Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4368) dbius válasza Kosh Naranek (#4365) üzenetére


dbius
veterán

Na, ember, ennek a ramnak mennie kell 530-550 mhz-en 1T-BEN!!!! Az egyik legjobb 2*1 gigás kit a piacon ár-teljesítményt tekintve! :C

Ugyanez a ramom van nekem is, és nekem ddr-560-on megy 1t-ben, a narancs foglalatban, teljesen stabilan, dfi lapban!

Hacsak nem gyári hibás a ramod, mennie kéne simán a lapban neked is.

Én az alábbiakat tenném: (memók szigorúan csak narancs slotban!)

1: készítenék egy memtestet tartalmazó boot floppyt (google-ben pár milliónyi találat lesz ha rákeresel)
2: [link] az itt található bios beállítások alapján beállítanám a ramomnak az értékeket (a második ramra vonatkozó sh a hz beállításait tartalmazza, ahol fsb=200 mhz!!!
3: a procit és a ramot sem húznám, tehát minden alapon (ram 1t-ben, mert bírnia KELL), a ramnak 2,6-2,66 volt egyenlőre elég, annyival megy nekem 560-on 1t-ben.
4: memtest pár órán át, ez azért sokat elárul, ha hiba nélkül v. hibával fut le ennyi idő alatt, de főleg az 5,6-os teszt során szokott hibázni, ha gubanc van vele

Ezek után pedig izzítanám a winfost, és tesztek garmada, superpi32m, sp2004.
Ha hibádzik, akkor vmivel gáz van (itt még mindig alap beállításokról beszélek, tehát nincs húzva sem ram, sem proci)

Ha nem hibázik, mehetsz feljebb, húzhatod procit-ramot, és mint visszaolvasva láthatod érdemes páros proci szorzóval megnézni, hogy hol a ramok vége...

Egyenlőre ennyi, üdv!

dbius

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.