Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lala6


Lala6
őstag

Nos, vettem egy ilyen kártyát. Kerestem a fórumban, de nem találtam róla semmit. Van valakinek ilyen? Olvastam, hogy az XT jelelölés ennél a kártyánál olyan mint az SE az atiknál, tényleg így van? Miben különbözik a kettő? Hogy tudom megnézni a különbséget progival? A cimkék stimmelnek, csak vannak fenntartásaim, mert elősször XT-t hoztak a boltba, majd később kicserélték nem XT-re, meg mondták, hogy ez volt az utolsó darab a nagykerben, már csak XT-t hoznak. A doboza kicsit megviselt, de a kártyán nem látszaka a használat jelei, lehet, hogy csak a raktárban sinylődött szegény.

(#2) Raymond válasza Lala6 (#1) üzenetére


Raymond
félisten

Az XT meg lassabb mint a sima - 235 / 200(400) az orajele a tiednek meg ha jol tudom 325 / 275(550) de ebben nem vagyok most biztos.

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3) Lala6 válasza Raymond (#2) üzenetére


Lala6
őstag

Még nem tudtam berakni a gépembe, de este akkor meglesem az órajelét. Köszi a segítséget.

(#4) Lala6 válasza Raymond (#2) üzenetére


Lala6
őstag

Na megnéztem a kártyát. Aida32 szerint 270/400 Akkor ez most melyik? Lehet, hogy átvertek és XT-t kaptam?

(#5) divot válasza Lala6 (#4) üzenetére


divot
veterán

Mondjuk rossz ómen. De már itt is van mindenféle kavarás, mert pld:

PalitDaytona GF FX 5600XT 128MB DDR, 8X AGP, 128 bit, TV-out, DVI

NVIDIA® GeForce FX 5600 XT grafikus processzor
Technikai adatok
128MB DDR RAM 128 bit
550MHz Memory Data Rate
AGP 8x / 4x / 2x
400MHz RAMDAC
235MHz Core Speed
Maximális felbontás: 2048x1536@75Hz
Integrált hardveres MPEG-2 dekóder
Csatlakozók: 15 pólusú analóg, TV Out, DVI


Ki érti ezt? :F

(#6) divot


divot
veterán

Vagy itt van ez:

Chipset : GeForce FX 5600 XT

System Interface : AGP 8X
Core Clock : 235MHz:
Memory Clock: 200MHz
Memory Size : 128MB / 64-bit
RAMDAC : 400MHz
Connector : D-Sub,S-Video,DVI

Szóval XT-d van, bizonyosan. :(


[Szerkesztve]

(#7) Lala6


Lala6
őstag

Na gyorsan megnéztem PowerStrip-el is. Ez 270/550-et mutat.
Tanácstalan vagyok. Ez XT vagy nem XT?

(#8) Lala6 válasza divot (#6) üzenetére


Lala6
őstag

Ezt milyen progival nézted? Nekem egyik sem írta mellé, hogy XT.

(#9) Raymond válasza Lala6 (#8) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor nem XT. Az XT-hez meg a meghajtok is odairjak...

Amugy a 275 / 550 is lehetseges.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#10) divot válasza Lala6 (#8) üzenetére


divot
veterán

Semmilyennel, csak két nVidia partner oldláról lekaptam az adatokat.

(#11) Lala6 válasza Raymond (#9) üzenetére


Lala6
őstag

Aha, akkor nem XT. Még tesztelgetem, mert nem tetszik ez nekem. csöppet ugrál a kép amikor progit indítok, vagy le van terhelve a proci. Mingyárt átpakolom másik konfigba.

(#12) Vitus


Vitus
őstag

Hi!

Szóval a fx5600 az 325/550 Mhz DE!!! Mivel ehez a kártyához is olyan a driver, hogy 2d és 3d alatt külön órajel állítható ezért amikor te aidaban megnézed akkor a csökkentettet és nem a valósat mutatja!! Tehát így nézhet ki a dolgog amikor 2d-ben nyomod akkor 275/550 de amit elindítasz egy 3d alkalmazást felrakja magat 325/550-re. Van egy NvHardPage nevű progi amivel engedélyezni tudod a freki állítást az nv driverben és ott külön megnézheted a 2d és 3d órajeleket és állíthatod is. Az esetek többségében a gpu az a 400Mhz-es lazán viszi de a 425 sem ritka igaz, hogy jelentős gyorsulás nem lesz max 10-15%. Ja és a 256Mb-os verziókra 5ns-os ramokat raknak amit 400Mhz-en húznak és általában a samsungok ~500Mhzig elmennek különösebb melegedés és hibázás nélkül, bár ez gyártótól függ, hogy ad e neki kis + feszkót.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#13) Lala6 válasza Vitus (#12) üzenetére


Lala6
őstag

Köszönöm a segítséged. Megint újat tanultam. Közben találtam egy tesztet róla, ott is megerősítik, hogy nem XT. Bővebben: link

(#14) Lala6


Lala6
őstag

Az NvHardPage progi bejött. Szóval 3D-ben 325/550 2D-ben 270/550
Megnyugodtam kicsit, nem XT.
A villogás nem jelentkezik a másik gépben(igaz ez nem olyan gagyi, mint az előző) de az otthoni gépemben dől majd csak el.
Köszönöm a segítségeteket.

Lala

(#15) c*


c*
aktív tag

Hi alle

szoval volna nekem egy kisebb gondom a kartyammal (MSI Fx5600 TD 128)
a kartyat nem huzom alapon megy alap hutessel a hazban van 3 hazventi a hdd 33°C a proci (2500+ Barton) 38-40°C a vga t nemtudom de a kovetkezo problemak elofordulasa utan kezratetellel eleg melegnek tunik a gpu felett. . .

szoval ime a kep Bővebben: link eloszor nfsu ban csinalta azthittem a jatek hibaja levettem mindent a minimumra teljesen butitott volt 640*480 ban is ugyanezt csinalta (egy ido utan megfagyott utanna ismet elindult de a kep teljesen pixel kockas lett. . .) szal nfsu repult jott a WH40K DoW
jacogattam erre ugyanaz a problema levett hazfallal feltett hazfallal mindig . . .
regi driverrel uj driverrel . . . XP t meg nem tettem ujra de regebben ezt sosem csinalta.
Namost kerdes persze lehet hogy a hutesevel van valami de nem okozhatja e ezt valami software ? directx driver vagy barmi ?
most igy hirtelen nem akarok vga coolerbe invesztalni mert ha utanna ugyanez a problema elojon megut a guta . . . vagy lehet XP reinstallal kene probalkozni ?
varom az epito jellegu otleteket ! . . :F :( thenx

(#16) c*


c*
aktív tag

up!

(#17) Suliro válasza divot (#10) üzenetére


Suliro
senior tag

Hogy tetted be a shrek fotót a nevedhez?

I believe in Dodge power!

(#18) c*


c*
aktív tag

jovan koszi az ertelmes up ot . . .
szal up ! valami vga guru plz

(#19) c*


c*
aktív tag

?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.