Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  MP3 to cd kis katt na ezt elb****tam (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

MP3 zenét ha pl. olyan van hogy egy szám 3 darabból áll /tehát folyamatosan szól de 3 darabból áll, szóval a cd-játszón váltja a tracket de a zene folyamatos/, és mp3-ból visszakódoltam cwav-ra, majd cd-re írtam: A trackváltásnál csak maradt kb 0.2 mp szünet, egy kis kattanás. Hogyan tudnám ezt kiküszöbölni? NERO-val csináltam ezt, megadtam hogy a számok között ne legyen +szünet /pause 0.00-ra véve/, mégis van egy pici. Vagy már az mp3 is ilyen? Mit lehet ilyenkor csinálni hogy tökékletesen észrevehetetlen legyen az átmenet? Help!

prohardver vendég

(#2) szesa válasza guest (#1) üzenetére


szesa
senior tag

Egy modszer amivel tuti nem lesz semmilyen szunet:
Egy wav-filet csinalj, nem kell szetdarabolni.
Egy cue file-t szereksztesz hozza amiben meghatarozod, hogy hol tortenik a szamok szetvalasztasa (trackek). Felirod CD-RWinnel vagy ami a cue-t is kezeli.

1.MP3 FILE (EGY NAGY FILE VAGY WAV)
2.cue FILE az mp3-hoz:
FILE ''filename.mp3'' MP3
TRACK 01 AUDIO
INDEX 01 00:00:00
TRACK 02 AUDIO
INDEX 01 08:23:00 ->itt van vege az 1. szamnak

(1sec=75frames tehat 8:22:75 - 8:23:00)

-

(#3) guest


guest
veterán

De nekem már adott az mp3, abból akarok audiot.

prohardver vendég

(#4) guest


guest
veterán

ha már 2 dbban van meg az mp3-at, akkor csinálj belőle két wav filet és valami wav editorral (kb 1000-et tölthetsz le a http://tucows.euroweb.hu-ról) szépen szerkeszd össze őket eggyé. Tudom egy kicsit macerás, de hidd el, gyakorlattal 5 perc alatt megvan. Ha már 1 vaw file-od van, onnan már kövesd az előttem válaszóló Úr tanácsát
Üdv: Semi

prohardver vendég

(#5) guest válasza guest (#1) üzenetére


guest
veterán

Nem ott van a probléma, ahol Ti gondoljátok!
A MEGOLDÁS:
Ne a szünetet vedd le a Neroban 0-ra, hanem ''X''-eld be a DAO = Disk at Once írásmódot. Mert trackváltáskor az író kikapcsolja a lézert, ezért van a kattanás, DAO módban pedig nem kapcsolja ki a lézert, ezért nincs kattanás.

prohardver vendég

(#6) guest


guest
veterán

Na ezt nem is néztem. De gondolom attól a szünetet le kell venni, mert dao-ban is odarakja nem?

prohardver vendég

(#7) GeorgeTerror válasza guest (#6) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

soundforge-gal ujabbal mp3-mat összevágod egybe, ha elég erős a géped pikpakk megvan, és egyszeru ctr+c ctrl+v -vel meg tudod csinalni

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#8) guest


guest
veterán

Eddig oké, de ha ki akarom írni az egész albumot azt szeretném ha ugyanúgy meglenne az összes track. Mert ha ezt a zenefolyamot összeragasztom, nem lesz kattanás de eggyel kevesebb lesz a track.

prohardver vendég

(#9) localhost válasza guest (#5) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Guest[5#] nek van igaza! DAO!!!!!!!!!!!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10) Nestroy válasza localhost (#9) üzenetére


Nestroy
csendes tag

A hiba mar az mp3-ba kodolaskor keletkezett. Az mp3 bizonyos idotartamot (75 ms, ha jol emlekszem) kodolo frame-ekben tarolja a zenet es az eredeti zene hossza a legtobb esetben nem egesz szamu tobbszorose egy frame hosszanak. Ezert minden egyes mp3-file legutolso frame-je szunetet is tartalmaz a legvegen, a tomorito ui. szunettel egesziti ki az adatokat egesz frame-re. Ha aztan ezeket kibontod WAV-ba, akkor mar maga a WAV is tartalmaz szunetet a vegen, akarhogyan irod is ki CD-re.

Megoldas: Kibontod az osszes mp3-at WAV-ba, osszemasolod oket es kiszerkeszted a szuneteket - ugyelj arra, hogy a gorbek szepen simuljanak egymasba. Ezutan darabolod oket es DAO-val, a 2 s szunet nelkul kiirod oket.

Ha mar eleve szunet nelkul akarod mp3-ba tomoriteni a zenet, akkor hasznald a BladeEnc vagy a Lame ujabb verzioit, azokban van egy ''nogap'' opcio. Ehhez azonban preciz CD-olvaso is kell, mert grabbeleskor sok olvaso nem pontosan olvassa ki a track legveget WAV-ba (hozzaad vagy elvesz belole). Tovabba megfelelo lejatszo is kell, mert a legtobb gapless lejatszo vagy plugin csak a neveben gapless.

A masik megoldas, hogy egyben grabbeled a CD-t (vagyis egy nagy WAV-ba), egyben is tomorited, majd egy alkalmas programmal darabolod. Leteznek ehhez mp3 vago programok, amelyek pontosan frame-hataron vagjak az mp3 file-okat. Itt is gond lesz majd a lejatszas - raadasul bonyolitja a dolgot az, hogy a vagas helyenel nem lett kiuritve a bitreservior bufferje, hiszen a tomorito nem tudhatta, hol fogod kesobb darabolni - ez apro kattanasban lesz majd hallhato. Ezert jobb az elozo bekezdesben leirt modszer, mert azoknal a tomorito automatikusan uriti a buffert es ket szomszedos WAV hataranal ugy tomorit, hogy az mp3 utolso frame-je is vegig zene legyen. Kiveve persze az utolso mp3 utolso frame-jet.

(#11) Nestroy válasza Nestroy (#10) üzenetére


Nestroy
csendes tag

Bocs, 1/75 s.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  MP3 to cd kis katt na ezt elb****tam (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.