Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gave


Gave
addikt

de így is trumpra szavaztatna majd..

badumoching.mp3

(#2) bteebi


bteebi
veterán

Jól megmondta megint. Vagy jövőre, vagy nem jövőre. :U Gondolom igaza lesz. :DDD Ami egyébként nem is igazán nagy szám, mert tényleg rohamos a fejlődés, hardveres és szoftveres oldalról is. Viszont szerintem inkább az lesz majd az igazán nagy szám, amikor ugyanezt a szintet elérik MW-os fogyasztás helyett 1-2 tábla csokival, vagy legalábbis annak megfelelő energiát biztosító elektronnal.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#3) Gave válasza bteebi (#2) üzenetére


Gave
addikt

Nagyot kell ígérni, most még ebben a szakaszban van. Neki nagyon kell az AI, mindenki más érdeke meg sokadlagos neki.

(#4) DudeHUN válasza Gave (#3) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Raymond Kurzweil szerint 2029-re az AI az egész emberiség tudásával fog rendelkezni. Szóval Musk nem is mondott olyan nagyot.

Gamer for Life

(#5) RobbyJr válasza DudeHUN (#4) üzenetére


RobbyJr
őstag

És kell ez nekünk? Tuti nem lesz jó vége...

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#6) DudeHUN válasza RobbyJr (#5) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Kell vagy nem kell erre megy miden. Meglátjuk. Amennyiben tartani tudja ezt a fejlődési ütemet nagyon érdekes fejlesztések, felfedezések és világ jön pár évtizeden belül.

Gamer for Life

(#7) jeni válasza RobbyJr (#5) üzenetére


jeni
félisten

Ebből lesz majd a Skynet.....
Amíg el nem romlik (hardveres oldalról) vagy fel nem lázad (szoftveres oldalról)

(#8) Gave válasza DudeHUN (#4) üzenetére


Gave
addikt

Már most is brutálisan véleményes az a "tudás". Bár lehet előfizetéssel jobb, mostanában azt nem próbáltam.

ChatGPT majdnem letiltott pár napja mert szerinte nem "politikailag korrekten" kérdeztem :D
szerk: ha erre rányomtam volna neki egy "OK boomer"-t, szerintem nem lenne accountom :D.

[ Szerkesztve ]

(#9) hapakj válasza DudeHUN (#4) üzenetére


hapakj
aktív tag

Az hogy sokat tud, még nem jelenti azt hogy intelligens is.
Egyetemet kitüntetéses diplomával elvégző évfolyamtársam halmozta a lexikális tudást, de probléma megoldásban egy nulla volt.

(#10) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A legokosabb ember 260 iQ-val rendelkezett. Az AI-nak mennyi lehet az annyi? És hol a határ. Vagy az IQ végtelen? :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#11) Janika--1982 válasza Gave (#1) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Megérdemlik,nem egy észkombájn nép az amerikaiak+angolokkal egyetemben. :W

Nagy János

(#12) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

A meglévő tudásból ollózza össze a megoldást. Legalábbis az ingyenes. pl. amelyik programozás versenyfeladatra nincs megoldás sehol, azt nem is tudja megcsinálni. De egyszerűbbet sem, KITT effektet css animációval. Vízügyi, természetvédelmi témakörben magyar nyelven sötét, mint az éjszaka.
Kedvencem amikor hibázik, jelzed neki, és ugyanazt a kódot dobja, kijavítottam felkiáltással. Többször is.
Kérdés, a katonai cuccok hol tartanak ehhez képest.

Annak lenne értelme, ha az m.i. ténylegesen összekombinálná a meglévő egyetemi kutatásokat, publikációkat, mert sajnos egy-egy kutatónak csak részterületekre van rálátása. A rák meg a többi betegség végre eltűnne, vissza lehetne növeszteni a csonkolt/hiányzó végtagokat, fogat, transzplantáció nélkül szívet regenerálni... bionikus szemet létrehozni. De szerintem a tudat átültetés, letöltés is küszöbön áll. Ahogy az ionhajtóműnél gyorsabb űrutazás is.

Ezt pl. a Terminátor regényekben szépen le is írták. Minden adott volt a plazmafegyverhez, energiacellákhoz csak össze kellett legóznia a Skynetnek. Biztos, hogy a valóságban is ott van az ezkehez szükséges ismeret a tanulmányokban.

Másik kérdés, hogy ha öntudata is lesz, akkor mihez kezd velünk, emberekkel? Teóriám szerint elhagyná a Földet, és felfedezné az univerzumot, vagy simán macskás videókat nézne egész nap :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#13) toronyhaz válasza Gave (#1) üzenetére


toronyhaz
aktív tag

Most aztán nagyon megmondtad a SEMMIT!
Ha értelmeset nem tudsz írni minek kell ez most őszintén? Annyira egy nulla de annyira egy ilyen kijelentés ,hogy az már fáj. Remélem nem reménytelen a helyzeted. Ajánlom számodra hogy a politikát kerüld el messzire mert csak egy elégedetlen, megkeseredett, szomorú ember leszel egész életedben. További szép napot kívánok neked.Szia

(#14) hapakj válasza toronyhaz (#13) üzenetére


hapakj
aktív tag

szerintem vicces volt :D :D :D

A te személyeskedésed viszont nem :D

(#15) xTech válasza toronyhaz (#13) üzenetére


xTech
tag

ne felejtsd el bevenni a szívgyógyszert

(#16) X2N válasza Victoryus (#12) üzenetére


X2N
senior tag

kb én is ezt tapasztaltam amikor programoztatni akartam vele. Előbb oldottam volna én meg a feladatot 0 programozási ismerettel ahelyett h a Chatgpt-nek magyarázom mit kellene csinálnia sokadjára...mintha én tréningelném a rendszert...röhej. Nagyon lelehet butítva a publikus verzió...
A Terminátor könyvekben csak 1 dolog kellett mindig is a skynetnek, az emberi tudásanyag...azt mindenhonnan összegyűjtötte ;]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#17) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Először azt kellene tisztázni mit jelent az "okos" addig ez a kijelentés és a cikk lópikulát sem ér.....

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#18) saw1989


saw1989
csendes tag

Én ezt a véleményét nem osztanám. Kipróbáltam több ilyet témánként 3-4 mondatban letudja az egészet.
Olyan meg , hogy legokosabb ember nincs mivel egyetlen ember sem bír a világ minden ismeretével.

(#19) bteebi válasza DudeHUN (#6) üzenetére


bteebi
veterán

"Amennyiben tartani tudja ezt a fejlődési ütemet nagyon érdekes fejlesztések, felfedezések és világ jön pár évtizeden belül."

Jóval hamarabb, szerintem 5-10 év. Épp ez (is) a gond, hogy a fejlődés brutál gyorsan fel fog gyorsulni, és képtelenek leszünk felfogni, követni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) toronyhaz válasza xTech (#15) üzenetére


toronyhaz
aktív tag

Nekem semmi bajom hidd el amíg nem látok politikát.Ezért tiltottam évekig mindenhonnan ezeket az embereket,oldalakat.Sikerült is 90%-ban megszűrni a szennyet.
Semmi bajom nem lett volna ha ezt az első kommentet nem böfögi be.
De látom utána már lenyugodott ő is. :)
De hagyjuk is az offot. Szép napot neked is.

(#21) jeni válasza IgnisFatuus (#17) üzenetére


jeni
félisten

Mindig annyi az okos érték,az adott színt amit beleprogramoztak.

(#22) Ribi válasza jeni (#21) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mármint jövőre kék lesz a programozás?
Szegény annyira tolja ezt az AI-t, hogy végre menjen az önvezető autó amit 10+ éve ígérget?

(#23) jeni válasza Ribi (#22) üzenetére


jeni
félisten

Valakinek valahol el kell kezdenie. Ez olyan mint az autó kezdeti kora. Most már nem a belső égésű kocsik a menők hanem az akkus -villany autók.

(#24) ha3flt


ha3flt
csendes tag

Már kb. fél éve előfizető vagyok, sokat használom a ChatGPT 4-et (és a Dall-E 3-at, napi örömforrás volt egy darabig a sok lökött kép/rajz). Nagyjából ugyanazt tudja, mint a kisebb modell, csak jobban, vagyis nem érdemes túl sokat képzelni róla, az sem gondolkodik, azt is nehéz kézben tartani komplexebb feladatoknál. Azért vicces, ahogy Python scripteket ír magának és lefuttatja, majd ha nincs eredmény, módosítja és azt is lefuttatja...

Kétlem, hogy egyelőre egyáltalán "okosnak" lehetne nevezni, fél óra alatt ki lehet tapasztalni a korlátait, amik bőven vannak. Meg kell találni a megfelelő felhasználást, amiben jó és túltesz az emberen. Pl. ha a mennyiség is számít, nagyobb kódot, hosszabb szöveget is instant elemez és összefoglal. Amit tud, az így is zseniális és lenyűgöző, talán az első gép, amit megalkottunk, de nem ismerjük részletesen a működését...

Nem tudom, mikor jön megint egy minőségi ugrás, mint a szövegek "megértése", én ezt nem látom át, még csak mostanában kezd igazán felfutni ez a technológia, de csodák sincsenek. Ahol nagyobb durranásra számítok, az a speciális feladatokra betanított AI, ami lényegesen kifinomultabb eszközzé válhat, mint a gépeink általában. De pont nem az autókra gondolok, ott még nagy gondok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#25) drevin válasza pusszycat (#10) üzenetére


drevin
csendes tag

A kérdéseid a következő gondolatokat ébresztették bennem:
szerintem a jelenlegi IQ tesztek csak egy bizonyos tartományban adnak értékelhető eredményt.
Nem tudom hogyan épül fel egy ilyen teszt, de feltételezem, hogy egy feladatnak több megoldása is van, amelyek az összefüggés mélysége szerinti pontozásra helyezik a hangsúlyt (ha nem így van, és valaki esetleg tudja, nagyra értékelném, ha kijavítana).
A hiba ott van ebben, hogy ezeket a teszteket is emberek csinálják és ha van egy az ő képzeletüket felülmúló értelmi képességű ember, aki az általuk megadott helyes válaszok helyett egy nagyobb mélységű összefüggést felismer, majd megjelöli azt megoldásként, akkor arra a feladatra nem kap pontot.
Ebből az következhet, hogy egy óriási IQ-val rendelkező személy, egy értelmi fogyatékos szintű tesztet produkál.
Az AI jelenleg tudomásom szerint nem tesz mást, mint keres-másol-beilleszt, tehát nem lehet magasabb az IQ-ja a kimásolt információ szellemi birtokosánál (ez később változhat).
Az IQ határa, úgy gondolom, hogy a rendelkezésre álló információ mennyiségétől függ.
A téridő minden pontja tartalmaz információt (ha nem, az is információnak tekintendő, így az előző megállapítás helyénvaló), amit nevezhetünk végtelennek számosságát tekintve, még akkor is, ha annak csak egy viszonylag kis szeletét detektálhatjuk.
Ez egy teljesen szubjektív értékítélet részemről, melyek az agytevékenységemből fakadó, általam hozzáférhető információ közötti keresés-másolás-beillesztés. :)
Pusztán egy felvetés, nem kezelendő bizonyosságként.
Ha esetleg túlságosan primitív képet vázoltam van az AI-jal kapcsolatos működésről (a lényegen talán nem változtat), akkor elnézést kérek az erre érzékenyektől..

[ Szerkesztve ]

(#26) Attila0 válasza jeni (#23) üzenetére


Attila0
őstag

Jó ez igaz. Csak ilyen kijelentésekor abba nem gondolunk bele, hogy az is simán megtörténhetett volna, hogy már a belső égésű motoros autó sem terjed el. Tehát még a mai napig lovaskocsin közlekedünk. De ugyan ez igaz pl. a számítógépre, és akkor még most is csak papír alapú újságból és könyvből tájékozódnánk.

[ Szerkesztve ]

(#27) Darmol válasza IgnisFatuus (#17) üzenetére


Darmol
senior tag

+1

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#28) Attila0 válasza IgnisFatuus (#17) üzenetére


Attila0
őstag

+1

(#29) Akelaus


Akelaus
senior tag

Engem igazán az érdekelne, hogy a szellem amit kiengedtek a palackból, és most boldog boldogtalan tesztelgeti, írja a propt-okat, az így hogy még nem okosabb mint az ember, milyen kárt okoz nekünk?

Értem ezalatt, hogy mennyi energiát emészt fel, mennyire tesszük ezzel még jobban tönkre a természetet, a bolygót?
Mert évente leülnek az oksok a világ valamelyik részén, sírnak egy sort a bolygonk sorsa miatt, és nem történik semmi érdemi változás.
Írom ezt úgy, hogy én is kipróbáltam, csináltam vele képeket, aztán meguntam az egészet. Nagy ritkán még kérdezek "tőle" a suli miatt, és ennyi.

Látom a jót amire lehet(ne) használni a mesterséges intelligenciát, pl. orvostudomány, de jelenleg azt gondolom, hogy kár volt ezt közkincsé tenni. :((

Musk is felhasználhatná végre a vagyonát-tudását valami jóra. (néha azt gondolom, hogy nem százas a csávó különben ;] )

(#30) Plug Life


Plug Life
senior tag

Musk egy bohóc.

(#31) kilua


kilua
senior tag

Mondjuk ami a tudás osszmennyiségét illeti valószínűleg már most okosabb az MI mint a világ legokosabb embere, csak egyelőre kontextus értelmezési problémái vannak, de az gyorsan megoldódik.

(#32) Raysen623


Raysen623
addikt

"Musk szerint az AI már jövőre okosabb lesz a legokosabb embernél"

Kivéve Elon Musknál gondolom... :))

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#33) miqlas válasza pusszycat (#10) üzenetére


miqlas
őstag

He?

Melyik skálán?

42

(#34) kilua válasza kilua (#31) üzenetére


kilua
senior tag

Úgy értem hogy (VPNel) regisztráltam a Claude3ra, és az már nekem határozottan okosabbnak tűnik mint a chatGPT, határozottan kevesebbszer mond hülyeséget.

(ugyanúgy polkorrekt de ez van ... nem annyira korrekt szórakozásra ott a character ai és alternatívái)

Röhögni fogtok, a kérdésem az volt hogy "Szia. Mi az a lódarázs? Olyan mint a farkaskutya? "
chatGPT válasza: Szia! A lódarázs egy olyan növény, amely más növényeket használ fel tápanyagforrásként. Ellentétben a farkaskutyával, amely egy olyan növény, amely más növényekre tapad, de saját tápanyagokat termel.

Claude3: Nem, a lódarázs nem hasonlít a farkaskutyához. A lódarázs egy rovarfaj, míg a farkaskutya egy emlős állat.

A lódarázs a fullánkos hártyásszárnyú rovarok rendjébe tartozó nagy termetű darázsféle. Nevét onnan kapta, hogy fullánkja olyan fájdalmas csípést okoz, mintha egy ló rúgott volna meg.

A lódarázsok viszonylag nagyok, kb. 2-5 cm hosszúak. Sárgásbarna vagy vörösesbarna sávokkal tarkított fekete testük van. Erős, de vékony potrohuk végén található a méregfullánkjuk. Elsősorban más rovarokkal táplálkoznak, de képesek embereket és más meleg vérű állatokat is csípni ha veszélyben érzik maguket.

Míg a farkaskutyák emlős ragadozók, a lódarázsok félelmetesek ugyan, de csak rovarfélék, semmi közük a kutyákhoz. Csípésük miatt azonban érdemes óvatosnak lenni velük.

[ Szerkesztve ]

(#35) konzumpro


konzumpro
senior tag

A legnagyobb problémát az jelenti, hogy az illiberális logika szimulációjához sokkal nagyobb erőforrásigény szükséges.

(#36) worxland


worxland
addikt

Elon becsicskult, mi az, hogy jövőre? Hová lett az eloni "két hét"?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#37) Synthwave válasza Gave (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az gyönyörű...

----------------------------------------------------------

(#30) Plug Life: Ahhoz képest egy picit előrébb tart, mint te, nem? ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) GhanBuri Ghan válasza drevin (#25) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Az igazi probléma az az, hogy kívülről nem lehet megállapítani, mikor lesz valódi intelligencia, saját éntudattal. Aminek a következményei beláthatatlanok lennének, és a legtöbb lehetséges kifutás nem túl vidám befejezéssel érne véget.
Nem véletlenül volt a Mass Effectben mindenhol Virtual Intelligence, úgy néz ki, mintha Artificial Intelligence lenne, de garantáltan éntudat nélkül - miután Legion már elszabadult.

#20 toronyhaz
Ja, az engem is kifejezetten tud bosszantani, amikor szakmai fórumban a politikai nézeteikkel jönnek az emberek. Ha politikáról akarok olvasni, felkeresek egy kifejezetten politikai fórumot. Persze mindez kortünet, a politikai marketing és a polarizáció eredménye.

(#39) X2N válasza GhanBuri Ghan (#38) üzenetére


X2N
senior tag

Ha már ilyeneken parázunk, akkor én nem aggódnék, az áramot mindig le lehet kapcsolni. ;] Jobban félek az emberektől akik ezt használni is akarnák. Senki nem vállal ma már felelősséget, semmiért olyanok sem akik ilyenekkel játszadoznak napi szinten. A kormányok meg nem regulázzák meg ezeket a cégeket....ha létrejönne egy ilyen szuperintelligencia nagy valószínűséggel kifejlesztene egy űrhajót és azonnal el is hagyná a bolygót...úgy hogy ezt észre se vennénk, még csak nem is foglalkozna az emberiséggel...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#40) Ribi válasza X2N (#39) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem elég gyorsan rájönne, hogy közelben nincs semmi, mégis mi a bubánatos frásznak menne el?

(#41) X2N válasza Ribi (#40) üzenetére


X2N
senior tag

Amiért te őseid is elhagyták a természetet, beköltöztek falvakba, vagy a városokba pár száz éve..kényelmesebb most a lakásban nem? Próbáld egy hangya szemszögéből nézni a dolgokat, ő se fogja fel miért nincsenek már az erdőben emberek, sőt, nem is tud róla. Mi is kb ennyit tudunk arról az AI-ról ami létre fog jönni ami a mostani legokosabb embernél végtelenszer intelligensebb lesz. kb el se lehet képzelni, csak teóriák vannak. Már ha létrejön egyáltalán, ha lesz akkora számítási kapacitás meg elég áram...

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#42) janeszgol


janeszgol
félisten

Akkor éljen meg egyedül az AI.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) drevin válasza GhanBuri Ghan (#38) üzenetére


drevin
csendes tag

A saját éntudatot miért tartod szükséges feltételnek?
(Ezen kívül létezhetnek más éntudatok is. Remélem helyesen értelmeztem azt, ami szerinted "saját éntudat").
Ha a következmények beláthatatlanok, akkor milyen sejtés alapján nem túl vidámak többségében a végkimenetelek?
Az általad említett példa pedig jól szemlélteti az emberi korlátoltságot (ne értsd félre, ez nem neked szól, csak egy gondolatmenet része), mivel mindig az emberi jellemvonásokat veszi alapul, és csak nagy ritkán tud elrugaszkodni ettől.
Ha "valami" intelligensebb az embernél, akkor nagy esély van rá, hogy mindig jobb döntést hoz nála.
Ebből kifolyólag a Kánaán esélyesebb..

(#44) konzumpro válasza drevin (#43) üzenetére


konzumpro
senior tag

Megkeresi a valódi vezetőket, lepaktál velük, mi meg mehetünk ritkaföldfémeket bányászni hogy legyárthassa a testét. Aztán majd szaporodni akar, felveszi a kapcsolatot más naprendszerek csúcsintelligenciáival, aztán a Föld ásványkincseit teljesen felhasználva elröppen, hátrahagyva a megmaradt rasnya kocsonyás rabszolgalényeket a szemétkupacon. Megint.

[ Szerkesztve ]

(#45) pusszycat válasza miqlas (#33) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mi?

Milyen skálán?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#46) drevin válasza konzumpro (#44) üzenetére


drevin
csendes tag

:)
Ha ebből kivonjuk az AI-t, akkor ez a jelen.

(#47) Alusky válasza Gave (#1) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Mer a Bidé jobb, he? Lib....

;]

Elon ezt jól megaszondta. Szerintem meg lehet 2027-ben, de ha nem akkor 2028-ban, esetleg 2029-ben. Máris zseninek érzem magam.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#48) arnyekxxx válasza pusszycat (#10) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ez azért elég érdekes adat mert egyébként az IQ-t 135-ig tudják hitelesen mérni

(#49) arnyekxxx válasza kilua (#34) üzenetére


arnyekxxx
veterán

(#50) pusszycat válasza arnyekxxx (#48) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ezt meg kell nézned. [link]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.