Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) gayer válasza vidobali (#285) üzenetére


gayer
aktív tag

A semmi hír tulzás pénteken hozom a plust! :R

HP mini 311C (2gb DDR3, 32gb Samsung SSD)

(#302) gayer válasza westlake (#274) üzenetére


gayer
aktív tag

Igen azt láttam még én is, ezért feldobtam egy spéci biost 1.92, amibe visszakerült az 1T-2T választás lehetősége, és a ramoknak is lehtett áramot szúrni 3,2V-ig én azzal a biossal is adtam el! :R

HP mini 311C (2gb DDR3, 32gb Samsung SSD)

(#303) gayer válasza gayer (#301) üzenetére


gayer
aktív tag

Nos itt az MSI K8N Diamond Plus lap, remélem estére már szolgálhatok infókkal :R

HP mini 311C (2gb DDR3, 32gb Samsung SSD)

(#304) erdoke válasza gayer (#302) üzenetére


erdoke
titán

A honlapjukon elérhető ez a BIOS, vagy ha nem, akkor hol?

A legjobb aláírás a héten

(#305) gayer válasza erdoke (#304) üzenetére


gayer
aktív tag

Megvan még, valahonnan a diamond klubba szedtem le!Átküldhetem ha kell! :C

HP mini 311C (2gb DDR3, 32gb Samsung SSD)

(#306) gayer


gayer
aktív tag

Hát szóval a Dimaond plus finoman szólva is a legjobb 939-es lap amivel valaha dolgom volt!Teljes infok mindenről már a biosban cpu-ról, lapról stb..Teljesen más a bios a diamondhoz képest, heatpipe-os lett a chipset hűtő, ami olyan 30-40fok között szokott lenni és nem hangos abszolút a kis venti rajta a rézbordán! Az audigy se hangkaresz rajta magáért beszél tökéletesen müxik,a cpu-nak már a 8tűs csatit kell adni rajta, illetve áram kell a pci-e sineknek is!Ujdonság a külső sata bracket, amelyet a siliconos satakra lehet rá szúrni ill hátul lehet csatlakoztatni a sata vinyókat rá, ahol van tápcsati is! :C

HP mini 311C (2gb DDR3, 32gb Samsung SSD)

(#307) erdoke válasza gayer (#305) üzenetére


erdoke
titán

Köszönöm, megkaptam!
Majd csak kedden cserélem, mert szerdán hozom az új procit. :R

A legjobb aláírás a héten

(#308) erdoke válasza gayer (#306) üzenetére


erdoke
titán

Még a végén rádumálsz. Erősen filózok az Asus A8N-32 Deluxe, vagy az új ATI CF lapján. Mindkettő full passzív hűtésű és van rajtuk is eSATA port. Az ATI lap mellett szól a jobb hang (Realtek 882), az nF4-32X mellett az egyszerű driver csere.

A legjobb aláírás a héten

(#309) gayer válasza erdoke (#308) üzenetére


gayer
aktív tag

Ne filózz semmin az abit at8 itt van nálam fel tettem a polcra, vannak mé gyermek problémái, ez a lap ver mindent! :C :R

HP mini 311C (2gb DDR3, 32gb Samsung SSD)

(#310) gayer


gayer
aktív tag

tunningot nézve még sokat nem volt időm vele foglalkozni, de mindjárt úgy kezdődött hogy ránéztem a lapra és 1 csomó jumper tüske le volt ragasztva ráírva ha megsérül akkor a gar elvész. Megnéztem a könybve hogy mi az, és kiderült, hogy a memória fesz jumperolás.Most 2,6V-3,2V tud adni, de akinek nem elég az ha átjumperolja akkor 4,1V is mehet neki

HP mini 311C (2gb DDR3, 32gb Samsung SSD)

(#311) westlake válasza gayer (#309) üzenetére


westlake
félisten

a dfi expertet es a venust biztosan nem veri
(nem azt mondom, hogy a diamond rossz lap, mert a masik gepemben az van.. viszont az expert egyertelmuleg jobb)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#312) vidobali


vidobali
tag

ha nem titok hol szerezted be és mennyiért?
Mit tartalmazott a doboz (kiegészitők, tartozékok stb...)?


(#313) erdoke válasza westlake (#311) üzenetére


erdoke
titán

Neked talán jobb, de általánossaágban vajon mitől lenne?. Én nem tuningolok, nekem sokkal fontosabb a felszereltség, a jó hang és a passzív hűtés. Ezek közül mindben jobb a Diamond Plus és az Asus 32-Deluxe lapja is.

A legjobb aláírás a héten

(#314) gayer válasza erdoke (#313) üzenetére


gayer
aktív tag

Így van én is ezeket mérlegelem, az volt az érdekes hogy a sima diamond sem maradt nagyon alul, legalább is nekem a dfi expertekhez mint amivel tovább tudták tunningolni őket! Most már sztem a helyzet tunning terén is kb egyforma! hétvégén meglesz a vízhűtés utána neki eresztem!Szerzek vmi normális videokareszt aztán meglátjuk!Arról nem is beszélve a venusnak az 100k-s körüli ára erős egy kicsit, ez azért majd fele! :R

HP mini 311C (2gb DDR3, 32gb Samsung SSD)

(#315) erdoke válasza gayer (#314) üzenetére


erdoke
titán

Nézegetem, de a honlapon nem írják az eSATA kivezetést. :F

A legjobb aláírás a héten

(#316) Csiborbogár


Csiborbogár
őstag

HI!
Már egy másik MSI topicban feltettem ezt a kérdést, ott nemválaszoltak, megpróbálomhát itt is.
Egy kérdésem volna.
Egy ilyen MSI lapot néztem ki magamnak alternatívaként, és tudni szeretném, hogy milyen tuningpotenciállal rendelkezik, illetve, hogy MSI-ből melyik alaplapot tudnátok ajánlani SLI-hez.
Mit jelent az, hogy ha mind a négy memória foglalatot használom, akkor csak 333MHz-t tud? Önmaga leveszi ennyire? 4 RAM-mal nem tuningolható?
Előre is köszi!


Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#317) erdoke válasza Csiborbogár (#316) üzenetére


erdoke
titán

Állítólag jól bírja a tuningot, én nem nagyon teszteltem le a végét.
Ha most veszel, mindenképpen a Plus verziót válaszd.
A memóriát nem a lap, hanem a proci vezérli A64-nél.

A legjobb aláírás a héten

(#318) gayer válasza Csiborbogár (#316) üzenetére


gayer
aktív tag

Tunningpotenciál, most járatom a 3700-es procómat egy diamond plusba 1,6V mellett 11x275Mhz-en levegő a procin, a gyáriheatpipe hűtő a chipseten.A ramok 2x1GB corsair 500mhz@550Mhz-en mennek.Erre gondoltál? :C
Én bedobtam mind a négy memória foglalatba ramot 2corsairt, és 2kingmax-ot hibátlanul indult a gép 400mhz-en! De volt 4x512 kingmax ramom 500mhzesek és azok mentek 4-en 265mhzen! :R

HP mini 311C (2gb DDR3, 32gb Samsung SSD)

(#319) Csiborbogár válasza gayer (#318) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Kösziiiiii! :R
Neked is Erdoke! :R
Hol tudtál Plust szerezni?
Én is egy 3700-ason gondolkozom.

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#320) erdoke válasza Csiborbogár (#319) üzenetére


erdoke
titán

Nekem sima van, de látok Plust a DemoStudio árlistájában, ami a nagyker készletén alapul.

A legjobb aláírás a héten

(#321) Csiborbogár válasza erdoke (#320) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Földi halandó számára nem láttál boltot?
Nagykerben nem igazán van rá lehetőségem.
Azért köszi! :R

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#322) erdoke válasza Csiborbogár (#321) üzenetére


erdoke
titán

Nem igazán értem a kérdést. [link]

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#323) gayer válasza Csiborbogár (#319) üzenetére


gayer
aktív tag

Nagyker, 55400Ft-ért tudok még!3év garral

HP mini 311C (2gb DDR3, 32gb Samsung SSD)

(#324) Csiborbogár válasza gayer (#323) üzenetére


Csiborbogár
őstag

52-ért láttam iponba.
Érdekes, hogy még az MSI honlapján sincsen róla infó, miközben itthon már kapni.
Azt írja ki, hogy átalakítás alatt.

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#325) szeva000


szeva000
addikt

Volna 1kis gondom a lappal,vagyis fogalmam sincs már mi lehet a baj.
Van egy PCI-os pinnacle PCTV pro Tunerkártyám.Beraktam és szaggat mint az állat a kép.Már kínomban minden variációt kipróbáltam és semmi.Aztán véletlen a a 3500+ os procim frekijét levettem és akkor jó lett a kép,nem szaggat,de ez már kb1700MHz-en jó.
Esetleg volna valakinek ötlete erre????

(#326) erdoke válasza szeva000 (#325) üzenetére


erdoke
titán

Milyen PCIe/PCI beállításaid vannak a BIOS-ban? Win alól tuningolsz? Ha igen, akkor 201 MHz-es HT legyen beállítva BIOS-ban, onnan húzd tovább Win alatt. Ha 200 MHz-es alapról indítasz, akkor a PCI freki nem fix, hanem a HT-vel emelkedik. Ezt a PCI-os eszközök nem tolerálják.

A legjobb aláírás a héten

(#327) szeva000 válasza erdoke (#326) üzenetére


szeva000
addikt

Nem,biosból csak most használtam az RMclockot,mert kiakasztott már a kártya.Az FSB-m 235Mhz PCIe-100Mhz(ezt nem bántottam) A HT-4X
De ha default biost nyomok,akkor is szaggat

[Szerkesztve]

(#328) szeva000


szeva000
addikt

Na,már beleőrülök,szétverem ezt a sz*rt.Sehogy sem jó,de méééé????

(#329) szeva000 válasza erdoke (#326) üzenetére


szeva000
addikt

Na 1napos idegbetegség hatására megleltem a hiba okát csakhát mit kéne vele kezdeni???
ugyanis!!
Nem PCI gond van,hanem ha bármely hálókártya engedélyezve van és rajta van az ADSL vonal,akkor szaggat.Ha kihúzom a kábelt,akkor nem és hiába tiltom le a hálókártyákat,akkor is szaggat.Csak ha kihúzom a kábelt,akkor jóó.

Na erre varrj gombot :)

(#330) erdoke válasza szeva000 (#329) üzenetére


erdoke
titán

Nem valami IRQ kiosztási gond?
Az egyik háló nem PCI-os, akkor is jelentkezik a probléma, ha arra kötöd az ADSL-t?

A legjobb aláírás a héten

(#331) szeva000 válasza erdoke (#330) üzenetére


szeva000
addikt

nem IRQ a gond,sajna ezen már túlvagyok.A 2alaplapi kártya van benne,ebből is az egyik megy az ADSL miatt

(#332) szeva000 válasza erdoke (#330) üzenetére


szeva000
addikt

De kipróbáltam mindkettőben és ua a jelenség.

(#333) szeva000


szeva000
addikt

Na oda jutottam,ma szétverek valamit.Vagy a tunert vagy a lapot,de valami törni fog az tuti,mert beidegelt :Y
újraraktam a windózt és most meg megin csinálja ADSL nélkül is

(#334) Andras6800 válasza [FH]bekem (#283) üzenetére


Andras6800
senior tag

LOL! Mivel úgy is kell dualba rakni a ramokat!
Ajánlom a kis könyvecskét figyelmetekbe!!

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#335) Csiborbogár


Csiborbogár
őstag

Sziasztok!
Most vettem egy Plus alaplapot, és az lenne a kérdésem, hogy nálatok is labilis-e a memóriakezelése?
Értem ezalatt, hogy nem működnek a Dram/fsb aránypárok (2/3 és 5/6).
Mikor eléri a 400 körüli memória fsb-t akkor meghal, viszont 1/2-ben elérem vele a 440-t is.
Proci tudja a 280-t is, mivel 1/1-ben eddig tudtam húzni.
Előre is köszi!

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#336) Csiborbogár


Csiborbogár
őstag

Halihó!!!
A Plusos alaplaphoz tényleg lehetséges, hogy nem raktak cpu hűtő foglalatot?
Akitől vettem, ő azt mondta, hogy nem volt rajta az alaplapon, pedig minden fényképen rajta van. :(

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#337) zozoka válasza Csiborbogár (#336) üzenetére


zozoka
csendes tag

Szia Csiborbogár!
Tegnap elött vettem egy K8N Diamond Plus alaplapot és volt rajta foglalat.
Azt el tudom képzelni, hogy az elöző tulaj levette a foglalatot az alaplapról, mert valami extra hűtést rakott az alaplapra.
A boltban kérdeztem, hogy minden alaplapon rjta kell hogy legyen a foglalat és azt mondták hogy igen minden alaplapon.
Bye

(#338) Csiborbogár válasza zozoka (#337) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Hat nekem meg koti az ebet a karohoz, hogy nem volt rajta, o egy zalmit hasznalt, de en meg jol megszivtam, mert dobozos cpu-t vettem, es kellett vennem egy zalmit, hogy egyaltalan ki tudjam probalni, mukodik-e! :O
Most mar mindegy... :F
Koszi! :R

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#339) ak1ra


ak1ra
csendes tag

Sziasztok
Mostanaban keszulok venni egy ilyen lapot. Meg nem dontottem hogy simat vagy pluszosat. Bar Gayer hozzaszolasai erossen befolyasolnak...
Viszont en ati videokartyat szeretnek benne uzemeltetni. Jobban jarnek az fx-es karival vagy nyomjam bele nyugodtan? Elsosorban jatszani hasznalnam (Oblivion) most egy x700-al talan. Azert terelodott erre lapra a figyelmem mert az Lsi miatt meg hogy x2-es pocik is belemennek talan sokaig tudnam meg fejlesztgetni...
Intelmeket, javaslatot, velemenyt es egyebb anyazast ;) elore is koszonom.

May the source be with you! - Linux

(#340) gayer válasza ak1ra (#339) üzenetére


gayer
aktív tag

Nos megkaptam az emilt! Nyugodtan használhatsz benne ATI kártyát is semmivel nem lesz rosszabb a teljesítménye mint egy nem sli-s lapba.Nekem volt benne x1800gto, meg x1900xt is pedert rendesen.Pluszosat meg azért ajánlanám mert mert a másik már(sima diamond) már kifutó fejletebb chipset van ezen 2x16SLI, audigy se hangkari rajta, tunning lehetőségek nagyobbak, heatpipe a chipseten stb....! A pár év is belefér végül is csak az AMD befejezi idén még a S939 tokozású procik fejlesztését, meg ahogy én tudom a gyártását is valszeg! :R

HP mini 311C (2gb DDR3, 32gb Samsung SSD)

(#341) ak1ra


ak1ra
csendes tag

Koszonom szepen az infokat. Megfogadom a tanacsodat es a plusszosat valasztom. Viszont akkor egy gyengebb x800gto-t csavarok bele egyenlore ellensulyozva a plusz kiadast. :)
Ha meglesz a lap lehet, hogy zaklatlak meg hulye kerdesekkel, de mindenkepp beszamolok az eredmenyrol...
Udv

May the source be with you! - Linux

(#342) zozoka


zozoka
csendes tag

Sziasztok!
Az alaplaphoz megjelent BIOS frissítés!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
K8N Diamond Plus (MS-7220) V1.1 BIOS Release
-------------------------------------------------
Note:
1. Please use parameter ''/P/B/N/C'' at the end of reflash command when you reflash BIOS under DOS mode.
2. We strongly recommend you to update your BIOS via MSI LiveUpdate.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

1. This is AMI BIOS release

2. This BIOS fixes the following problem of the previous version:
- Update NVMM version.
- Update Silicon firmware version.
- Support VGA overclock function.
- Fixed MC97 modem item cannot be disabled.
- Fixed BIOS reports incorrect message for DDR500 during POST.
- Update CPU ID.

3. 2006/04/14
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A Mellékelt readme alapján mindenki eldöntheti, hogy szükséges a frissítés a gépén
Bye

(#343) Czibu


Czibu
tag

Sziasztok! :R

K8N Diamond tulajdonos vagyok én is. (3200+, 4x256GeiL, MSI6600GT)

Nékem egy olyan problémám adódott, még március elején, hogy:
1. tolom crush day, mint állat. ;]
2. gép kilövi magát, újraindítom, xp nem indul... :(((
3. újratelepítés... nem jó, nem megy fel az xp (elejen a sata-scsi driverek betöltése utánn megáll.)
4. Perifériák cserélgetése. (Proc, ram....) Videókari... :))
5. PCIos s3 trio64v+ :Y berak, megya telepités, megy az xp.
6. 6600gt vissza, xp nem indul. :(
7. 6600gt havernál, ugyan ilyen konfiggal (k8n diamond...) megy frankón, még slibe is.
8. lap kiszed, vissza gariba, és már 2 hónapja várom a javítást, cserét, vagy pénzt...

mitévő legyek. :F se lap, se pénz= nincs gépsárkányom = :(((

Az Élet egy szar játék! De a Grafikája nagyon OTTVAN!

(#344) Czibu válasza Czibu (#343) üzenetére


Czibu
tag

Ezt dobták vissza a napokban:

Átvétel dátuma: 2006/03/17

Rendelési kód
Megnevezés
Gyáriszám:
Státusz:
Gar/Fiz:

MSMK8ND
MSI K8N DIAMOND alaplap
DiamondK0503901652K8N
GAR

Sajnos az EU-s jogállás ez:

A forgalmazónak törekednie kell arra, hogy a kijavítást legfeljebb 15 napon belül elvégezze. A forgalmazó köteles viszont az adott termék tulajdonságaira és annak a fogyasztó által elvárható rendeltetésére figyelemmel megfelelő határidőn belül a fogyasztónak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül elvégezni a javítást.

Na itt mi a jelentős kényelmetlenség? (megabaromság)

Segitsen vki, hogy lássak valamit belőle, minél rövidebb időn belül. :R

Az Élet egy szar játék! De a Grafikája nagyon OTTVAN!

(#345) Csiborbogár válasza Czibu (#344) üzenetére


Csiborbogár
őstag

HÚÚÚÚ!
Ez nagyon gáz!
A forgalmazónak törekednie kell arra, hogy a kijavítást legfeljebb 15 napon belül elvégezzesor a legfontosabb, mert semmi nem garantálja, hogy ez meg is történik 15 napon belűl, és te nem tehetsz ellene semmit sem. :O
Sajnos a gariztatás nem könnyű dolog. Ott ahol vetted van szakszerviz, vagy elküldik valahova javítani?
Ha elküldik, akkor sajnos csak reménykedni lehet benne, hogy időben meg is csinálják. :O

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#346) Czibu válasza Csiborbogár (#345) üzenetére


Czibu
tag

Bedobom boltba, onnan viszik szervizbe.
de ma de-t kaptam esemest, h keddre valószínűleg meglesz.

[Szerkesztve]

Az Élet egy szar játék! De a Grafikája nagyon OTTVAN!

(#347) Csiborbogár válasza Czibu (#346) üzenetére


Csiborbogár
őstag

:C
Remélem tényleg összejön!
Jó hallani, hogy vannak még rendes boltok. :))

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#348) Andras6800


Andras6800
senior tag

FONTOS KÖZLEMÉNY!

Ha ilyen lapotok van, vagy bárbilyen NF4-es erősen javaslom SATA vinyó használatát, nekem megoldotta az itt felvetett problémákat(Core Center, MSI Live Update) és ezt a problémát:[link] is megoldotta!

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#349) tekerede


tekerede
csendes tag

Szasztok. én Platinum tulaj vagyok (asszem nem sokban tér el a gyémánttól) és bazinagy bajom van. A fő kérdés, hogy alaplap, vagy vidókari a rossz.
Tehát. Bekapcsoltam a gépem és a csekkoló képernyő helyett csak villogott a monitor majd egy hosszú-két rövid síp következik és semmi kép. (értsd: piiiii-pi-pi fonetikusan)

Beleteszek egy sima pci-vidókarit, a rendszer indul. Csrélgetem össze-vissza azaz mindekettő a lapban vagy csak egyik és ezek variációja. Aztán egyszercsak a pcx kariba dugva a moncsi csatit van kép és minden ok. Gép összerak-> helyére tesz-> megin síp. :O

Mi a fene ez????

20V Turbo

(#350) Csiborbogár válasza tekerede (#349) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Milyen tápod van?
Kitölthetnéd az adataidnál a konfigodat!

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.