Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Az eddigi infók alapján nagyon jó telefonnak ígérkezik, simán az egyik legjobb lehet a méretkategóriában. Nagyon várom a tesztet! :D Mondjuk az előrendelésben adott "photonyomtató" helyett adhatnának valami hasznosat is..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#2) DarkChild


DarkChild
senior tag

Most olvastam GSMArenas tesztet, ott is elég jónak minősítik, különösen a "kompakt" kategóriában. Talán csak az alap S24-et lehet jelenleg a vetélytársának nevezni, mivel az még ilyen kicsi méretű és hasonlóan nagy teljesítményű.
Viszont a 400 ezres árcédula eléggé odab*sz, azért - szerintem - nem tart még ott a Xiaomi, hogy iPhone áron adja a készülékeit. :U
(Amazon.de-ről már iPhone 15 Pro-t lehet rendelni ezen az áron.)

[ Szerkesztve ]

(#3) repvez


repvez
addikt

mennyire másabb a global verzio a kinai-tol? fel lehet rá tenni a global romot?
Mert azért az eléggé bicskanyitogató, hogy ha a kinai verziot megrendelem, akkor két hét mulva már az enyém lehet 250k környékén akár már honapokkal ezelött is. amit itthon meg a duplájáért kapjuk meg.
Azzal nem lenne bajom akkor ha a belsös verziökat nemllehetne megrendelni bármkinek csak aki kinában lakik, de mivel nincs korlátozás igy azért elég nagy a kontraszt .
Arról nem is beszélve, hogy "hála" a csodálatos 27% os áfának és a vámnak még talán europában is itt kapjuk majd meg a legdrágábban .

Egyébként a készüléktesztekre ugy általában , jo, lenne ha nem copy/paste mintára készülne . Mert nem értem miért kell minden készüléknél leirni, hogy nem cserélhető az akksi ,nem bövithető a memoria ,meg nincs jack csatlakozo és a hasonlokat. mikor már vagy 5 éve a telefonok 99% a nem rendelkezik ezekkel. amelyik igen ott kéne kihangsulyozni, hogy ez ennyivel többet tud a többinél. Értem én, hogy kel la terjedelem a cikkhez, de azért ez régen az essé iráskor volt szempont, hogy minél több szoban irjunk le egy egyszerű tényt.
De a legtöbb esetben a tesztek ből semmivel nem kapunk több infút mint a cégek által kiadott prospektusokbol. pedig pont ez lenne a lényege, hogy az amit nem mondanak el vagy nem ugy azokra a rászekre összpontositani és a különbségekre amik mások mint a többi készülék esetében. ezek könnyitenék meg a vásárlok választását.
Mert azt bárki meg tudja csinálni, hogy a nyers adatokat egymásmellé teszi és összehasonlitja . DE amikor meg elkezdi használni, kiderül, hogy nem egészen ugy van ahogy irták.

(#4) K0vasz válasza DarkChild (#2) üzenetére


K0vasz
aktív tag

+1. sose adnék annyi pénzt egy kínai telefonért, mint egy Samsungért vagy iPhone-ért

két éve nézegettem ugyanennek az akkori megfelelőjét, akkor talán 50ezerrel volt olcsóbb az alap S22-nél, viszont akkor még több dologban is alulmaradt, szóval amennyivel olcsóbb volt, annyival kevesebbet is tudott. most meg amennyivel többet tud (gyorstöltés, nagyobb tárhely stb.), annyival drágább, úgyhogy ár-érték arányban pont ugyanott van már évek óta

(#5) hroberto


hroberto
veterán

Max. 300-at adnék érte. Meglátjuk mennyit fog esni az ára.

Xiaomi 14, KTM 1290 Super Duke R Gen3

(#6) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Vásárlás előtt mindenki várja meg, mi a hivatalos válasz a párásodó főkamerára.

(#7) ghiottone válasza Permet Elek (#6) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Tervezési hiba? Most néztem épp Balázs videójában a párásodást: [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#8) ghiottone válasza Permet Elek (#6) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Tech2 Lacinak ezt a választ küldték. Azért 400ezer forintért ez eléggé gáz és elfogadhatatlan.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#9) ddaydome


ddaydome
senior tag

Azt hiszem ez lesz a következő telefonom. Minden meg van benne, ami nekem kell.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#10) Greentea


Greentea
senior tag

Hát nem lett olcsó az tuti.

(#11) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Xiaomi 14 Ultrával szemeztem amíg ki nem derült az ára. 600k-s induló árcédula azért merész. S24u sufni gsm-nél most 428.
Ezt most elengedem...

(#12) Bog válasza repvez (#3) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hát ebben a tesztben lesz olyan, amit NAGYON nem akart volna a gyártó berakni a prospektusba :) mondhatni, hogy a kamera a PÁRÁT RITKÍTJA.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#13) DarkChild válasza repvez (#3) üzenetére


DarkChild
senior tag

Elvileg fel lehet tenni a kínai verzióra a global ROM-ot. Viszont a kínára lokalizált készülékben nincs B7 és B20-as sáv, vagyis itthon jó eséllyel egyik szolgáltató 4G-s hálózatán sem fog működni rendesen. Ez - tudomásom szerint - szoftveresen nem megoldható, így ez egy elég nagy hátrány, tekintve, hogy ahol nem elég jó az 5G lefedettség, ott nem fog tudni 4G-re visszaváltani.

[ Szerkesztve ]

(#14) Greentea válasza Bog (#12) üzenetére


Greentea
senior tag

:DD :DDD

(#15) Graphics válasza Bog (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Akkor biztos valami egyedi szellőzőrendszert építettek bele.. Kíváncsi vagyok az okára amúgy.

Volt nemrég egy másik modell kapcsán is ilyen páratéma már, de lehet csak ezzel mosom össze.

CMF Phone 1 kicsomagolás - https://youtu.be/jB8Q0ouKdPw

(#16) Ricardo válasza Bog (#12) üzenetére


Ricardo
titán

:D

Azért a Tech 2 Lacinak küldött válasz finoman szólva is gusztustalan.
Kb "Ez ilyen, így jártál" :(((

(#17) Hobbbyt válasza Bog (#12) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Elég furcsa egy hiba, remélem a későbbi szériáknál ezt már megoldják. Szárítsák ki rendesen azt a krva telefont mielőtt ráragasztják a hátlapot. :D
De ez hosszú távon még akár jó is lehet nekünk, a bizalmat vissza kaphnák egy jelentős árcsöllentéssel.
Én ezt jobb telefonnak érzem mint az S24, talán a legjobb kompakt android manapság.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#18) Graphics válasza Ricardo (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Ez jó a Xiaomi utálóknak, hisz egy időre témát fog szolgáltatni és a topicot is jól felpörgeti a vad csatarozás.

Ez csak marketing ;]

CMF Phone 1 kicsomagolás - https://youtu.be/jB8Q0ouKdPw

(#19) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Ez az előrendelői ajándék már megint mi??? :W
Amúgy meg a párásodás meg eléggé kiábrándító! :Y

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch Ultra | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds 3 Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923 | Opel Insignia 2.0 CDTI (170hp~400Nm) OPC Line

(#20) zazenke


zazenke
őstag

100 000 ret sem ér így mivel a pára károsítani fogja a belső elektronikát. Ez gyakorlatilag törvényszerű

(#21) #01881923 válasza DarkChild (#2) üzenetére


#01881923
törölt tag

"nem tart még ott a Xiaomi, hogy iPhone áron adja a készülékeit.
(Amazon.de-ről már iPhone 15 Pro-t lehet rendelni ezen az áron.)"

Nem adja iPhone áron. Ugyanígy hivatalos hazai forgalmazótól, ugyanekkora tárhellyel ennek pont a másfélszeresébe kerül a 15 Pro.
Alternatív forrásokból meg ezt is meg lehet majd venni jóval alacsonyabb áron is.

Nem olcsó, de nekem személy szerint a töltési sebesség, kijelző (anti-flicker mode) és kamerák miatt még így is sokkal vonzóbb, mint amit mások kínálnak ennyiért.
Csak ezt a párásodás problémát javítsák ki minél hamarabb...

(#22) klaya86


klaya86
senior tag

400 ért ne párásodjon már. De bármilyen árszinten gáz
. Szerintem ez elfogadhatatlan. A szoftveres hülyeségek mellé ilyen hardveres bakik miatt sosem fogja levetkőzni a xiaomi ezt a gagyi kínai jelzőt. Pedig hardveresen és designban is tudnak már jót csinálni, az előző széria is oké volt ilyen szempontból. De...

(#23) Ricardo válasza Graphics (#18) üzenetére


Ricardo
titán

Marketingnek elég rossz.

(#24) janeszgol


janeszgol
félisten

A kamerára kíváncsi leszek, a többi teljesen ok. Ja és a melegedésre, stress tesztre is kíváncsi vagyok. A tavalyi évet nálam a Xiaomi vitte, meglátjuk idén mi lesz.
A 8k/24 fps az az S21, S22 szériánál is volt, meg a Mi 10, Mi 11-nél, Xiaomi 12-nél, 13-nál. Nem szeretem. 8k 30 fps legyen. Szerencsére az S23 széria már ezt tudja. Ebben kéne még fejlődnie a Xiaominak vagy ne legyek 8k felvételi lehetőség.

(#25) hroberto válasza zazenke (#20) üzenetére


hroberto
veterán

Amúgy mi ez a párásiodás? Mert én most hallom először.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14, KTM 1290 Super Duke R Gen3

(#26) csako


csako
veterán

Hmm, nagyjából ennyibe kerül a OnePlus 12 is, és a kínai példányokról szintén olvastam párásodást :D a saját eu-s példányomon nem vettem észre, kopp-kopp.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#27) janeszgol válasza klaya86 (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Na mert az ajfonnal sosem volt tervezesi hiba. (Csak az volt.)

(#28) janeszgol válasza K0vasz (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Pedig er annyit, mint a masik ketto. El kell fogadni, hogy a Xiaomi felnott a nagyokhoz. Az en velemenyem szerint mar 2018 ota (Mi8), de 2020 ota (Mi 10) még a nem elvakultak szerint is.

(#29) klaya86 válasza janeszgol (#27) üzenetére


klaya86
senior tag

Lehet, hogy volt. De itt az a probléma, hogy a telefon egyik fő funkciója kis túlzással használhatatlan lesz pár kép elkészítése után. Pontosabban működik, csak épp az elkészült kép lesz szar. Nem mellesleg kíváncsi lennék, hogy az a pára hosszú távon milyen dolgokat művel a belső elektronikával.

(#30) zazenke válasza hroberto (#25) üzenetére


zazenke
őstag

az összes tesztelő a youtube-on erről beszél

(#31) zazenke válasza klaya86 (#29) üzenetére


zazenke
őstag

"kisalétromosodik" az alkatrészek körül és a pici smd alkatrészek lepotyognak a vékonyabb áramkörök el tünnek

(#32) janeszgol válasza klaya86 (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Mivel allandoan parasodik, igy meg fog halni a telefon is. Ez oriasi baj, eddig nem volt ilyen a gyarto kinalataban. Tenyleg nem volt meg ilyen gond Xiaomival (sem mas gond, nem hajlott el, nem tortek el).
Rossz kezdes.

(#33) Graphics válasza Ricardo (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

De csontnak pont elég.

CMF Phone 1 kicsomagolás - https://youtu.be/jB8Q0ouKdPw

(#34) A Molyember


A Molyember
tag

Ki az a hulye, aki 400-ert vesz valami minden oldalrol osszelopkodott, de minden tekintetben alulmarado kinai szutykot?

(#35) Ricardo válasza Graphics (#33) üzenetére


Ricardo
titán

A párásodás nem csont hanem komoly hiba. Ne párásodjon. A magyarázatuk meg egy rossz vicc.

(#36) joey04


joey04
titán

btw a find x7 ultra és iqoo 12 is párásodik, amikor a kamerateszteket nézegettem, belefutottak páran.

(#37) Graphics válasza Ricardo (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Ezt beszéld meg a többi gyártóval is, részemről teljesen mindegy nem ezen az ársávon nézelődök, ha olcsóbb modellnél is felüti a fejét, akkor remélhetőleg ez orvosolva lesz, lehet előszeria... De kiküldeni is kellemetlen.

Ha ott a hiba, akkor remélhetőleg lesz gyógymód, a storyban egyelőre nincs több.

De úgy néz ki teljesen elvonta ez a dolog a készülékről a figyelmet.

[ Szerkesztve ]

CMF Phone 1 kicsomagolás - https://youtu.be/jB8Q0ouKdPw

(#38) ggeleven válasza janeszgol (#32) üzenetére


ggeleven
őstag

Nem volt? Nézz csak be a 13t topicba, ott is gyakran felmerülő kérdés.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#39) netro


netro
csendes tag

Sok-sok Xiaomi telefon után, egyszerűen k*drága. Marad a pixel ezek után.

(#40) repvez


repvez
addikt

ebben a verzioban biztam én is,hogy majd leváltja a korosodo mix2s-t. amit azota használok, hogy megjelent. semmi problémám nem volt vele egyet kiváve.
Hogy ha 4k-ban akartam felvenni videot akkor 1 perc se kellett és melegedésre hivatkozva kikapcsolta a készüléket, de ugyan ezt eljátszotta ha hosszu záridős féynképet akartam késziteni. ez föleg akkor for fura amikor -25 fokban akartam fotozni, hogy miért melegszik tul. ja és az aksi is hamar lemerult ilyenkor .
igy 6 év után gondoltam, hogy majd ez egy joo készülék lesz. LEgalább is a kinai árat látva.
De ezek után lehet valami másik alternativa felé kell nézni.
a mi12 is tetszett, de ott is ugyan ez a melegedés volt a gond. a 13as meg nem nagyon beszerezhető vagy ha igen akkor szinte az eredeti áron, nincs akcioban.

(#41) Graphics válasza repvez (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

De milyen jó bírja a Mix2s.

Már 6 év eltelt azóta, rohan az idő.

CMF Phone 1 kicsomagolás - https://youtu.be/jB8Q0ouKdPw

(#42) Ricardo válasza Graphics (#37) üzenetére


Ricardo
titán

" akkor remélhetőleg ez orvosolva lesz"

Mivel a hivatalos válaszukban azt írják ez így normális, nem hiszem.
Pont ez a válasz ami a szememben még súlyosabbá teszi a dolgot. Jelzel egy hibát, és kapsz egy ilyen arrogáns lekezelő választ.

Kiadsz négyszázezret egy telefonért, és akkor tudsz értékelhető képet lőni vele, ha éppen nem párás a kamera? Ez ne legyen már normális. Egyik gyártónál se.

"Ezt beszéld meg a többi gyártóval is,"
Nekem egyik telefonom sem párásodott (pedig volt pár), és nem csak más gyártótól, hanem a xiaomitól is. Rájuk sem volt ez jellemző.
Ha párásodik az hiba, függetlenül a gyártótól.

"De úgy néz ki teljesen elvonta ez a dolog a készülékről a figyelmet."
Ez már csak így van.
Ha hiba van (főleg ha iyen látványos, az elviszi a figyelmet.
Elég csak az S24 széria fakó kijelző balhéjáig visszamenni. Arról szólt minden.
Vagy az S23 banángate? Az sem volt régen.

(#43) t.kristof válasza janeszgol (#32) üzenetére


t.kristof
senior tag

13t és a 13 széria is párásodásbán szenved. Nem mindegyik persze.

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#44) Ricardo válasza t.kristof (#43) üzenetére


Ricardo
titán

A redmi Note 9 prom-nak porosodott belül a kamerája. Cseréltem is sürge gyorsan.
De párásodás ott sem volt.

(#45) Graphics válasza Ricardo (#42) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Engem nem kell győzködni. Lapozzunk.

[ Szerkesztve ]

CMF Phone 1 kicsomagolás - https://youtu.be/jB8Q0ouKdPw

(#46) Ricardo válasza Graphics (#45) üzenetére


Ricardo
titán

Rendben.
Ettől eltekintve nem tűnik rossz készüléknek. Igaz az eddig látott kamera teljesítménytől nem vagyok eldölve, de várjuk meg a részletesebb teszteket.

(#47) #01881923 válasza Ricardo (#42) üzenetére


#01881923
törölt tag

"Hivatalos válasz". :))

Xiaomi magyarországi márkaképviselet - Sajtóinformáció
Túl sok következtetést ne vonjunk le egy ilyen emailből, nem tudják ők, hogy fogja ezt kezelni a cég.

(#48) repvez válasza Ricardo (#46) üzenetére


repvez
addikt

amugy a tesztekre visszatérve, nem tudom, hogy feltunt e már valaki másnak is, hogy ugy hasonlitanak össze készülékeket, hogy milyen képeket csinál, hogy közbe nem is azonos beállitáson használják. Vagyis de automatán.
Csakhogy a fényképezésnél,nem mindegy, hogy milyen rekesz milyen sebesség és milyen isoval készül a kép.
De azt nagyon ritkán irják ki vagy egyáltalán figyelnek rá, hogy egyezzen, ezek után ,hogy várja el valaki is, hogy ugyan azt az eredményt vagy jobban kap egyik és másik készüléktől?
Az sincs letesztelve, hogy a legnagyobb elérhető rekesz és a legkisebbek mit tud.
Mert mig az egyik készülék, le tud menni, 1,9-re addig a másik akár 1,7re is és ha ott csinálnak egy éjszakai fotot, akkor több fény jut be.És attól még automatán lehet ,hogy rosszul választja meg ezt az értéket, de manuálba meg sokkla jobb is lehet.

(#49) Ricardo válasza repvez (#48) üzenetére


Ricardo
titán

A tesztek azt szimulálják ahogy a töbség használja. Az pedig az automata mód.
És az valóban tud hibázni. Én is sokat használom a pro módot a telefonomon, de az emberek többsége nem.

(#50) Ricardo válasza #01881923 (#47) üzenetére


Ricardo
titán

Márkaképviselet. Ők képviselik itthon a márkát. Hova kellett volna fordulnia?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.