Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#763) AnalogueRIOT


AnalogueRIOT
csendes tag

Sziasztok!
Jóformán először fogok desktop építésbe. Nagy lelkesedésemben le is kapkodtam kedvenc virtuális áruházaim polcairól sok szimpatikusnak látszó dolgot, de feltétlenül szeretném kikérni a tanácsotokat, véleményeteket.

A gépet első sorban 3dsmax és Blenderezés mellett szeretném még játékra is használni. (Úgy tudom, Blender lényegesen jobban renderel CUDAval, mint CPUval.)

Alaplap: ASUS H97-PLUS
CPU: INTEL Core i7-4790K
CPU hűtő: COOLERMASTER Hyper 212 EVO
RAM: CORSAIR Vengeance DDR3 1600MHz CL7 - 2 darabos kit, 8GB
GPU: ASUS GTX770-DC2OC-2GD5 gtx770
PSU: COOLERMASTER G650M

Először is, alaplapválasztásban nem vagyok biztos. (Jó, valójában semmiben sem vagyok teljesen biztos :) ) Sokat végignéztem, de csak elbizonytalanított a nagy választék, és az, hogy nem egészen tudtam, mit is kell egészen pontosan keresnem. A másik a CPU. Nagyon hízelgőnek látszik az a 8 szál, 8M cache, 4.0 GHz, de ennyiért tényleg minden ilyen hibátlanul szép és rózsaszín? A hűtésre azt írták nekem az annak megfelelő topikban, hogy vízhűtéshez fölösleges nyúlni, egy 10-15e körüli jó proci-léghűtés megteszi. Megfelelő a választás? Ami még kérdéseket vetett fel, hogy biztos elég lesz az a 650W? Leültem, osztottam-szoroztam, és nem látom hogy bármi probléma lenne vele, de nem bízok még magamban...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.