Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  MSI vs. Prescott? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) andorpapa


andorpapa
őstag

Help!

Adott egy MSI PT880 Neo lap, tehát VIA PT880 chipsetes P4-es lap, aminek a csomagolásán is azt írják, hogy Prescott ready. A konfig a következő:

MSI PT800 Neo lap (gyári BIOS verzió)
Intel Prescott 2.8 GHz CPU
512 Mbyte DDR400 RAM
15 Gb Quantum HDD
24x CD meghajtó
S3 Virge PCI-os VGA
350 Wattos Levicom táp
Gigabyte 3DCooler

A helyzet a következő: a gép elindul, a BIOS-ba is be lehet lépni. Az alaplap sima 2.8 GHz-es procinak ismeri fel a cuccot, és érdekes módon 1.4 Voltot akar neki adni, pedig 1.5V kelle neki, ha jól tudom. Mindegy, ezt beállítottam.

A memóriateszt lefut, de a meghajtó detektálás végén megáll, nem reagál semmire, nem lép tovább. Nem a táppal van gáz, az erőforrásigényesebb konfigot is elvitt már, nem is a hűtővel van a para, 43 fokon tartja a cuccot. Kipróbáltam más RAM-mal is, azzal sem ment. Kicseréltem a meghajtók kábeleit, de nem változott semmi. Megpróbáltam úgy, hogy a meghajtókat nem dugom rá a lapra, de semmi nem változott.
Aztán megpróbáltam azt, hogy a BIOS-ban kikapcsolok mindent, amire nincs szükség. Kilőttem a SATA-t, az USB-t, a LAN-t, az audiót, a HT-t, a floppyt, meg mindent, amit csak lehetett, de semmi eredmény.

Az a gáz, hogy így BIOS-t sem tudok flashelni, egyedül a BIOS-ba tudok belépni. Ilyenkor mi a teendő? Nagyon gyorsan be kellene üzemelni...

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  MSI vs. Prescott? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.