Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  MSI vs. Prescott? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) andorpapa


andorpapa
őstag

Help!

Adott egy MSI PT880 Neo lap, tehát VIA PT880 chipsetes P4-es lap, aminek a csomagolásán is azt írják, hogy Prescott ready. A konfig a következő:

MSI PT800 Neo lap (gyári BIOS verzió)
Intel Prescott 2.8 GHz CPU
512 Mbyte DDR400 RAM
15 Gb Quantum HDD
24x CD meghajtó
S3 Virge PCI-os VGA
350 Wattos Levicom táp
Gigabyte 3DCooler

A helyzet a következő: a gép elindul, a BIOS-ba is be lehet lépni. Az alaplap sima 2.8 GHz-es procinak ismeri fel a cuccot, és érdekes módon 1.4 Voltot akar neki adni, pedig 1.5V kelle neki, ha jól tudom. Mindegy, ezt beállítottam.

A memóriateszt lefut, de a meghajtó detektálás végén megáll, nem reagál semmire, nem lép tovább. Nem a táppal van gáz, az erőforrásigényesebb konfigot is elvitt már, nem is a hűtővel van a para, 43 fokon tartja a cuccot. Kipróbáltam más RAM-mal is, azzal sem ment. Kicseréltem a meghajtók kábeleit, de nem változott semmi. Megpróbáltam úgy, hogy a meghajtókat nem dugom rá a lapra, de semmi nem változott.
Aztán megpróbáltam azt, hogy a BIOS-ban kikapcsolok mindent, amire nincs szükség. Kilőttem a SATA-t, az USB-t, a LAN-t, az audiót, a HT-t, a floppyt, meg mindent, amit csak lehetett, de semmi eredmény.

Az a gáz, hogy így BIOS-t sem tudok flashelni, egyedül a BIOS-ba tudok belépni. Ilyenkor mi a teendő? Nagyon gyorsan be kellene üzemelni...

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#2) Alvin_ti4200 válasza andorpapa (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Másik CPU nincs kéznél véletlenül? FSB-t nem tudod leszedni?

(#3) fügike


fügike
senior tag

BIOS-frissítés?

Boci-boci tarka!:D

(#4) Alvin_ti4200 válasza fügike (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

olvasás nem megy?:)

(#5) Gorneck válasza andorpapa (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Ha nics semmi a gépre rákötve, marad a cpu, alaplap, videokártya...
Rossz IDE kábel is okozhat fagyást még úgy is ha csak simán üresen lóg....

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#6) fügike válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


fügike
senior tag

Sorry, odáig nem jutottam!:DDD

Nem lehet, hogy rosszl vannak jumperelve a drive-oki? Nekem olyankor szokott megállni a detektálásnál, amikor ütköznek a meghajtó jumperek beállításai.

[Szerkesztve]

Boci-boci tarka!:D

(#7) andorpapa válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


andorpapa
őstag

Hát ez a nagy gáz! Nincs egyetlen Northwood sem a közelben, az FSB-t pedig nem lehet 200 alá venni.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#8) anulu válasza andorpapa (#1) üzenetére


anulu
félisten

probálj meg akár egy 1.7-es cerkát szerezni, csak hogy belemenjen és tudj flashelni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) MaUser válasza andorpapa (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Msi-nek nincs olyan feature-je, hogy operációs rendszer elindítása nélkül is lehet biost frissítni? pl.: alt-f2 és társai

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#10) Gorneck válasza anulu (#8) üzenetére


Gorneck
titán

willamette nem biztos, hogy nyerő! IC7-ben nem megy...bár ezt a lapot nem ismerem...

miért kéne bios-t frissíteni hisz alapban megy a lap prescottal

bár a bios friss leírásait érdemes átnézni az msi oldalán hátha mégis vmi gond lenne ezzel a prescottal! No meg neked melyik van fenn...

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#11) andorpapa válasza Gorneck (#5) üzenetére


andorpapa
őstag

VGA az előző tesztkonfigban rendesen futott, CPU-val korábban nem volt baj, tehát biztos, hogy az alaplappal van valami, arra akarok rájönni, hogy hogyan lehetne mégis beüzemelni a lapot.

Ez például pontosan mit takar?

[L]http://www.msicomputer.com/support/BIOS_AMI_Recovery.asp[/L]

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#12) HiperG


HiperG
addikt

Prescottnak mér kéne 1.5v?

(#13) Sárpac válasza andorpapa (#1) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem akkor csinálta ezt a lapom amikor duálba nem egyforma ramokat hajtottam!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14) Sárpac válasza andorpapa (#1) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ja a presinek csak 1.4volt kell!
Így is fűt!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#15) andorpapa válasza Sárpac (#14) üzenetére


andorpapa
őstag

Próbáltam dualban is, ugyanolyan RAM-okkal, aztán csak 1 modullal, de sehogy sem ment. A Prescott pedig 1.5V-ot kér tudtommal, legalábbis valamelyik adatbázisban ezt találtam.

Amúgy hogyan tudnám elérni a BIOS frissítést ennél a lapnál? Egészen biztos, hogy azzal megoldódna a problémám.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#16) fügike válasza andorpapa (#11) üzenetére


fügike
senior tag

Ez király! Csak fogod a ROM filet, amiből egyébként frissítnél, és átnevezés után CTRL-HOME-mal megcsinálja ugyanazt, amit manuálisan kéne neked elvégezni. Más úgy látszik nem kell hozzá.:)

Biztonsági frissítésnek, megoldásnak nem is rossz, hiszen még akkor is mennie kéne, ha nincs kép. (Legalábbis ezt veszem ki a szövegből.)

[Szerkesztve]

Boci-boci tarka!:D

(#17) Gorneck válasza andorpapa (#15) üzenetére


Gorneck
titán

nw-s p4el...de ez csak akkor, ha nincs semmi gond az alalappal! Azért csak procicserével mert azt mondtad, hogy bios után nics semmi reakciója a gépnek! Ebből az következik, hogy fdd sincs...

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#18) andorpapa válasza fügike (#16) üzenetére


andorpapa
őstag

Jó, akkor megpróbálom így. Majd jelentkezek az eredménnyel.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#19) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A 3,2 GHz-es Prescottnak 1,3625 V az alapfeszültsége.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) fügike válasza andorpapa (#18) üzenetére


fügike
senior tag

Aszondja: nevezd át a kívánt ROM-file-t AMIBOOT.ROM-ra, tedd fel a kisfloppyra, kapcsold be a rendszert, és nyomj neki -folyamatosan CTRL-Home-ot. Ez kényszeríti a gépet, hogy hozza helyre - ez van odaírva - a BIOS file-t. 4 pittyenés után ki kő venni a lemezt, és újraindítani a gépet.

Boci-boci tarka!:D

(#21) HiperG válasza fLeSs (#19) üzenetére


HiperG
addikt

Tudtommal 1.25-1,525ig mindenféle előfordulhat...

(#22) andorpapa válasza fLeSs (#19) üzenetére


andorpapa
őstag

ööö...izé...akkor meg tudnád adni az összes Prescott gyári feszültségértékét?

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#23) fLeSs válasza andorpapa (#22) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem, de a szerkesztőségben van egy 3,2 GHz-es Prescott, amivel a héten hűtőket teszteltem (:D), és 1,3625 V az alapfeszültség.
Sztem a 2,8 GHz-esé ennél csak kevesebb vagy max ennyi lehet.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) Elrood


Elrood
őstag

[L]http://processorfinder.intel.com/scripts/details.asp?sSpec=SL79K&ProcFam=483&PkgType=ALL&SysBusSpd=6107&CorSpd=6568[/L]

Hát ez az oldal Hiperg írását igazolja.

Egy ismerősnek is 2.8 Prescottja van, megpróbálom tőle megkérdezni mennyi a fesz.

[Szerkesztve]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#25) fLeSs


fLeSs
nagyúr

1ébként itt vannak a 2,8E spekói: [L]http://processorfinder.intel.com/scripts/details.asp?sSpec=SL79K&ProcFam=483&PkgType=ALL&SysBusSpd=ALL&CorSpd=ALL[/L]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) Elrood válasza fLeSs (#25) üzenetére


Elrood
őstag

Hehe, gyorsabb voltam:))

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#27) fügike


fügike
senior tag

Véletlenül nincs bekapcsolva a BIOS-ban HALT ON xyz ERROR? Mert találkoztam már olyannal, hogy ilyen hülyeség miatt nem ment tovább! Vagy 3 órába telt, mire kiderült!:)

Boci-boci tarka!:D

(#28) fLeSs


fLeSs
nagyúr

1ébként BIOS-reset volt?
A vinyó és CD jumperelése OK?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) andorpapa


andorpapa
őstag

A HALT ON opciók minden ki vannak kapcsolva, BIOS reset volt már párszor, meghajtók jumperelése rendben, na meg úgy is kipróbáltam a cuccot, hogy nem volt rá meghajtó kötve.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#30) Gorneck válasza andorpapa (#29) üzenetére


Gorneck
titán

Marad akkor a bios friss...

Gorneck#1239

(#31) fügike válasza andorpapa (#29) üzenetére


fügike
senior tag

Kisfloppy rajta van? Ha igen, esetleg megpróbálhatnád, hogy leveszed, és bekapcs. (Csak egy 5let)

Boci-boci tarka!:D

(#32) Elrood


Elrood
őstag

P3-n rá volt írva a fesz, P4nél már nincs rajta? Vagy eltakarja a sipka?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#33) hobizoli


hobizoli
nagyúr

SZVSZ rossz az alaplap:U




hobizoli

több drón kell ;P

(#34) andorpapa


andorpapa
őstag

Próbáltam már floppy nélkül is. Meg mindenhogyan.

Kipróbáltam a CTRL+Home kombót is, valóban hozzányúl a floppyhoz, de kb. 3 másodperc után máris jön a 4 beep hang, újraindítás után meg minden marad a régiben. Semmi változás. Egy másik procival BIOS-t kellene frissíteni, de egy másik proci megszerzése kb. ugyanannyi idő és fáradtság, mint egy másik alaplapé, szóval bukta van, ennyi volt.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#35) fügike válasza andorpapa (#34) üzenetére


fügike
senior tag

Sajnálom, nincs több ötletem, valószínűleg tényleg ez a legjobb megoldás. Majd a ''profik'' megszerelik, csak az a baj, hogy biztos elkínlódnak vele vagy 1 hetet. (Mellesleg Intel vonalon nem vagyok nagy spíler, de azért átnéztem az MSI BIOS-át, hátha. Nos, ennyi tellett.)

Boci-boci tarka!:D

(#36) Elrood


Elrood
őstag

1.4V a fesz egy irc ismerős 2.8 prescottjának.
Kérdem még1x, P4-re nincs ráírva a fesz?


[Szerkesztve]

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#37) Motyi válasza Elrood (#36) üzenetére


Motyi
senior tag

Sajna nincs ráírva.Legalábbis az enyémre tuti.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  MSI vs. Prescott? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.