Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#242) rolika52


rolika52
csendes tag

Update: Kapott a Oneplus Open egy frissítést amiben a kamerán javítottak de olyan szinten hogy számomra mintha kicserélték volna, amit mondtam feljebb, hogy éjszaka a P40 Pro szebb képeket készít... igazából bármilyen körülmények között, visszaszívom. Nem tudom mit csináltak vele de mintha egyik pillanatról a másikra mintha más fotós képességű telefont tartanék a kezembe. Szebb, részletgazdagabb, más a színárnyalat a fotóknak, éjszaka sehol egy zaj, jó a vonalélesség, a dinamika, brutál jó munkát végeztek, pacsi a Oneplusnak (vagy az Opponak)
Szoftveres furcsaságok viszont sajnos még most is akadnak, pl a facebook alkalmazás (nem kinyitott állapotban) valamiért néha úgy érzékeli mintha ki lenne nyitva a teló és szétesik teljesen az app, ilyenkor csak app-ból cache ürítés segít, a messenger értesítések nem mindig jönnek meg, nyilván lehet app hiba is de P40 Pron sose fordultak elő ilyen hibák (lehet az android10 miatt volt patika?)
Aztán ha magas képfrissítésre van téve a telefon, sajnos ennek ellenére nem minden alkalmazás megy 120hz-n, pl a brave vagy menetközbe gondol egyet a Youtube és 120hz-ról levált 60hz-re annak ellenére, hogy nem dinamikus képfrissítésre van állítva a teló, azért idegesítő tud lenni és a fluid élményből kicsit elvesz.
Egyszer volt olyan hogy becsuktam a telót és az első kijelzőn az alsó 4 ikon elcsúszva jelent meg, csak az újraindítás oldotta meg a problémát. Na szóval vannak még furcsaságai, Huawei-nél soha semmilyen problémám nem volt. DE, mióta használom a telót már 2 szoftver frissítést is kapott, és folyamatosan fejlesztik optimalizálják a rendszert, a legfontosabb problémámat a kamerát már megoldották, úgyhogy pacsi a Oneplusnak, látom hogy törődnek a rendszerrel.
Pl legutóbbi szoftverfrissítésbe beleraktak egy tök jó funkciót, most már van olyan lehetőség hogy hangerő beállítást alkalmazásonként tudsz állítani, pl tiktoknak leveszed a hangerejét fullra insta meg megy negyed hangerőn de a rendszerhangerő maxon van. Ez egy tök jó ötlet szerintem.
Ha hazajövök a melóból és van időm a telefonnal foglalkozni, elkezdtek érdekelni a PC-s játékok futtatása snapi 8 gen 2-őn, és életre is tudtam kelteni pár gyerekkori klasszikust és kinyitott kijelzővel eszméletlen jó élmény játszani. Pl Underground 2, Midnight Club 2, megy a Sleeping Dogs is lowon 40-50fps-el, de működik a Bioshock, Mass Effect és társai. Szerencsére nem forrósodik fel a proci ezektől a játékoktól köszönhető annak hogy a 8 gen 2 nagyon jól sikerült, ellenben a 3-al. Brutál erő lakozik a 3-ba de ha megterheled 80-85fokra is felmelegszik, amivel már bőven megégetheted a kezed.
Ennyit akartam hozzáfűzni, ha van valami írok még. Jó látni hogy foglalkoznak a szoftverrel, kap új funkciókat, a kamerát teljesen javították aminek borzasztóan örülök.
Már csak ezeket a hülyeségeit kellene javítani, hozzáteszem szerencsére nem egetverő hibák, bár ha olyan állapotomba jön elő akkor azért könnyen felcseszhetne, de szerencsére erre még nem volt példa. Nyilván ennyi pénzért elvárnám hogy ne legyenek ilyen hülyeségei, de hát na, elnéző vagyok velük szembe. Kárpótol a kijelző, a sztereó dolby athmos hangszórók és hangzása, az üzemidő, a rendszer sebessége és még sorolhatnám. Szép estét/napot nektek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.