Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Na, én húztam! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Grafman


Grafman
aktív tag

...mármint a videókártyámat! Bizony ám az ASUS v7100 GF2 MX-et!
Tökéletesen príma volt kérem szépen 200/195 -ön, 200/200-nál már elkezdett szemtelni a kis drágaság, de csupán 5MHZ-vel lejjeb tök stabil volt a legkeménnyebb játékok közben is... A memóriák ugyebár 6ns-osak.
Amúgy próbált már valaki régi 486-osoknál használt ISA-s VESA-s kártyákat tunningolni? Jó móka lenne az én szívem csücskét, az 512K-s ISA-s Trident kártyámat viszontlátni a mostani alaplapomba, de félek elég kevés eséllyel talánék hozzá drivert XP-re... Még az is lehet, hogy írok eggyet!
(Aki nem tudná a Trident a világ legjobb grafkártya gyártója volt, ami a képminőséget (oh azok a gyönyörű színek, még ATI-k nál is ritka) illeti. Aztán a full 3D-s játékokkal beerősített az S3, a 3DFX meg a többi ratyi de gyorsabb gyártó és azóta RIP!) NINCS IGAZSÁG!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#2) Vitus válasza Grafman (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Igen a Trident jó volt de ami a képminőséget és a sebességet illeti a tseng-ek levetrák oh a jó kis et4000 milyen szép idők is voltak :) Meg a trident 8900-as :) a 9000 már nem volt olyan jó szerintem :) Meg voltak azért jó az, ark logic, cirrus :) Ohh megdobbant a szívem :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#3) Phantom Lord


Phantom Lord
aktív tag

Nekem anno ez a kártya 240/280-on ment :) Igaz gondolom neked atz SE verzio van.

(#4) Vitus válasza Grafman (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Ja az én asusom alapban 200/200-on ment!! És aszem ugyanaz a típus mint a tied!

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#5) Grafman


Grafman
aktív tag

Na, azért vigyázz...Valamit nagyon elnézhettél...
Mi a france az az SE változat, netán Special Ed. mert akkor qvára nem éteném miért az enyém a lassabb. 5ns memórák vannak a tieden?

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#6) Grafman válasza Vitus (#4) üzenetére


Grafman
aktív tag

Tseng? Jól hallottam? Arra például nagyon kiváncsi lennék mijen képminőséget produál, van ugyan egy kipurcant Tseng -em itthon, de már így kukáztam... Nekem is 8900-es a kedvencem, 9000-es is van 1MB 24bit ramdac-all , gyorsabb , de a színei sehol sincsenek a 8900-hoz képest!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#7) Grafman


Grafman
aktív tag

Az első Phantom Lordnak, a második Virtus-nak szólt, bocs...

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#8) Vitus válasza Grafman (#6) üzenetére


Vitus
őstag

Jaj nagyon jók voltak! Nem tudom mi lett a nagy gyártokkal mint pl. a Tseng Labs a Cirrus Logic. Szépen elhullottak. Éppen most adtam el a sok kacattal egy Tseng ET4000 Vesa Local buszos változatát ami 2Mb-os volt emléxem akkor angyon ütős volt amikor még vettem annál már csak az Ark Logic 1000VL volt ütősebb. De ha jól emléxem a Trident életéből kimaradt a Vesa Local bus. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#9) Grafman


Grafman
aktív tag

Ark Logic-hoz még nem volt szerencsém, de van egy integrált 1MB-s Cirrus Logic all szerelt alaplapom is, szintén elég szép képpel. Esküszöm ha 10 embert megkérdeznének , hogy egy 5200 FX és eközött az ''ócskavas'' között döntsön képminöség terén anélkül, hogy tudnák mijen grafchip van a gépben csúnyán alázná az Nvidiát!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#10) Grafman


Grafman
aktív tag

A VLB-amúgy alapjaiban tökéletesebb volt a videókártyák kezelésére mint a PCI, ami végül is a mai AGP-elődje...Ki tudja hol tartanán ma ha meg tudták volna oldani a dinamikus adatátvitel sebesség problémályát a VESA slotoknál...

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#11) Phantom Lord válasza Grafman (#5) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Nemtudom mit ios jelent az SE, de az az olcsobb változat volt. Kevesebb CD volt hozzá, és lassab orajelen is üzemelt. Az enyémen asszem 4,5-ős ramok voltak.

(#12) Vitus válasza Grafman (#10) üzenetére


Vitus
őstag

Igen elméletben a VL-bus az gyorsabb volt mint a pci nem tudom miért álltak el ennyire mellőle :(

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#13) Flashback


Flashback
addikt

A panel: Leadtek Winfast Geforce 2 MX
175/166 alap órajelből, csináltam
250/210-et! A Gpu még húzható tovább is nagyob hűtővel, de a memo már nem, mert szemetel 210 fölött!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#14) Grafman


Grafman
aktív tag

A VLBus az alaplapi kommunikációhoz a processzor FSB-jének beállított maximumát használta, míg a PCI-nál ez fix 33MHZ-jelentett. A probléma a sebesség ingadozással, az egyébként Videokártyákhoz pont tökéletes dinamizmusával volt. VLB-bust sok hangkártya és egyébb vezérlő eszköz nem bírta. Mellesleg az előállítási költsége is nagyobb volt mint a PCI-nak (itt most nem az alaplapokra, hanem a kártyákra gondolok) Egy VLB-s kártya anno elég kemény pénzébe volt az embernek!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#15) Grafman válasza Flashback (#13) üzenetére


Grafman
aktív tag

Hány nanos RAMok vannak a kártyán?

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#16) Grafman válasza Phantom Lord (#11) üzenetére


Grafman
aktív tag

Mijen tipusu RAMok voltak Phantom Lord? Samsung vagy Hyunday? Nekem 6ns Samsungok voltak, de az első széria 5ns Hyunday memekkel volt kirakva.
SE-szériáról a v7100-esek tekintetében amúgy még nem hallottam az nenyém egy /t/p modell... A legtöbb ilyen modell 5ns-el van szerelve, én sajna kifogtam sz:rt, de neked elég nagy mázlid lehetett...

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#17) Flashback válasza Grafman (#15) üzenetére


Flashback
addikt

Passz...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18) Phantom Lord válasza Grafman (#16) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Kb megfordult nálam 5 ilyen, és mindegyknek vitték a ramjai a 275 mhz-t 4,5-ös ramok voltak rajta, talán Eltrontech

(#19) Hequila


Hequila
őstag

voodoo 3 3500 némi + hűtéssel: 205/205 (mert ugye csak együtt lehet húzni a kettőt)

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#20) Grafman


Grafman
aktív tag

Aszzééép...Legalább is egy VD 3-mas tól! A DX-támogatás, kompatibilitás, képminőség ugye már egy másik téma a VD-k nél...Mert azt ugyebár húzhatod!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#21) tibz03


tibz03
őstag

Bocs a láma kérdésért, de szeretnék egy ingyenes progit, amivel húzhatom a GF2-met. Tudtok ilyet? (Igazából csak lusta vagyok krekket keresni hozzá, de ha van valami überfrankó™ progi, amit nem ingyért adnak, akkor jöhet az is :DDD ).

(#22) Flashback válasza tibz03 (#21) üzenetére


Flashback
addikt

:O
Már a meghajtóporgramokban integrálva van!
asztal jobb egér
Tulajdonságok>Beállítások>Speciális>Gef.2MX>Egyéb tulajdonságok>órajelfreki.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#23) tibz03 válasza Flashback (#22) üzenetére


tibz03
őstag

:O
Nincs.

(#24) tibz03 válasza Flashback (#22) üzenetére


tibz03
őstag

A Gf2MX-ig OK, de utánan nincs ''egyéb''. :(

(#25) Grafman válasza tibz03 (#21) üzenetére


Grafman
aktív tag

Nasszóval...A driverben valóban benne van OVERCLOCK mint lehetőség, csak ki kell aknáznod. Alapból nem elérhető, tehát a registriben a sofware/Locals/software/Nvidia mellett hoz létre egy coolbits elnevezésű dword walue-et, majd add meg neki a 3-as értéket. Nah, mostmár van Overclock a driverben! De ha nem vagy biztos magadban inkább tölts le egy hack-et .reg file-ban, vagy a Riva Tuner nevű segédprogit (leginkább ezt ajánlanám) vagy a kártyád gyártójának oldaláról a hozzá való Tweaker software-t! És ez mind ingyé van, érted?!!!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#26) Flashback


Flashback
addikt



Szedj le új drivert!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#27) tibz03 válasza Flashback (#26) üzenetére


tibz03
őstag

Nekünk detto ugyanaz a videokártyánk! Van hozzá TV-kábeled?

(#28) tibz03 válasza Grafman (#25) üzenetére


tibz03
őstag

Semelyik softwre-ben nincs ''Locals''.

(#29) Flashback válasza tibz03 (#27) üzenetére


Flashback
addikt

Az elveszett sjana és sehol sem kapok olyat :((

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#30) tibz03 válasza Grafman (#25) üzenetére


tibz03
őstag

Amiket felsoroltál, egyiket se tudom megcsinálni. A Regedit-es dolog menne, csak sztem sz@rul írtad le...

(#31) Grafman


Grafman
aktív tag

Jó van má, jó van má! Egészen pontosan ezt kell tenned:
Runnal elindítod a regedited (futtatás - regedit)
Kiválasztod:
hkey_local_machinesoftware vidia
click az NVTweak-en, a jobb oldalon hozz létre egy új DWORD-value-t, értéknek add meg neki a 3-mast.
Kész.
Mostmár ott kell legyen az Overclock lehetőség a meghajtóban!!
Működnie kell!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#32) tibz03 válasza Grafman (#31) üzenetére


tibz03
őstag

Hát ez nincs ott (pedig újra is indítottam a gépet)

Szerintem úgy csináltam, ahogy mondtad.


(#33) PiSoft


PiSoft
tag

Hi!

Nekem egy Ennyah márkájú (kíváncsi vagyok, hallott-e valaki is már erről a gyártóról :) ) GF2 MX400 64MB TVout-os kártyám van/volt. (épp ma viszik el)

Csak úgy viccből, meg hogy mutasson is valamit, elkezdtem húzogatni. Már pontosan nem emléxem, de a GPU-t valahol 230 környékén már nem tudtam tovább húzni, mert a csuszka csak addig volt, míg a RAM-ot gond nélkül kentem majd' 300-ig. Persze lehet, hogy csak a driver írt ki hülyeséget, de ezt nem tartom valószínűnek... Azt sem tudom egyébként, hogy DDR-es e a RAM, de nem is igazán számít, úgyis elkelt. Szóval ez a 200/195 szerintem iszonyat kevés...

Üdv:

PiSoft

Ez az ami éppen kell, / Repülök a gyógyszerrel, / Ez az adag éppen jó, / Ez az anyag éppen jó. -> Kontroll Csoport - A hang

(#34) tibz03 válasza tibz03 (#32) üzenetére


tibz03
őstag

Most már mind1! A PowerStrip-et használom, ott is lehet húzni, nyúzni!

Szereztem hozzá.... khmm... regisztráltam! :DDD :DDD :DDD

Habár az csak arra jó, hogy ne jelenjen meg egy üzenet minden indításnál.

(#35) Grafman válasza tibz03 (#34) üzenetére


Grafman
aktív tag

CoolBits, így nagy C-vel és B-vel!
És eggyáltalán nem mindegy, hogy CoolBits vagy Powerstrip!
Na jó , tényleg mindeggy, de ha a beépített kezelőfelülettel (CoolBits) használod az nagyobb biztonságot ad!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#36) tibz03 válasza Grafman (#35) üzenetére


tibz03
őstag

Akkor miért nem így írtad először?????????????

Ehhhhhh......

(#37) Grafman válasza PiSoft (#33) üzenetére


Grafman
aktív tag

Nos, ez az én kis kártyám egyéni rekordja, jó?! Nem kéretik leszolni!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#38) tibz03


tibz03
őstag

Nah nekem összejött egy 210/200. De talán egy picit még fölémehetek.

(#39) Grafman


Grafman
aktív tag

A GPU-t én is tudom még feljebb tekerni, de nem éri meg mert azonos órajel felett a memórák interface megoldása miatt még talán lassabb is lessz! Amúgy erre a GF2 mizériára különösen érvényesek a következők:
1. Kritikus tunning nem éri meg, mert alapból is keveset emelhető az órajel és elenyésző teljesítmény többlettel járó a túlhajtás.
2. Megnézheted 3DMark-al, bizonyos felbontásokban még lassabb is ha túlhúzod a GPU-t a memóriákhoz képest! (Még más kártyákra is érvényes)
3. Ez csak az ASUS-gyártmányokra érvényes: -sokkal jobba képminősége mint a többinek!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Na, én húztam! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.