Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Msi kt6v tapasztalatok?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) baluka


baluka
tag

Sziasztok!
Szóval, arra lennék kiváncsi, van-e köztetek valaki, aki ilyen lapot használ; milyen benyomásai vannak a lapról stb. stb. ....
Jómagam hétfőtöl nyúzok egy KT6V-LSR lapot, eddig minden király, nagyon tetszik a memóriakezelése, már ami az eddigi lapommal /ECS K7S5A/ való összehasonlítást illeti, a hang is jóval királyabb, az ECS hangja a nyomába sem ér... összességében nagyon meg vagyok vele elégedve, eddig nem bántam meg a választásomat. :DD
Előre is köszi a véleményeket!


[Szerkesztve]

(#2) Alvin_ti4200 válasza baluka (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Feszt milyen lépésekben lehet benne állítani? Mennyiért és hol vetted?

(#3) baluka válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


baluka
tag

A feszt egyesével lehet állítani 100-tól egészen 280-ig /ha jól emlékszem.../, a lényeg az, hogy az alaplapon van az MSI által egyedi fejlesztésnek mondott ''CORECELL'' chip, aminek segítségével mindent a BIOS-ból lehet állítani, sőt, a nagyon gazdag szoftveres kiegészítők /mármint az alaplapi CD-n/ között több olyan tool is van, melyekkel a win alól tudsz tuningolni, mindenre kiterjedően.
Az persze igez, hogy magam még nem húztam eddig semmit, de mindenképp ki akarom próbálni a lehetőségeket!
Az árat illetően, drágább, mint egy ugyanilyen csipszetes /vVIA KT 600/ ABIT vagy GIGABYTE; kb 17 000 áfával együtt, de pontos árat nem tudok mondani és üzletet sem, mert hozzám kicsit furfangos módon került /cégi gépfelújítás címén/, de azt hiszem, jól jártam...

(#4) Alvin_ti4200 válasza baluka (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem az FSB-re, hanem a VCore-ra (CPU feszültség) gondoltam:P

(#5) baluka válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


baluka
tag

Bocs a lámaságért!
Szóval, 1.350-től 1.850-ig 25-ös lépésekben lehet emelni, 1.850-től 2.300-ig pedig 150-esekben.

(#6) Alvin_ti4200 válasza baluka (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszi, erre voltam kíváncsi:))
Egy AIDA mem olvasás-írás teszteredményt ha tudnál írni az összehasonlítás kedvéért...

(#7) baluka válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


baluka
tag

Az eredmények 512 MB-os DDRAM 266-al értendők!!!!


READ : 1958
WRITE : 648

Annyit még hozzáteszek, hogy az ECS K7S5A-val ugyanezzel a konfiggal /mem, proci, hard/ az eredmények messze lehangolóak voltak:

READ : 1501
WRITE : 309

Jó kis különbség, mi?

Arról nem is beszélve, hogy ez a 266-os DDRAM messze nem az ideális ebbe a lapba, csak hát ugye ezt ''örököltem'' az ECS-ből... :O
Ha minden jól megy, sikerül beújítanom - hasonló módszerrel, mint az alaplapnál - egy 400-as ramot, akkor aztán.... :C

[Szerkesztve]

(#8) Alvin_ti4200 válasza baluka (#7) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Na azért, mert ezek igen karcsú eredmények. Nekem a KT400-ban 2540/830. Az Infineon-om 348-on megy.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Msi kt6v tapasztalatok?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.