Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) devil-k


devil-k
nagyúr

És úgy gondolják, hogy hosszabb távon ez a lépés megoldja a Netflix problémáját? És aki “kétlaki” életet él? :N

- mozi bolondéria -

(#2) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Az a baj, ott cseszték el, hogy nem közös platformokat hoztak létre.
A legtöbb gyártó csak a saját anyagait akarja host-olni.
Így viszont kénytelen mind egy rakat sz@rt feltolni, hogy legyen tartalom.
A nézők viszont nem CSAK Disney-t, vagy Paramount-ot akarnak nézni, ahogy moziba is arra ülnek be, ami érdekli őket, és a TV-ben is kapcsolgatják az adókat.
Viszont amíg 2-5e Ft-ért látnak TV-n 80-140 csatornát, addig ennyibe 1-2 streaming szolgáltató kerül (és néhány hét/hónap után rájönnek, hogy a tartalom 90-95%-a nem érdekes számukra).
Azért, hogy majd 2-3 havonta jön 1 film, vagy sorozat, ami tényleg érdekel, nem fog mindenki fenntartani, fizetni egy platformot.
Pont a jelszómegosztás az, ami ebben segít, mert ha 4-5 helyre iratkozik fel egy társaság (családi/baráti), mindig lesz olyan, akit érdekel valamelyik tartalom, és a többiek is találnak olyan platformot, ahol épp van érdekes néznivaló.

Szerintem itt kelet európában vagy a kijátszásra fog menni a többség, vagy válogat, hogy mit kezd el megszüntetni.

Azért népszerű még mindig a torrent, mert onnan be lehet legozni minden platformról azt a sorozatot/filmet, ami épp leköt. Ha egy Netflix árába kerülne, szerintem a többség tovább használná.

[ Szerkesztve ]

(#3) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Egyáltalán nem üdvözlöm ezt a megoldást, sőt...de amilyen megoldásokat olvashattunk eddig, talán most ez a "legoptimálisabb", az a 8 dodó már nem oszt, nem szoroz. Csak ismerve a Netflixet, tuti nem fog itt megállni a történet.

Sic Parvis Magna

(#4) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

HBO/Disney/Netflix trióból egyre kevesebbre van időnk. Ha tényleg élesedik, akkor erősen elgondolkodok, hogy ezt fogom felmondani (ez a legdrágább) és talán 1-1 hónapra fizetnék csak elő évente.

(#5) Duree


Duree
veterán

Úgy gondolom ez a húzása a Netflixnek visszafelé fog elsülni, ezidáig a legdrágább streaming csatorna, a másik három összesen annyi mint a Netflix úgy gondolom, hogy eljött a vége, részemről ezek után felmondom az előfizetést, űgy is kevesett nézem mert eléggé szar a kínálatuk.

duree54

(#6) VirsLee válasza Victoryus94 (#2) üzenetére


VirsLee
őstag

Engem az zavar, hogy simán leszednek filmeket a kínálatból. Plusz van sok olyan, ami Magyarországon nem elérhető, de máshol igen. Szerintem itt egy kicsit már átestek a ló túloldalára. Netflix, Amazon, HBO, Apple TV+, Disney+, és ki tudja még mennyi szolgáltató van/lesz. Apple TV+ addig volt nálunk, amíg ment az alapítvány, de amúgy nem volt meggyőző.

(#7) arnyekxxx válasza Duree (#5) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem értem miért fizet valaki elő egy szolgáltatásra ami szerinte szar

(#8) Kansas válasza 30z.Samu (#3) üzenetére


Kansas
addikt

Az a 8 dodó amúgy nálunk csak egy ezres. Kurva nagy lesújtás...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#9) VirsLee válasza arnyekxxx (#7) üzenetére


VirsLee
őstag

Mert a szolgáltatás színvonala nem kiegyensúlyozott. A választék változik.
Tessék. Ez egy jó indok és ez csak a február, de van benne több olyan film, aminek örülnék, ha még fent lenne. (Up in the Air, Air Force One, Margin Call, Shutter Island) Ezek nekem hiányozni fognak.

(#10) clon válasza Kansas (#8) üzenetére


clon
aktív tag

Mert "itt" korlátozottabb a tartalom hozzáférése. Annyival olcsóbb mint amennyivel kevesebb tartalom férhető hozzá ezzel az előfizetéssel.
Nemsokára majd korlátozzák a hozzáadható külsősök számát, majd emelik az alapdíjat (tudom ez fikció, mint nemrég a jelszómegosztás volt vagy a reklám - ami egyik oka volt a TV kukázásának).

(#11) Kansas válasza clon (#10) üzenetére


Kansas
addikt

Nézd, én se véletlenül mondtam le... a helyette előfizetett Disney+ fele annyiba fáj, és nem korlátozza a "családi megosztást".
Plusz nem csak a kínálat miatt olcsóbb, figyelembe veszik bizonyos fokig a kereslet fizetőképességét is(nem véletlen, hogy a számítógépes játékok is nem ritkán olcsóbbak nálunk bolti terjesztésben, mint nyugatabbra).

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#12) fairi válasza arnyekxxx (#7) üzenetére


fairi
addikt

lehet szolgáltatás szar, de mindig van egy-két jó is. Netflix tipikus ilyen, tölti fel mérhetetlen sok dolgot, és mindig van ami betalál. de HBo max-ra és Disney+-ra is igaz.
Két választás van! vagy torrentről szeded le vagy elfőzetsz és megnézed ami érdekel, közben szidod, ami nem.

(#13) himpike


himpike
aktív tag

Én 4 hónapja lemondtam. Egyrészt meguntam a woke-szarokat, homárokat és zacsipacsis filmeket/sorozatokat, másrészt nem tudok több szolgáltatót nézni egyszerre. Maradt a Prime 900Ft-ért. Azt se nézem 2 óránál tovább heti szinten.

(#14) Lord Myn válasza Sanyi.mTs (#4) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én pár hónapja le is mondtam, az HBO/Disney páros majd ugyanannyiba kerül, mint a Netflix egymagában, annyira nem érezzük a hiányát a másik kettőben is mindig találunk valami néznivalót, már amennyire van időnk mozizni.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#15) ClioRS válasza Victoryus94 (#2) üzenetére


ClioRS
őstag

Teljesen egyetértek. 1-2 éve szüleim is rákaptak ezekre a streamingekre, de mára oda jutottunk, hogy annyira szét van töredezve a piac, hogy inkább összerakok nekik egy NAS-t otthonra és letöltöm amit meg akarnak nézni. Tudom, hogy ez így "rablás", de maguknak csinálják a bajt a cégek.
Én arra vagyok kíváncsi, hogy mikor jön rá végre valaki ezeknél a cégeknél, hogy ez így tarthatatlan lesz hosszú távon, mert az emberek nem fognak mindenre is előfizetni. Lehet ilyenekkel próbálkozni, időszakosan lehet hoz is eredményt, de ez a probléma eseti kezelése, nem a megoldása.

(#16) Neurotoxin válasza himpike (#13) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Pont ugyanígy vagyok. Egyelőre még van Netflix előfizum, de kb havonta 1-2x nézek valamit, ha ez az indítvány élesedik, mondom le a 'csába. Az Amazon Video (Prime) most éves akciós lengyel előfizuban megy nálam (49 zlotyi volt egy évre), pont van elég tartalom, amit nézek rajta (The Boys, Grand Tour, Clarkson's farm stb.......és legalább nincs woke sz**ság), de szerintem heti 2-3 alkalom, mikor úgy egyáltalán TV elé kerülök. Az iPademen is fent van az alkalmazás, viszem vidékre, ha olyan helyzet van.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#17) aprokaroka87 válasza ClioRS (#15) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem az fog történni hogy majd elkezdik egymást erővel kitolni a cégek, plusz lesz majd pár per a jogok miatt stb.
Szerintem már 2024 nem a streaming éve lesz...

[ Szerkesztve ]

(#18) Armandus


Armandus
junior tag

Tegnap este le is mondtam a Netflixet. Elmehetnek ezek melegebb éghajlatra. Ha egy entertainment szolgáltatásért fizetek, akkor elvárom hogy az működjön, ne kelljen vele mókolni és ne akarjon ugráltatni. Ez a állítgasd be hogy akkor hogy van a háztartásod dolog, meg pont ezzel ellentétes. Havonta majd annyiért amennyit az HBO, Skyshowtime meg Disney-re fizetek, a francokat azt. Ott az Nmag, aztán a Netflix meg tehet egy szívességet.

"A világ olyanná alakul, amilyenné a fiatalságot nevelik." Jókai Mór

(#19) totron válasza Armandus (#18) üzenetére


totron
addikt

Az nmag egy fos, tini szintű a szűrő. A Maxot tudom ajánlani a nonmainstream tartalmaival, erre te is ráéreztél, jó mozizásokat.

(#20) Armandus válasza totron (#19) üzenetére


Armandus
junior tag

Nem csak az nmag a beszerzési forrásom, van még fél tucatnyi egyéb. Az nmagon viszonylag gyér a felhozatal egy csomó nem amerikai tartalomból.

"A világ olyanná alakul, amilyenné a fiatalságot nevelik." Jókai Mór

(#21) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Hát, meglássuk, hogy errefelé mennyire fog bejönni a Netflix számítása. Az főelőfizetők számának csökkenésére valószínűleg ők is számítanak (bár ezen kozmetikázhatnak úgy, hogy ezentúl kifelé kommunikálva az alfiókokat is beleszámolják), kérdés inkább a bevételi növekedés.

#2 Victoryus94 "Viszont amíg 2-5e Ft-ért látnak TV-n 80-140 csatornát, addig ennyibe 1-2 streaming szolgáltató kerül"
Ellenben a streming kínálatból mindig lehet válogatni, hogy mit és mikor nézzen az az ember, míg a lineráirs tévécsatornánál ilyen nincs.

#4 Sanyi.mTs Hasonlóan az idő nálam is a szűk keresztmetszet.

#7 arnyekxxx +1

#16 Neurotoxin "és legalább nincs woke sz**ság" A hatalom gyűrűi?

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#22) NoX


NoX
senior tag

Valaki kapott már ilyen figyelmeztető e-mail-t a Netflix-től itthon?

(#23) janeszgol válasza Victoryus94 (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

De a tévé kínálat 90%-át szintén nem nézik, nem érdeklik az emberek(et). És ott sok az ismétlés is. Igazából heti 1 évadnyi sorozat, meg mondjuk 2-3 film már elég ahhoz, hogy megérje azt a havi 2-4 ezer forintot az előfizetés.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) arnyekxxx válasza fairi (#12) üzenetére


arnyekxxx
veterán

akkor viszont nem szar a szolgáltatás ha mindig van mit nézni rajta

(#25) totron válasza arnyekxxx (#24) üzenetére


totron
addikt

Bruhaha, te így mindig odaszúrsz, megvilágítasz.

(#26) himpike válasza Necroman_Mk2 (#21) üzenetére


himpike
aktív tag

A hatalom gyűrűi már a "Gyűrűkurafaszság" pre-filteren elhullik, a woke szűrőnk nem jut szóhoz :DDD

(#27) Mr K válasza Necroman_Mk2 (#21) üzenetére


Mr K
senior tag

"Ellenben a streming kínálatból mindig lehet válogatni, hogy mit és mikor nézzen az az ember, míg a lineráirs tévécsatornánál ilyen nincs."

Rá kell dugni egy merevlemezt a tévére, és fel kell venni a műsorokat: nincs reklám, akkor nézi az ember, amikor akarja, és a lehetetlen időpontban (hajnali három) sugárzott (réteg)filmeket is meg lehet nézni. Egy egy gigás lemezre elfér 100-150 film, szóval lehet építeni puffert, hogy esténként azért lehessen hangulatnak megfelelően választani is.

Felvételt készíteni, műsorújságot bújni kétségkívül macerás, és persze elesünk a streaming exkluzív tartalmaktól. Viszont a legtöbb érdemleges alkotás megérkezik tévére is előbb vagy utóbb. (Az általam streaming-en fogyasztott tartalmak jelentős részével összefutottam később tévében is.) Másik oldalról viszont a tévében sok olyan alkotást is műsoron tartanak, ami egyik streaming platformon sincs fent. További előny, hogy szinte minden szinkronizált (a többségnek előny, egy kisebbségnek inkább hátrány.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#28) Sanyi.mTs válasza NoX (#22) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Már elég sokan. Ez van benne:

"Frissítés a háztartások közötti megosztásról
Kedves Sanyi!
A Netflix fiókod neked és a veled együtt lakóknak, azaz a háztartásodnak szól.
Könnyedén nézheted a Netflixet útközben vagy nyaralás során – akár a személyes eszközeiden, akár egy szálloda vagy nyaraló tévéjén.
A fiók használatának szabályozásához a következőket teheted:

Ellenőrizd, hogy ki használja a Netflix fiókodat. Tekintsd át, mely eszközök vannak bejelentkezve a fiókodba. Jelentkezz ki az eszközökön, amelyeknek nem szabadna hozzáférniük a fiókodhoz, és fontold meg a jelszavad módosítását.
Ha meg szeretnéd osztani a Netflixet valakivel a háztartásodon kívül, használd az alábbi funkciókat:

Helyezz át egy profilt! A fiókodban bárki átvihet egy profilt egy új előfizetéshez, amelyért ő fizet.

Adj hozzá vendégfelhasználót! Megoszthatod a Netflixet valakivel, aki nem lakik veled további 990 Ft/hó összegért.
Ha kérdéseid vannak, az Ügyfélszolgálatunk oldalán részletes információt találsz.
Köszönjük, hogy a Netflixet választottad. Nagyra értékeljük az előfizetésedet, és alig várjuk, hogy újabb remek tévéműsorokat és filmeket juttassunk el hozzád.
A Netflix csapata"

(#29) Alex91 válasza Sanyi.mTs (#28) üzenetére


Alex91
félisten

Es akkor te megosztod-e szabalytalanul, vagy nem? :D

Szoval okyan is kapott-e, aki szabalyosan hasznalja az elofizeteset?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30) miqlas


miqlas
őstag

... nekem is megérkezett tegnap a kedves figyelmeztetõlevél. Kivárom, mit fognak tenni Netflixék, megvárom, mit ügyeskedik ki az internet népe, max. boldog búcsút veszek a Netflixtõl! Azért fizettem a „családi” csomagot, hogy mindkét gyermekem is tudjon filmeket és sorozatokat nézni. Ha ez nekik nem tetszik, akkor bye bye!

42

(#31) Armandus válasza miqlas (#30) üzenetére


Armandus
junior tag

Tailscale :)

"A világ olyanná alakul, amilyenné a fiatalságot nevelik." Jókai Mór

(#32) Sanyi.mTs válasza Alex91 (#29) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Szabálytalanul osztozkodtunk.

(#33) Epa99 válasza Victoryus94 (#2) üzenetére


Epa99
csendes újonc

Ez így van, jobb lenne egy közös platform, akár drágábban is egy kicsit :K

Epa99, Esztergom

(#34) Armandus válasza Epa99 (#33) üzenetére


Armandus
junior tag

Ha a zeneiparnak sikerült megoldania hogy a Spotifyon meg a Youtube Musicon is fent legyen az Iron Maiden, akkor a filmiparnak se lenne lehetetlen megugornia.

"A világ olyanná alakul, amilyenné a fiatalságot nevelik." Jókai Mór

(#35) Noukoum válasza Mr K (#27) üzenetére


Noukoum
veterán

Hát ha valaki szívni akar a streaming után akkor ez is egy alternatíva...

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#36) Béééla


Béééla
őstag

Nálunk is családi megosztásban van a netflix és a youtube prémium is. Asszony megpendítette, hogy ha ez lesz, befizeti inkább a plusz ezrest. Én meg azt mondom, hogy a pacihimbilimbinek is van ám vége, és vesztenek egy vevőt. Nem szabad hagyni, mert újabb és újabb ötletekkel fogják a vevő idegeit borzolni.

Bélabá

(#37) Victoryus94 válasza Mr K (#27) üzenetére


Victoryus94
őstag

Hát nem tudom, szerintem elég nagy macera. Egyrészt ha az RTL-t nézed, hogy rögzíted a TV2-t?
Másrészt ha nem bújod az újságot, honnan tudod, mikor melyik csatornát rögzítsd?
Gondolom időzíteni sem tudod, mikor váltson csatornát. :)
Akkor már a torrent jóval egyszerűbb.
Szerintem max 1-1 filmnél, hülye időpontra tett sorozatnál működik a dolog (ha a gyerek pl nem kapcsolja el a TV-t előtte néhány órával egy mese csatornára stb.)

[ Szerkesztve ]

(#38) Armandus válasza Victoryus94 (#37) üzenetére


Armandus
junior tag

Meg a legjobb esetben is 1080i-t nézzen akinek 2 anyja van.

"A világ olyanná alakul, amilyenné a fiatalságot nevelik." Jókai Mór

(#39) Noukoum válasza Béééla (#36) üzenetére


Noukoum
veterán

Ezzel csak két probléma van:

1. Ők csak betartatják a korrekt szabályokat.
2. Még mindig a streaming (élen a netflix) messze a legjobb választás.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#40) k-adi válasza aprokaroka87 (#17) üzenetére


k-adi
nagyúr

mitől ne lenne a 2024 is az? az előnye még mindig megvan, csak most már több hátránnyal.

(#41) Mr K válasza Victoryus94 (#37) üzenetére


Mr K
senior tag

- Macera, de már a Netflix előtti időben is így "tévéztem" (mindent felvettem előre). A streaming kényelmesebb (nekem is van), már ha fent van bárhol a kinézett opus.
- IPTV platformon egy nézett adással párhuzamosan 2 másikat is lehet rögzíteni. DVB-C esetén kell egy második tévé, vagy egy STB, ami felvesz. De rengeteg az ismétlés: nézem a RTL-t, a TV2-n meg felveszem az éjszakai vagy hétköznap délutáni az ismétlést, de mindig adják társ csatornákon is (super tv2, Mozi+ stb.) Elektronikus műsorújságok fel szokták sorolni az ismétlések időpontját (pl. TV24 android app.), szóval nagyon kutatni sem kell.
- A felvétel programozásánál meg kell adni a csatornát is: a megadott időpont előtt felébred, átvált a csatornára és úgy vesz. A végén kikapcsol.
- Bújni kell a műsorújságot. De a streaming-nél is ki kell valahogy választani, hogy mit néznél. :) Ha "vadászol" egy konkrét filmre, akkor a port.hu küld értesítést, ha játssza valamelyik csatorna.
- A torrent illegális, és azzal is van macera azért.

Manapság inkább streaming-et nézek, le kellene mondani a tévét, de mindig vannak olyan tartalmak, amik streamingen nem elérhetők. Pl. ma 03:25 Mozi+: Disznó (Pig), és a nap folyamán még további hat film. (Közte trash filmek, de a Netflix-re is sokan panaszkodnak... ;] )

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#42) arnyekxxx válasza Mr K (#41) üzenetére


arnyekxxx
veterán

azok a boldog huszadikszázadi megoldások...

(#43) Epa99 válasza Armandus (#34) üzenetére


Epa99
csendes újonc

Igazad van, erre nem is gondoltam :R

Epa99, Esztergom

(#44) tasiadam válasza NoX (#22) üzenetére


tasiadam
veterán

Igen. Felmerem kell-e a netflix v sem, aztan lemondom

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#45) totron válasza Mr K (#41) üzenetére


totron
addikt

IPTV platformon egy nézett adással párhuzamosan 2 másikat is lehet rögzíteni
Ezt az általános kijelentést gondold át.

[ Szerkesztve ]

(#46) koxx válasza himpike (#13) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem tudom te milyen sorozatokat és filmeket találsz amik homáros és zacsipacsis tartalommal bírnak, de én eddig egybe se futottam bele, biztos, hogy netflix előfizud volt és nem valami más, felnőttesebb? :U

(#47) totron válasza Victoryus94 (#37) üzenetére


totron
addikt

Akkor már a torrent jóval egyszerűbb.
Te nagyon sokszor találsz átfedést a torrenttartalom és a kábelszolgáltatók tartalmai között? Én nem mondhatnám.

(#48) Victoryus94 válasza totron (#47) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nekem nincs kábel TV-m, ha valami mégis érdekel (nem gyakori) mindig megtalálom a szolgáltató oldalán, vagy Torrenten.

[ Szerkesztve ]

(#49) totron válasza Victoryus94 (#48) üzenetére


totron
addikt

A szolgáltató oldalán? Tehát előfizetésed van.

(#50) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

A tököm kivan ezzel a vergődéssel amit a streaming platformok művelnek hbo-t pár év alatt már 2. alkalommal nevezik át, netflix a felhasználói fiókok kezelésével, reklámokkal szivatja a usert.
a többit nem ismerem, de biztos vagyok benne hamarosan a többi is ilyen mélyen felhasználóbaráttá fog válni.

A netflixet eddig sem az én fiókom terhelte a streaminggel
annyira kevés a jó tartalom.
Haverommal megosztva használjuk a Premium csomagot 4500-ért, én yt premium + PS-t fizetem ő ezt.

Erre most már ez is szúrja a szemük.
Ez a mentalitás egyszerűen kiábrándító.

Így is kezdek visszaszokni a torrentre, ott a Plex, a teljes app streamel iOS-re is patikán, tárhelyből van bőven.

Ki jön ki ebből majd jól?
Apple, Google, MS…

Nagyobb lojalitást vált ki, vagy piacot szerez, a nagyobbak szemet hunyása (szürke windows licence, vpn-el olcsó yt premium stb…) hosszabb távon, mint az agresszív bevételnövelés.
Ehhez nincs meg a netflix márkahűség.
Meglátjuk mit mondanak a felhasználók.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.