Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) DeadMeat válasza Frenky89 (#950) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem ez nem tccc.UCCC ennyit talaltam rola csak :(

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#952) giba


giba
tag

Sziasztok.

Remélem nem túl láma a kérdésem és a hozzáértők segítenek Nékem.
Előre is köszi mindenkinek.

Volt egy prescott 3.2 procim és 1024 Ram de nem dualban ment... legalább is szerintem nem, mert akkor még nem is tudtam mit jelent ez és teljesen más memók voltak.... szal szerintem nem mehettek dualba. egyik pc 2700 a másik meg pc 3200

Tesztet nem nyomtam mert tökéletesen lehetett vele dolgozni... sőt gyors volt mint állat. Míg be nem jött a nyár és emelkedett a hőmérséklet 10 -15 C-t és a gépem haldoklott... Olvastam hogy melegek ezek a procik és tuti fasza hűtővel sem lehet 65 fok alá csábítani a picikét. Gondoltam nem szaraxom váltok egy amdre egy a64 3000+ -osra. Mert ugye játszani is akar az ember arra meg az amd jobb A memók ugyanúgy 2x 512, de nem megy dualban szintén mert más típusúak. Igaz most már mindkettő pc 3200 de csak 333 Mhz-n hajlandóak menni és csak akkor ha kikapcsolaom az 1T -t a biosban :( amúgy 200Mhz.

Nem is lenne vele semmi gond mert játékok pöpecül mennek max grafikán.... de a photoshop meg a corel szinte behal olyan lassú. Ezt nem hiszem el ha más mondja :( Nem lehet vele kiadványt szerkeszteni.

Mitől lehet ez?
Ha lecserélem a memókat 2x 512 ugyanolyan ramra ami megy dualban, akkor lesz ezekben a programokban változás? Húzni nem nagyon szeretném sem a procit sem a memókat mert hiszek benne, hogy ha jó a konfig akkor megfelelő a sebesség.

A prescottnál csináltam olyat hogy dvd- írtam, közben meg far cry- oztam. Semmit nem vettem észre :) Most meg ha másolok több file-t és közben megnyitom az acdsee-t 2 perc is eltelik mire hajlandó valamit is produkálni. Pedig csak egy 100K-s képet akartam vele megnyitni.

Sajna proci alaplapot már nem nagyon bírok anyagi helyzetemből kifolyólag változtatni, de ha a memória vétel segítene arra nagyon vevő lennék. Nem a tesztek érdekelnének, hanem hogy ezek a programok mehetnek -e tökéletesen?




Köszi mindenkinek

MSI k8 neo4-F, amd x2 4400+ 2200 MHz, 4x 512 MB dual channel, e-VGA 7950 512Mb, Chieftek 450W táp, Casetek 1020 5A ház

(#953) tjhooker464 válasza DeadMeat (#940) üzenetére


tjhooker464
őstag

Szerintem meg olyat nehéz kifogni ami megy.:) Jó Venice az más tészta abban szinte minden megy, de aki biztosra akar menni az nem vesz se Hynix et se Kingmax ot hanem Infineont és Samsungot vesz a64 mellé. Vagyis ilyen chippel szerelteket. Akinek meg pénze is van az A-Data Vitesta t meg Drágább Corsairt. Saját tapasztalat. Persze mindig vannak szerencsések úgyhogy nem kell megykövezni.:)

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#954) Frenky89 válasza giba (#952) üzenetére


Frenky89
őstag

Szerintem a HT hiánya miatt van, hogy ha több dolgot csinálsz egyszerre akkor belassul. Erre csak az X2 lehet orvosság, vagy vissza a HT-hoz.

(#955) toM517


toM517
aktív tag

HAli!!

uj ramot szeretnek venni es azt nem tudom csk a ddr1 slotba belemennek a dd2es ramok?

Thx Udv

(#956) tjhooker464 válasza toM517 (#955) üzenetére


tjhooker464
őstag

Nem a ddr2 nem megy bele ddr slot ba.

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#957) toM517


toM517
aktív tag

Haliho!

Chaintech Zenith 7NJs lapom van nForce2 SPP vel szerelve, 2400+ XPm van es szeretnek uj RAMot vasarolni a gepembe, 2X512 ot.

Kerdesem tehat milyet vegyek? Kesobbi A64 fejlesztesre is jok legyenek a RAMok.

Thx es Udv

(#958) toM517 válasza tjhooker464 (#956) üzenetére


toM517
aktív tag

Koszonom :)

(#959) DewiL


DewiL
senior tag

Lehet hülye kérdés de van-e olyan program amivel meglehet nézni milyen chipek vannak a memórián :F (nincs kedvem leszedni a hűtőbordákat)

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#960) Rover623 válasza DewiL (#959) üzenetére


Rover623
félisten

Nincs...

primus inter pares

(#961) DewiL válasza Rover623 (#960) üzenetére


DewiL
senior tag

:( azért köszi

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#962) JOE01


JOE01
csendes tag

A64-es procihoz milyen márkáju memoriát vegyek?512/400-ast akarok!
nem akarok tuningolni meg semmi ilyesmit!
annyi legyen a lényeg ha belerakom akkor remekül menjenek dualban!

(#963) Gabeszku válasza giba (#952) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Kellett neked amd-re váltani;] (kiváncsi lennék mi nem volt megfeleő játékra egy 3.2-es prescotton?);]
Jobb lett volna inkább venni egy vízhűtőt a vasra nem? Olcsóbb mint platformot váltani. Minden esetre nem vagyok bizti benne, hogy a ramcsere 100% os siker lenne, de az tuti, hogy valamit javulna tőle a dolog.

Üdvözlettel: Gabeszku

(#964) Gabeszku válasza JOE01 (#962) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Vegyél samsung chipes Kingston Value-t az bőven jó is lessz. Ja és lefelejtettem... NE 2 MODULT vegyél, hanem vegyél egy KIT-et. Abban is 2 modul van, ám az 100000% hogy a KIT-es modulok mennek is együtt.

[Szerkesztve]

Üdvözlettel: Gabeszku

(#965) Covy válasza Gabeszku (#964) üzenetére


Covy
csendes tag

olyan is van h kit?

(#966) Racecam válasza Rover623 (#960) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nagyon eltűntél a 17''-os TFT-s totyikból, most ki igazítja el az Acer-re vadászókat? :U :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#967) Rover623 válasza Racecam (#966) üzenetére


Rover623
félisten

Kicsit visszavettem a lendületből...no meg nyaralni voltam, alaplapokra vadásztam, melóztam...majd szépen lassan...:D

primus inter pares

(#968) Covy


Covy
csendes tag

PQI és TakeMS ezek jó memóriák?

(#969) giba válasza Gabeszku (#963) üzenetére


giba
tag

Sajna Gabeszku végig kellett járnom az utat és elköltenem közel 3 kilót mire rájöttem hogy mégis prescottnál kellett volna maradnom. Nekem az utolsó amd-m a k6 2 266 os volt és azóta csak intelem azaz pentiumom volt. Most látom csak a változást. K*rva nagy

Na de mindegy.
Vízhűtést azt hittem csak az űber tuningosok használnak és nem is szereltem még olyat.
Sajna ha a prescottra azt mondják már az elején hogy kell reá a vízhűtés gondolkodtam volna a dolgon. De mivel nem tudtam mi a probléma pontos oka ezért nehéz megoldani azt ilyenkor. :)


üdv bumbella

MSI k8 neo4-F, amd x2 4400+ 2200 MHz, 4x 512 MB dual channel, e-VGA 7950 512Mb, Chieftek 450W táp, Casetek 1020 5A ház

(#970) Gabeszku válasza giba (#969) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Sajna ezt megjártad :(
Valszeg nem E0 strppinges proci volt, azok télleg izzottak. Inkáb csak procit kellett volna cserélni E0 steppingesre. Nekem E0 van és léghűtéssel sem volt annyiravészes, terhelve volt 65fok alapon meg 43 körül. Vízzel azért már igencsak más a helyzet;)

Üdvözlettel: Gabeszku

(#971) Daem


Daem
csendes tag

Üdv

Kérdésem lenne most 2x512 400mhz ram van a gépemben
egy a64 3000+ vencimags proci melett
a procit 275x9 járatom amit a ramjaim nem nagyon bírnak

Tudja valaki hogy ennek hol a vége :
2x512MB 500MHz DDR RAM Kingmax
vajon bírnák az 550-et ?

:F

(#972) giba válasza Gabeszku (#970) üzenetére


giba
tag

ja megjártam rendesen. :(

De tanultam a dologból. Hülye lennék ha nem. Legközelebb nem esek ebbe a hibába és rendesen utánajárok a dolgoknak. A prescott tényleg kecsegtetett a nagy teljesítményével és a hyper threadinggel ami szerintem már alapkövetelmény lenne ha gyorsan akarsz több dolgot is csinálni.

Van egy régebbi gépem is ami pentium 2.4 Ghz de az még nem HT-s
Nem baj dolgozni azzal is lehet. Csak sajna az a barátnőm gépe lett. De majd néha néha átülök és dorbézolok rajta. :)

A ramokat meg több mint valszínű lecserélem majd idővel egy páros 512 -re de az majd csak ha lesz zsém. Remélem segít.

A vízhűtéstől meg még mai is félek mert olyan gibabrutálnak tűnik.
És ha elkezd fröcskölni mint a slag? :)
hehehe

régimódi számítógépes vagyok még abból az időből amikor még hűtőborda sem kellett a 486 dx4 100 ra. Azóta meg kicsit változott az idő :)

Üdv bumbella

MSI k8 neo4-F, amd x2 4400+ 2200 MHz, 4x 512 MB dual channel, e-VGA 7950 512Mb, Chieftek 450W táp, Casetek 1020 5A ház

(#973) tjhooker464 válasza Daem (#971) üzenetére


tjhooker464
őstag

Nem hiszem, hogy bírnák.:)

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#974) Daem válasza tjhooker464 (#973) üzenetére


Daem
csendes tag

Köszi !!

sajnos én is így gondoltam

és vajon ezek ?

kingston hyperx 512mb 533mhz cl3 gold

(#975) toM517


toM517
aktív tag

Hali!

Chaintech Zenith 7NJS lapom van nForce2es.
Most 2*256 Hynix d43am van, amik nem birjak dualban ezzel a lappal vagy chipkeszlettel.
Kingmax HCbol vennek 2*512ot ha valaki biztositana afellol, hogy ezek mar birni fogjak dualban gond nelkul. Kesobb A64re valtanek, de ez meg arrebb van, de ezzekkel ugy tudom semmi baj nincsen dual uzemmodban sem.
Kerdesem tehat Kingmaxot vegyek-e' vagy valami mast ajanlotok, esetleg meg sem erne fejleszteni:F

Udv

(#976) P_Chris válasza Gabeszku (#970) üzenetére


P_Chris
csendes tag

65 fok terhelve ???? Az eléggé :DDD
Az én A64-em felpörgetve, leterhelve 45 fokos léghűtéssel !!
Ráadásul ez így 4100+ -nak felel meg...

Ennyit az intelről...

(#977) L@co


L@co
aktív tag

A64-hez melyik a legjobb tuningmemória ami még megfizethető??
A Kingmax Hardcore 500-as ára számít nálam megfizethetőnek:D
olyan kellene ami egész ügyesen megy majdnem 600at:D

(#978) toM517 válasza toM517 (#975) üzenetére


toM517
aktív tag

UP

(#979) Gabeszku válasza P_Chris (#976) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Elég mulatságosan írsz. Dobálózhatsz nekem itt 40000+ al is. Amíg ide nem hozod a vasad az enyém mellé és nem vágja haza az enyémet addig szkeptikus maradok. az meg hogy mennyit az intelről szerintem nem a te véleményed (ami szerintem igencsak elfogult) fogja meghatározni. Minden esetre szép kis OFF volt részedről, nem ártott volna ha használod az
Off topik köröcskét, hogy ne teljen a topic fölösleges hszekkel.

Üdvözlettel: Gabeszku

(#980) Gabeszku válasza toM517 (#975) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Helyedben inkább alaplapot és prcoit cserélnék előbb mint memóriát.

Üdvözlettel: Gabeszku

(#981) Gabeszku válasza Daem (#974) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Jók kis ramot nézél ki magadnak! Remélem minél előbb megveszed és beszámolsz az eredményekről!:C

Ja lefelejtettem, hogy a hyperXeket igencsak lehet húzni (persze valamelyiket jobban, valamelyiket kevésbé) De 533as HyperX szinte tutira viszi az 550et sőtt meg merném kockáztatni az 566os is.

Kérdezd meg Rover kartárs-t ( aki mostanában hanyagolja a topikot,) ő a ''kingston- májer''

[Szerkesztve]

Üdvözlettel: Gabeszku

(#982) Gabeszku


Gabeszku
senior tag

Ja ha már így mindenki 500fölötti ramokat akar a vasba, akkor mintegy iránymutatásként beteenék ide egy képet, hogy a jó ramokat 400 helyett lehet ám kicsivel többön is járatni. Tanulság a képen lessz látható :D
[kép]

Üdvözlettel: Gabeszku

(#983) Gabeszku


Gabeszku
senior tag

És még mielőtt szóérné a ház elejét, hogy ekkora túlhajtást milyen időzítés engedményekkel bírtam kicsikarni itt egy késleltetés képecske is ami azért nem rossz egy inteltől
[kép]

Üdvözlettel: Gabeszku

(#984) Gabeszku válasza P_Chris (#976) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Kattintsál ide, azt olvasd le a hőmérőt :)
Bővebben: link

Üdvözlettel: Gabeszku

(#985) Gabeszku válasza Covy (#965) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Naná hogy van! Kifejezetten a Dual CH-s működést segítik elő ezzel a gyártók
Íme!
Bővebben: link

Üdvözlettel: Gabeszku

(#986) #65675776 válasza Gabeszku (#983) üzenetére


#65675776
törölt tag

#979 szellemiségében:
Dobálózhatsz nekem 37500MHz-ekkel, ha a P4 1,7-szeres (tuning) órajelen produkál 1,7-szeres késleltetést egy alapórajelű A64 3500+-hoz képest! (höhö egyenes arányosság);]

Egyébként mi az az [EVALUATION]? Szerintem az általad megidézett Rover egy ilyen eredmény láttán ráncolná a homlokát!

[Szerkesztve]

(#987) Gabeszku válasza #65675776 (#986) üzenetére


Gabeszku
senior tag

A egyenes arányosságot aláírom, produkáld az A64el hasonló eredményt. Ha ennél jobban muzsikál, majd beszélgetünk. Rovert meg hagyd ki, majd ha hozzászól megbeszélem vele, nem kell, hogy közvetíts. #979 nem is volt szó róla.

Üdvözlettel: Gabeszku

(#988) Gabeszku válasza #65675776 (#986) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Ne hari, de kifelejtettem reagálni az EVOLUTION részre..
Szal nem hiszem el rólad, hogy ne ismernéd azeverest-et, és ha látod a táblázatban azt, hogy mi szerepel az evolution mező felső sorában -alaplapok akkor könnyűszerrel kikövetkeztethető, hogy az alaplapom tipusának kéne ott lennnie. Érdekel? Katt az infómra, ki van töltve a konfig rész. De ezt biztos láttad te is, és csak azért tértél ki rá, hogy legyen valami amin fönnakadhatsz.

Mindamellett hiába is gerjesztenénk az INTEL vs. AMD ( már mondhatnánk örök rangadónak:) ) kérdést, abban nem lehet előre lépni, ezért ne is próbálj meggyőzni + okról meg arányokról, cserébe én sem traktállak Mhz-ekkel

[Szerkesztve]

Üdvözlettel: Gabeszku

(#989) tjhooker464 válasza L@co (#977) üzenetére


tjhooker464
őstag

Ehh mindenkinek az álmát írtad le.:) De sajna ilyen memória nincs.

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#990) P_Chris válasza Gabeszku (#984) üzenetére


P_Chris
csendes tag

Na, ha már amúgyis itt offolunk, akkor csak megjegyezném, hogy én is elérek ilyen sávszélességet + sokkal jobb késleltetést, de amúgyse ez számít...
Az már jobban számít, hogy SuperPi 1M mennyi idö alatt fut le...

(#991) P_Chris válasza Gabeszku (#984) üzenetére


P_Chris
csendes tag

És most látom, hogy neked csak 2x256 Ramod van, azzal azért egy kicsit könnyebb nyomatni a sávszélességeket... (de mint tudjuk nem az szamit)

(#992) cudar07


cudar07
senior tag

sziasztok

van 2 db KINGSTON HIPERX-em
és kiváncsi volnék ki meddig tudta húzni őket
fesz/késleltetés/MHz

előre is köszönöm:R
(mobil bartont akarok venni és maradjanak ezek a ramok?)

(#993) P_Chris válasza cudar07 (#992) üzenetére


P_Chris
csendes tag

Nekem bár nincs ilyen, de nagyon jól húzhatóak állítólag. Neked a K2-es van?

(#994) Overlocker válasza cudar07 (#992) üzenetére


Overlocker
veterán

Írd le a címkéről milyen ramod van!

(#995) cudar07


cudar07
senior tag

hi
sajna csak holnap leszek othon de megnézem
mi az a k2?
:B

(#996) pukizz


pukizz
csendes tag

Szevasztok!
Nagy béna voltam mikor megvettem a Kingston (Kingston ValueRAM KVR400X64C3A/512) modulját Micron chipekkel, vagy mégsem?
Meddig huzhato ez?
konfig: Asus A8N-E, 3000+Venice, Asus EN 6600GT, 400 W Mercury

(#997) Szten Márs válasza pukizz (#996) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

nem voltál béna, nem hinném, hogy rossz chipek azok. Amúgy a nicked..hmm... FENOMENÁLIS :D
Meddig húzható? Próbáld ki :D De komolyan, két ugyanolyan chipnél is előfordulhat, hogy nem ugyanaddig húzhatóak, úgyhogy jó kísérletezést!

(#998) Szten Márs válasza pukizz (#996) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Viszont az a 400Wos Mercury táp.... hááát. Még a 400W oké lenne, de Mercury... bátor ember vagy.

(#999) pukizz


pukizz
csendes tag

Miért is?:) Nem jo?:DD

(#1000) Szten Márs válasza pukizz (#999) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát a Mercury nem szerzett magának valami nagy hírnevet... illetve pont hogy azt szerzett magának, de negatív értelemben. Azért egy fokkal jobb, mintha Codegened lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.