Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) prmcsk


prmcsk
addikt

Tudom,hogy nem sok ilyen lap van még forgalomban,amit egyenlőre két dolog
''akadályoz''.Még túlságosan új és az ára is''sok'',de remélem ez nem lesz ok arra,hogy gyorsan megszünjön,vagy megszüntessék a topikot.
A topiknyitásom fő oka:
Az első Intel/Nvidia keresztezésű lap és emiatt''forradalminak''nevezhető.
Emiatt felkeltheti az emberek érdeklődését az,hogy a valóságban
ebből,mint felhasználó mennyit''profitálhat''a későbbi időkre gondolva.

Tehát várom a lappal kapcsolatos tapasztalatokat.
Olyanra lennék kíváncsi,mint:stabilitás,megbízhatóság,biosismeret, tuningolhatóság a CPU-ra,MEM-re,PCI-E-re kiterjesztve.

Ui: Sok sikert a lapnak és topiknak!

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2) prmcsk


prmcsk
addikt

Akiről biztosan tudom,hogy ilyen lapja van az''Donnie'',tehát megkérem,hogy
ha erre jár csatlakozzon társként a''kezdeményezéshez'',mert az egymást és másokat is érdeklő dolgokat itt közösen megtudjuk beszélni.

Első szubjektív benyomásaim:
A lap technikai paraméterei nagyon jók.A CPU húzásban nem jutottam addig,
mint egy Abitban,de ramban 860Mhz-t ment''eddig''.A chipset hűtő nekem
nagyon hangos volt.Ezt gyorsan''passzívvá''tettem és innentől fogva kellemes
a''hangtalansága''.A biosát jónak és átláthatónak tarom.Szerintem minden
tuninglehetőséget elérhetővé tesz.A deszka felépítése nagyon jó

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#3) prmcsk


prmcsk
addikt

Fel!

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#4) P5WD2Premium


P5WD2Premium
csendes tag

SLI Intel Edition. Végre Intel-hez is van SLI! :R

Oh baby! Gyere szopjál le! Oké szivem! Megdughatlak baby? Igen! Ah, ah! Nyaljál ki te Playboy Maci! Ah! Kúrj meg! Mégegyszer? Igen! Ah, ah, ah, ah! Durr!

(#5) Donnie


Donnie
őstag

A lapról én is csak a legjobbakat tudom elmondani. 1 negatívuma van csak:)

A gyári nb vetni elviselhetetlenül hangos. Melegedni azonban elképesztően melegszik, szóval passzívan hosszú távon nem érdemes használni. Nekem vízhűtésem van és végül blokk került rá... Aki azonban a gyárit akarja használni, annak a potival való leszabályozást ajánlom.

A memória órejele függetlenül állítható az FSB-től. Amit azonban tapasztalatból mondhatok, hogy mint az AMD-nél, úgy itt is nagyon sokat számít az 1T a memória teljesítményben!! 750 Mhz-en 2T-ben hajtott memóriám azonos teljesítényt hozott 630 Mhz és 1T beállítás mellett...

Rendkívül sok tartalék van a lapban a jövőre vonatkozóan is: dual core támogatás, SATA 2, SLI....

A beépített hőmérő szenzor sajnos itt is, mint sok más gyártónál megszokhattuk, pontatlan és ezzel együtt elég megbízhatatlan.

Az on-board audio nagyon jó minőségűnek mondható. (bár én ennek ellenére nem azt használom)

A későbbiekben még több info-t is szolgáltatok, de most hirtelen ennyi jutott az eszembe. Üdv mindenkinek:)

[Szerkesztve]

(#6) prmcsk


prmcsk
addikt

FEL !

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#7) zsulboy


zsulboy
senior tag

Csatlakoznék a klubhoz!;]
Ez a nagyon ott van!:DD:DD:DD
A chipset venti talán veri még az Asus A8N ventit is hangban!:O

(#8) prmcsk válasza zsulboy (#7) üzenetére


prmcsk
addikt

Üdv a klubban!
Az NB nálam már passzív és nem víz miatt.
Ha érdekel és időm lesz,leírom hogyan old meg.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#9) zsulboy válasza prmcsk (#8) üzenetére


zsulboy
senior tag

Persze hogy érdekel!
Már kezdem megszokni a hangját,így hogy felraktam a ház oldalát már csak kicsit ''nagyon'' hangos!;]

(#10) Savanya


Savanya
addikt

Esetleg valaki el akarja adni vevő lennék rá ...:C

Mobilszámom: 70-516-8068

(#11) zsulboy válasza Savanya (#10) üzenetére


zsulboy
senior tag

Én is vártam hogy prmcsk eladja nekem,aztán mégse.:(
Elég sokat keresgéltem én is hogy ne 67k kelljen adnom érte!;]

(#12) prmcsk válasza zsulboy (#9) üzenetére


prmcsk
addikt

Most van egy kis időm,tehát leírom!Én mind a két chipseten cseréltem.
Veszel zalman,kék passzív bordát.Ha mind a kettőt cseréled,az alsóval nincs gondod.A felsőt én a 7700cu-hoz alakítottam,úgy hogy paszta nélkül felraktam
a 7700-est és addig csipkedtem a passzív bordát,amíg rendesen mellé nem fért.
Mikor a méret adott volt véglegesen összeraktam.
Fontos!!A 7700-ast én úgy raktam fel,hogy a bordában lévő''szünet''fent és
lent legyen,mert így a faragott NF4-en lévő borda közvetlenebbül kapja a
hűtőlevegőt.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#13) zsulboy válasza prmcsk (#12) üzenetére


zsulboy
senior tag

Ez jó,mert én a 7000B-Cu-t így raktam fel!;]
Holnap megyek veszek zalman kék passzív bordát és ''megműtőm'' én is mind a kettőt!:DD
Köszi a tippeket!:R:R

(#14) prmcsk válasza zsulboy (#13) üzenetére


prmcsk
addikt

Megcsináltad ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#15) zsulboy válasza prmcsk (#14) üzenetére


zsulboy
senior tag

A bordákat már megvettem,de még nem volt időm felrakni.
(nem volt kedvem szétszedni;])
Hétvégén Rudinak megcsinálom a P4 Sli tesztet,utánnak ugy is variálok mert háztcserélek stb... majd akkor!:B

Te variáltál már a ram időzitésekkel???

(#16) Daywalker


Daywalker
addikt

Nekem is ilyen van. Egyetlen bajom vele, hogy nem bootol rendesen. Higedindításkor proci hibát jelez és kell neki pár reset vagy ki/bekapcsolás, mire elindul rendesen. Táp elvileg elég kell hogy legyen (420W Enermax), bár lehet, hogy nagyon hiányzik neki a 24pin-es tápcsati.

Egyébként a proci (P4 Extreme Edition 3.46GHz) ment más lapban rendesen, tehát érdekes. Biost is kaptam msi-tól, de nem lett jobb.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#17) zsulboy válasza Daywalker (#16) üzenetére


zsulboy
senior tag

Üdv a klubban!:C
Én 20->24 átalakítót használok,és nincs vele ilyen gondom!
(bár azt is olvastam valahol hogy az átalakító sem túl jó megoldás,de nekem bejött!)

(#18) Daywalker válasza zsulboy (#17) üzenetére


Daywalker
addikt

Próbáltad 20pin-essel? Esetleg volt ilyen gondod?:)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#19) zsulboy válasza Daywalker (#18) üzenetére


zsulboy
senior tag

Nekem a TT tápom 20 pin-es,simán is ráduktam és müködött.
De mivel van átalakítóm így azt használom(Abit AA8 Duramax-os gépembe csak ugy bedugtam a 20pin-es tápcsatit és simán megy!)

(#20) prmcsk válasza Daywalker (#18) üzenetére


prmcsk
addikt


Szia klubtárs !

Én is 20 pinessel működtetem és tökéletes.
-5Volt van a tápodon?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#21) Daywalker válasza prmcsk (#20) üzenetére


Daywalker
addikt

Hi!

Nincs, de nem is kell. Az csak a K8N Diamondra kell a hangkártya miatt. Azaz pontosítok, csak a legelső széria K8N-re kellett.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#22) zsulboy válasza prmcsk (#14) üzenetére


zsulboy
senior tag

Na ma lesz a nagy szerelés!:Y
Majd csinálok képeket!!

(#23) Daywalker


Daywalker
addikt

Megy a DiamondClub:) Végre lehet regelni.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#24) prmcsk válasza zsulboy (#22) üzenetére


prmcsk
addikt

Na mire jutottál?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#25) prmcsk válasza zsulboy (#22) üzenetére


prmcsk
addikt

Eredmény?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#26) Wallstreet


Wallstreet
csendes tag

Lehet hogy levagyok maradva, de ez valóban egy olyan alaplap amelyben hangkártya is van?!:C

(#27) prmcsk válasza Wallstreet (#26) üzenetére


prmcsk
addikt

Igen! Egy 24 bites Creative 7.1-es chip van rajta.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#28) prmcsk


prmcsk
addikt

Fel!

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#29) zsulboy válasza prmcsk (#28) üzenetére


zsulboy
senior tag

Fel!:)
Még mindig nem cseréltem le,mert ma jöttem haza a nyaralásból elötte pedig nem volt már rá időm!:(
Lehet megvárom a hévégét mert egy komplett vízhűtés van kilátásban és akkor ez is meg lesz oldva!!!
Ram időzitésekkel variáltál már???
Most talán lesz arra is időm hogy egy kicsit jobban belemerüljek a biosba.;]

(#30) Donnie


Donnie
őstag

Ajánlom figyelmetekbe a ma megjelent 1.20-as bios-t! ;) Üdv

(#31) Smoki


Smoki
csendes tag

Ennyi sok jó hallatán, már nemtudom, hogy még mindig az ASUS P5WD2-e kell e! Már régebben is az msi mellett álltam, de aztán jött PH-n a nagy teszt, ahol összemérétk erejüket, és elszomorodtam, hogy az msi csak ennyire képes, de most úgylátom hogy a saját tapasztalataitok inkább pozitív irányba tereli a lapot, mint negatívba, és én ennek örülök! ;)
THX :D

''Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holt biztosak, az okosak meg televannak kételyekkel ''

(#32) Vallon válasza Smoki (#31) üzenetére


Vallon
tag

URAMISTEN! Ilyenkor fenn vagy? Engem már este 9-kor hivogat az ágy!

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#33) Vallon válasza Smoki (#31) üzenetére


Vallon
tag

Egyébként azért néztem be, hogy megnézzem milyen alaplap-is ez. De olvasgatok, és úgy néz ki, hogy jó.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#34) zsulboy válasza Smoki (#31) üzenetére


zsulboy
senior tag

Nagyon jó kis lap,nem bánod meg ha ilyet veszel.(egyébbként hol lehet kapni ASUS-t,mert én is nézegettem de nem volt sehol!)


Én most majd az Abit P4 Sli lapjára leszek kíváncsi:)

[Szerkesztve]

(#35) zsulboy válasza zsulboy (#29) üzenetére


zsulboy
senior tag

Na nem lesz vízhűtésem,így marad a szerelés:)
(Ma megcsinálom majd a kicsikét ha hazértem!)

(#36) Smoki válasza zsulboy (#34) üzenetére


Smoki
csendes tag

A pixmania.com-on! Ja és lenne hozzád egy kérdésem! Az MSIP4N és az ASUSP5WD2 is befogadja a DualCoreP4-eket! Nahmármost, én ehhez a laphoz kinéztem egy P4-es procit, nem dualcoreos, de az L2-es gyorsítótára 2MB, és ha jól olvastam, akkor ezeknek a lapoknak csak 1MB L2Cache-ük van. Viszont a dualcorok 2MB-ak, szóval ez így namstimmel! Most akkor 1 v. 2MB a gyorsítótára a lapoknak! Nah csak ennyi lenne! Várom az answert!
THX :D

Egyébként az az ASUS nem wifistvtuneres version, ugyhogyha esetleg ez számítana neked, akkor még várnod kellegypár hónapot!:)

[Szerkesztve]

''Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holt biztosak, az okosak meg televannak kételyekkel ''

(#37) Smoki válasza zsulboy (#35) üzenetére


Smoki
csendes tag

Hűha! Most nézem micsoda konfigjaid vannak! Két nukleáris atomerőmű! Ezek nempiskóták!:Y:C

Monitorjaid milyenek ?

''Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holt biztosak, az okosak meg televannak kételyekkel ''

(#38) prmcsk válasza Donnie (#30) üzenetére


prmcsk
addikt

Tapasztalatod az új biossal kapcsolatban?
Mivel''több''?
Érdemes feltenni?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#39) Donnie válasza prmcsk (#38) üzenetére


Donnie
őstag

Egyenlőre nincsen. Hamarosan meglepi teszt lesz:) Érkezőben van egy új procim...;)

(#40) zsulboy válasza Smoki (#37) üzenetére


zsulboy
senior tag

Az egyik az asszonyé;]:DD

19'' LG 1980U+17'' LG L1740P

(#41) zsulboy válasza Donnie (#39) üzenetére


zsulboy
senior tag

Ahogy téged ismerlek gondolom 2magos P4 lesz!?;]

Milyen az Msi 7800GTX,hasít mint állat??:DD

(#42) Donnie válasza zsulboy (#41) üzenetére


Donnie
őstag

Jaja megy mint állat:DDD

(#43) Vallon válasza Donnie (#42) üzenetére


Vallon
tag

Ha nem kérdezek illetlenséget, mennyi volt a konfigod (bruttó)?

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#44) Smoki válasza zsulboy (#40) üzenetére


Smoki
csendes tag

Nahát, 2hét múlva veszek én is LG 1740P-t! Nemis tudtam, hogy van még vki, akinek ilyen monitora van! Egyébként tudnál egypár képet küldeni róla, még ma, ha lehet, mert holnaptól 2hétig nemleszek itthon! Vagy ha ezen idő alatt felrakod, úgyis jó, ha majd hazajövök megkukkolom! De az a mai nap, mindenképp jólenne!:D
THX:D

''Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holt biztosak, az okosak meg televannak kételyekkel ''

(#45) Smoki válasza Donnie (#42) üzenetére


Smoki
csendes tag

A konfigodban szereplő P4-esnek 2MB L2-es gyorsítótára van! Viszont ha jól tudom, az MSIP4N-ek csak 1MB ez a méret! Most akkor 1 v. 2MB-át tud fogadni az msi? Csak azért kérdezem, mert én is egy 2MB L2-s P4-t néztemki, egy P4N, vagy egy P5WD2-es alaplappal! Remélem érted mit kérdeztem!:F THX:D

''Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holt biztosak, az okosak meg televannak kételyekkel ''

(#46) Donnie válasza Smoki (#45) üzenetére


Donnie
őstag

Természetesen tud 2MB cach-es procikat fogadni a lap...:U

(#47) zsulboy válasza Smoki (#44) üzenetére


zsulboy
senior tag

Mivel most nincs itthon fényképezőgépem talán majd a jövőhéten csinálok neked képeket(ha az öcsém visszahozta!).

(#48) Savanya válasza Donnie (#42) üzenetére


Savanya
addikt

De gyorsan eladod a DualCore p4-et .....láttam az apron a hírdetésedet ... Nem vált be ??

Mobilszámom: 70-516-8068

(#49) Donnie válasza Savanya (#48) üzenetére


Donnie
őstag

Nekem nem... Nemsokára megyek X2-re...

(#50) zsulboy válasza Donnie (#49) üzenetére


zsulboy
senior tag

Ha nem titok,mi volt benne ami nem tetszett???:F:Y

Mennyi az ára?

Ja már megtaláltam az apron,120k.
Az nekem most egy kicsit sok:(

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.