Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) miqlas válasza dabadab (#99) üzenetére


miqlas
őstag

Az elég konkrét, hogy tegnap a Xiaomi MI stickemet beállította egy üzenetben elsõdleges otthoni izévé, a gyereknek meg jött valami autentikációs izé?! :D

42

(#102) dabadab válasza miqlas (#101) üzenetére


dabadab
titán

És kellett fizetni?

DRM is theft

(#103) dabadab válasza floatr (#100) üzenetére


dabadab
titán

Tehát még fel sem tetted a kérdést, de máris tudod, hogy "mindenki más tudja a választ, de a progresszív-liberális netflix nem".

Egészen pontosan erről beszéltem.

DRM is theft

(#104) miqlas válasza dabadab (#102) üzenetére


miqlas
őstag

Nem, de ahogy régebben volt errõl hír, a Netflix megpróbálja kényelmetlenné tenni az illegális használatot, pl. az elsõdleges fiókhoz regisztrált telefonra küldött autentikációs kód beírása után (talán 1 hétig) használhatóvá váló NF appal ...

42

(#105) LurkerSheik válasza arnyekxxx (#94) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Hat ja, tv-n szeretek legalabb 4k-ban filmezni de nincs szuksegem csak 1 fiokra. ;)
Bar nem tudom ennek mi koze a temahoz :U

#93
Senki nem mondta, hogy csodbe megy. :U

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#106) miqlas válasza dabadab (#103) üzenetére


miqlas
őstag

... amúgy abban igazad van, hogy benne volt a felhasználási feltételekben (mikor Magyarországra jött a Netflix), hogy az egy háztartáson belül élõkkel oszthatod meg a csomagodat.
Persze ez amolyan amerikai módi?! Nálunk ezt jobb lenne családtagokra változtatni ... és itt ért bele a kezem a bilibe! :R

42

(#107) Hi!King válasza Mr K (#84) üzenetére


Hi!King
őstag

A vadaspark ekkor elkezdi ellenőrízni, hogy tényleg család-e.

De ha Netflix módra csinálják, akkor a koleszos gyerekek után extra díjat kérnek, illetve akkor is, ha kamionos az egyik szülő. Akik viszont a szomszéddal jönnek a vadasparkba, azokat beengedik simán családi jeggyel.

[ Szerkesztve ]

(#108) himpike


himpike
aktív tag

Az a rész hogy kurvára nincs szükségem 4 fiókra nagyon igaz. Esetemben 1 db tévén volt használva. Hol az egy készülékes csomag 4K minőség mellett?

(#109) floatr válasza dabadab (#103) üzenetére


floatr
veterán

Igazad van, egy cinikus kiszólás volt a részemről, mert felb.tam magam a fenyegetésen h a 3 gyerek után fizethetek 4500 + 2x1000 Ft-ot, és vásároljak még egy előfizetést a harmadiknak. Van egy egyre nagyobb venn diagramos részhalmaz azoknak, akik elmehetnek a... bánatba, és ehhez a klubhoz bárki csatlakozhat, ha úgy tetszik.

(#110) arnyekxxx válasza himpike (#108) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nézd máshonnan. A 4K csomag annyiba kerül amennyibe, és jár hozzá ajándékba +3 készülék lehetősége.

(#111) arnyekxxx válasza Hi!King (#107) üzenetére


arnyekxxx
veterán

De ha Netflix módra csinálják, akkor a koleszos gyerekek után extra díjat kérne

A netflix nem kér extra díjat a koleszos gyerekért, csak időnként igazolni kell, hogy ő a háztartásadhoz tartozik.

"Ha olyan eszközökön szeretnéd nézni a Netflixet, amelyek különböző internetszolgáltatói fiókkal csatlakoznak a Wi-Fi-hálózathoz, vagy eltérő külső IP-címmel rendelkeznek, előfordulhat, hogy igazolnod kell, hogy az eszköz része a Netflix háztartrásodnak."

"Nem gyűjtünk GPS-adatokat eszközeid pontos fizikai helyének meghatározásához."

[ Szerkesztve ]

(#112) Necroman_Mk2 válasza Mr K (#27) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Elég kacifántosnak tűnik ahhoz képest, hogy felmész a Netflix (és társai) oldalára, majd egy online katalógusból kiválaszt majd elindít egy filmet vagy sorozatepizódot. ráadásul nekem tévé előfizetésem sincs igaz, "célhardver" sincs.
Műsorújságot amúgy szerettem böngészni, de az tinikormban volt a kilencvenes években. Azóta lefolyt sok víz a Dunán...

#34 Armandus Tippre egy pár perces zenének a jogdíja nem annyira magas, mint egy másfél-két órás filmmé, vagy egy X epizódos sorozaté.

#81 koxx Az a két fickó nem szerepelt a jétkban is? Nem játszottam a TLOU-val, de ezt olvastam.

#84 Mr K Erre van az kitalálva, hogy a családi kedvezmények esetében is pontosítanak, pl. két felnőtt +4 gyerekek 12-14 éves korig.

#98 floatr A kolit adom, de a válás esetében megtartani egy közös fiókot kissé fura nekem.

#99 dabadab Ööö, én ezt a figyelmeztetést már lépésnek tekintem.

#111 arnyekxxx Szóval ez igazából nem is olyan nagy ügy, csupán a fiók fő tulajdonosát fogják cseszegetni validálási célból.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#113) himpike válasza Necroman_Mk2 (#112) üzenetére


himpike
aktív tag

A 2 fickó benne van a játékban de zacsipacsis ráutalás nincsen.

(#114) zsolt008


zsolt008
tag

drága a netflix, tény. de az ártól függetlenül, ez a +25-30%-ért hozzáadhatsz egy-egy háztartáson kívüli eszközt legálisan (lehet az szülő, haver, stb) szerintem eléggé rendben van. azért nem az a normális, hogy 1 előfizetéssel 2-4 család használjon egy általánydíjas szolgáltatást. az all you can eat étterembe sem viheted az ismerősöd, hogy 1 befizetéssel ketten is jóllakjatok.

(#115) Semin


Semin
senior tag

Úg néz ki üzletileg bejön a dolog. [link]

(#116) NoX válasza dabadab (#99) üzenetére


NoX
senior tag

Én még nem kaptam ilyen levelet, igaz csak néhány hete osztottam meg a fiókom háztartáson kívülivel (anyukámmal, aki 2 emelettel felettem lakik).

Ha megjön ez a figyelmeztetés, akkor már tudom mit fogok csinálni; VPN

Elvileg ez csak egy figyelmeztetés, ha továbbra is fennáll jogsértő magatartás, akkor korlátozhatják a fiókokat.

[ Szerkesztve ]

(#117) Attila2011


Attila2011
aktív tag

Üdv, Netflix új lehúzós lépésére ellen van valami működő módszer, vpn, vagy bármi?

Mielőtt bárki azt hinni, hogy jelszómegosztásból keresem a napi lidl péksütire a pénzt, húgom ideiglenesen távolabb lakik és elég zavaró, hogy folytok aktiválgatni kell. Legnagyobb csomagra előfizetve ez így kicsit zavaró....

Vagy mondjam le a fenébe, pár havi díjat megspórolva vegyek HHD-t és jól ismert online kölcsönzőből szerezzem be a kívánt sorozatot, filmet?

(#118) NoX válasza Attila2011 (#117) üzenetére


NoX
senior tag

Igen van;
Saját VPN szervert kell a fő fióknál üzemeltetni, és arra csatlakoznak a többiek távolról. Ezzel ugyan azt az IP fogják kapni, mint a fő fiók. Mintha ott lennének ugyan abban a lakásban.
Persze okosan kell megoldani; nem érdemes a teljes távoli hálózatot a VPN-re rakni, csak a TV-t, vagy azt az eszközt, amin a Netflix fut. Ez ASUS routerrel és VPN Director-ral (Merlin), vagy VPN Fusion-nal (gyári) könnyen megoldható; a router csatlakozik a távoli VPN szerverre, és megadod melyik eszközre továbbítsa. Így csak az az egy eszköz lesz ugyan azon az IP-n a fő fiókkal.
Ha számítógépen kell működjön távolról, akkor arra bármelyik VPN kliens jó lesz.

Linus csinált erről egy videót, ő kicsit más megoldást alkalmazott:
I Beat Netflix’s Password Sharing Crackdown!

Egyébként plusz egy ezres havonta a vendég fiók, de én is inkább megoldom.

[ Szerkesztve ]

(#119) Attila2011 válasza NoX (#118) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Na ez nagyon hasznos válasz, köszi szépen! Asus router pipa, a többi még kicsit kínai, de jobban beleásom majd magam a hétvégén. :R :R

(#120) Corleone33 válasza Necroman_Mk2 (#112) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Amint ténylegesen elkezdenek bannolni fiókokat és nemcsak a "fejezd be a fiókmegosztást mert különben csúnyán fogunk nézni rád!" fenyegetőzés megy, majd akkor térjünk vissza erre a témára szerintem.

Addig is ugyanis ez nem más mint, nos....üres fenyegetőzés. Hogy a Netflix lesz-e annyira tökös ezt meglépni, azt meglátjuk.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#121) Corleone33 válasza NoX (#116) üzenetére


Corleone33
aktív tag

van egy érzésem hogy csúnyán rá fognak fázni, ha gyakorlatban is beváltják a korlátozást, de ki tudja...

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#122) oszolee


oszolee
tag

Telefonomon még fut a netflix,hogy lehetne úgy tükrözni hogy át mennyen a kép ne tiltsa le?

oszolee

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.