell a Longi panelekből HPH-s, amikor ugyanez van HPB-sben is és azzal sima P401 elég lenne (és mind a panel, mind az optik olcsóbbak lehetnének). De az ajánlotthoz is a P505 az brutál, a P404 (de legfeljebb a P405) bőven elég hozzá. Vszleg az épp nincs készleten, neki meg mindegy mert te fizeted.
A másodiknál már indokoltabb lehet a P405, mint a 404, de az 505 az itt is barokkos fölélövés.
A harmadik meg épp az ellenkezője. Főleg, ha a szövegben írtad helyesen, és oda 404-est ajánlottak. Pedig ahhoz sem a 404, sem pedig a 405 nem lesz jó, oda már kell a P505.Ezek alapján a harmadikat nem ajánlanám leszerződni. Ezt ki kellett volna szúrják. A másik kettővel viszont ilyen téren és a leírtak alapján nincs baj. csak kérdezz rá, miért 505-öst ajánlottak és nem mondjuk 405-ös optikat. A válaszból látni fogod melyiket kell választanod. (Segítek, amelyik őszinte és beismeri, ha tévedett, vagy, hogy azért azt rakta mert nem tud 404/405-öt beszerezni valamiért. Azzal a kivitelezővel nem lősz majd mellé.
Illetve ami nekem még fura, hogy nem SE 7K-val kérted az ajánlatokat. Sehogy sem lesz helyed bővíteni esetleg a jövőben? Mert egyszerűbb most a nagyobb inverterrel kezdeni, mint később kidobni a kicsit vagy azért nem bővíteni, mert úgy már drága.
[ Szerkesztve ]
By(e) Tothbe
-
tothbe
addikt
válasz ElkHunt #11635 üzenetére
Az, hogy mennyit fog max leadni a panel az sok mindentől függ. Pl tájolás, dőlésszög, időjárás.
De így rendszert tervezni akkor is szakszerűtlen és veszélyes.
A garanciát ilyen esetben a gyártó simán megtagadhatja.
És azért írtam, hogy felejtsd el ezt a kivitelezőt, mert pont SolarEdge esetében ott a webes tervező ami ha kiválasztod a panelt adja hozzá, hogy melyik optimizer kell. Magától.
ergo ez a kivitelező még az ingyenesen elérhető tool-t sem képes használni. Akkor hogyan várhatod, hogy ha később bármi problémád lesz akkor azt meg tudja majd oldani.By(e) Tothbe
-
tothbe
addikt
válasz ElkHunt #11636 üzenetére
Nos, ez a válasz az, amiről akkor kiderült, hogy a második sem ért a SolarEdge-hez. Miért is nem érné el a minimum feszültséget a 404, 405-tel amikor itt az alsó táblázatban egy sorban szerepelnek az 505-tel és mindegyikre a 14 panel a minimális string hossz. Pont a minimum feszültség miatt. Azaz 14 panellel ezek közül bármelyikkel jó lesz.
Amúgy értem, hogy “csak” 70ezer Ft a különbség de az akkor is a te 70ezred amit teljesen feleslegesen fizetnél ki.
Mondjuk legalább technikailag menni fog, nem úgy, mint a harmadik esetén.
SE-nél mivel van teljes monitoring ott később is látszik pontosan minden panel és optimizer. Az optik típusa is. Szóval azt bármikor ellenőrizni tudod.By(e) Tothbe
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest